İsveç Üniversiteleri

ICES TURKEY / Üniversite Programları /
İsveç Üniversiteleri

İsveç Avrupa’nın kuzey ülkeleri arasında birçok ülkede bulunmayan özellikleriyle kendini ön plana çıkarmış bir ülkedir. Aynı zamanda yaşam standartlarının en yüksek olduğu 6. ülke olması ülkenin ününün artmasına neden olmuştur.

İsveç’te eğitim ise birçok öğrencinin beklentilerini karşılayacak seviyelerdedir. Ülkede mesleki ve yüksek eğitim almış nüfus oranı AB ortalamasının 4 katıdır. Kalıpların dışında, öğrenciyi aktif katılıma yönlendiren, farklı düşünceler çerçevesinde düşündürerek öğrenim kazandırmayı amaçlayan, ezberden uzak eğitim sistemleri sayesinde hızlı ve pratik düşünen, yenilikçi beyinler yetiştirmektedir. Teknolojiye olan yakınlıkları ve bu alanda yaptıkları çalışmalarla da adından çokça söz ettiren İsveç’in dünya çapında ün kazanmış uygulamalarından ikisi Spotify ve Skype’tır. Ülke aynı zamanda enerji üretimi, geri dönüşüm ve çevre hareketleri konusunda dünyada öncü konumdadır.

Ülkeyi meşhur eden bu özelliklerinin eğitimlerine de yansıdığını görmek mümkündür. 

Teknoloji ve mühendislik bölümlerinin yanı sıra spesifik çalışmalara fırsat tanıyan sosyal bölümleri ile dikkat çeken üniversitelerde aynı zamanda ülkenin yapısını da yansıtan işletme/yönetim bölümlerini görme şansınız vardır.

İsveç’i üniversite eğitimi için tercih etmede en öncelikli nedenlerden biri de uluslararası öğrencilere sağlanan çalışma iznidir. Uluslararası öğrenci olarak bir üniversitede kayıtlı olduğunuz süre boyunca saat sınırı olmadan bir işe girip çalışabilirsiniz. Mezuniyet sonrasında ise konaklama iznini 6 aya kadar uzatarak ülkede iş bakma şansınız vardır.

İsveç’te lisans programlarında okumak için üniversitelerin talep ettikleri çeşitli dil yeterliliklerini (IELTS veya TOEFL) sağlamak ve ortalamanın üstünde lise mezuniyet notlarına sahip olmak yeterlidir.

Ayrıntılı bilgi için

İsveç’te üniversite eğitimi, konaklama ve okullar ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!