Yurtdışında eğitim alanındaki seçeneklerden birisi de Avustralya’dır. Avustralya dil okulunda İngilizce eğitimi ve üniversitelere genel İngilizce hazırlık programları ile Türkiye’de oldukça popüler hale gelmiş, üniversitelerinin kalitesi ile de öğrencilerin ilgisini çekmiş bir ülkedir. Yurtdışında üniversite okuma fırsatını kaçıran adaylar Avustralya’da master eğitimi alabilmek için hala geç kalmış değiller. Üniversite eğitiminin ardından yurtdışında yüksek lisansa başlamak isteyen adaylar için biraz Avustralya’yı tanıyalım;

Avustralya, ya da resmî adıyla Avustralya Milletler Topluluğu, Güney Yarım Kürede yer alan bir kıta ülkesidir. Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında uzanır. Okyanusya kıtasında bulunur ve kıtanın çok büyük bir bölümünü kaplar. Hiçbir ülke ile kara sınırı yoktur. Doğa güzellikleriyle Avustralya bir cennet gibidir. Sayısız koruma alanı ve milli parkı vardır. Başkenti Canberra olan ülkenin en büyük şehri Sydney’dir. Dünya’nın 6.büyük ülkesi olan Avustralya eğitime oldukça önem veren ve yüksek lisans eğitiminin yanı sıra lisans ve dil eğitimi alanlarında da eğitim kalitesi yüksek olan bir ülkedir. Ülkede 6 eyalet bulunmaktadır. Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Adelaide, Canberra gibi birçok şehir seçeneğinin bulunduğu ülkede size en çok hitap eden şehri seçebilirsiniz.

Avustralya’nın resmi dili İngilizcedir. Bu da eğitim alırken sizin avantajınıza olacak en büyük etkenlerden birisidir.

Eşitlikçi bir toplum olduğundan dolayı Avustralya’da ırkçılık ya da ayrımcılık gibi öğelere rastlanmaz. Trafik de İngiltere’deki gibi soldan akar.

 

Avustralya’da Yüksek Lisans Programlarında Neler Var?

Türkiye Yüksek Öğretim Kurulu(YÖK) tarafından tanınırlığı ve denkliği olan kurumlardan diploma almış tüm öğrenciler Avustralya’da yüksek lisans (master) programlarına başvuru yaparak eğitim alabilirler.

Avustralya’nın yüksek lisans programlarında eğitim almayı düşünen, ortalaması nispeten daha düşük olup belirtilen sınavları vermemiş olan öğrenciler ise hazırlık imkanlarından faydalanabilirler. GMAT – GRE her üniversitede şart değildir, bölüme göre iyi bir değerlendirme yapmak gerekir.

Yüksek lisans seviyesinde eğitim almayı düşünen öğrenciler için son başvuru tarihleri büyük önem taşır. Bu son tarih (deadline) sonrası üniversiteler kesinlikle başvuru kabul etmemektedir. Yüksek lisans/MBA programlarında iş tecrübesi de büyük önem taşımaktadır. 

Avustralya’da yüksek lisans (master) programları için iş tecrübesinin hem ortalamadan hem de GMAT-GRE sınavlarından daha büyük bir önemi vardır. Bunlar sayesinde daha hızlı ve kolay kabul alabilirsiniz.

Avustralya’da yüksek lisans eğitimi ve MBA için çok iyi seviyede bir akademik mektup, CV ve maddi yeterlilik kanıtı da gerekiyor. Üniversitelerin size sponsorlu onay verebilmesi için bu yeterlilikler büyük önem taşımaktadır.

Öğrencilerin İngilizce hazırlık ile geçebilecekleri paketler de Avustralya üniversitelerinde bulunan bir seçenektir. Dil okulunda da verilebilen dil eğitim ve İngilizce hazırlık programları sayesinde öğrenciler Avustralya’da master eğitimi düşünebilirler. Avustralya’da master eğitimi almak isteyen dil eğitim yeterliliği sağlayamayan (IELTS sınavından talep edilen notu alamayan) öğrenciler üniversitelerin yüksek lisans ve MBA programlarına geçiş için şartlı kabul almak durumunda kalabilir. Bazı üniversiteler bu belgeyi sağlamaktadır. Bu konuyla ilgili danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Avustralya Üniversitelerinde Yüksek Lisans Kabul Koşulları Nelerdir? 

  • IELTS sınavından veya TOEFL sınavından iyi bir puana sahip olması
  • Ders notlarının kümülatif olarak 2,5 üzerinde olması
  • Mümkün mertebe bölüme odaklı GMAT veya GRE sınavlarını vermiş olmalarıdır.
  • GMAT – GRE Avustralya’da yüksek lisans yapmak için her üniversitede şart değildir, bölüme göre iyi bir değerlendirme yapmak gerekir.

 

Avustralya Üniversitelerinde Yüksek Lisans Eğitimi Nasıldır? 

Avustralya’da yüksek lisans(master) ve MBA için öğrencilerin yaklaşık 20-30.000AUD arası bir bütçe ayırmaları gerekmektedir.

Avustralya üniversitelerinde master eğitimi için öğrencilerimiz farklı seçenekler bulabilirler.

 

Neden Avustralya’da Yüksek Lisans Eğitimi Almalıyım?

Avustralya yüksek lisans eğitiminde istediğiniz eğitim kalitesini bulabileceğiniz bir ülkedir. Bir öğrenci olarak sosyal uyumu çok kolay sağlayabileceğiniz bir yer, insanlar çok cana yakın bu da öğrenciler için avantaj sağlamaktadır.

 

Avustralya’daYüksek Lisans Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir?

Avustralya havanın çok güzel olduğu ülkelerden birisidir. Öğrencilere eğitim süresi boyunca çalışma izni vermektedir ve part-time çalışma imkanı sunar. Yaşam koşulları Avrupa’ya göre daha pahalı olmasına rağmen ana dili İngilizce olan ülkelere kıyasla yaşam maliyetleri daha azdır. Çalışma izni kullanarak yarı zamanlı işlerde çalışan öğrenciler yaşam masraflarını belirli ölçülerde karşılayabilirler.
Dünya çapında ilk 500’de bulunan 40’dan fazla üniversiteye sahiptir.

 

Avustralya’da Konaklama Seçenekleri Nelerdir?

Avustralya Avrupa Ülkelerine göre biraz daha maliyetlidir. Yaşam maliyetleri 15.000AUD civarında bir ücret ortaya çıkarır.

 

ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlık sıklıkla hangi üniversiteler için danışmanlık yapıyor?

Ices Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlık yurtdışı eğitim programlarında deneyimli bir kurumdur. Yurt dışı eğitimi seçiminizin her adımında size doğru bir eğitim danışmanlığı sunacaktır. Eğitim ücretleri ve fiyat listesi için danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.
Ices Turkey Avustralya’da master eğitiminin yanı sıra kısa süreli ve uzun süreli dil okulları, yaz okulları, sınav hazırlığı programları, sertifika ve diploma, lise değişim programları konularında da danışmanlık vermektedir. Aynı zamanda öğrenci vizesine başvuru yaparken de yol göstermektedir. Avustralya’da danışmanlık yaptığımız üniversitelerden bazıları;

 

Western Sydney University

UWS 1989 yılında faaliyete başlamıştır. Batı Sydney de bulunun 6 kampüsü bulunmaktadır. Batı Sydney(GWS), Avustralya, Sydney CBD ve Melbourne'un arkasındaki üçüncü büyük ekonomi-ticaret merkezi ve öğrenim için küresel bir merkezdir. Nüfusu Avustralya'da en hızlı büyüyen bölgesidir ve ülkenin en büyük 500 şirketinin 150'den fazlası GWS’nin içinde yer almaktadır.

 

James Cook University

Dünyanın önde gelen kurumlarından biri olan Avustralya'nın James Cook Üniversitesi, ıslak tropiklerin, kuru savanların ve ikonik Great Barrier Reef'in yağmur ormanlarının muhteşem ekosistemleri ile çevrilidir. Eşsiz konumumuz, Avustralya ve yurtdışından gelen öğrencilerin dünyanın herhangi bir üniversitesi tarafından benzersiz bir fiziksel ortamda çalışmalarını sağlar.

