Kanada İle İlgili Genel Bilgiler

Yurtdışında üniversite eğitimi alanındaki en çok tercih edilen seçeneklerden birisi de Kanada’dır. Yurtdışında üniversite okumak isteyen adaylar Kanada’da lisans eğitimi alabilmek için hala geç kalmış değiller. Üniversiteyi Kanada’da okumak isteyen adaylar için biraz Kanada’yı tanıyalım;
Kanada Kuzey Amerika’nın en kuzeyinde bulunur. Doğal güzellikleriyle ve gelişmiş ekonomisiyle tanınan Kanada, dünyanın yüzölçümü açısından en büyük 2. ülkesidir. Ottowa başkentidir. Ülke, 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşmaktadır. Resmi dili hem İngilizce hem de Fransızcadır. Para birimi ise Kanada Doları’dır.

 

Kanada’da Üniversite Okumak

Kanada eğitim alanında yüzlerce üniversitesi ile dünya çapından binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Kanada öğrenciler için zengin kültürel yapısı, kaliteli eğitim kurumları ve ekonomik fiyatları açısından oldukça çekici bir opsiyondur. Bunun yanı sıra Kanada’nın Dünya’nın en güvenli 3. ülkesi olması ve yükseköğrenim öğrencilerine tanıdığı çalışma izni kolaylığı sayesinde öğrenciler tarafından en başta tercih edilen ülkeler arasına girmektedir. Bunun dışında Kanada’nın eğitime verdiği değer nedeniyle akademik seviyesi yüksek okullardan alacağınız yükseköğrenim diploması Türkiye ve Dünya çapında birçok ülke tarafından da tanınmaktadır.

 

Kanada’da Üniversite Okumak Neden Avantajlıdır?

İki ana dili bulunan ülkede İngilizce ve Fransızca konuşulmaktadır. Bu sayede Kanada öğrenciler için üniversite eğitimi alırken ikinci bir dil geliştirme şansını da tanımaktadır. Kanada’da çoğunluğu devlet üniversitesi olmak üzere 100’e yakın üniversite vardır. Kanada üniversite açısından dünyanın ileri gelen üniversitelerine sahiptir. Kanada’da da eğitim sistemi eyaletten eyalete hatta üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterir ve sürekli olarak devlet tarafından denetlenmekte, eğitim kalitesinin arttırılması için çalışmalar yapılmaktadır.  Kanada eğitim sistemi sürekli olarak gelişmeye ve değişmeye açıktır, bu sayede modern çağa en uygun eğitim içeriğine sahip ülkelerden biridir. Kanada dil okulu programları ile ortak programlar, pathway/international first year adı verilen üniversite hazırlığı, Kanada’da lise eğitimi gibi ön hazırlıkla geçilen programlar da oldukça yaygındır. Kanada’da birçok üniversiteden alacağınız üniversite diploması YÖK onaylı olacaktır ve dünyadaki birçok ülke tarafından tanınacaktır.

 

Kanada’da Üniversite Eğitimi Neden Tercih Edilmeli?

Kanada, ana dili İngilizce olan ve bu dilde eğitim veren ülkeler arasında öğrenim ücretleri en düşük olan ve dünya sıralamasında en üst sıralarda eğitim kurumu bulunan ülkedir. Kanada’da üniversite okumak Kanada’da yaşam için de öncelikle talep edilen bir yoldur. Kanada’da eğitiminiz devam ederken ve mezun olduğunuzda Kanada’da yaşama ve çalışma fırsatına sahip olursunuz. Yükseköğrenim kurumlarında eğitim gören öğrenciler haftada 20 saat yasal çalışma hakkına sahiptirler. Öğrenciler mezun oldukları takdirde ise 1 yıl ile 3 yıl arasında oturma ve çalışma izni hakkına sahip olmaktadır. Kanada’da yaşam planlarını üniversite sonrasında da devam ettirmek isteyen öğrenciler yüksek öğrenim kurumlarının bu avantajından faydalanabilir.

 

Kanada’da Lisans Eğitimi İçin Neler Gerekli ve Kabul Şartları Nelerdir?

Kanada Üniversiteleri College’lar ve Univesity’ler olarak iki ana grupta bulunmaktadır. Kanada’da üniversite eğitimi birçok bölüm için 4 yıllıktır. Sağlık bilimleri, Hukuk ve bazı teknik alanlarda eğitim süreleri 5 ve 6 yıla kadar uzamaktadır. Eğitim ücretleri genel olarak seçilen eyalet, üniversite ve bölüme göre değişiklik göstermektedir. Kanada’da yükseköğrenim kurumları girişleri genellikle Amerika ile benzerlikler göstermektedir.

