İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Yaz Okulları
...
Yaz Okulları
Yaz Okulları

En İyi Yaz Okulları

Yaz okulları için öğrencilerin ve velilerin birçoğu yakın lokasyonları tercih eder, bu nedenle İngiltere, İrlanda gibi ülkeler ön plana çıkmıştır. Daha üst yaş grupları için ise deniz aşırı ülkelerdeki programlar oldukça çekici olabilir. Önceliklendirme yapmak gerekirse aşağıdaki gibi bir sıralamanın çıkacağını söyleyebiliriz:

  • İngiltere yaz okulları
  • İrlanda yaz okulları
  • Malta yaz okulları
  • Kanada yaz okulları
  • Amerika yaz okulları

 

Yaz okulları öğrencilerin hem İngilizcelerini geliştirebileceği, hem de yoğun geçen senenin ardından tatil yapabileceği ve keyif alacağı bir programdır. En fazla 17 yaşında olan öğrencilerin hem verimli hem de eğlenceli zaman geçirmesi amaçlanır.

 

Yurtdışı Yaz Okulu Süreleri

Yurt dışı yaz okulu süreleri okulların programlarına göre değişiklik gösterir, genellikle 2-7 hafta şeklindedir. Farklı ülkeden gelen öğrencilerle kuracağınız arkadaşlıklarınızı teknoloji sayesinde devam ettirebilirsiniz. Program süresince yapılan geziler ve aktivitelerde öğrendiğiniz İngilizceyi pratik yapabilirsiniz. Öğrenciler yapılan seviye testi ile seviyelerine uygun sınıflara ayrılırlar ve sınıflarda 10-15 kişi ile eğitim alırlar. Öğrencilerin ders programları kelime, proje yönetimi, iletişim kurma ve konuşma becerilerini geliştirmeye yöneliktir.

 

Yurtdışı Yaz Okulu Kabul ve Başvuru Şartları

Yurtdışı yaz okullarında herhangi bir ön şart aranmamaktadır. Dikkat edilmesi gereken konu:

  • Maksimum sınır genellikle 17 yaş
  • Minimum sınır genellikle 10 yaştır.

 

Yurt dışı yaz okullarında öğrencilerin bulundukları şehri ve çevresini gezerek kültürel açıdan kendilerini geliştirmeleri sağlanır. Bu geziler yarım gün ve tam gün şeklinde gerçekleşmektedir. Yurt dışı yaz programları içerik olarak zengindir. Öğrencilerin bir diğer katılacakları etkinlik aktivitelerdir. Bunlar spor aktivitesi, akademik aktiviteler olmaktadır. Derslerin ve gezilerin yanı sıra öğrenciler basketbol, voleybol, futbol gibi sporlarla ilgilenebilir veya akademik derslere (dans, drama gibi) katılabilirler.

 

Yaz Okullarında Konaklama

Tercih edeceğiniz programa bağlı olarak öğrenciler yurt ya da aile yanında konaklar. Yaz okullarında aile yanı konaklama da öğrenciler bulundukları yerin kültürünü yaşayarak öğrenme şansına sahip olur. Çoğunlukla toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanmaktadır ancak okul servisi sunan okullarda vardır. Öğrenciler yurt konaklamada diğer ülkeden gelen öğrencilerle daha fazla zaman geçirir.

Yurt dışı eğitimi denilince akla gelen ilk sorulardan biri yemek oluyor. Öğrencilerin 3 öğün yemekleri gittikleri program tarafından karşılanmaktadır. Öğrenci aile yanında kalıyorsa kahvaltı ve akşam yemeğini aile ile birlikte yemektedir. Paket öğle yemekleri sunulmaktadır. Öğrenci yurt konaklama seçeneğini tercih ettiyse kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği yemekhanede yenmektedir.

Yaz Okulları

Yurtdışı Yaz Okulu Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Gideceğiniz tarihe bağlı olarak sene içerisinde kayıt yaptırabilirsiniz. Yurtdışı yaz okulu başvuru dönemleri ve tarihleri için bizimle iletişime geçin. Erken başvurularda yurt dışı yaz okullarının kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

Başvuru Açılış Başvuru Kapanış
Her yılın Eylül ayından itibaren başlamaktadır Nisanda kontenjanlar dolmaya başlar

 

 

Yurtdışı Yaz Okulu Fiyatları ve Ücretleri

Yurt dışı yaz okulu fiyatları ve ücretleri seçeceğiniz ülkeye ve okul detaylarına göre farklılık göstermektedir. Ortalama ücretler İngiltere için haftalık 600 GBP, Kanada için 1.150 CAD, İrlanda için 900 Euro’dur. Yurt dışı yaz okulu fiyatları ve ücretleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ülke Maliyet
İngiltere £600/Hafta
İrlanda €900/Hafta
Kanada $(CA)1.150/Hafta

 

Yurtdışında Yaşam Masrafları

Yurtdışında yaşam masrafları için programlarda öğrencilerin havaalanı transfer ücreti, yemek ücreti, eğitim ücreti, materyal ücreti, aktivite-gezi ücretleri ve yaşına bağlı olarak vasi ücreti program başlamadan ödenmektedir.

Yurt dışı yaz okullarında öğrencilerin danışmanı bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir problemle karşılaşırsanız danışmanınız ile paylaşabilirsiniz.

 

Yaz Okulu Vizesi

Yaz okulu vizesi ülke ülke değişmektedir. Tercih ettiğiniz ülkeye göre vize işlem süreciniz hakkında size bilgi veriyoruz ve başvuru süreciniz ile ilgileniyoruz. Yurtdışı yaz okulu başvurularında vize süreçlerini göz önünde bulundurmanızı öneririz.

 

Yurtdışında Okurken Çalışma

Yurtdışında okurken çalışma imkanı yaz okulu programlarında bulunmamaktadır ancak farklı programlarda mümkündür. Eğer sizde yurtdışında okurken çalışma imkanı düşünüyorsanız danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 

ICES Turkey Yaz Okulu Danışmanlığı

Yurt dışı yaz okulu eğitiminiz başlamadan önce verdiğimiz oryantasyonda hem aileyi hem öğrenciyi süreçle ilgili bilgilendiriyoruz. Ices Turkey olarak sizinle görüşüp talepleriniz doğrultusunda en uygun ve en iyi yaz okullarını sunuyoruz. Ayrıca siz yurt dışı eğitiminizi alırken tüm süreçte olduğu gibi sizinle iletişim halinde oluyoruz.

 

Yurtdışı Yaz Okulu Yorumları ve Görüşleri

Alp Eren Berberoğlu (Yaz okulu İngiltere): "Profesyonellik, sıcak bir ortam, kusursuz anlayış ve iletişim, güçlü güven duygusu, çocuklarımızın unutulmaz anıları ve aldıkları keyif, deneyim...Herşey için çok teşekkürler ICES..... Ayşegül Berberoğlu"

Daha fazla yorum için lütfen tıklayınız!

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste