CALGARY BOARD OF EDUCATION

Calgary Board of Education dünyaca ünlü Rocky Mountains’ın yanı başında, 1.3 milyon nüfuslu Calgary şehrinde bulunmaktadır. Calgary yüksek yaşam standartları sunan, arkadaş canlısı, temiz ve güvenli bir şehirdir.
Dünyadaki en iyi PISA skorlarından bazıları Calgary Board of Education bölgesinde bulunmaktadır. PISA (Programme for International Student Assessment) eğitim yöntemlerinde standartlaştırmayı ve gelişmeyi arttırmanın yanısıra dünyada okul çocuklarının başarısını karşılaştırmak amacını taşıyan bir uygulamadır. Bölgedeki tüm okullarda ders planlaması, uyum süreci ve lise sonrası eğitim planlaması konusunda öğrencilere destek olan Uluslararası Öğrenci Koordinatörleri görev almaktadır. Tüm liseler International Baccalaureate (IB) ve Advanced Placement (AP) programları sunmaktadır.
IB öğrencileri kişisel ve akademik anlamda geliştirmek adına sunulan bir programken, AP öğrencilerin üniversitede yönelmek istedikleri alanların içeriğine uygun dersler almalarına imkan veren, öğrencileri üniversite tercihlerinde öne geçirebilen bir uygulamadır. Aynı zamanda sanat, müzik, spor, ikinci yabancı dil, ve teknik programlar da liselerde mevcuttur.

  • Bölgedeki Okul Sayısı: 222
  • Uluslararası Öğrenciler için Lise Sayısı: 16
  • Bölgenin Total Öğrenci Sayısı: 115,000
  • Bölgenin Total Uluslararası Öğrenci Sayısı: 985
  • Uluslararası Öğrencilerin Kabul Edildiği Sınıflar : 9 -12

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!

Ayrıntılı bilgi için

Calgary Board of Education ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!