Helsinki Üniversitesi (Finlandiya)

Helsinki Üniversitesi (Finlandiya)
Helsinki Üniversitesi (Finlandiya)

11
Temmuz

Helsinki Üniversitesi (Finlandiya)


Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de 1829 yılında kurulan Helsinki Üniversitesi, kurulduğu zamandan günümüze kadar eğitim veren ve eğitim vermeye devam eden yüksek öğretim kurumudur. Ancak Helsinki Üniversitesi'nin kuruluşu ülkenin Turku şehrinde 1640 yılında Turku Kraliyet Akademisi olarak kabul edilir. Üniversite de öğretim Fince lisans ve yüksek lisans eğitimi yanı sıra İngilizce lisans ve yüksek lisans eğitim i olarak da bulunmaktadır. Yüksek yaşam ve eğitim standartları vardır.

Helsinki Üniversitesi, Finlandiya’nın en eski ve en köklü üniversitesidir. Yaşam şartları diğer dünya ülkelerine kıyasla çok üst düzeydedir. Dünya çapında eğitim sektöründe ekol olmuş Finlandiya'nın en iyi üniversitesi olan Helsinki Üniversitesinin 2018 yılı itibariyle yaklaşık 40.000 öğrencisi bulunmaktadır.

Uluslararası üniversiteler sıralamasında Finlandiya yı temsilen Helsinki Üniversitesi ilk 100 üniversite arasında yer alır. Helsinki Üniversitesi, küresel zorluklara çözüm arayan, teknolojinin gelişmesi için çalışan ve insanların yaşam kalitesini arttırmayı hedefleyerek en iyisini düşünmek adına yeni yollar yaratır ve fin eğitim sisteminin en güçlü üniversitelerinden biridir.

Turku Kraliyet Akademisi - Finlandiya Helsinki Üniversitesi bilimin gücü sayesinde toplumun eğitim ve refah seviyesinin artmasına katkıda bulunmuştur.

 

Helsinki Üniversitesi Eğitiminde Akademik Yaşam Nasıldır? 

Helsinki Üniversitesi kendini dünyanın yararına araştırmalar yapmakla görevli olarak tanımlamaktadır.

 

Helsinki Üniversitesinde Yüksek Lisans Eğitimi

Finlandiya Helsinki Üniversitesi 25 master programı sunmaktadır, hem lisans hem yüksek lisans programlarıyla Times Higher Education ve QS’te genel sıralamarda dünyanın en iyi 50 üniversitesinden biri olarak anılan köklü bir üniversitedir.
Sistem olarak lisans eğitiminin pek mümkün olmadığı ülkede lisans öğrencileri Finlandiya lise sisteminden çıkmış olmalıdır. Yalnızca bazı özel kurumlar işletme bölümleri vs bachelor kabul ediyor. Bu sebeple Türkiye’de eğitim almış bir öğrenci Turku Kraliyet Akademisi - Helsinki Üniversitesinde yüksek lisans eğitimine başvurabilir.

 

Helsinki Üniversitesinin Kabul Şartları Nelerdir? Başvurular Ne Zaman?

Helsinki Üniversitesi master programlarına giriş için üniversite diploma notunu 3.0GPA ve 6.5 üstü IELTS istiyor. Çok popüler olmayan bazı programlar kontejanı uygunsa üniversite diploma notunu 2.5GPA ile de kabul edebilmektedir.
Helsinki Üniversitesi yüksek lisans eğitiminde başvuracak adaylar için son tarih 15 Ocak’tır.

 

Helsinki Üniversitesinde Eğitimi Maliyetleri Nedir?

Helsinki Üniversitesinin yıllık lisans ve yükseklilans eğitim - öğretim ücreti 14.000€ ile 18.000€ arasında değişmektedir.

 

Helsinki Üniversitesinin YÖK Denkliği Var Mıdır? 

Dünyanın ilk 100 üniversitesi içinde bulunan Helsinki Üniversitesinin YÖK denkliği vardır. Ayrıca aldığınız diploma bütün dünya tarafından kabul görmektedir.

 

Helsinki Üniversitesinde Konaklama Nasıldır? 

Helsinki Üniversitesinde yüksek lisans eğitimi alacak öğrencilerin aylık konaklama ücreti için tahmini 600€ kadar bir bütçe ayırmaları gerekiyor.
Helsinki Üniversitesinin kendi yurtları yok ama konaklama için üniversitenin bazı kurumlarla ortak çalışmaları bulunmaktadır.

 

Helsinki Üniversitesinde Eğitim Gören Bir Öğrenci İçin Yaşam Maliyetleri Nasıldır? 

Finlandiya yaşam maliyetleri açısından oldukça yüksek bir seçenektir. Helsinki Üniversitesinde eğitim alacak öğrencilerin yaşam maliyeti aylık ücreti en az 1.500€ ayırması gerekmektedir.

 

 

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!