Avustralya Yüksek Lisans

Avustralya Yüksek Lisans

Türkiye Yüksek Öğretim Kurulu(YÖK) tarafından tanınırlığı ve denkliği olan kurumlardan diploma almış tüm öğrenciler Avustralya’da yüksek lisans (master) programlarına başvuru yaparak eğitim alabilirler.

Ortalaması nispeten daha düşük olup belirtilen sınavları vermemiş olan öğrenciler ise hazırlık imkanlarından faydalanabilirler. GMAT – GRE her üniversitede şart değildir, bölüme göre iyi bir değerlendirme yapmak gerekir.

Avustralya’da yüksek lisans(master) ve MBA için öğrencilerin yaklaşık 20-30.000AUD arası bir bütçe ayırmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra yaşam maliyetleri de ayrıca 15.000AUD civarında bir ücret ortaya çıkarır.

Yüksek lisans için son başvuru tarihleri büyük önem taşır. Bu son tarih(Deadline) sonrası üniversiteler kesinlikle başvuru kabul etmemektedir. Yüksek lisans/MBA programlarında iş tecrübesi de büyük önem taşımaktadır. 

Avustralya’da yüksek lisans(master) programları için iş tecrübesinin hem ortalamadan hem de GMAT-GRE sınavlarından daha büyük bir önemi vardır. Bunlar sayesinde daha hızlı ve kolay kabul alabilirsiniz.

Avustralya’da yüksek lisans eğitimi ve MBA için çok iyi seviyede bir akademik mektup, CV ve maddi yeterlilik kanıtı da gerekiyor. Üniversitelerin size sponsorlu onay verebilmesi için bu yeterlilikler büyük önem taşımaktadır.

Öğrencilerin İngilizce hazırlık ile geçebilecekleri paketler de Avustralya üniversitelerinde bulunan bir seçenektir. Hazırlıklarını tamamladıktan sonra üniversitelerin yüksek lisans ve MBA programlarına geçiş için öğrencilerin şartlı kabul almaları gerekmektedir. Bazı üniversiteler bu belgeyi sağlamaktadır. Bu konuyla ilgili danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Türkiye’den gidecek öğrenciler için en önemli faktörler ise bu öğrencilerin;
iyi bir IELTS veya TOEFL puanına sahip olması
ders notlarının kümülatif olarak 2.5 üzerinde olması
mümkün mertebe bölüme odaklı GMAT veya GRE sınavlarını vermiş olmalarıdır.
Ayrıntılı bilgi için

Avustralya Yüksek Lisans ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!