1967 yılında Ontario’da kurulan Sheridan College 3 farklı kampüsü ve 23,000’den fazla öğrencisi ile Kanada’nın önde gelen eğitim kurumlarından biridir. Davis Kampüsü, Trafalgar Kampüsü, Hazel McCallion Kampüsleri ile öğrencilere farklı lokasyonlarda eğitim vermektedir. Kanada’nın genelini ve Dünya çapından birçok öğrenciyi kendine çeken okul 100 farklı ülkeden gelen öğrencileri ağırlamaktadır. Kolej bünyesinde 5 fakülteye bağlı 24 lisans bölümü bulunmaktadır. Fakülteler Animation, Arts and Design, Pilon School of Business, Applied Science and Technology, Applied Health and Community Studies ve Humanities and Social Science’tır.

Sheridan College kampüslerinde Sheridan mission zero adı altında enerji tasarrufu projesi başlatarak Davis ve Trafalgar kampüslerinde atık oranlarını %23 düşürmüş, bölgelerinin enerji merkezi haline gelerek fazla enerjiyi çevre bölgelerle paylaşıma gitmiştir.

Yıllık 8 milyon doları bulan araştırma bütçeleri ile birçok farklı akademik proje de yöneten Sheridan, öğrenci ve üniversite çalışmaları için birçok ödül almaya da hak kazanmış bir kurumdur.

 

Sheridan College’da Lisans Eğitimi

Sheridan College 25 farklı lisans programı ile öğrencilerine birçok alanda honours baccalaureate seviyesinde eğitim vermektedir. Animasyon, muhasebe, seramik, film ve televizyon, oyun dizayn, İK yönetimi, endüstriyel dizayn, supply chain yönetimi gibi bölümlerle birçok farklı alanda eğitim veren kurum çok yönlülüğü ile dikkat çekmektedir. Fakülteler;

 • Animation
 • Arts and Design
 • Pilon School of Business
 • Applied Science and Technology
 • Applied Health and Community Studies
 • Humanities and Social Science

 

Sheridan College’da Sosyal Yaşam Nasıldır?

Sheridan College öğrencileri için hem akademik hem de sosyal açıdan farklı fırsatlar sunmaktadır. Okulda bulunan öğrenci servisleri, kariyer ofisleri, ek ders desteği, sağlık ve güvenlik birimleri, kafeterya alanları, yurtları ve kampüsler arası ulaşım imkanlarının yanında aktif olarak yürütülen Sheridan Student Union aracılığı ile birçok etkinliğe katılıp kulübe üye olabilirsiniz.

Mississauga, Oakville ve Brampton’da olmak üzere 3 farklı kampüsü ile de ilgi çeken 3 lokasyona kolay ulaşım sağlanmaktadır. Toronto’ya en yakın mesafede bulunan Mississauga kampüsü, Ontario Gölü’nün yanında konumlanmış, plajlardan parklara, marinalardan sanat galerilerine kadar birçok ilgi çekici yeri içinde barındıran Kanada’nın 6. en büyük şehridir.

Toronto’nun merkezine çok yakın olan Oakville Niagara Şelalelerine 1 saat uzaklıkta bulunmakla beraber yaz boyunca Oakville Jazz Festivaline de ev sahipliği yapmaktadır.
Greater Toronto Area’da kültür ve yaratıcılık merkezi olarak ün salmaya başlayan Brampton için ise 175 farklı etnik kökenden oluşmuş bir halkı bünyesinde bulundurur diyebiliriz. Bölge farklı restoran, butik ve festivallere ev sahipliği yapmaktadır.

 

 

Sheridan College’da Akademik Hayat Nasıldır?

Okul özellikle sanat bölümleri ile ön plana çıkmış oldukça başarılı bir kolejdir. Sektörle olan bağlantıları ve aktif öğrenci toplulukları aracılığıyla öğrencilerin akademik çalışmalarının sektörel başarıya dönüşebileceği imkanları öğrencilere sunabilecek özelliklere sahiptir.

 

Sheridan College’a Kabul Şartları Nelerdir? Ne Zaman Başvurmalıyım?

Sheridan College’a genel başvuru ve kabul şartları aşağıdaki gibidir:

 • Resmi Transkriptler
 • İngilizce yeterliliği (IELTS 6.5 veya TOEFL iBT 88)
 • Başvurduğunuz bölüme göre portföy gereklilikleri
 • Okunmak istenen bölümle ilgili dersler talep edilebilir!
  Sheridan College için son başvuru tarihi Şubat ayıdır.

 

Kolejden Mezuniyet Sonrasında Neler Yapılabilir?

Sheridan College mezunu öğrenciler Kanada’nın sunduğu lisans eğitimi sonrası iş arama ve çalışma izninden yararlanabilirler. Kanada’da lisans eğitimi alan uluslararası öğrencilerin haftada 20 saat part-time olarak çalışma izinleri vardır. Bu izinleri doğrultusunda kampüs içi veya dışı çalışma imkanlarını değerlendiren öğrenciler kariyerleri için ön deneyim elde edebilecekleri işler bulma şansına sahip olarak mezuniyet sonrası için kendilerine farklı iş imkanları da yaratabilirler. Programlarını başarıyla tamamlamış aktif öğrenciler mezuniyetlerinden sonra farklı iş imkanları ile karşılaşabilir, Kanada’da yasalarla belirlenmiş çalışma sürelerini doldurduktan sonra sürekli oturum iznine başvurabilirler.

 

Sheridan College’da Eğitim Maliyetleri Nedir?

Sheridan College’da ücretler bölümden bölüme değişiklik gösterebilir ama ortalama yıllık eğitim maliyeti 16,000 CAD’dır. Bunlara ek olarak 2,000 CAD’a kadar çeşitli kayıt ve yenileme ücretleri ortaya çıkabilir.

 

Sheridan College’da Eğitim Gören Bir Öğrenci için Yaşam Maliyetleri Nasıldır?

Okul farklı kampüsleri için farklı yaşam maliyetlerine sahiptir. Ortalama 500-600 CAD aylık sosyal yaşam için ayırmak uygun olmaktadır.

 

Sheridan College’da Konaklama Nasıldır?

Sheridan College’ın farklı lokasyonlardaki kampüslerinde farklı konaklama seçenekleri sunabilmektedir. Okulun sunduğu kampüs konaklamalarda eğitim dönemi için ücretler 7,000 ile 10,000 CAD arasında değişmektedir.

 

Sheridan College’da Lisans Sonrası Sertifika Programları

Sheridan College’ın lisans programları sonrasında öğrencilere kariyer ve iş dünyasına kapı açacak sertifika programları bulunmaktadır. Bu programların en büyük avantajı uygulamalı, sektörle iç içe programlar sunarak öğrencilere deneyim kazandırabilmesidir. Bu bölümlere girebilmek için öğrencilerde aşağıdaki şartlar aranmaktadır:

 • Lisans veya yüksekokul diploması
 • İngilizce yeterliliği (IELTS 6.5 veya TOEFL iBT 88)
 • Başvurduğunuz bölüme göre portföy gereklilikleri
 • Okunmak istenen bölümle ilgili dersler talep edilebilir!

 

Bilgisayar Animasyon, İşletme Analizi ve Süreç Yönetimi, Çevresel Kontrol, Gazetecilik-Yen Medya, Pazarlama Yönetimi, Görsel Efekt, Web Dizayn ve daha fazla programda eğitim almak mümkündür.

 

ICES Turkey Ne Gibi Avantajlar Sunmaktadır?

Sheridan College’ın Türkiye temsilcisi olan ICES Turkey üniversite başvurularında, başvuru öncesi ve sonrası süreçlerinde öğrencilerine destek olmaktadır. Konaklamadan sosyal hayata kadar birçok konuda öğrencilerin sorularını yanıtlamakta, gerekli yönlendirmeleri yapmaktadır. Bunların dışında sigorta, vize ve havaalanı karşılama desteği de isteğe bağlı olarak sağlanabilmektedir. Sheridan College’ı ve giriş şartlarını iyi bilen danışmanlarımız profilinizi bu şartlara göre değerlendirerek size en uygun süreci çıkarmakta yardımcı olacaktır.

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!

Ayrıntılı bilgi için

Sheridan College ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!