Almanya'da Üniversite

ICES TURKEY / Üniversite Programları /
Almanya'da Üniversite

Almanya, sanayisi, mühendisliği ve iş imkanlarıyla AB ülkeleri içinde ekonomik durumu ve yaşam kalitesi olarak çok üstlerdedir. Doğusuyla ve batısıyla hem güzel bir doğaya ev sahipliği yapan hem de uluslararası platformda dünyanın en iyi mühendislerini, liderlerini ve iş adamlarını sektörün büyük mekanizmalarında yetiştiren eşsiz bir ülkedir. Bu sebeptendir ki uluslararası eğitim dünyasında yeri çok büyüktür.

Almanya üniversitelerinde iki farklı seçenek söz konusudur. Özel okullara gidip İngilizce eğitim almak isteyen öğrenciler IELTS sınavında dil yeterliliği sunarak İngilizce eğitim alabilirken, devlet üniversiteleri Almancadır.

Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin aynı zamanda mezun oldukları lise, mezuniyet not ortalaması ve lise eğitimleri boyunca aldıkları dersler de üniversiteye kabul sürecinde etkili olmaktadır.

 

Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler eğer yeterli Almanca seviyesine sahip değillerse iki farklı yola başvurarak Almanya’da üniversite eğitimine devam edebilirler.  Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler ilk yol olarak Almanya’ya gitmeden Almanya’da bulunan bir üniversiteye başvurarak şartlı kabul alabilirler. Daha sonra Almanca yeterliliklerini ispat eden TestDAF sonuçlarını okula ileterek giriş işlemlerini tamamlayabilirler. İkinci yol olarak ise öğrenciler Almanca Hazırlık programını Almanya’da bulunan akredite hazırlık okullarında alarak Almanya’daki üniversitelere başvuru yapmaktır. Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler genellikle ikinci yolu tercih etmektedirler çünkü öğrenciler Almanya’ya gittiklerinde yerinde gördükleri ve sistemini birebir inceledikleri bir üniversiteye başvuruda bulunma şansına sahip olmaktadırlar.

Almanya Üniversiteleri'ne Doğrudan Giriş Şartları
Yeterli Düzeyde Almanca Dil Seviyesi (TestDAF)
Belirli bir Seviyenin Üstünde Not Ortalaması (Lise Diploması veya Üniversite Transcripti)
ÖSYM Sonucuna Göre 4 yıllık bir üniversiteye yerleşildiğini gösteren ÖSYM Sonuç belgesi
Ders dışı Aktiviteler ve CV ( Sosyal Faaliyetler, Spor Faaliyetleri, Gönüllülük Hizmetleri ve Öğrencinin katıldığı Yarışmalar vb.)

Almanya’da Üniversitelere Hazırlık Programları hakkında detaylı bilgi için danışmanlarımıza başvurabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için

Almanya’da dil eğitimi, konaklama ve okullar ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!