Kanada Üniversitelerine doğrudan giriş şartları:
Yeterli Düzeyde İngilizce Dil Seviyesi( TOEFL veya IELTS)
Belirli bir Seviyenin Üstünde Not Ortalaması (Lise Diploması veya Üniversite Transkripti)
Ders dışı Aktiviteler ve CV ( Sosyal faaliyetler, spor faaliyetleri, gönüllülük hizmetleri ve öğrencinin katıldığı yarışmalar vb.)
Kanada’da Üniversitelere Sınavsız Geçiş Koşulları ve dil okulu PATHWAY Programları sayesinde öğrencilerimiz Kanada’daki üniversitelere doğrudan geçiş yapabilecektir. Kanada’nın en prestijli üniversitelerine PATHWAY sayesinde IELTS/TOEFL sınavlarını almadan da bu üniversitelere giriş imkanı bulunmaktadır. Bu konu hakkında detaylı bilgi için danışmanlarımıza başvurabilirsiniz.

 

Ices Turkey Sıklıkla Hangi Üniversiteler İçin Danışmanlık Yapıyor?

ICES Turkey çok uzun yıllardır yurtdışı eğitim danışmanlığı yapmakta olan bir firmadır. Yurt dışı eğitimi seçiminizin her adımında size doğru bir eğitim danışmanlığı sunacaktır. Eğitim ücretleri ve fiyat listesi için danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. 

ICES Turkey Kanada’da lisans eğitiminin yanı sıra Kanada’da yüksek lisans, Kanada dil okulları, yaz okulları, sınav hazırlığı programları, sertifika programları, lise eğitim programları ve Kanada’da sertifika eğitimi konularında da danışmanlık vermektedir. Kanada dışında birçok ülkede dil okulu, yurtdışında yaz okulu, üniversite hazırlık, summer session, sertifika ve diploma programları gibi alanlarda da yurtdışı eğitim danışmanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda gerekli belgelerin hazırlığında ve Kanada öğrenci vizesi başvurusunda da yol göstermektedir. Kanada’da danışmanlık yaptığımız üniversitelerden ve kolejlerden bazıları;

 

 

York University

York Üniversitesi, öğretim ve araştırmayı mükemmelleştirmeyi hedefleyen yeni düşünce biçimlerini teşvik etmekle ünlüdür. Anlamlı ve bazen beklenmedik kariyerler, disiplinler arası programlama, yenilikçi kurs tasarımı ve çeşitli deneyimsel eğitim fırsatlarından yararlanabilirsiz.

 

University of Toronto

1827'de kurulan Toronto Üniversitesi, Kanada'nın önde gelen öğrenme, keşif ve bilgi oluşturma kurumu haline gelmiştir. Dünyanın en büyük araştırma üniversitelerinden birisi olmuştur. Öğrencileri, çok disiplinli eğitim ve araştırma fakültesi, mezunlar ve ortak ağı aracılığıyla önde gelen liderler ile öğrenme ve çalışma fırsatı yakalamaktadır.
560,000'den fazla mezunun fikirleri, yenilikleri ve eylemleri dünya üzerinde olumlu bir etki yaratmaya devam etmektedir.

 

Simon Fraser University

Simon Fraser Üniversitesi, 1965 yılından bu yana Vancouver, Burnaby ve Surrey deki kampüsleriyle 30.000 öğrenci, 6.500 fakülte ve personel, 130.000 mezunu ile Kanada’nın önde gelen ve en köklü üniversitelerinden birisidir.
Ünlü Kanadalı mimarlar Arthur Erickson ve Geoffrey Massey, Burnaby Kampüsünü öğrenciler ve araştırmacılar arasındaki branşlar arası teması teşvik etmek için tasarlamışlardır. 
50 yaşın altındaki 100 dünya üniversitesinin Times Higher Education listesinde yer alan SFU, dünyanın en büyük üniversite spor derneği olan National Collegiate Athletic Association'ın ilk Kanadalı üyesidir.

 

Western University

 

University of Waterloo

Waterloo Bölgesi'nin kalbinde, ön safında yer alan University of Waterloo, dünyayı değiştiren araştırmalara ve ilham veren öğretime ev sahipliği yapmaktadır. Büyüyen küresel ortaklık ağının merkezinde yer alan Waterloo, endüstriyle ve disiplinler, kurumlar ve topluluklar arasında köprü kurarak geleceği şekillendirmeyi hedeflemektedir.

 

University of Alberta

UAlberta, dünyanın en iyi 100 üniversitesinden birisidir ve 500'den fazla yüksek lisans programına, 200 lisans programına ve 450 aktif öğrenci grubuna ev sahipliği yapan Top 5 Kanada üniversitesidir.

 

University of Victoria

Victoria Üniversitesi, 20.000'den fazla öğrenci için yenilikçi programlar sunmaktadır. Dinamik, uygulamalı öğrenme, hayati bir etki yaratan araştırmalar ve Kanada'nın en olağanüstü akademik ortamında keşif ve yenilikçilik, başka hiçbir yerde bulunamayan bir keskinlik sağlar.

