Kanada Üniversiteleri

ICES TURKEY / Üniversite Programları /
Kanada Üniversiteleri

Kanada yüzlerce üniversitesi ile dünya çapından binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenciler Kanada’yı zengin kültürel yapısı, kaliteli eğitim kurumları ve ekonomik fiyatları nedeniyle tercih etmektedir. Bunun yanı sıra Kanada’nın Dünya’nın en güvenli 3. ülkesi olması ve yükseköğrenim öğrencilerine tanıdığı çalışma izni kolaylığı sayesinde öğrenciler tarafından en başta tercih edilen ülkeler arasına girmektedir. Bunun dışında Kanada’da alacağınız yükseköğrenim diploması Türkiye ve Dünya çapında birçok ülke tarafından tanınmaktadır.

İki ana dili bulunan ülkede İngilizce ve Fransızca konuşulmaktadır. Öğrenciler Kanada’da eğitim alırken ikinci bir dil geliştirme şansına da sahip olmaktadır. Kanada’da çoğunluğu devlet üniversitesi olmak üzere 100’e yakın üniversite vardır. 

Kanada, dünyanın ileri gelen üniversitelerine sahiptir. Kanada’da da eğitim sistemi eyaletten eyalete hatta üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterir ve sürekli olarak devlet tarafından denetlenmekte, eğitim kalitesinin arttırılması için çalışmalar yapılmaktadır.  Kanada eğitim sistemi sürekli olarak gelişmeye ve değişmeye açıktır, bu sayede modern çağa en uygun eğitim içeriğine sahip ülkelerden biridir. Kanada’da birçok üniversiteden alacağınız üniversite diploması YÖK onaylı olacaktır ve dünyadaki birçok ülke tarafından tanınacaktır.

Kanada, ana dili İngilizce olan ve bu dilde eğitim veren ülkeler arasında öğrenim ücretleri en düşük olan ve dünya sıralamasında en üst sıralarda eğitim kurumu bulunan ülkedir. Kanada’da yükseköğrenim kurumlarında okumanın en büyük avantajı ise eğitiminiz devam ederken ve mezun olduğunuzda Kanada’da yaşama ve çalışma fırsatına sahip olmaktır. Yükseköğrenim kurumlarında eğitim gören öğrenciler haftada 20 saat yasal çalışma hakkına sahiptirler. Öğrenciler mezun oldukları takdirde ise 1 yıl ile 3 yıl arasında oturma ve çalışma izni hakkına sahip olmaktadır.

Kanada Üniversiteleri College’lar ve Univesity’ler olarak iki ana grupta bulunmaktadır. Kanada’da üniversite eğitimi birçok bölüm için 4 yıllıktır. Sağlık bilimleri, Hukuk ve bazı teknik alanlarda eğitim süreleri 5 ve 6 yıla kadar uzamaktadır. Eğitim ücretleri genel olarak seçilen eyalet, üniversite ve bölüme göre değişiklik göstermektedir. Kanada’da yükseköğrenim kurumları girişleri genellikle Amerika ile benzerlikler göstermektedir.

Kanada Üniversiteleri'ne Doğrudan Giriş Şartları;
• Yeterli Düzeyde İngilizce Dil Seviyesi( TOEFL veya IELTS)
• Belirli bir Seviyenin Üstünde Not Ortalaması (Lise Diploması veya Üniversite Transkripti)
• Ders dışı Aktiviteler ve CV ( Sosyal faaliyetler, spor faaliyetleri, gönüllülük hizmetleri ve öğrencinin katıldığı yarışmalar vb.)

Kanada’da Üniversitelere Sınavsız Geçiş Koşulları ve PATHWAY Programları sayesinde öğrencilerimiz Kanada’daki üniversitelere doğrudan geçiş yapabilecektir. Kanada’nın en prestijli üniversitelerine PATHWAY sayesinde IELTS/TOEFL sınavlarını almadan da bu üniversitelere giriş imkanı bulunmaktadır. Bu konu hakkında detaylı bilgi için danışmanlarımıza başvurabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için

Kanada’da üniversite eğitimi, konaklama ve okullar ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!