Yaz Okulları

Uzun ve yorucu geçen eğitim-öğretim döneminin ardından çocuğunuzu yurt dışında yaz kampıyla ödüllendirmeniz ona en güzel ödül olacaktır. Hem tatil yapıp hem de İngilizcesini geliştirebileceği yaz okullarında, farklı ülkelerden gelen diğer öğrencilerle arkadaşlık kuracaktır. Teknoloji ile büyüyen çağımız çocukları bu arkadaşlıklarını kolaylıkla devam ettirebileceklerdir.

Yurt dışı yaz okulları 8-17 yaş öğrencilerinin hem verimli eğitim süreci hem de eğlenceli zaman geçirmesini sağlar. Sabah saatlerinde başlayan dersler öğleden sonra aktivite ve ya gezilerle devam eder. Bu aktiviteler ve kültür gezileri sayesinde öğrenciler farklı ülkelerden gelen öğrencilerle zaman geçirirler ve İngilizce pratik yapma imkanı bulurlar.

Yaz okullarında 10-15 kişilik uluslararası sınıflarda eğitim verilir. Öğrencilere programın ilk günü seviye tespit sınavı uygulanır. Bu sayede dil seviyelerine ve yaşlarına uygun öğrencilerle derse katılırlar. Ders programları kelime, proje yönetimi, iletişim kurma gibi becerilerini geliştirmeye yönelik hazırlanmaktadır.

İngilizcenin yanı sıra hafta içi yarım, hafta sonu tam gün yapılan gezilerle öğrencinin kültürel açıdan kendisini geliştirmesi sağlanır. Hafta içi uygulanan diğer program ise aktivitelerdir. Basketbol, futbol, yüzme gibi spor faaliyetlerinin yanı sıra drama sınıfları, dans dersleri gibi aktivitelerle akademi İngilizcesini de öğrenme şansı yakalayacaktır.

Yurt dışı yaz kamplarında yurt ya da aile yanı konaklama imkanı vardır. Seçilen programa göre tek ve ya paylaşımlı odalarda konaklama sağlanmaktadır. Her iki konaklamada da öğrencinin 3 öğün yemeği karşılanır. Aile yanı konaklamalarda kahvaltı ve akşam yemeği aile ile birlikte yenmektedir. Ayrıca paket öğle yemekleri de sunulmaktadır. Üniversite yurt konaklamalarında ise kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği üniversite yemekhanesinde yenmektedir.

Öğrenciler okulda problem yaşarsa, bunu paylaşabileceği kendi danışmanı bulunmaktadır.

Siz program için hazırlığınızı yaparken vize sürecinizle de biz ilgileniyoruz.

Öğrenci programa başlamadan önce verdiğimiz oryantasyonda hem aileyi hem öğrenciyi süreçle ilgili bilgilendiriyoruz ve sorularını yanıtlıyoruz.

Siz yurt dışında eğitim alırken sizi unutmuyor, öncesinde olduğu gibi sonrasında da sizlerle iletişim halinde oluyoruz.

Yaz okulu seçiminde dikkat etmeniz gereken maddeler!

Okul hangi kurumlar tarafından akredite edilmiş?
Gidilecek okuldaki ilgili kişiler hakkında bilgilendirildiniz mi?
Ders verecek öğretmenler native öğretmenler mi?
Konaklamanız hakkında yeterince bilgi verildi mi?
Örnek aktivite programı size sunuldu mu?
Haftada kaç saat ders verilecek?
Gidilecek şehir hakkında yeterince bilgiye sahip misiniz?
Gidişten önce ve dönüş sonrası destek programları sunuluyor mu?
~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!