İspanya'da Yüksek Lisans

ICES TURKEY / MASTER - MBA /
İspanya'da Yüksek Lisans

İspanya, Güney Avrupa’da yer alan ve dünyanın köklü eğitim kuruluşlarına ev sahipliği yapan ülkelerin başında gelmektedir. AB Standartlarında İspanyolca eğitimin yanı sıra son yıllarda da sunduğu İngilizce yüksek öğrenim programları ile ses getirdi. İspanya’nın sahip olmuş olduğu binlerce yıllık kültürel mirası eğitim sistemine de yansımıştır.

 İspanya’nın en önemli eğitim cazibe merkezlerinden biri olmasını sağlayan etkenlerden biri de sunduğu imkanlardır. İspanya’da yüksek lisans eğitimi alırken dünya çapında İngilizce’nin ardından en çok konuşulan dillerden biri olan İspanyolcayı öğrenme hem de AB standartlarında bir üniversiteden diploma alma fırsatını elde etmiş olursunuz. İspanya’da yüksek lisans eğitimi hem devlet üniversiteleri hem de özel üniversiteler tarafından verilmektedir. İspanya’da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler eğitim görmek istedikleri bölüme göre 1 veya 2 yıl eğitim alırlar.

İspanya’da yüksek lisans eğitimi söz konusu olunca Business  School olarak bilinen okullar öne çıkmaktadır. Öğrenciler bu okullarda 1 Yıllık 60 ECTS’e gelen hem pratik hem de teorik eğitimin yer aldığı yüksek lisans programlarına katılabilirler. 

Öğrencilerin alacakları bu eğitim onların hem iş dünyasındaki uygulamaları öğrenmelerini hem de iş dünyasındaki teorik bilgileri yüksek lisans seviyesinde deneyimlemelerini sağlar. İspanya’daki bu yüksek lisans programlarına katılan öğrenciler aynı zamanda staj imkanına sahip olur ve dil yeteneklerini geliştirir hem de almış oldukları eğitimi pratiğe aktarabilirler. 

İspanya’da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler lisans mezuniyet not ortalamalarını, tercih ettikleri programın dil türüne göre dil yeterlilik sınavını ( DELE veya IELTS/TOEFL), etkili bir özgeçmiş ve üniversitelerin belirlediği özel koşulları yerine getirerek başvurabilirler. İspanya’da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler eğer İspanyolca bölümleri tercih etmek istiyor ama dil yeterliliği sağlayamıyorsa Pre-Master olarak metodolojik İspanyolca eğitimi alabilmektedirler. İspanya’da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler ilk yol olarak İspanya’ya gitmeden İspanya’da bulunan bir üniversiteye başvurarak şartlı kabul alabilir, daha sonra İspanyolca yeterliliklerini ispat eden DELE sonuçlarını okula ileterek giriş işlemlerini tamamlayabilirler. İkinci yol olarak ise öğrenciler İspanyolca Hazırlık programını İspanya’da bulun akredite hazırlık okullarından alarak İspanya’daki üniversitelere başvuruda bulunacaktır. Öğrenciler daha rahat bir hazırlık dönemi geçirmek adına genellikle ikinci yolu tercih etmektedir.

Ayrıntılı bilgi için

İspanya'da Yüksek Lisans ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!