İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Dubai Dil Okulları

Dubai Dil Okulları

“En”lerin şehri olarak bilinen Dubai; modern mimarisi, lüks alışveriş merkezleri, eğlence parkları ve çöl safarisi ile her sene dünyanın hemen her yerinden binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Orta Doğu’da yer alan bir şehir olmasına karşın halkın yaklaşık büyük bir çoğunluğunun İngilizce konuşması İngilizce dil eğitimi için Dubai’yi cazip bir yer yapmaktadır.

Dubai Emirliği’nin eskiden İngiliz himayesinde olması, İngiliz kültürünün etkilerini günümüze taşıması ve şehirde birçok farklı milletten insanın bir arada yaşaması sebebi ile İngilizce konuşma oranı oldukça yüksek olan Dubai, yoğun göç almaktadır. Ülke nüfusunun yalnızca %17’sini yerel halk oluşturmaktadır. Şehirde yer alan tabelalarda Arapçanın yanı sıra İngilizce ifadeler yer almaktadır. Dubai dil okulları, uluslararası bir ortamda eğitimi almak ve farklı kültürler hakkında fikir edinmek için eşsiz bir fırsattır. Dubai dil okulları, yüksek standartlarda ve benzersiz imkanlarla eğitim almak isteyenler için en iyi seçimdir.

Uluslararası öğrencilere uygun fiyatlı dil eğitimi, ekonomik yaşam ve konaklama gideri ve çalışma izni gibi avantajlar sunan Dubai, dünyanın her yerinden öğrencileri çeken eşsiz bir şehirdir.

Dubai dil okulu fiyatları; seçilen program, hafta sayısı, eğitim dönemi, konaklama türü gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Buna ek olarak; dil okulu ücretlerine yılın belirli zamanlarında yapılan kampanya ya da indirimler uygulanabilir.

Dubai’nin En İyi Dil Okulları

Dubai dünya standartlarında İngilizce dil eğitimi veren birçok okula sahiptir. Bu okulların en öne çıkanları ise şöyledir:

 • English Path Dubai

English Path Dubai, 16 yaş ve üzeri herkese genel İngilizce programı sunan kaliteli eğitimi ile bilinen Dubai’nin en bilinen dil okullarından biridir. İletişim becerilerini geliştirme odaklı eğitimi ile günlük durumlarda güven ve çalışma becerisi kazandırır. İletişimsel bir yaklaşımla dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerinin gelişmesi için sunduğu programların yanı sıra şehir merkezinde olan konumu ile de dikkat çekici bir kurumdur.

 • ES Dubai

ES Dubai Dil Okulu yeni Dubai’nin kalbi olan, Jumeirah Lake Towers’ta bulunmaktadır. JLT rahat ulaşımlı bir yerdedir ve büyük bir yemek seçimi, perakende ve eğlence seçenekleri sunup, toplu ulaşımı harikadır. Ayrıca Dubai Marina Alışveriş Merkezine ve plaja sadece birkaç dakika mesafededir. Okul konumu güvenli çevresi, yerli spor alanları ve aktiviteleri ve ücretsiz dolmuş ulaşımı ile uluslararası öğrenciler için ideal bir ortam sunar.

 • Speak English Institute

Speak English Institute şehir merkezindeki konumu ve kaliteli dil eğitimi ile öğrencilerin istek beklentilerine yönelik bir dil eğitimi sunmaktadır. Yalnızca yardıma ihtiyaç duyulan belirli alanları iyileştirme, bireysel ilgi ve bireysel dersleri ile öne çıkmaktadır. Özel İngilizce dersleri, öğrencinin hızını kendi tarzında ve seçilen zamanda öğretmek için gereken bireysel ilgiyi sağlar.

Diğer dil okulları ise aşağıdaki gibidir:

 • Novakid
 • IH Dubai
 • Berlitz Language Centre Dubai
 • British Council, Dubai
 • EF Education First, Dubai
 • Express English Language Training Center
 • ITEC
 • Level Up Language and Computer Center
 • Schiller Language Training
 • Direct English

Dubai İngilizce Dil Eğitimi Programları

Dubai’de İngilizce dil eğitim programları kişilerin istek ve ihtiyaçlarına yönelik olarak çok çeşitlidir. Genel İngilizce eğitiminin yanı sıra özel kurslarla da dil öğrenmek mümkündür. Dubai dil okullarında aşağıdaki programlarda dil eğitimi alınmaktadır.

 • Genel İngilizce Programı
 • Yoğun İngilizce Programı
 • Yoğun Genel İngilizce Programı
 • Özel İngilizce Programı
 • Yoğun Grup İngilizcesi Programı
 • Kişiye Özel İngilizce Programı
 • Yarı Yoğun İngilizce Programı
 • TOEFL ve IELTS Hazırlık Programı

Dubai Dil Okulu Fiyatları ve Ücretleri 2023

Dubai dil okulu fiyatları konaklama, ulaşım, kayıt ücreti ve vize ücretleri gibi harcamaları içinde barındırmaktadır. Dubai 2023 dil eğitimi fiyatları; dil, alınacak eğitimin süresi ve kayıt yaptırılan kursa göre değişiklik göstermektedir.

Es Dubai dil okulu fiyatları alınan haftalık ders saati süresine göre değişiklik gösterdiği gibi içerisinde konaklama, shuttle servisi, yeme içme ücretlerini de bulundurmaktadır. Es Dubai dil okulunda 1-4 haftalık genel İngilizce programının haftalık fiyatı 250-300 USD arasında değişmektedir ve kurs süresi arttıkça haftalık fiyatlandırma düşmektedir. Dubai’deki diğer dil okulu fiyatlarına baktığımızda da haftalık ücretleri 300-350 USD aralığındadır. Genel yaşam maliyetleri de düşünüldüğünde Dubai’de İngilizce dil eğitimi almak oldukça uygundur. Aynı zamanda Dubai work and study kapsamında para kazanma opsiyonu ile birlikte oldukça avantajlıdır. Haftalık 15 saat eğitim alacak bir öğrencinin 2023 ortalama dil okulu maliyeti ise süre bazında şöyledir:

Eğitim Süresi

Ücret

4 Hafta

2,000 USD

8 Hafta

3,500 USD

12 hafta

5,000 USD

20 hafta

8,000 USD

36 Hafta

12,000 USD

Verilen fiyat bilgisi ortalama rakamları içermektedir. Fiyatlar ile ilgili detaylı bilgi almak için form doldurabilirsiniz!

Dubai Dil Okulları

Dubai Dil Okulu Başvuru Şartları

Teknolojik sınıfları, ana dili İngilizce olan uzman eğitmenleri ve dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencilerle birlikte kozmopolit bir ortam sunan Dubai dil okullarında dil eğitimi için başvuru şartları çok uygundur. Hem kolay vize alınabilmesi hem de çalışma izni sunması ile öne çıkan bir lokasyon olan Dubai’de dil okullarına başvuru yapmak için 16 yaş ve üzeri olmak yeterlidir. Bunun yanı sıra dil okulu için vize şartlarını karşılamak gerekmektedir. Başvuru şartlarını sağlamak için eğitim danışmanlık hizmeti almak öğrencilerin bu süreci çok daha kolay atlatmasını sağlamaktadır.

Online başvuru üzerinden dil okulundan onay alan öğrenciler okulların istediği belgeleri karşıladıktan sonra bu belgeler ile vize başvurusunda bulunabilir ve vize alarak başvuru sürecini tamamlayabilirler. Okul ücretlerinin de önden ödenmesi ve ve ekonomik olarak bunun karşılabilirliğinin bilinmesi de hem vize sürecinde hem de başvuru sürecinde süreci kolaylaştırmaktadır. Başvuru şartlarının başında pasaport, dil seviyesi ve ekonomik koşulların uygunluğu ilk aşamada yeterlidir.

