Avustralya'da Üniversite

ICES TURKEY / Üniversite Programları /
Avustralya'da Üniversite

Avustralya, ülkemizden olan uzaklığına rağmen birçok öğrencinin tercih ettiği eğitim kalite seviyesi yüksek ülkelerin başında gelir. Öğrencilerin interaktif staj tecrübesiyle çalışma hayatına kolay atıldığı, yaşam standartlarının yüksek olduğu, uluslararası öğrencilerin eğitim hayatına önemli katkılar yapabildiği bir ülke olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dünyanın en iyi üniversiteleri listelerine bakıldığında ilk 100’e giren 7 Avustralya üniversitesi vardır. Dünyanın en öğrenci dostu 30 şehrinden 5’i yine Avustralya’da bulunurken buradaki yabancı öğrenci sayısının 2.5 milyonu görmüş olması da bu durumu en iyi şekilde açıklıyor.

Avustralya’da eğitim maliyetleri yaklaşık olarak 16.000AUD ve 35.000AUD arasında değişmektedir. Kolejlerde maliyetler biraz daha düşük olup, yüksek standarttaki ve ilk 100 sıralamasında bulunan üniversitelerde fiyatların biraz daha yüksek olması beklenebilir. Seçeceğiniz şehir yaşam giderleri için çok önem taşımakta olup yılda yaklaşık 12.000-18.000AUD gibi bir gider bekliyor olmalısınız. Avustralya’nın en avantajlı noktalarından biri ise öğrencilerin öğrenci vizesi ile haftada 20 saat çalışma izninin olmasıdır. Saatlik öğrenci maaşları(part time) genelde 12-18AUD arasında değişmektedir.

Avustralya’da lisans eğitimi alabilmek için öğrencilerin direkt girişte:
• IELTS 6.5
• Genel Ders Notu Ortalaması 70+
• Pasaport
• CV
• Diploma (veya geçici mezuniyet yada transkript) vermeleri gerekir.

Avustralya’da hazırlık eğitimi alacak öğrencilerin de pathway & foundation kursları aracılığıyla veya üniversite bünyesinde bunu yapmaları mümkündür. Bu yolu izleyebilmek için de öğrencilerin IELTS sınavına girerek ortalamanın üzerinde bir puan almış olmaları önerilir.

Ayrıntılı bilgi için

Avustralya’da dil eğitimi, konaklama ve okullar ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!