 

University of Sydney

William Charles Wentworth, 1850'de Avustralya'nın ilk üniversitesi fikrini önerdiğinde, “her sınıfın çocuğuna bu ülkenin kaderlerinde büyük ve faydalı olma fırsatı” vermeyi hayal etmiştir. University of Sydney, geçtiğimiz 160 yıl boyunca katılımı ve çeşitliliği teşvik ederek bu orijinal değere ve amaca sadık kalmaya çalışmıştır. 1881 gibi erken bir tarihte, kadınları erkek öğrencilere eşit bir şekilde üniversiteye almıştır. Oxford Üniversitesi, 30 yıl sonrasına kadar bunu yapmamıştır ve Cambridge Üniversitesindeki İsa Koleji, 1974 yılına kadar kadın öğrencileri kabul etmeye başlamamıştır. Bugün okul, yetenekli öğrencileri desteklemek ve teşvik etmek için yüzlerce burs ve maddi yardım ile ihtiyacı olanlara çeşitli burslar sunmaktadır.

 

Southern Cross University

Genç üniversiteler arasında oldukça önemli bir yere sahip olan Avustralya üniversitesi Southern Cross eğitime başladığı günden bu yana birçok program la öğrencilere hitap edebilmeyi başarmış, başarılı mezunlar vermiş ve profilini dünya sıralamalarına taşımayı başarmıştır. Times Higher Education’da Y Jenerasyonu üniversiteler arasında ilk 50, Asya-Pasifik üniversiteleri arasında ilk 100’e ve 50 yıldan genç üniversiteler arasında ilk 150’ye girmiş, QS Dünya Sıralamasında ise 50 yıldan genç üniversiteler arasında ilk 150’de yer almıştır. Eğitim, bilim, mühendislik, çevre, işletme, sosyal bilimler, sanat fakülteleri gibi farklı eğitim disiplinlerinde öğrencilere güzel fırsatlar sunmaktadır ve uluslararası öğrenciler arasında tercih edilen bir seçenek olmaya devam etmektedir.

 

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile Çalışmalıyım?

ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlık akademik eğitim danışmanlığı modeli ile danışmanlık hizmeti veren bir kurumdur. Avustralya’da master programının dışında lisans programına, Avustralya’da sertifika, diploma programları veya Avustralya’da dil programlarına başlamak isteyen öğrenciler de ICES Turkey danışmanlık hizmeti dahilinde Avustralya’ya başvurabilmektedir. Avustralya’da sertifika ve diploma programları da oldukça talep görmektedir.

Avustralya dışında yurtdışında üniversite (Amerika’da üniversite, Kanada’da üniversite, İngiltere’de üniversite, Almanya’da üniversite ve diğer Avrupa ülkelerinde üniversite programları) ve master programının (İngiltere’de yüksek lisans, Kanada’da yüksek lisans, Amerika’da yüksek lisans, Almanya’da yüksek lisans ve diğer Avrupa ülkelerinde yüksek lisans master) detaylarını öğrenmek isteyen öğrenciler birçok ülke için ICES Turkey’den danışmanlık hizmeti de alabilmektedir.

Yurtdışında üniversite programları dışında yurtdışında lise eğitim ve dil okulu ve yurtdışı yaz okulları hakkında bilgiyi de danışmanlarımız sağlamaktadır. Kanada dil okulları, Amerika dil okulları, İngiltere dil okulları, İrlanda dil okulu, Avustralya’da dil okulları, Malta dil okulları, Avusturya’da dil, Almanya dil ve Almanya yaz okulları, Fransa dil okulu, İtalya’da dil okulları, Rusya’da dil, İspanya dil okulu, Yeni Zelanda dil, Güney Afrika dil okulları öğrencilerin bilgi alabilecekleri programlardan bazılarıdır. Dil okulları fiyatları, vize başvurusu, yurtdışı dil eğitimi için gerekli belgelerin bilgileri, uçak bileti, öğrenci vizesi, lise eğitim ve dil kurslarında eğitim almak için gereken şartlar gibi konularda yardımcı olmaktadır. Yurtdışı eğitimin önemli ayaklarından olan vize sürecinde vize bilgileri, 1 veya daha fazla akademik yılı yurtdışında geçirecek öğrenciler için öğrenci vizesi başvurusunda ekstra belgeler, uçak bileti ve konaklama ayarlamaları hakkında genel bilgileri de danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Danışmanlarımızdan bilgi istek formu doldurarak bilgi alabilir veya 444 2203’ten merkezimize ulaşabilirsiniz. Bilgi istek için buraya tıklayarak başvuru formu doldurabilir veya buraya tıklayarak online randevu sisteminden randevu oluşturabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için

Avustralya Yüksek Lisans ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!