Dubai’de Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Dubai’ de İngilizce eğitimi almanın en büyük avantajı dil eğitimi alırken aynı zamanda çalışma hakkının olmasıdır. 5 ay ve üzeri bir eğitim programına kaydolan öğrenciler 1 yıllık vize ve çalışma hakkına sahip olurlar. Eğitim devam ettiği sürece yasal olarak çalışma hakkı ile birlikte İngilizce pratik yapma imkanı da vardır. Ayrıca yaşam masrafları için de gelir elde edilebilir.

Dubai’de dil eğitimi veren dünya standartlarında çok kaliteli okullar bulunmaktadır. Bu okullar ile birlikte eğitim veren üniversiteler ve bu üniversite kampüslerinde eğitim alan uluslararası öğrencilerle birlikte etkileşim sağlanmaktadır. Bu da dil öğrenirken farklı kültürden insanlarla tanışma avantajı sunmaktadır. Dubai özellikle iklimi açısından yıl boyu sıcak bir şehirdir. Yaz aylarında sıcaklık fazla artsa da şehrin her yerinde klima olduğu için rahat bir atmosfer sunar. Ancak en iyi tarafı yıl boyu güneşli havası ile neşeli ve mutlu insanlara sebep olmasıdır.

Dubai bir kültür, ticaret ve iş merkezidir. Bir Arap ülkesi olmasına rağmen dünyanın her yanından gelen uluslararası insanlara ev sahipliği yapar. Ortak dil olarak İngilizceyi her yerde duymak mümkündür. Dubai’de dil eğitimi almanın en güzel yanlarından biri de bu modern ve keyifli şehrin bir bileşeni olmaktır. Dubai’ de dil eğitimi almanın bir avantajı da vizedir. Yurtdışında dil eğitimi alınabilecek birçok ülke için vize şartları oldukça zordur. Ancak Dubai’de eğitim almak için vize şartları diğer ülkelere göre çok daha kolaydır.

Dubai Dil Okulu Başvuru Süreci

Dubai dil okulunda dil eğitimi almak, yeni bir dil öğrenmek isteyenler için popüler bir seçenektir. Dubai’de dil okuluna gitmenin; dil eğitimi alırken çalışmak ve sonrasında Dubai’de iş imkanlarını yakalayabilmek, son derece güvenli ve kozmopolit yapısıyla yoğun eğlence ve sosyal hayatın keyfini çıkarabilmek gibi pek çok avantajı vardır. Dubai dil okullarının diğer ülkelerin dil okullarına oranla daha çok tercih edilmesinin sebebi vize ret oranının daha düşük olması ve dil eğitimi alırken çalışma izni vermesidir.

Dubai’de Arapça ve İngilizce ağırlıklı olmak üzere Fransızca, Portekizce, İtalyanca, İspanyolca, Almanca, Türkçe, Rusça, İsveççe, Felemenkçe, Farsça, Japonca ve Korece dil eğitimleri alınabilmektedir.

Dubai’de dil okulu kayıtları online olarak yapılabilmektedir. Dubai’de dil okulu kayıt işlemleri için tercih edilen kurs tarafından online danışmanlık randevusu alındıktan sonra kısa bir online seviye belirleme testi yapılmaktadır. Dubai dil kursu başvuru harcı yatırıldıktan sonra kurs programı ve diğer bilgileri içeren bir e-posta alınmaktadır. Bu e-postaya yanıt olarak aşağıdaki belgeler istenilmektedir:

 • Pasaport
 • Dubai öğrenci vizesi
 • Başvurulan dil okulundan gelen kabul mektubu
 • Sağlık sigortası
 • Öğrenim ücreti ve yaşam giderlerini karşılayacak finansal gücün kanıtı niteliğinde belge ya da sponsor

Tüm bu belgelerin tamamlanması için Dubai dil okulu öğrenci vizesi alınması gerekmektedir. Ancak Dubai öğrenci vizesi almak oldukça kolaydır. Dubai’de dil okuluna gitmek için öğrenci vizesi, Dubai’deki dil okulunun sponsorluğunda ilgili makamlara yapılan başvuru sonucunda alınabilmektedir. Dubai öğrenci vizesi başvuru sahibinin gerekli evrakları hazırlayıp renkli tarayıcıdan yüksek çözünürlüklü olarak taratması ve başvuru işlemlerini başlatabilmesi için sponsora göndermesi gerekmektedir.

Dubai’de Öğrenciler için Yaşam Maliyetleri

Dubai’de dil eğitimi alacak öğrenciler için yaşam maliyetleri tahmin edildiği kadar yüksek değildir. Yeme, içme yaşamsal giderler için öğrenciye ortalama 350-400 USD yeterli olacaktır. Haftanın en az 1 günü kadınlar için “Ladies Night” mevcuttur, kadınlar için sınırsız içki ve yemeklerde %60’lara varan indirimler mevcuttur. Özellikle eylül ayından itibaren öğrencilerin çalışabileceği part-time işlerin sayısı artmaktadır. Dubai’de İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için yarı zamanlı çalışma opsiyonu oldukça caziptir. Ayrıca Dubai’de hafta sonu tatili cuma öğleden sonra başlayıp pazartesi gününe kadar sürer.

Dubai Konaklama Ücretleri

Dubai’de dil eğitimi alacak kişiler 2 farklı şekilde konaklama imkanına sahiptir. Okul yurdu ve ev/oda kiralama olarak konaklama opsiyonu bulunmaktadır. Okul yurtları, dil okullarının okulunun paketi içerisine dahil olarak satın alınabilmektedir. Yurtlar genellikle rezidans şeklinde, çift ve tek kişilik odalardan oluşmaktadır. Terasında havuz da bulunabilen yurtların birçoğunun aynı zamanda dil okullarına ücretsiz servisi de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bağımsız ev/ eda kiralamak isteyen kişiler Dubai’ de çok çeşitli ev ve oda kiralama opsiyonuna da sahiptir. Yarı zamanlı iş bulan öğrencilerin aynı zamanda işveren ile anlaşıp şirketin sunduğu konaklamadan birine geçmesi de sıklıkla görülmektedir. Şehir merkezindeki 1 odalı bir dairenin aylık ortalama kirası 1.400 USD’dir. Okul yurdunda konaklamayı tercih eden ya da paylaşımlı bir ev tercih eden öğrenciler için bu fiyat çok daha uygundur. Paylaşımlı ev ve oda konaklamasını tercih eden öğrenciler içinse aylık 600 USD civarında konaklama mümkündür. Öğrenci yurtları içinse aylık 350 USD civarı yeterlidir. Çoğu yurt kursa servis imkanı da sağlamaktadır.

Dubai Genel Yaşam Giderleri

Dubai’de dil eğitimi alan öğrencilerin haftalık 20 saat çalışma izinleri bulunmaktadır.

Dubai dil okulu ve çalışma izni, öğrenci vizesi ile mümkün olmaktadır. Öğrenci vizesi ile kursa kayıt yaptırmış ve kurs ücretini ödemiş olan kişiler Dubai dil okulu çalışma izni başvurusunda bulunabilmektedir. Dubai’de asgari ücret kavramı yoktur ancak saatlik ücret 8 ile 12 USD arasında değişmektedir. Haftalık okul giderlerini ödeyen ve konaklamada da uygun fiyatlarla kalan öğrencilerin yaşam giderleri ise çalışarak karşılanabilmektedir. Dubai Avrupa ülkelerine göre uygun yaşam koşulları sunmaktadır. Aylık 350-400 USD dolar gibi bir rakam yeme-içme ve yaşamsal giderler için yeterlidir.

Dubai Ulaşım Giderleri

Dubai, Orta Doğu’nun en büyük havayolu merkezidir ve dünyanın hemen her yerinden gelen turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebeple ulaşım konusunda oldukça geniş bir ağa sahiptir. Havalimanı’ndan otobüs, metro veya taksi kullanarak şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlanabildiği gibi Dubai’de dil eğitimi alan bir öğrenci toplu taşıma sistemi ile de istediği her yere kolaylıkla ulaşabilmektedir. Otobüsleri, tek ray hattı üzerinden ilerleyen monoray sistemini, tramvayı, Dubai Marina’da hizmet veren su otobüslerini ve Dubai metrosu ile ulaşım Dubai’de asla bir sorun değildir. Ayrıca Dubai metrosu, dünyanın en modern ve uygun maliyetli toplu taşıma sistemlerinden biri olarak kabul edilir.

Dubai’de Sosyal Hayat

Dubai sıcak çöl iklimine sahiptir. Neredeyse tüm yıl boyunca güneşli olan Dubai’de yaz ayları gündüz ortalama 42°C civarında, geceleri ise 29°C civarındadır. Fakat bu yüksek sıcaklığa adapte bir düzen olarak duraklarda, metro istasyonlarında, taksilerde ve AVM gibi alanlarda klima bulunmaktadır. Bu da yaşanan bu 3 aylık sıcak dönemin rahat geçirilmesini sağlar. Kışları ise Dubai ortalama 23°C sıcaklıktadır. Bu nedenle hem soğuk havayı sevmeyen hem de kış aylarında İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için Dubai’ de dil eğitimi oldukça mantıklı bir seçenek olacaktır.

Dubai bir Arap ülkesi olarak birçok kişinin aklında kapalı bir ülke imajı yaratabilir. Fakat Dubai sahip olduğu vizyon gereği giyim tarzlarına vermiş olduğu özgürlük ve hayatın birçok noktasında sağlamış olduğu yaşam kolaylığı sonucu başta birçok İngiliz, Amerikan ve Avrupa vatandaşları ile beraber dünyanın her yerinden gelen insanların bir arada özgürce yaşayabileceği bir ortam oluşturmuştur. Ülke nüfusunun %90’ını yabancı nüfus oluşturmakta, bu sebeple de ülkede İngilizce dili yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Dubai’de dil eğitimi alacak kişiler dilediği gibi giyinebilir, gezebilir, gece kulüplerinin ve birçok restoranın keyfini çıkartabilirler. Ayrıca kadınlara metroda özel bir bölüm her zaman vardır, tercihe göre karışık alanda ya da sadece kadınlara özel olan alanda seyahat edilebilir. Suç oranı %0 olan Dubai oldukça güvenli bir şehirdir. Evin, aracın kapısını kilitlemeden çıkmak çok yaygın bir tavırdır. Aynı zamanda kadın erkek fark etmeden gece yarısı sokakta güvenle yürümek mümkündür. Her saatte dışarı çıkmak ve hiç kimse tarafından rahatsız edilmeden gecenin tadını çıkarmak mümkündür. Güvenlik konusunda dünyada sürekli olarak ilk 3’e giren bir ülkedir. Çok temiz bir ülke olan Dubai’de sokakta veya herhangi bir yerde çöp görmek imkansızdır. İstisnasız olarak her yer çok temizdir. Denizleri de inanılmaz derecede temiz ve güzeldir.

Dubai’ de dil eğitimi alırken, deniz, kum ve güneşin keyfini de rahatlıkla çıkarmak mümkündür. Sürekli olarak festival, fuar ve konserlerle şehir çok canlı durumdadır. Dünyaca ünlü sanatçıların konserlerini ya da sergilerini de Dubai’de takip etmek çok kolaydır.

Dubai Dil Okulu Danışmanlığı: ICES Turkey

Dubai dil okulları için başvuru sürecinde eğitim danışmanlığındaki uzman yaklaşımı ve profesyonel ekibi ile ICES Turkey harika bir iş birliği sunmaktadır. ICES Turkey ile her yıl Türkiye’nin birçok yerinden öğrenci, yurt dışındaki dil okullarına yerleştirilmektedir. Online ve yüz yüze başvuru gerektiren üniversite, yüksek lisans, doktora ve dil eğitimi için uzman bakış açısı ile yüzlerce öğrencinin sürecini kolaylaştırır ve yurt dışı eğitim söz konusu olduğunda yabancı bir ülkede öğrencinin yalnızlık çekmesini engeller. ICES Turkey, başvurudan konaklamaya, vizeden varış sonrası destek hizmetine kadar birçok kalemde hizmet sunmaktadır. Bu hizmetler özellikle yurt dışı eğitim söz konusu olduğunda öğrencilerin hayatını kolaylaştırmaktadır. Uzman danışman ekibi ve dünyanın hemen her yerinde anlaşmalı kurumları ile ICES Turkey aşağıdaki kalemlerde hizmet vermektedir:

 • Başvuru ve ödeme süreci
 • Konaklama
 • Gerekli evrakların hazırlanması ve takibi
 • Vize desteği ve danışmanlığı
 • Sağlık sigortası
 • Oryantasyon
 • Uçuş süreci ve varış sonrası destek
İlgili Blog Yazıları
Öğrenci Vizesi Başvurularında Ülkelere Göre Dikkat Etmeniz Gerekenler
Vize gerektiren ülkelerde eğitim almak isteyen öğrencilerin vize alması gerekmektedir. Üniversite, yüksek lisans, dil okulu gibi yurtdışında eğitim al...
Yurtdışı Dil Eğitimi
Yurtdışında dil eğitmi almak hemen hemen herkesin aklına getirdiği ve bir şekilde plan yaparak gerçekleştirmek istediği eğitim planlarından belki de e...
Yurtdışında Dil Eğitimi Almak için 7 Neden
Bugün dünyanın neresinde yaşıyor olursanız olun yabancı dil bilmek; çalışırken, seyahat ederken ya da sosyalleşirken hayatınızı kolaylaştıran çok önem...
Dubai dil okulları İngiltere, Amerika ve Kanada’ya oranla daha uygun ücretlerle anadili İngilizce olan eğitmenler dil eğitimi alınabilecek yerlerden biridir. Yaşam standartları yüksek olmasına rağmen yaşam maliyetleri düşük ve vize gereklilikleri çok daha makul düzeydedir. Üstelik Dubai 4 mevsim güneşli ve sıcak ikliminin yanı sıra kozmopolit kent yaşamı ile de öne çıkmaktadır.
Dubai’de dil okulu seçerken yerleşim, konaklama, okulun eğitim hizmetlerinin kişinin beklentileri ile örtüşmesi gibi temel noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Kısa sürede yoğun bir İngilizce eğitimine ihtiyaç duyuyorsanız, bu eğitimi sağlayan bir okulu seçmek gerekecektir.
Dubai dil okulu vizesi için gereklilikler oldukça makuldür. Avrupa ülkeleri, Amerika ve İngiltere gibi hesabınızda yüksek paralar göstermeniz gerekmez. Vize başvurusu için temel olarak pasaport, dil okulu kabul belgesi, konaklama bilgileri sağlık sigortası ve yaşam maliyetlerinin karşılanacağına dair hesap belgesi göstermek yeterlidir.
Dubai’de work and study kapsamında dil okulundaki öğrenciler çalışma iznine sahiptirler. Bu da Dubai’de dil eğitimi almayı oldukça avantajlı bir hale getirmektedir. Saatlik çalışma ücretleri ise 8-12 USD arasında değişiklik göstermektedir.
Dubai’de dil okulu süreleri 4 haftadan başlayarak 26 haftaya kadar çıkabilmektedir. Buradaki süreyi öğrencinin dil seviyesi ve hedeflediği seviye belirlemektedir. Ancak ortalam 8-15 haftalık bir dil eğitimi büyük oradan öğrencileri memnun etmektedir.
Öğrenci Yorumları
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste