Estonya'da Yüksek Lisans

ICES TURKEY / MASTER - MBA /
Estonya'da Yüksek Lisans

Estonya, yüksek lisans eğitiminde oldukça iyi bir tercihtir. Bunun başlıca sebebi öğrencilerin bu ülkede eğitimleri esnasında sınırsız çalışma iznine sahip olmaları ve mezuniyetlerinden sonra 6 ay ülkede kalarak iş aramalarına imkan verilmesidir.

Estonya’da yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler, burada gelişmekte olan bilgi teknolojileri ve mühendislik alanlarını tercih etmektedirler zira bu bölümlerden mezun olan öğrencilerin iş bulma olanakları da daha fazladır. Bir diğer alternatif ise güçlü çalışma ağları sebebiyle işletme bölümleridir. Her iki alanda da yüksek lisans eğitimi yılda 2.500-4.500€ arasında değişmekte olup, birçok ülkeden farklı olarak lisans eğitiminden daha da ucuzdur.

Estonya’da yüksek lisans yapacak öğrencilerin (bir sonraki Eylül ayında başlayabilmek için)  en geç Nisan ayına kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.

Yaşam maliyetleri değerlendirildiğinde de tablo oldukça mütevazi. Konaklama için 200-300€ arası bir ücret yeterli olurken, yaşam giderleri de yaklaşık 300€ tutuyor. Bu ülke oldukça sosyal bir yaşam sürmekte olduğu için de çok beklenmedik giderler ortaya çıkmıyor zira Tallinn’de otobüs, tramvay gibi toplu taşıma araçları ücretsiz olarak sağlanıyor.

 

Ayrıntılı bilgi için

Estonya'da Yüksek Lisans ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!