İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Avustralya Yüksek Lisans
...
Avustralya Yüksek Lisans
Avustralya Yüksek Lisans

Avustralya'nın yaşamak için harika bir yer olmasının yanı sıra, Avustralya yüksek lisans programları dünyanın en kaliteli programları arasındadır. Avustralya akademik ortamı yeniliği, yaratıcılığı ve bağımsız düşünceyi teşvik eder. Avustralya, uluslararası öğrenciler için iyi bir deneyim yaşamasını sağlamak için oldukça yapıcı bir ülkedir. Uluslararası öğrenci kabul eden kurumlar, pazarlama faaliyetleri, ders sunumu, tesisler, hukuk ve sağlık hizmetleri gibi öğrenciler için önemli olan hizmetleri ile ilgili katı şartlara uymak zorundadır. Bu da Avustralya’daki eğitimin değerini arttırmaktadır.

Avustralya'nın 39 üniversitesinden dördü Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralamasında ilk 100'de yer almaktadır. Bu okullar arasında Melbourne Üniversitesi, Avustralya Ulusal Üniversitesi, Sidney Üniversitesi ve Queensland Üniversitesi bulunmaktadır. Yaklaşık 230.000 uluslararası öğrenci, her yıl yaklaşık 90.000 mezun ile Avustralya'da yüksek öğrenim programlarına devam etmektedir.

Eğitim ve Program Süresi

Uluslararası öğrenciler, yüksek lisans programına başlamadan önce öğrenim ücreti ve harçlarını ödemek zorundadır. Yüksek lisans dereceleri için tipik öğrenim ücreti, üniversiteye bağlı olarak yılda 15.000 A$ ile 36.000 A$ arasındadır. Yüksek lisans programlarının tamamlanması 1-2 yıl sürer. Çalışmanın seyri genellikle bir lisans derecesinden sonra iki yıldır; ancak öğrencinin lisans derecesi onur derecesiyle alınmışsa bir yıl içinde yüksek lisans derecesi alınabilir. Avustralya'da akademik yıl Mart ayı başlarında başlar ve Kasım ayı sonuna kadar devam eder. Çoğu okul her yıl iki dönem sunar, ancak bazı okullar bir üç aylık dönem sistemi kullanır ve diğer okullar Aralık'tan Şubat'a kadar yaz kursları sunar.

Avustralya’da Yüksek Lisans Yapmanın Avantajları

Bir Avustralya kurumundan herhangi bir disiplinde yüksek lisans derecesi, bir mezunu dünya çapındaki işverenler için daha değerli kılar. Buna ek olarak, Avustralya enstitülerinin uluslararası mezunlarının, mezun olduktan sonra dört yıla kadar Avustralya'da çalışmalarına izin veren bir eğitim sonrası çalışma vizesi almalarına izin veren yeni bir yasa çıkarılmıştır.

Ancak, uluslararası öğrenciler mezun olduktan sonra Avustralya'da çalışmaya uygun olsalar da, öğrenciler yalnızca göç amacıyla Avustralya'da eğitim almamalıdır. Avustralya, nitelikli meslekler listesindeki bireyler için tercihli göç muamelesi sağlar, ancak vasıflı göç süreci öğrenci vizesi sürecinden ayrıdır. Avustralya'da yüksek lisans eğitimi alan bir öğrencinin Avustralya'ya göç edebileceğinin garantisi yoktur. Yüksek lisansını tamamlayan öğrenciler, doktora programına kabul edilirlerse ve ek öğrenci vizesi alırlarsa eğitimlerine devam edebilirler.

Vize Gereksinimleri

Öğrenci vizesi alabilmek için öğrencilerin Avustralya Göçmenlik ve Vatandaşlık Dairesi'ne (DIAC) kayıtlı tam zamanlı bir kursa kayıt olmaları gerekir. 3 aydan daha kısa bir kursa kayıt olan öğrenciler, ziyaretçi vizesi ile eğitim görebilirler. Ancak, yalnızca öğrenci vizesi olan öğrenciler Avustralya sağlık hizmetlerine ve yarı zamanlı çalışmaya erişilebilecektir. Öğrenciler, bir teklif mektubu veya elektronik kayıt onayı aldıklarında öğrenci vizesine başvurabilirler. Avustralya'nın, Yurtdışı Öğrenci Sağlık Sigortası (OSHC) adı verilen uluslararası öğrenciler için özel bir sağlık sigortası programı vardır. Öğrenciler Avustralya'ya gelmeden önce OSHC satın almalı ve öğrencinin öğrenci vizesi ile kaldığı süre boyunca kapsam korunmalıdır. OSHC, tıbbi veya hastane bakımını kapsar ve kısmen reçeteli ilaçları ve ambulansları kapsar.

Eğitim Ücretleri ve Yaşam Maliyetleri

Güney yarım kürede yer alan Avustralya, birinci sınıf bir eğitim sistemine sahip, sofistike ve kültürel açıdan çeşitli bir ülkedir. Bu nitelikler, İngilizce konuşulan bir ülke olması gerçeğiyle birleştiğinde, Avustralya'yı uluslararası öğrenciler için son derece popüler bir yer haline getirmektedir. Nüfusun çoğu güney ve doğu kıyılarında yaşıyor. Avustralya, dünyanın en yüksek beşinci kişi başına düşen gelirine sahip oldukça gelişmiş bir ülkedir. Başlıca endüstriler, tarım, bahçecilik, balıkçılık, ormancılık ve mineraller dahil olmak üzere Avustralya'nın bol doğal kaynaklarına odaklanmaktadır. Avustralya'nın Hukuk Sistemi İngiliz etkisinden türetilen Avustralya, mahkeme tarafından zorunlu kılınan tüzüklerden oluşan bir ortak hukuk sistemini takip eder. Avustralya eyaletleri ve bölgeleri, denetleyici bir federal organa sahip kendi mahkeme sistemleri tarafından yönetilir. Avustralya'nın hukuk sistemi, olgunluğu ve zengin tarihi ile bilinir.

Avustralya'da öğrenim ücreti, seçilen kuruma ve akademik programa bağlı olarak değişir. Avustralya'daki öğrenciler lisans programlarına katılmak için öğrenim ücreti öderler ve birçok Avustralyalı öğrenci eğitimlerini ihtiyaç veya liyakat temelinde burslar, hibeler ve diğer tür mali yardımlarla sübvanse eder. Bu finansal seçeneklerden bazıları uluslararası öğrencilere açık olabilir ve öğrenim ücretleri ve finansman seçenekleri hakkında bilgi almak için her üniversiteyle doğrudan iletişime geçmek en iyisidir.

Vize Gereksinimleri

Tüm eğitim programları için, alt sınıf 500 öğrenci vizesine başvuru yapmak gerekmektedir.

Öğrenci vizesine başvurmak için geçerli ücretler 560 AUD (~400 €) olarak belirlenmiştir. Öğrenim süresi ne olursa olsun ücret her zaman aynıdır. 

Avustralya'da dört ay veya daha uzun süren bir kursa kayıt olan uluslararası öğrencilerin öğrenci vizesine ihtiyacı olacaktır. Avustralya öğrenci vizesine başvurmak için, bir üniversiteden koşulsuz bir yer teklifin olması, bu yeri yazılı olarak kabul etmek ve gerekli öğrenim ücreti depozitosunun ödenmiş olması gerekir. Öğrenci vizesine hak kazanabilmek için seçilen programın 12 ila 52 hafta arasında olması gerekir.

Avustralya'da Yüksek Lisans Eğitimi Alınacak En İyi Üniversiteler

40'tan fazla üniversiteye ve 700.000'den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan Avustralya, İngiltere ve ABD'den sonra en çok tercih edilen yurtdışı eğitim destinasyonlarından biridir. Aralarından seçim yapma imkanı olan 22.000 kurs sunan Avustralya'da yüksek lisans eğitimi almanın açık bir avantajı vardır. Avustralya Üniversitelerinde bir yüksek lisans derecesinin tamamlanması 1-2 yıl kadar sürebilir.

Avustralya'da yüksek lisans yapan öğrencilerin %75'inden fazlası Mühendislik, Yönetim ve Bilgi Teknolojisi kurslarını tercih etmektedir. Toyota, BCG, Telstra, GE Capital, Wesfarmers, Westpac, Accenture, PWC, vb. firmalarla yüksek lisans mezunları kazançlı maaşlarla işe alınır.

