İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Bünyesinde kaliteli dil okulları olan ve anadili İngilizce olan ülkelere kıyasla daha uygun fiyatlı Malta’da İngilizce öğrenmek artık zor değil! Küçük ada topluluklarından oluşan Malta, hem tatil yapıp hem eğitim alabileceğiniz bir yerdir. Malta dil okullarında yaz döneminde dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sayısı oldukça artar fakat adada bu artışı karşılayabilecek sayıda Malta dil okulu vardır. Malta dil okullarında eğitim alırken her milletten öğrenciyle iletişim kurarak İngilizcenizi geliştirme şansı yakalarsınız. Yaz dönemi turist akışının olması, kış dönemlerinde ise ılıman bir iklime sahip olması Malta’yı dil öğrenmek için uygun bir ülke haline getiriyor. Ülkemizde her ne kadar son yıllarda Malta‘ya rağbet yeni artmış olsa da dünya genelinde Malta’da dil eğitimi uzun yıllardır tercih edilmektedir. ICES Turkey danışmanları Malta’da dil okulları için başvuru yapmak isteyen öğrencilere uygun opsiyonları sunmakta ve Türk öğrencilere sunulan avantajlar hakkında bilgi sağlamaktadır.

Malta Hakkında Genel Bilgiler

Para Birimi: Euro
Nüfus: 400 bin
Konuşulan Dil: İngilizce ve Maltaca
Türkiye’ye Uçak ile Uzaklığı: Yaklaşık 2 saat 30 dakika
Telefon Kodu: +356
Önemli Şehirleri: Sliema, Gzira, St. Julian’s, Valetta

 

Malta Nerede Ve Malta Nasıl Bir Ülke?

Son dönemlerde popülerliği artan Malta bahsi açılıdığında akla ilk gelen soru “Malta adası nerede?” olmaktadır. Bir diğer soru ilse “Malta nerey bağlı?” sorusudur. Ülkemize çok uzak olmayan Malta adası, İtalya’nın güneyinde bulunan bir Akdeniz ülkesidir. İlk büyük ada olan Malta, ikinci büyük ada olan Gozo ve en küçük ada Comino adlarında 3 takım adadan oluşur. Malta’nın başkenti Valetta’dır. Valetta en büyük ve en hareketli şehirlerinden biridir. Bunun yanında St Julian’s, Gzira ve Sliema diğer talep gören şehirlerdendir. Malta 2004’ten beri Avrupa üyesidir.

 • Homeros’un The Odyssey eserini Malta’daki Calypso Cave’de yazdığı söylenmektedir.
 • Malta’nın eskiden Sicilya kıyılarına doğal bir köprü ile bağlı olduğu düşünülmektedir.
 • Malta Avrupa Birliği’ne dahil en küçük ülkedir. Küçük olmasına rağmen dünyada ne fazla nüfus yoğunluğuna sahip 8. Ülke olarak bilinmektedir.
 • Malta nüfusunun neredeyse yarısı ülkenin başkenti Valetta’da yaşamaktadır.
 • Malta’nın resmi dilleri İngilizce ve Maltaca olmasına rağmen nüfusun %60’ından fazlası İtalyanca da bilmektedir.
 • Malta 1964’te bağımsız olana kadar İngiltere tarafından yönetilmiştir.
 • Malta 2004’te Avrupa Birliğine katılmıştır.
 • Malta Euro para birimine 2008’de geçmiştir. Daha önce kullanılan para birimi Malta Lirasıdır.
 • İklim olarak oldukça ılımandır. Kış aylarında 12 dereceler, yaz aylarında ise 27 dereceler ortalama olarak kabul edilir.
 • Malta birçok mimari, tarihi ve doğal güzelliğe ev sahipliği yapsa da tüm ülke tamamen ormansız bir alandır.
 • Malta dalış için de oldukça elverişli bir bölge olarak kabul edilir. Berrak suları, su altı yaşam alanları ve batık gemi enkazları güzel bir sualtı deneyimi yaşamanız için ideal.
 • Malta’da ünlü hamur işi Pastizzi ve Kinnie meşrubatı her gidenin tatması gereken lezzetlerdendir.
 • Başkenti Valletta’dır.
 • Valetta aynı zamanda Avrupa’nın ilk planlı şehri olarak da bilinmektedir. Şehir planlandıktan sonraki 15 yıl içerisinde tamamlanarak dünyanın en hızlı inşa edilen şehirlerinden biri olarak kabul edilmektedir.
 • Bazıları Malta’nın Kayıp Şehir Atlantis’in bir parçası olduğuna inanmaktadır.
 • Gozo’da denize uzanan kireçtaşından kemer oldukça güzel bir manzara yaratmaktadır ve fazlasıyla ilgi çekicidir. Bu kemer Game of Thrones dizisinde ve başka dizi ve filmlerde de kullanılmıştır.
 • Malta’nın bir parçası olan turistik Gozo adasına feribotla ulaşmak mümkündür.
 • Malta bazı ünlü prodüksiyonlara da ev sahipliği yapmıştır. Bunların arasında Assasins Creed, World War Z, The Da Vinci Code, Troy, Gladiator gibi dünyaca ünlü yapımlar vardır.
 • Malta 3’ü tescil edilmiş, 7’si beklemede olan 10 UNESCO Dünya Mirası bölgesine sahiptir. Tescil edilen Dünya Mirası alanları Valletta, Malta Megalitik Tapınakları ve Hal Saflieni Mahzenidir. Megalitik Tapınaklar Çin Seddi, Stonehenge ve Mısır Piramitlerinden eskidir.
 • Malta resmi tatiller açısından da oldukça zengindir. Ülke, yılda 14 resmi tatil ile Avrupa Birliğindeki en yüksek resmi tatil sayısına sahip yerlerden biridir.
 • Malta eğitim açısından farklı imkanlara da sahip bir ülkedir ve ülkede bir adet üniversite bulunmaktadır. 1592’de Collegium Melitense adıyla kurulan Malta Üniversitesi lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır.

 

Malta Hakkında Pratik Bilgiler

 • Trafik İngiltere’de olduğu gibi sağdan akar.
 • Çeşme suyu içilebilir ancak biraz tuzludur. Yerel halk genellikle çeşme suyunun tadından ötürü şişelenmiş suyu tercih etmektedir.
 • Malta’da Türk bankası göremezsiniz sadece Türk bankaları ile bağlantıları vardır ve belirli bir komisyon kesintisi ile her ATM kullanılabilir. (Birçok yerde HSBC ATM‘si görmeniz mümkündür)
 • Malta‘da banka hesabı açtırmak oldukça zordur, o yüzden gitmeden bir döviz hesabı açtırıp orada kullanmak daha sağlıklı olacaktır.
 • Sigortalar 1, 3, 6 ve 12 haftalık olarak yaptırılmalıdır ve dönüşünüzden itibaren 15 gün daha geçerli olmalıdır. Bu süreç vize için zorunludur.
 • Malta’dan Türkiye’yi aramak için en ekonomik yol telefon kartları veya internet üzerinden yapılan aramalardır.

 

Neden Malta’da Dil Eğitimi Alınmalı?

 • Malta Akdeniz‘de ılıman bir iklime sahip küçük bir ada ülkesidir. İklimin soğuk olmaması en büyük tercih sebeplerinden biridir.
 • İklime bağlı olarak insanların da sıcakkanlı oluşu, okul dışında da sürekli pratik yapma imkanı sağlar.
 • Malta konumu itibari ile birçok ülkeye yakındır. Malta‘da eğitim alırken diğer ülkeleri de ziyaret edebilirsiniz.
 • Türkiye‘ye çok uzak bir ülke olmaması ( 2.5 saat ) ve aradaki zaman farkının fazla olmaması (3 saat) Malta dil eğitiminde öğrencilerin tercih sebeplerinden biri olmaktadır.
 • Malta dil okulları denetim kurumu olan FELTOM tarafından denetlenmekte ve akredite edilmektedir.

 

Malta’da Dil Eğitimi Almanın Maddi Avantajları Nelerdir?