 

Carleton University

Resmi bir UNESCO Dünya Mirası Alanı olan Tarihi Rideau Kanalı'nın yanında yer alan Algonquin topraklarındaki Carleton Üniversitesi, 1942 yılında İkinci Dünya Savaşı'ndan dönen gazilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere toplum tarafından kurulmuştur. 

Carleton kendini;

  • Araştırma, öğretim ve öğrenmede inovasyon için çalışıyoruz.
  • Ülkenin başkenti Ottawa'daki konumumuz bizi dünyaya bağlar.
  • Sınıfta uygulamalı eğitimleri teşvik ederiz.
  • Mükemmel öğrenci desteği sunuyoruz şeklinde tanımlar.

 

Seneca College

Seneca bir eğitimden daha fazlasını sunuyor. Büyük Toronto Bölgesi'ndeki kampüslerle, Seneca'nın büyüklüğü ve çeşitliliği öğrencilere, endüstri liderleri, en son uygulamalı bilgisayar teknolojisi, çeşitli sınıf boyutları ve tam zamanlı-yarı zamanlı ve sürekli eğitim seçenekleri ile avantaj sağlar. Eğitimin esnek ve erişilebilir olması gerektiğine inanır, bu nedenle Seneca, uygulamalı sanatlar, iş, finans hizmetleri ve teknoloji ile ilgili programlarda, sınıf içi derslerden ve çevrimiçi öğrenmeden kooperatif ve saha yerleşimlerine kadar çeşitli öğretim yöntemleri kullanmaktadır.

 

Humber College

Humber College, uygulamalı, kariyer odaklı öğrenmeyi destekler. Lisans dereceleri, diplomalar, sertifikalar ve lisansüstü sertifikalar da dahil olmak üzere geniş bir yelpaze sunmaktadır ve hedeflerinize en uygun yolu belirlemenize yardımcı olacaktır.

 

Sheridan College

1967'den beri Sheridan College lisans eğitimini ileriye taşımaktadır. Yaratıcı Kampüs yaklaşımı ve derin program teklifleri ile sizi iş ve yaşam için hazırlayan harika bir öğrenme deneyimi sunmaktadır.

 

Fanshawe College

Ontario'nun en büyük kolejlerinden biri - dört kampüs, Simcoe, St. Thomas ve Woodstock - Fanshawe, yarım milyona yakın insanı eğitmek, güçlendirmek ve heyecanlandırmak için bir vaatte bulunmaktadır. Her yıl 43.000 öğrenciye 200'den fazla diploma, sertifika ve çıraklık programı sunmaktadır. İnsanlara uygulamalı sanat, iş, sağlık hizmetleri, insan hizmetleri, misafirperverlik ve teknoloji dahil olmak üzere çeşitli disiplinlerde potansiyellerinin kilidini açarak başarıya ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

 

Georgian College

Georgian College üst düzey işverenler ile ilgili, son teknoloji müfredatı, kaliteli iş yerleştirmelerini ve ortak çalışma deneyimlerini sunmak için endüstri ve toplum ortaklarıyla birlikte çalışmaktadır. Öğrenciler, işyerlerini ve toplumlarını dönüştürebilecek yenilikçi düşünenler ve değişimciler olmak için, bu beceri ve zihniyetle mezun olurlar.

 

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

ICES Turkey yurtdışı eğitim danışmanlığı sağladığı akademik danışmanlık modeli ile öğrencinin profiline uygun seçenekleri saptar. Kanada’da lisan programları dışında Kanada’da lise, Kanada’da yüksek lisans, Kanada’da sertifika ve diploma programları, Kanada dil okulları gibi Kanada içi programlarda danışmanlık yapmaktadır.

Kanada dışında İngiltere’de üniversite, İngiltere’de lise, İngiltere’de sertifika, Amerika’da lise, Amerika’da üniversite, Amerika’da yüksek lisans, Polonya’da üniversite, Avustralya’da yüksek lisans, Avustralya’da üniversite, Avustralya’da lise, Almanya’da üniversite, Almanya dil okulu, Amerika dil okulları, İspanya dil okulu, İrlanda dil okulu, Malta dil okulları, Avustralya’da dil okulu, İngiltere dil okulları, Fransa dil okulu, Yeni Zelanda dil okulları gibi birçok alanda da danışmanlık vermektedir.

Programlarımıza ulaşmak için sitemize buraya tıklayarak ulaşabilir, bilgi almak için buraya tıklayarak form doldurabilir veya buraya tıklayarak online randevu sistemimiz üzerinden danışmanlarımızdan randevu talep edebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için

Kanada’da üniversite eğitimi, konaklama ve okullar ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!