İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Amerika Yaz Okulları

Amerika Yaz Okulları

...
Amerika Yaz Okulları
Amerika Yaz Okulları

Birçok kişinin hayalini kurduğu özgürlükler ülkesi Amerika yaz okulu için oldukça popüler bir tercih. Uluslararası bir yapıya sahip olmasıyla hemen hemen herkese hitap eder.  Dil okulları da ülkenin yapısı gibi oldukça farklı milletlerden öğrencilere ev sahipliği yapar. Ülkenin büyüklüğünden dolayı lokasyon seçeneği de oldukça fazladır, ancak New York, Los Angeles, Boston ve Miami oldukça popüler şehirlerdendir. Bunlar dışında da farklı şehirlerde birçok dil okulu merkezleri bulunmaktadır.

En İyi Yaz Okulları

  • FLS
  • GILES
  • ELS
  • EMBASSY SUMMER
  • STAFFORD HOUSE
  • LSI
  • FRANCES KING

Amerika Yaz Okulu Süreleri

Okulların programlarına göre değişkenlik gösterir ancak genellikle minimum 2 hafta olacak şekilde maksimum 7-8 haftalık olacak şekilde tercih edilir. Her hafta için belli bir program vardır. Öğrencinin hangi saatlerde derse gireceği ve hangi gün hangi etkinliğe katılacağı önceden belirlenmiş olur. Hazırlanan bu programlar genellikle 3-4 haftalık oluşturulur ve her program bitiminden sonra program kendisini tekrar etmeye başlar. Bu sebeple öğrencilere maksimum program sürecince ya da eğer seçenek varsa birden fazla program seçmesini tavsiye ederiz.

Amerika Yaz Okulu Kabul ve Başvuru Şartları

  • Genellikle minimum yaş sınırı 10’dur.
  • 17 yaşından büyük öğrenciler bu programa katılamaz.
  • Belirli bir dil seviyesi aranmaz. Öğrenciler okulun ilk günü ya da ülkeye gitmeden önce evlerinde yaptıkları seviye tespit sınavının sonucuna göre seviye sınıflarına ayrılırlar.

Amerika Yaz Okulu Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Başvuru Tarihi

Başvuru Bitiş Dönemi

Eylül ayı itibariyle başvurular başlar.

Mayıs ayında kontenjanlar dolmaya başlar.

Amerika Yaz Okulu Fiyatları ve Ücretleri

Şehir

Haftalık Program Ücreti*

New York

1600 – 2000 USD

Boston

1100 – 1400 USD

Los Angeles

1400 – 1600 USD

*Fiyatlar yaklaşık olarak yazılmış olup seçilen programın içeriğine göre değişkenlik gösterir.

Amerika Yaz Okulları

Amerika’da Yaşam Masrafları

Program içinde eğitim, konaklama, havaalanı transfer, eğitim materyali, aktivite, gezi ve genellikle yemek ücreti de dahildir. Öğrencinin yapacağı birçok masraf önceden ödenmiş olacağı için sadece cep harçlığı için belli bir miktar para vermek yeterli olacaktır.

Yaz Okulunda Konaklama

Yaz okulun konaklamalarında genellikle hem aile yanı hem de yurt konaklama seçenekleri mevcuttur ancak bu durum her okul için geçerli değildir. Öğrenciler 18 yaşından küçük olduğunda sadece aile yanı konaklama seçeneği sunulur. Gideceği aile ile ilgili evde hayvan veya çocuk isteyip istenmediği ya da özel beslenme diyeti gibi talepleri öğrenci gitmeden önce belirtebilir. Eğer ki yurt konaklama mevcut ise öğrenci birden fazla kişiyle paylaşımlı odalarda konaklar. Banyo, tuvalet ve mutfak bu tip yurtlarda genellikle ortak kullanım alanlarına dahildir. Üniversite binalarını kullanan okullarda genellikle okulun kendi öğrenci yurdunda öğrenciler konaklar.

Amerika Yaz Okulu Vizesi

Amerika vize işlemleri diğer ülkelere nazaran biraz daha farklıdır. Öğrencinin online kayıt işlemi yapıldıktan sonra dil okulundan I-20 isimli öğrencinin okul kabul belgesinin aslının Amerika’dan gönderilmesi gerekir. Bu belgenin geç ulaşma ihtimalini düşünerek dil okuluna erken başvuru yapmanızı öneririz. 18 yaşından küçükler için ailenin öğrencinin tek başına seyahat etmesine izin verdiğini gösteren bir muvafakatname almalıdır. Noter onaylı bu belge ile öğrenci yurtdışına tek başına seyahat edebilir. Daha detaylı bilgi almak için buradan “Öğrenci Vizesi” sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Amerika’da Okurken Çalışma

Amerika yaz okulu eğitiminde çalışma imkanı bulunmamaktadır. Ancak dil okulu programı ile çalışma izni veren programlar mevcuttur. Detaylı bilgi almak için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

ICES Turkey Yaz Okulu Danışmanlığı

Ices Turkey olarak alanında oldukça tecrübeli danışmanlarımız yaz okulu eğitiminiz öncesinde yurtdışında yaşam ve eğitim oryantasyonunda öğrencinin nelerle karşılaşabileceği ve herhangi bir olumsuz durumda ne yapması gerektiği hakkında hem aileyi hem de öğrenciyi detaylı olarak bilgilendirme yapar. Danışmanlarımız öğrencilerin eğitimleri boyunca öğrenci ile sürekli iletişimde kalarak öğrencilerin durumlarını kontrol eder.

Amerika Yaz Okulu Yorumları ve Görüşleri

Danışmanlarımız tercih ettiğiniz dil okulu hakkında daha önce gönderdikleri öğrencilerin tecrübelerini aktararak size en doğru ve detaylı bilgiyi vermeye çalışır. Daha detaylı yorumları okumak için buradan öğrenci yorumları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste