Yurtdışı Yüksek Lisans, MASTER / MBA

Yurt dışında yüksek lisans eğitimi son yıllarda ülkemizde yurt dışı eğitim alanında en çok ilgi gören programların arasında yer almaktadır. Yurt dışında yüksek lisans eğitimini ülkemizde sayısı gittikçe artan öğrenci kitlesi tarafından talep edilir yapan nedenlerden başlıcaları öğrencilerin yurtdışında yüksek lisansı iş hayatında yapacakları kariyerlerinden önceki en önemli basamağı olarak görmeleridir.

Yurtdışı yüksek lisans eğitiminde başlıca eğitim alınmak istenen ülkeler arasında Amerika, Kanada, İngiltere ve Almanya gelmektedir. Yurt dışında yüksek lisans için bu ülkelerin tercih edilmesinin başlıca faktörleri dünya standartlarında bir yüksek lisans eğitimi almak, dünyanın sayılı şehirlerinde uzun dönem yaşama ve eğitim alma fırsatı, staj ve iş imkanları gibi fırsatlar sunmasıdır.

Yurt dışın yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler eğitimde en uygun fiyata en kaliteli eğitimi almak için detaylı bir araştırma içine girdikleri takdirde öne çıkan iki ülke olarak Kanada ve Almanya’yı görmektedirler. Yurt dışında yüksek lisans deyince akla gelen iki ülke olan Amerika ve İngiltere’de bulunan yüksek lisans programları maliyetleri nedeniyle son dönemde popülerliğini Kanada ve Almanya’ya kaptırmışlardır. Yurt dışında yüksek lisans eğitimini dünyadaki ilk 500’deki üniversiteleriyle ingilizce olarak veren ülkelerden olan Kanada ve Almanya kolay giriş koşulları ve geniş eğitim programları sayesinde uluslararası öğrenciler tarafından talep görmektedir.

Giriş Koşulları


Yurt dışında yüksek lisans eğitimi için üniversitelere giriş koşulları ülkeden ülkeye değişmektedir ancak genel olarak uygulanan koşullar:

Yeterli Düzeyde olan Not Ortalaması (Üniversite Mezuniyet Ortalaması/GPA)
Üniversitede eğitim alınan bölümle paralel alanlarda bir bölüme başvurulması
Yüksek Lisans eğitiminin alınacağı okulun belirlediği dil sınavından yeterli başarıyı göstermek ( IELTS/ TOEFL-DSH, TestDaf, vb)
Yüksek Lisans eğitiminin alınacağı okulun belirlediği yeterlilik sınavlarında gerekli başarıyı göstermek ( GRE/ GMAT ve okula özel sınavlar)
Referans Mektupları ( Mezun olunan eğitim kurumundan veya en son çalışılan iş yerinden alınmış )
Niyet Mektubu
Adayın CV(Özgeçmişi)’si
Adayın daha önceden kazanmış olduğu, başarılar, ödüller ve yarışma sonuçları
Yurtdışında Yüksek Lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler bu eğitim programı için yeterli dil seviyesi, not ortalaması veya yeterlilik sınavlarından istenilen notu alamadıkları takdirde Pre-Master/Hazırlık Programları ile dünya çapında bulunan yüzlerce prestijli üniversiteye doğrudan geçiş hakkı kazanabilmektedir. Yurtdışında yüksek lisans programlarının ayrıcalıklı dünyasındaki yerinizi almak için detaylı bilgiyi danışmanlarımızdan alabilirsiniz.
~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!