Günümüzde dil eğitimi denildiği zamanda akla ilk gelen ülke İngiltere olmaktadır. Ancak İngiltere‘nin para biriminin sterlin oluşu maddi açıdan öğrencileri oldukça zorlamaktadır. Bu nedenle farklı seçenekler arayan öğrenciler için Avrupa birliği ülkelerden olan Malta oldukça dikkat çekici hale gelmiştir. Malta para birimi EURO olduğu için yaşam maliyeti diğer ülkelere oranla daha az olmaktadır. Buna bağlı olarak Malta dil okulu fiyatları da daha azdır. Ayrıca Malta’da yaşam maliyetinin diğer birçok ülkeye oranla daha düşük olması da öğrencilerin ilgisini Malta İngilizce kursuna yönlendirmesini sağlamaktadır. Bunun dışında çok büyük bir alan olmamasından dolayı ulaşımın kolay olması ve ulaşım için çok para harcanmaması, bazı okulların Türk öğrencilere özel uçak bileti kampanyalı kursları, normal şartlarda uçak biletlerinin çok yüksek fiyatlı olmaması gibi nedenlerden de ötürü Malta dil okulları İngilizce dil eğitimi için oldukça tercih edilen bir lokasyon haline gelmiştir. Malta dil okulu fiyat bilgisi ve Malta dil okulları paket fiyatları için lütfen iletişime geçiniz.

 

Malta Dil Okullarında Eğitim

 • İsterseniz sınıflarda 15 saat eğitimden başlayarak yoğunlaşan bir program sistemiyle isterseniz birebir ders seçeneği şeklinde eğitim alabilirsiniz.
 • Tatilde İngilizce, Genel, Yoğun, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Sınav hazırlık Programları mevcuttur. Malta yaz okulu programları da Malta’da talep edilen programlardandır.
 • Yaz döneminde okullara olan talepler arttığı için yüksek sezon ek ücreti bulunmaktadır.
 • İlk gün seviye belirleme sınavına girip seviyenize uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz.
 • Sınıflar en fazla 15 kişiden oluşur.
 • ESE, EC, LAL, SPRACHCAFFE, CHAMBER COLLEGE, ACE, CLUBCLASS, MALTALINGUA, AM STUDIO gibi birçok butik ve uluslararası zincir okul seçeneği mevcuttur.
 • Okulların çoğu şehir merkezinde bulunur ve konaklamalara yürüyüş mesafesindedir.

 

Fiyatlarımız

Fiyat listemizi görmek için tıklayın.

 

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okullarında Konaklama

Malta’da aile yanı, öğrenci yurdu, apartman dairesi gibi konaklama seçenekleri mevcut. Tercihiniz ve gitmek istediğiniz döneme göre uygunluğu kontrol edilmektedir. Ekonomik açıdan en uygun konaklama şekli genellikle aile yandır. Aile yanlarında konaklayacak öğrenciler için okullar, özel taleplerinize göre (evcil hayvan alerjisi, toz alerjisi vs.) bir eşleştirme yapmaktadır.

 

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklamada, Malta’da doğup büyümüş, ana dili hem İngilizce hem Maltaca olan insanlar olacağı için pratik yapma imkanı açısından oldukça yararlı bir seçenektir. Aile yanında kalırken bir yandan İngilizce pratiği yapabilir, diğer yandan Maltaca öğrenmeye başlayabilirsiniz. Aile yanı konaklamada bahsi geçen evler genellikle ortak banyo kullanılan evler olduğu gibi tercihinize göre özel banyolu seçenek sunan aile yanları da mevcuttur. Günde iki öğün yemek (kahvaltı ve akşam yemeği), sadece kahvaltı ve yemeksiz seçenekleri sunan aile yanları bulunmaktadır. Aile yanı konaklama seçenekleri yurtlara kıyasla okula biraz daha uzaktır.

 

Yurt Konaklama

Aile yanlarına kıyasla okula daha yakın ve daha konforlu bir seçenek olan, tek kişilik oda, çift kişilik oda ve çoklu paylaşımlı oda seçenekleri sunan yurtlar genellikle yemeksizdir. Ortak kullanım alanları olan bu yurtlar (paylaşımlı banyo ve paylaşımlı mutfak) tercihinize göre özel banyo seçeneği de sunmaktadır. Yurt konaklamalar kendini daha özgür hissetmek isteyen ve kendi yemek sorumluluğunu alabilen öğrenciler için uygun bir seçenek olabilir. Konaklamanızı yurtlarda aldığınız takdirde yurtta kalan diğer öğrencilerle İngilizce pratiği yapabilir, ortak kullanımlı alanlarda yurt arkadaşları ile zaman geçirebilirler.

 

Otel-Hostel Konaklama

Malta‘da en yaygın konaklama seçeneği yurt olarak kullanılan otellerdir. Okullar tek kişilik oda, çift kişilik oda, paylaşımlı daireler, ekonomi veya daha konforlu odalar ve okula yürüyüş mesafesindeki yurtlar gibi birçok seçenek sunarlar. Malta’nın dil eğitimi yanında turistik anlamda da ilgi çeken bir ülke olduğunu düşünecek olursak okulların otel veya hostel konaklamalarında birçok seçenek sunabileceğini farzedebiliriz.

 

Malta Vizesi Almak Zor Mu?

Hayır, Malta vizesi almak kesinlikle zor değildir. Hatta Malta en kolay vize alabileceğiniz ülkelerin başında geliyor. Ayrıca Schengen ülkeleri kapsamına girdiği için yeşil pasaportu olan öğrenciler Malta’da ilk 3 aya kadar vizesiz dil eğitimi alabilirler.

 

Malta Vizesi Kaç Günde Çıkar?

En geç 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

 

Malta Vizesine Nerelerden Başvurabilirim?

Malta vize başvurularınızı Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Gaziantep, Antalya, Edirne ve Bodrum‘daki başvuru merkezlerinden yapabilirsiniz.

 

Neden Ices Yurt Dışı Eğitimi Tercih Etmeliyim?

20 yıllık deneyimi ile okul seçiminizden vize başvuru sürecinize kadar her aşamada danışmanlarımız sizinle birebir ilgilenmektedir. Bu kadar fazla okul seçeneğinin içinden size en uygun lokasyonu seçerken beklentileriniz ve ayırdığınız bütçe göz önüne alınmaktadır. Sizin sağladığınız bilgiler ve tercihler doğrultusunda doğru lokasyonu, okulu, programı ve konaklamayı seçmenizde gerekli bilgi ve yönlendirmeleri yapmaktayız. Öğrencilerin Malta dil okulu yorumları hakkında da bizimle iletişime geçebilirsiniz.Malta Dil Okullarının Ortalama Maliyetleri Nelerdir?

Malta dil okulu fiyatları seçtiğiniz okul, tercih ettiğiniz program türü (genel İngilizce, iş İngilizcesi, yoğun İngilizce veya sınav programları gibi), konaklama seçeneği (aile yanı, yurt veya otel) gibi faktörlere göre değişiklik gösterecektir. Malta’nın ilgi çekici lokasyonlarında farklı konseptlerde okullar farklı ücretlendirmelere sahiptir. Malta dil okulları fiyatları için en detaylı bilgi ve yönlendirmeyi bütçe ve tercihlerinizi belirttiğiniz takdirde ICES Turkey danışmanlarından alabilirsiniz.

 

Malta Dil Okullarından Örnekler

Malta’daki partner dil okullarımızın örnek listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Okullar hakkında fikir edinmek için tanıtıcı videolarına aşağıda verilen linkleri takip ederek ulaşabilirsiniz.

EC Malta Dil Okulu https://www.youtube.com/watch?v=TgzMISF9-w4&t=4s
Chamber College https://www.youtube.com/watch?v=u58AIezl0mQ&t=148s
ESE https://www.youtube.com/watch?v=Hb3qJoQh5tE&t=24s
LAL https://www.youtube.com/watch?v=KlASwXgrGDQ
ACE Malta https://www.youtube.com/watch?v=JUXpFjwX5mo&t=9s
Clubclass Malta https://www.youtube.com/watch?v=Y9sQo20HTS8
Inlingua Malta https://www.youtube.com/watch?v=1ORGnJEup-k
Sprachcaffe Malta https://www.youtube.com/watch?v=9kBnxnhLCSU
English Language Academy Malta https://www.youtube.com/watch?v=BnYloryc8rk
Magister Academy https://www.youtube.com/watch?v=raCzqKEotwY

 

Malta’da İngilizce Kursu

Bünyesinde kaliteli dil okulları olan ve anadili İngilizce olan ülkelere kıyasla daha uygun fiyatlı Malta’da İngilizce öğrenmek artık zor değil! Küçük ada topluluklarından oluşan Malta, hem tatil yapıp hem eğitim alabileceğiniz bir yerdir. Malta dil okullarında yaz döneminde dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sayısı oldukça artar fakat adada bu artışı karşılayabilecek sayıda Malta dil okulu vardır. Malta dil okullarında eğitim alırken her milletten öğrenciyle iletişim kurarak İngilizcenizi geliştirme şansı yakalarsınız. Yaz dönemi turist akışının olması, kış dönemlerinde ise ılıman bir iklime sahip olması Malta’yı dil öğrenmek için uygun bir ülke haline getiriyor. Ülkemizde her ne kadar son yıllarda Malta‘ya rağbet yeni artmış olsa da dünya genelinde Malta’da dil eğitimi uzun yıllardır tercih edilmektedir. ICES Turkey danışmanları Malta’da dil okulları için başvuru yapmak isteyen öğrencilere uygun opsiyonları sunmakta ve Türk öğrencilere sunulan avantajlar hakkında bilgi sağlamaktadır.

 

En iyi Malta Dil Okulları

 • ESE
 • EC
 • LAL
 • SPRACHCAFFE
 • CHAMBER COLLEGE
 • ACE MALTA
 • CLUBCLASS
 • MALTALINGUA
 • AM STUDIO

 

Malta Dil Okulu Süreleri

1 haftadan başlayan kurslar genellikle en fazla 24 hafta olmakla birlikte sizin belirlediğiniz sürede devam eder.

 

Malta Dil Okulu Kabul ve Başvuru Şartları

Malta dil okullarının belirli bir başvuru tarihi bulunmamaktadır. Yıl boyunca her pazartesi dil okullarına başlayabilirsiniz. Dil okullarından kabul alabilmek için herhangi bir şarta gerek yoktur. Dil seviyeniz ne olursa olsun ilk gün seviye belirleme sınavına girip kendi seviyenize uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz.

 

Malta Dil Okulu Fiyatları ve Ücretleri

Malta Dil Okulları Paket Fiyatları Nedir?

Türkiye’ye konum olarak yakınlığı, ılıman iklimi ve diğer ülkelere kıyasla uygun fiyatlı İngilizce dil almak istiyorsanız Malta Dil Okullarını tercih etmelisiniz. Dil kursları her pazartesi İngilizce kurs başlangıcı yapmaktadır.

Not: Malta Dil Okulları’nda 3 ay üzeri eğitim aldığınızda çalışma izni verilmektedir. Bir yanda dil eğitimi alırken, diğer yandan çalışarak İngilizce pratik yapma imkanınızı artırabilirsiniz.

Başlangıç tarihine ve kalacağınız süreye göre değişkenlik gösteren Malta Dil Okulları fiyatlarını web sitemizde bulabilirsiniz. Dil okulu erken kayıt fırsatları devam ediyor!

Özellikle yaz döneminde dil eğitimi almayı düşünüyorsanız dil okulu kaydınızı geciktirmeyin çünkü istediğiniz konaklama seçeneğinde kontenjan dolduğu takdirde size sunulan indirimli paket fiyatlarını da kaçırmış olursunuz. Malta düşünüyorsanız, yurtdışı dil eğitimine gitmeyi planladığınız tarihten en az 3-4 ay öncesinde dil okulu kaydınızı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

 

2018 Yılı Malta Dil Okulu Paket Fiyatları

Dil okullarının Türkiye’ye özel indirimli paket fiyatları bulunmaktadır. Konaklamalar dil okulu aracılığıyla ayarlanmaktadır. Aile yanı konaklama seçeneğinde self-catering, kahvaltı dahil, günde iki öğün yemek ya da günde üç öğün yemek dahil seçenekleri de bulabilirsiniz. Yaz döneminde eğitim ve konaklamalara yaz dönemi ek ücretleri eklenmektedir. Dil okuluna kayıt olmak istediğiniz döneme göre ücretler değişkenlik gösterebilir. Malta’da genellikle yurt konaklamalar tercih edilmektedir.

ICES Yurtdışı Eğitim aşağıda adı geçen dil okullarının Türkiye’deki yetkili kayıt ofisidir.

Detaylı bilgi ve güncel dil okulu fiyatları hakkında bilgi için 444 22 03 nolu telefondan bize ulaşabilir ya da bilgi istek formumuzu doldurarak sizinle iletişime geçmemizi talep edebilirsiniz.

 

LAL Language Centre Sliema

KONAKLAMA TÜRÜ SÜRE/FİYAT (Fiyatlar paket fiyat olup Euro cinsindendir) Haftada 20 ders
 

4 HAFTA

8 HAFTA

12 HAFTA

24 HAFTA

32 HAFTA

AİLE YANI KONAKLAMA

1.381

2.581

3.837

7.318

9.734

YURT KONAKLAMA

1.129

2.127

3.157

5.759

7.655

 

EC English Malta

SÜRE/FİYAT (Fiyatlar İngiliz Sterlini cinsindendir)

KONAKLAMA (HAFTALIK)

KAYIT ÜCRETLERİ

4 HAFTA

8 HAFTA

12 HAFTA

24 HAFTA

32 HAFTA

AİLE YANI

YURT

KURS

KONAKLAMA

672

1.344

1.776

3.264

4.352

165

170

45

30

Haftada 20 ders

       

 

Atlas Language School Malta

SÜRE/FİYAT (Fiyatlar İngiliz Sterlini cinsindendir)

KONAKLAMA (HAFTALIK)

KAYIT ÜCRETLERİ

HAFTA

HAFTA

12 HAFTA

24 HAFTA

32 HAFTA

AİLE YANI

YURT

KURS

KONAKLAMA

400

800

1.200

2.400

3.200

170

100

-

-

Haftada 20 ders

     

 

Ese Malta

SÜRE/FİYAT (Fiyatlar Euro cinsindendir)

KONAKLAMA (HAFTALIK)

KAYIT ÜCRETLERİ

HAFTA

HAFTA

12 HAFTA

24 HAFTA

32 HAFTA

AİLE YANI

YURT

KURS

KONAKLAMA

760

1280

Uçak Bileti Promosyon detayları aşağıdadır

5120

185-205

175+

50

-

Haftada 20 ders

     

Uçak bileti promosyonlu fiyatlar:

12 HAFTA 3.300 €
24 HAFTA 6.120 €

 

Clubclass English Language School (SWEIQI)

 

8 HAFTA

12 HAFTA

24 HAFTA

32 HAFTA

YURT KONAKLAMA (İKİ KİŞİLİK ODA)

9.950 TL

12.875 TL

25.250 TL

29.450 TL

YURT KONAKLAMA (ÜÇ KİŞİLİK ODA)

9.050 TL

11.525 TL

22.550 TL

25.850 TL

 

Dil Okulu Danışmanlık Ücretleri Nasıldır?

Anlaşmalı olduğumuz dil okullarını fiyat listelerimizde bulabilirsiniz. Anlaşmalı okullarımız arasında olan ESE dil okulu fiyat, EC Dil Okulu fiyat, Clubclass Dil Okulu fiyat listelerini sizlerle paylaştık. Anlaşmalı dil okullarımızda profesyonel danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu okullar hakkında genel bilgi almak ve anlaşmalı olduğumuz diğer dil okulları hakkında da bilgi almak için web sitemizdeki Randevu al butonunu tıklayarak bulunduğunuz şehre göre randevu alıp, aynı zamanda danışman tercihinde bulunabilirsiniz ya da 444 22 03 nolu telefondan arayabilirsiniz.

 

Malta‘da Yaşam Masrafları

Malta‘da yaşam maliyetleriniz yaşam tarzınıza göre farklılık göstermektedir. Örneğin yemek maliyetleri düşüktür ancak otobüs yerine taksi kullanırsanız veya her öğününüzü kendiniz yapmak yerine dışarda yerseniz tabi ki yaşam maliyetiniz artacaktır. Ortalama olarak maliyet belirtmek gerekirse haftalık;

 • Otobüs Kartı: 14 €
 • Gece Çalışan Taksi Dolmuş: 3.00 €
 • 1 Litre Benzin: 1.44 €
 • 1 Litre Su: 0.75 €
 • Ekmek: 0.50 €
 • 1 paket altılı hamburger ekmeği: 1,50 €
 • 1,5 litre Coca Cola’nın fiyatı: 1,45 €
 • Big Mac Menü: 5 €
 • Sandviç: 1.2 €
 • Makarna/Pizza: 7 € - 8 €
 • Sinema Bileti: 7 €
 • Telefon Kartı: 5 €-13 € olmaktadır.

 

Malta Dil Okulu Vizesi

Malta schengen ülkeleri kapsamında olduğu için yeşil pasaportu olan öğrenciler 90 güne kadar vizesiz eğitim alabilirler. Yeşil pasaportu olmayanlar ise schengen vizesine başvurarak Malta ‘ da eğitim alabilirler. VFS Global aracılığı ile yapılan başvurular ortalama olarak 5-10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır . Malta vize başvurularınızı Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Gaziantep, Antalya, Edirne ve Bodrum‘daki başvuru merkezlerinden yapabilirsiniz.

 

Malta Vizesi Alabilmem İçin Yardımcı Oluyor Musunuz?

Malta öğrenci vizesi alabilmeniz için de sizlere yardımcı oluyoruz ve ICES Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak sizlere aynı zamanda dil okulu kayıt süreci hakkında detaylı bilgilendirme yapıyoruz. Malta vizesi gerekli evrak listesini sizlerle paylaşıyoruz. Evraklarınızı tamamladıktan sonra Malta vize randevunuzu biz organize ediyoruz.

 

Malta’da Okurken Çalışma

Malta Eğitim Bakanlığı ‘ nın aldığı son karara göre öğrenciler kursun uzunluğuna bağlı olarak 12 hafta ve üzeri eğitim de part- time çalışma iznine sahip olabilirler. Yani öğrenciler artık C tipi vizeden ulusal vize olan D tipi vize türüne geçip çalışma izninden yararlanabilirler.

 

ICES Turkey Malta Dil Eğitimi Danışmanlığı

20 yıllık deneyimi ile okul seçiminizden vize başvuru sürecinize kadar her aşamada danışmanlarımız sizinle birebir ilgilenmektedir. Bu kadar fazla okul seçeneğinin içinden size en uygun lokasyonu seçerken beklentileriniz ve ayırdığınız bütçe göz önüne alınmaktadır. Sizin sağladığınız bilgiler ve tercihler doğrultusunda doğru lokasyonu, okulu, programı ve konaklamayı seçmenizde gerekli bilgi ve yönlendirmeleri yapmaktayız. Öğrencilerin Malta dil okulu yorumları hakkında da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Malta Dil Okulu Yorumları ve Görüşleri

Malta Dil Okulu yorumlarıMalta'da eğitim düşünen öğrenciler için oldukça önemlidir. Bu sebeple öğrencilerimizden gelen yorumları sizlerle paylaşmak için çabalıyoruz. Öğrenci yorumlarına yorumlar sayfasından bakabilir ya da instagram hesabımızdan öğrenci görüşlerinin özetini okuyabilirsiniz.

İlgili Blog Yazıları
Malta'da Dil Okulunu Tercih Etmek için Sebepler
MALTA’DA DİL EĞİTİMİ Yurtdışında İngilizce dil eğitimi alınabilecek en güzel ülkelerden biri olan Malta öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmekted...
Malta Nerede? Malta Gezilecek Yerler Listesi
Bir ada düşünün ki kış mevsimi oraya uğramıyor, yılın her dönemi yaz mevsimi yaşanıyor. Güneş, kum ve deniz her köşede hissediliyor, adeta yıl boyu bi...
Yaşam ve eğitim maliyetleri diğer ülkelere oranla daha uygun olması sebebiyle avatajlı hale gelmektedir. Ana dillerinden birinin İngilizce olması ve bir ada ülkesi olarak iklimiyle de dikkat çekmektedir.
Haftada 15 saat ve üzeri yoğunlukta eğitim alabilirsiniz. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce ve Sınav hazırlık programları bulunmaktadır.
Aile yanı, yurt ve apartmant dairsei alternatifleri mevcuttur.
Malta'da dil eğitimi için başlıca tercih edilen okullar olarak ESE, EC, Atlas Language School, SPRACHCAFFE, MALTALINGUA söylenebilir.
Belirli bir başvuru koşulları bulunmamaktadır. Dil seviyenize uygun bir kurdan başlayabilirsiniz.
Yeşil pasaport sahibi olan öğrenciler 90 güne kadar vizesiz eğitim alabilirler, yeşil pasaport olmayan öğrenciler ise C Tipi vize ile 3 aya kadar eğitim alabilirler. 90 gün üzeri eğitimler içinse D Tipi vizeye ihtiyacınız vardır.
90 gün ve üzerinde eğitim alan öğrencilerin yarı zamanlı çalışma izni olmaktadır.
Öğrenci Yorumları
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste