Lise Değişim Programları

Lise Değişim Programları

 

LİSE DEĞİŞİM PROGRAMLARI

Yurt dışı lise değişim programı vizyonunu geliştirmek, kapsamlı bir yurt dışı deneyimi yaşamak, yurt içi ve yurt dışı eğitim tecrübelerini birleştirerek kendini geliştirmek ve ülkesine katkı sağlamak isteyen öğrenciler için geliştirilmiş ve Türkiye’de yıllardır desteklenen bir programdır. Çoğunlukla 1 akademik yıl, zaman zaman öğrenci talebine göre 1 akademik dönem (5 ay) süresince yapılabilen programlar ile öğrenciler dünyanın farklı noktalarında lise eğitimi aracılığıyla akademik bilgilerini geliştirmenin yanında sorumluluk bilinçlerini arttırmakta, özgüvenlerini pekiştirmekte ve dünya görüşlerini genişletme şansına sahip olmaktadırlar.

Değişim programlarını başarı ile tamamlayan öğrenciler Türkiye’ye geri döndüklerinde MEB ve okulları ile görüşerek denkliklerini alma şansına da sahiptirler.

 

UZUN DÖNEM LİSE PROGRAMLARI

Yurt dışında yükseköğrenim kurumlarına gitmek isteyen, geleceğini yurt dışında planlayan öğrenciler için akademik başarısı yüksek ülke ve okullarda eğitim fırsatı sunan bir programdır. Uzun dönem programlarda öğrenciler genellikle yurt dışında mezuniyet planlamaktadır. Mezuniyet şartları ülkeden ülkeye değişmekle birlikte birçok ülke uluslararası öğrencilere mezuniyet hakkı tanımaktadır. Mezuniyet kazanmak için genellikle minimum 2 sene yurt dışında okumak gerekirken bazı okullarda tek senede mezuniyet de mümkündür. Türk öğrenciler istekleri doğrultusunda tüm lise hayatlarını da yurt dışında geçirebilirler.

Yurt dışında lise mezuniyeti alan öğrenciler lisans eğitimleri için hedefledikleri ülkelerin ve üniversitelerin şartlarını sağlayarak eğitim hayatlarına yurt dışında devam edebilirler. Türkiye’ye geri dönerek sınava girmeden üniversite okumak isteyen öğrenciler için tüm lise hayatlarını yurt dışında tamamlamış olmaları şartı aranmaktadır.

 

Genel Başvuru Şartları:

 

 • Öğrencinin son 2 yıllık ortalamasının 70’ten yüksek olması
 • ELTiS İngilizce sınavından 220 ve üstü puan alınması – tercih edilen ülkeye göre istenen dil yeterliliğinin sağlanması
 • Yapılacak sözlü mülakatı başarı ile tamamlanması

 

ELTiS (English Language Test for International Students) Sınavı:

 

Yurt dışında lise eğitimi alacak öğrencilerden oradaki İngilizce dersleri anlayabileceklerine dair bir dil yeterlilik sınavı vermeleri istenir. ELTiS sınavı bu okulların yeterlilik için kabul ettiği resmi sınavlardan biridir. ELTiS sınavı dahilinde öğrenciler İngilizce test, dinleme (listening) ve konuşma (speaking) sınavlarına tabi tutulur. Speaking sınavı bünyemizde çalışan, ana dili İngilizce olan öğretmenler tarafından yapılmaktadır.

Almanya, İtalya ve Fransa’da lise eğitimi alacak öğrencilerimizden ise programlar tarafından belirtilen dil yeterliliğini karşılamaları beklenir.

 

Kişilik Analiz Testi:

 

ICES Turkey bünyesinde yurt dışında lise eğitimi almak isteyen öğrenciler ve ailelerine beraber uygulanan bir testtir. Bu test öğrencinin yurt dışında okumaya ne kadar uygun olduğunu, yurt dışına gitmeye hazır olup olmadığını, aile tarafında ise ailenin öğrenciyi göndermeye ne kadar hazır olduğunu belirlemek için uzman analistler tarafından yapılır.

 

Program Özellikleri:

 

 • Öğrencilerimiz için devlet ve özel okul seçenekleri sunulmaktadır.
 • Öğrenciler devlet liseleri ve özel liselerde 1 dönem, 1 akademik yıl veya 1yıldan fazla okuyabilir.
 • Öğrenciler aile yanında veya okul yurtlarında konaklayarak kültüre tam olarak adapte olurlar.
 • Öğrencilerin vizyonu gelişir, kişisel gelişimleri sağlanır.
 • Yurt dışında lise deneyimi olan veya gittikleri ülkelerde lise mezuniyetine hak kazanan öğrenciler bu ülkelerdeki üniversitelere girişte avantajlı konuma gelirler.

 

Öğrencilerin Lise Eğitimi Alabilecekleri Ülkeler:

 • Kanada
 • Amerika
 • İngiltere
 • Almanya
 • İtalya
 • Fransa

  

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!