Dünya çapında tanınan en iyi üç üniversite ise Melbourne Üniversitesi, Avustralya Ulusal Üniversitesi ve Sydney Üniversitesi’dir. Bu sıralamaya göre, Avustralya'da yüksek lisans mezunu olmak için en iyi üniversite opsiyonları arasında olan bu üniversitelerde yüksek lisans derecesinde eğitim almak iş hayatında daha görünür olmayı da beraberinde getirmektedir.  Uluslararası varlığın her geçen yıl daha belirgin hale gelmesiyle birlikte bu üniversitelerde okuyan uluslararası öğrencilerin yüzdesi de her geçen gün artmaktadır.

Avustralya Yüksek Lisans

En İyi Avustralya Üniversiteleri

Avustralya, yakın zamanda yayınlanan QS Dünya Üniversite Sıralaması 2021'de 36 üniversiteye sahiptir. QS Dünya Üniversite Sıralamasında her üniversite akademik, işveren itibarı, araştırma etkisi ve daha fazlasını değerlendiren bir metodolojiye dayanmaktadır. Bu sebeple çok güvenilir olan bu sıralamada öne çıkan okullar aşağıdaki gibidir:

 1. The Australian National University

Avustralya'nın en iyi üniversitesi olan Avustralya Ulusal Üniversitesi (ANU), olağanüstü öğretim kalitesi ve önde gelen araştırmalarıyla uluslararası alanda tanınmaktadır. ANU öğretim görevlileri ve eğitmenleri kendi alanlarında dünya lideridir.

 • Lisans 45,570 AUD

 • Yüksek Lisans 43,820 AUD

 1. Royal Melbourne Institute of Technology

Ülkenin en nitelikli mezunlarını yetiştiren Royal Melbourne Teknoloji Enstitüsü (RMIT), Avustralya'nın önde gelen eğitim kurumlarından biridir. Melbourne'ün kalbinde yer alan yenilikçi ve küresel bir teknoloji üniversitesi olan RMIT, işle ilgili eğitim ve yüksek kaliteli araştırmadaki mükemmelliği ve endüstrinin ve toplumun ihtiyaçlarıyla bağlantı kurmasıyla uluslararası üne sahiptir.

 • Lisans 24,045 AUD

 • Yüksek Lisans 22,458 AUD

 1. James Cook University

1970 yılında Güneydoğu Avustralya'nın Queensland bölgesinde kurulan James Cook Üniversitesi, bugün Townsville ve Cairns kampüslerinin yanı sıra Singapur ve Brisbane'deki uluslararası kampüslerinde %20'si uluslararası öğrenci olmak üzere 20 binden fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Tıp, mühendislik ve teknoloji dahil olmak üzere geniş alan yelpazesine sahip kurum; lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi veren lider bir araştırma üniversitesidir.

 • Lisans 25.000 USD

 • Yüksek Lisans 22,458 USD

 1. Griffith University

Griffith Üniversitesi, uzman desteği, mentorluk ve mükemmel öğretim yoluyla uluslararası öğrencilere kaliteli eğitim sonuçları sunmaya kendini adamış lider bir Avustralya üniversitesidir. Üniversite, Sunshine State'deki Queensland'de bulunur ve bölge genelinde 6 farklı kampüse ev sahipliği yapar. Griffith'te 200'den fazla lisans programı, 120'den fazla kulüp ve topluluğu ve 50.000 öğrencilik bir öğrenci nüfusu vardır.

 • Lisans 23,750  AUD

 • Yüksek Lisans 24,045 AUD

 1. University of Wollongong

Avustralya'nın doğu kıyısının el değmemiş kumsallarında ve Sidney'in sadece 90 dakika güneyinde yer alan University of Wollongong (UOW), dünyanın en iyi 20 modern üniversitesi (QS 50 Under 50 2019) arasında etkileyici bir sıralamaya sahiptir. Dünyanın en iyi 250 üniversitesi arasındadır. (THE World University Rankings 2019).

 • Lisans 31,680 AUD

 • Yüksek Lisans 30,240 AUD

 1. Swinburne University of Technology

100 yılı aşkın bir süre önce kurulan Swinburne Teknoloji Üniversitesi, bilim, teknoloji ve inovasyon yoluyla sosyal ve ekonomik etki yaratan dünya çapında bir üniversitedir. Başlangıçta teknik bir kolej olan Swinburne, 1963'te endüstri temelli öğrenim programlarından biri ile yeni bir çığır açmıştır ve 1970'lerden itibaren mühendislik, muhasebe, kimya ve sanat alanlarında dereceler sunmaktadır.

 • Lisans 24,045 AUD

 • Yüksek Lisans 22,458 AUD

 1. Murdoch University

Özgür düşünen bir üniversite olarak, eğitim hayatına başladığı günden itibaren küresel bir öğrenme, öğretme, araştırma ve sanayi merkezi olma yolunda, kurumsal ilkeleri ve stratejik plan rehberliğinde, her zaman kendi değerini gözeten kapsayıcı bir eğitim yeri olmaya devam etmektedir. 

 • Lisans 33,289 AUD 

 • Yüksek Lisans 31,183 AUD

 1. University of Sunshine Coast

Sunshine Coast Üniversitesi (USC) Güneydoğu Queensland'de bulunur ve mükemmel bir üne sahip popüler ve çağdaş bir devlet üniversitesidir. USC, Güneydoğu Queensland'de çok kampüslü bir kurumdur, ancak ana kampüsü Sippy Downs'daki Sunshine Coast'ta yer almaktadır.

 • Lisans 28,936 AUD

 • Yüksek Lisans 29.546 AUD

 1. University of Canberra

Sadece 30 yıllık bir geçmişe sahip olan University of Canberra (UC), yeni bir eğitim perspektifine sahip genç bir üniversitedir. UC'nin uygulamalı öğrenme yaklaşımı ve endüstri ile güçlü ortaklığı, üniversiteyi dünya çapındaki en iyi üniversiteler arasında ilk %1'e yerleştirir; Avustralya'da ise Canberra Üniversitesi en iyi ilk 10 üniversite arasındadır.

 • Lisans 19,879 AUD  

 • Yüksek Lisans 19,965 AUD

 1. Charles Sturt University

Öğrenciler başarılı bir kariyere doğru ilk adımı Charles Sturt Üniversitesi'nde atabilirler. Yeni bir kültürel deneyim kazanma ve yaşamaya değer bir dünya yaratma misyonuyla üniversiteye katılan öğrenciler kurum bünyesine geldikleri andan itibaren üniversiteye sunduğu destekten gurur duymaktadırlar.

 • Lisans 19,879  AUD

 • Yüksek Lisans 19,965 AUD

 1. Torrens University

Torrens Üniversitesi istihdam edilebilirlik amacı ile tasarlanan bir kurumdur. Bu hedef, üniversitenin her çalışmasının merkezinde yer almakta ve sektörle ilgili programlar alanında önde gelen uzmanlar tarafından verilmektedir. İyi bağlantıları olan üniversite, 3.600'den fazla sektör bağlantısı aracılığıyla işe yerleştirme fırsatları sunar.

 • Lisans 27,000 AUD

 • Yüksek Lisans 25,060 AUD

 1. ICMS (College of Management)

International College Management Sydney (ICMS), olağanüstü bir öğrenci deneyiminin yanı sıra kaliteli bir eğitim sunar. 1996 yılında yönetim alanında uzman bir eğitim kurumu olarak kurulan ICMS, kariyer odaklı örgün eğitim anlayışını kapsamlı sektörel ortaklıklar ve mesleki deneyim programları ile desteklemektedir. Tüm bunlar, yakın zamanda öğrenciler tarafından dünyanın en çekici 9. şehri seçilen (QS 2020) ve Avustralya'nın en renkli şehri olan Sidney'de öğrencileri beklemektedir.

 • Lisans 30,240 AUD

 • Yüksek Lisans 18,720 AUD

 1. Engineering Institute of Tech.

Mühendislik Teknolojisi Enstitüsü (EIT), öğrencilerini gerçek endüstriyel dünyada gerekli becerilerle donatmak için endüstri odaklı programlar sunar. Perth ve Melbourne'de eğitim seçenekleri mevcut olan ve sınıf oturumlarını, pratik laboratuvar alıştırmalarını, değerlendirmeleri, sınıf tartışmalarını ve kendi kendine çalışmayı içeren kurum oldukça çekici bir üniversite seçeneğidir.

 • Lisans 68,250 AUD

 • Yüksek Lisans 45,500 AUD

 1. MacLeay College

Macleay College, Sidney ve Melbourne merkezli kampüsleri olan bir eğitim sağlayıcısıdır. Sunulan çalışma seçeneklerinden bazıları Reklamcılık ve Medya Diploması; Pazarlama Diploması; Dijital Medya Diploması; ve Gazetecilik Diplomasıdır. 400 öğrenciye ev sahipliği yapan ve öğrencilere uygulamalı, kişiselleştirilmiş bir çalışma deneyimi sunan kurum eğitim programlarının bir parçası olarak da staj imkanı sunmaktadır.

 • Lisans 18,340 AUD

 • Yüksek Lisans 24,890 AUD

 1. Curtin College

Curtin Üniversitesi, yüksek etkili araştırmaları, güçlü endüstri bağlantıları ve öğrencilerini geleceğin kariyerlerine hazırlama konusundaki kararlılığı ile tanınan yenilikçi ve küresel bir üniversitedir. Curtin, kaliteli eğitim ve araştırma konusunda küresel bir üne sahiptir ve 2019 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralamasında dünya çapında ilk %1 arasında yer almayı başarmıştır. Üniversite ayrıca, Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması 2019'da Avustralya'da 9. sırada yer almıştır. QS World Üniversite Sıralaması, 50 yaş altı genç üniversiteler arasında yapılan genel değerlendirmede Curtin'i küresel olarak 21. sıraya yerleştirdi.

 • Lisans 34,650 AUD

 • Yüksek Lisans 33,250 AUD

 1. Deakin College

Deakin College (DC), Victoria, Avustralya'da bulunur ve doğrudan Deakin Üniversitesi'ne giden çeşitli eğitim programları sunar. Bu kurumdan mezun olmak, 70'in üzerinde lisans ve yüksek lisans programına girişi garanti eder. Bugüne kadar, okul 26.000'den fazla öğrencinin seçtikleri lisans programına girmesini kolaylaştırdı. DC, Avustralya'nın en güneydoğu eyaleti olan Victoria'dadır. Bu bölge, büyüleyici Victoria şehirlerini çarpıcı dağlara ve kıyılara bağlayan dünyaca ünlü bir otoyol olan Great Ocean Road'a ev sahipliği yapmaktadır. Kolej, Melbourne ve Geelong'da her biri Deakin Üniversitesi kampüsünde bulunan üç kampüse sahiptir.

 • Lisans 28,860 AUD

 • Yüksek Lisans 31,500 AUD

 1. La Trobe University 

2017 yılında 50. yılını kutlayan La Trobe Üniversitesi, 50 Yaş Altı En İyi 50 Üniversite arasında (QS 2017 Dünya Üniversite Sıralaması) yer alan genç ve iddialı bir üniversitedir. Üniversitenin araştırması, dünyanın en iyi %1.4'ünde (QS 2017 Dünya Üniversite Sıralaması) yer almayı başardı ve tesisleri arasında birinci sınıf bir moleküler bilim kompleksi, hukuk fakültesi ve vahşi yaşam barınağı yer almaktadır.

 • Lisans 33,140 AUD

 • Yüksek Lisans 36,750 AUD

NEDEN ICES TURKEY ile çalışmalısınız?

10 yıldan uzun süredir devam eden Avustralya’da eğitim danışmanlığı tecrübesiyle ICES’in uzman kadrosu Avustralya’da üniversite başvuruları ve sınav hazırlıkları, vize süreçleri ve yaşam oryantasyonu konusunda Avustralya’daki eğitim hayatınıza en iyi şekilde hazırlanmanızı sağlıyor. Avustralya’nın en iyi üniversiteleriyle sağladığı anlaşmalar sayesinde kolaylıkla ve güvenle ICES Turkey ile çalışabilirsiniz. 

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste