Kanada Yüksek Lisans

ICES TURKEY / MASTER - MBA /
Kanada Yüksek Lisans

Kanada yüzlerce üniversitesi ile dünya çapından yüz binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenciler Kanada’yı zengin kültürel yapısı, kaliteli eğitim kurumları ve ekonomik fiyatları nedeniyle tercih etmektedir. Bunun yanı sıra Kanada’danın Dünya’nın en güvenli 3. ülkesi olması ve yüksek öğrenim öğrencilerine tanıdığı çalışma izni kolaylığı sayesinde öğrenciler tarafından en başta tercih edilen ülkeler arasına girmektedir.
Bunun dışında Kanada’da alacağınız yüksek öğrenim diploması Türkiye ve Dünya çapında bir çok ülke tarafından tanınmaktadır. Bunun yanı sıra iki ana dili bulunan ülkede İngilizce ve Fransızca konuşulmaktadır. Öğrenciler Kanada’da eğitim alırken ikinci bir dil geliştirme şansına da sahip olmaktadır. Kanada’da yüksek lisans eğitimi veren 100’den fazla devlet ve özel üniversite bulunur ve her üniversitenin yüksek lisans eğitiminde kabul için özel şartları bulunmaktadır. Kanada’da yüksek lisans eğitimine başvururken önemli olan kriterler lisans mezuniyet ortalaması, yabancı dil yeterliliğini ispat eden sınavlar, öğrencinin öz geçmişi, sosyal etkinlikleri ve kazandığı başarılar etkili olmaktadır. Amerika’da yüksek lisans eğitiminde gerekli olan GRE ve GMAT sınavları Kanada’da yüksek lisans eğitimi için bazı üniversitelerde gerekli değildir. Kanada’da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler gitmek istedikleri üniversiteler için en az 1 yıl erkenden başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Kanada’da yüksek lisans eğitimi sonrası alacağınız diplomanın YÖK tarafından geçerliliği olacaktır.

 

Kanada, ana dili İngilizce olan ve bu dilde eğitim veren ülkeler arasında öğrenim ücretleri en düşük olan ve dünya sıralamasında en üst sıralarda eğitim kurumu bulunan ülkedir. Kanada’da yüksek öğrenim kurumlarında okumanın en büyük avantajı ise eğitiminiz devam ederken ve mezun olduğunuz takdirde de Kanada’da yaşama ve çalışma fırsatına sahip olursunuz. Yüksek Öğrenim kurumlarında eğitim gören öğrenciler haftada 20 saat yasal çalışma hakkına sahiptirler. Öğrenciler mezun oldukları takdirde ise 1 yıl ile 3 yıl arasında oturma ve çalışma izni hakkına sahip olmaktadır.

Giriş Koşulları
Kanada'da Master için üniversitelere giriş koşulları ülkeden ülkeye değişmektedir ancak genel olarak uygulanan koşullar: 
Yeterli Düzeyde olan Not Ortalaması (Üniversite Mezuniyet Ortalaması/GPA)

Üniversitede eğitim alınan bölümle paralel alanlarda bir bölüme başvurulması

Yüksek Lisans eğitiminin alınacağı okulun belirlediği dil sınavından yeterli başarıyı göstermek ( IELTS/ TOEFL)

Yüksek Lisans eğitiminin alınacağı okulun belirlediği yeterlilik sınavlarında gerekli başarıyı göstermek ( GRE/ GMAT ve okula özel sınavlar)

Referans Mektupları ( Mezun olunan eğitim kurumundan veya en son çalışılan iş yerinden alınmış )

Niyet Mektubu

Adayın CV(Özgeçmişi)’si

Adayın daha önceden kazanmış olduğu, başarılar, ödüller ve yarışma sonuçları

Yurtdışında Yüksek Lisans eğitimini Kanada’da almak isteyen öğrenciler bu eğitim programı için yeterli dil seviyesi, not ortalaması veya yeterlilik sınavlarından istenilen notu alamadıkları takdirde Pre-Master/Hazırlık Programları ile dünya çapında bulunan yüzlerce prestijli üniversiteye doğrudan geçiş hakkı kazanabilmektedir. Yurtdışında yüksek lisans programlarının ayrıcalıklı dünyasındaki yerinizi almak için detaylı bilgiyi danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için

Kanada Yüksek Lisans ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!