İngiltere'de Master

ICES TURKEY / MASTER - MBA /
İngiltere'de Master

İngiltere yüzyıllardır süregelen köklü üniversite eğitim sistemi ile dünya üzerinde yüksek öğrenim denilince akla ilk gelen ülkelerdendir. İngiltere, Birleşik Krallığın en büyük devletidir ve ülke genelinde yüzlerce üniversiteyi barındırmaktadır. İngiltere’de üniversite eğitimi birçok uluslararası öğrenci tarafından tercih edilmektedir.
İngiltere’de üniversite eğitimine her sene yüzlerce ülkeden yaklaşık yarım milyona yakın öğrenci başvuruda bulunmaktadır.
İngiltere’de üniversite eğitimini öne çıkaran en önemli değişken ise üniversitelerin akademik mükemmeliyetçiliğidir. İngiltere’de yüksek öğrenim sistemi dünyanın birçok yerinde olduğundan farklı bir konsepte sahiptir. İngiltere’de üniversite eğitimi çok etkileşimli olup öğrencilerin kendi fikirlerini öne çıkarmasını sağlayan bir eğitim sistemidir. Bu sistem sayesinde öğrenciler kişisel gelişimlerini tamamlamaktadır ve iş dünyasına hazır hale gelmektedir. İngiltere’de yüksek lisans eğitimi için birbirinden farklı ve özelleşmiş eğitim alanı bulunmaktadır. İngiltere’de yüksek lisans eğitimi için öğrenciler binlerce bölüm arasından kendilerine en uygun alanı seçme fırsatına sahip olacaklardır. İngiltere Yüksek lisans programları lisansta olduğu gibi kendine has eğitim teknikleri ve müfredatlarına sahiptir. İngiltere’de yüksek lisans eğitiminde öğrencilerin düşük mevcutlu sınıflarda eğitim alırken sunumlar yapmak, projeler hazırlamak, grup çalışması yapmak ve dersler özelindeki çalışmaları tamamlamak gibi zorunlulukları vardır. İngiltere’de yüksek lisans eğitimi ciddi bir akademik yoğunluğa sahiptir ve yüksek başarı oranı ile mezun verirler.

İngiltere’de yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler en az 1 yıl önceden okullara başvuruda bulunmak için araştırma hazırlıklarına başlamadırlar. İngiltere’de yüksek lisans eğitimi için doğru üniversite ve şehrin seçilmesi büyük önem taşımaktadır çünkü her üniversite kendine özel eğitim programlarına sahiptir. İngiltere’de yüksek lisans eğitimi 1 yıllık bir süreci kapsamaktadır ancak bazı bölümler ve üniversiteler 2 yıllık yüksek lisans eğitimi sunmaktadır. İngiltere’de yüksek lisans eğitimi için öğrenciler iyi bir lisans mezuniyet ortalaması, etkili bir öz geçmiş, yabancı dil yeterliliğini gösteren sınavların sonuçlarını almak başvuru için gereklidir.

Giriş Koşulları
İngiltere'de Master için üniversitelere giriş koşulları ülkeden ülkeye değişmektedir ancak genel olarak uygulanan koşullar: 
Yeterli Düzeyde olan Not Ortalaması (Üniversite Mezuniyet Ortalaması/GPA)
Üniversitede eğitim alınan bölümle paralel alanlarda bir bölüme başvurulması
Yüksek Lisans eğitiminin alınacağı okulun belirlediği dil sınavından yeterli başarıyı göstermek ( IELTS/ TOEFL)
Referans Mektupları ( Mezun olunan eğitim kurumundan veya en son çalışılan iş yerinden alınmış )
Niyet Mektubu
Adayın CV(Özgeçmişi)’si
Adayın daha önceden kazanmış olduğu, başarılar, ödüller ve yarışma sonuçları

Yurtdışında Yüksek Lisans eğitimini İngiltere’de almak isteyen öğrenciler bu eğitim programı için yeterli dil seviyesi, not ortalaması veya yeterlilik sınavlarından istenilen notu alamadıkları takdirde Pre-Master/Hazırlık Programları ile dünya çapında bulunan yüzlerce prestijli üniversiteye doğrudan geçiş hakkı kazanabilmektedir. Yurtdışında yüksek lisans programlarının ayrıcalıklı dünyasındaki yerinizi almak için detaylı bilgiyi danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için

İngiltere'de Master ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!