İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Kanada Sertifika & Diploma
...
Kanada Sertifika & Diploma

York University of Continuing Studies - Hemen İncele

Yurtdışında sertifika ve diploma programları son yıllarda ülkemizde eğitim alanında ilgi gören programların arasında yer almaktadır. Programı talep edilir yapan nedenlerden başlıcası öğrencilerin yurt dışında sertifika ve diploma programlarının sunduğu teorik eğitimi alıp bunu staj veya çalışma imkanları ile birleştirme fırsatıdır. 

Yurt dışında sertifika ve diploma programlarını tercih eden öğrenciler birçok kriteri göz önünde bulundurmak durumundadırlar. Yurt dışında onlarca farklı ülkede, yüzlerce üniversite ve kolejde, binlerce farklı alanda sunulan sertifika ve diploma programları titizlikle araştırılıp öğrenim görülecek programa karar verilmelidir. Öğrencilerin yurt dışında sertifika ve diploma programlarını tercih etmelerindeki önemli etkenlerden bir diğeri, programlarının giriş şartlarının yüksek lisans programlarına nazaran daha kolay ve maliyetlerinin daha düşük olmasıdır. Öğrenciler yurt dışında yüksek lisans eğitimi almak istedikleri takdirde lisans mezuniyet ortalamasından, GRE ve GMAT gibi sınavlardan ve dil yeterlilik sınavlarından yüksek skorlara ihtiyaç duymaktadırlar. Ancak yurt dışında sertifika ve diploma programlarına başvuran öğrencilerin GRE ve GMAT sınavlarını almalarına gerek olmamaktadır. Ayni zamanda yüksek mezuniyet ortalamasına da ihtiyaçları bulunmamaktadır.

Yurt dışında sertifika ve diploma programları 1 ay ile 36 ay arasında değişmektedir. Öğrencilerin başlıca tercih ettiği ülkeler Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya ve Avrupa ülkeleridir. Öğrenciler yurt dışında sertifika ve diploma programlarını tercih ederken iş dünyasında kendilerine gerekli olan eğitim modelini seçmelidirler. Yurt dışında sertifika ve diploma programlarının öğrencilere sunduğu en büyük fırsat ise lisans eğitiminde alınan teorik eğitimin sertifika ya da diploma programı aracılığıyla pratiğe dökülmesidir. Öğrenciler sertifika ve diploma programları sayesinde hem uzmanlaşmak istedikleri alandaki bilgilerini geliştirme fırsatı bulurken hem de staj imkanları ile pratikte deneyim kazanacaklardır. Yüksek lisans eğitimindeki teorik ve bilimsel yaklaşım yerine sertifika ve diploma programlarının pratiğe dönük uygulama modeli iş dünyasında erken tecrübe kazanmak ve profesyonel hayata hazırlanmak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Kanada Diploma Denkliği 

Sertifika programında okumuş öğrenciler Türkiye’de denklik işlemi yapmazlar. Bu programlar kısa dönem uzmanlık programları olduğu için Türkiye’de denk olarak sayıldığı bir program bulunmamaktadır.

Yurt dışında sertifika ve diploma programları düşük eğitim maliyetleri sayesinde öğrenciler tarafından yüksek lisans programlarına nazaran daha çok talep görmektedirler. Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler aynı üniversitelerden daha düşük bütçelere eğitim alırken aynı zamanda resmi bir sertifika ya da diplomaya sahip olmaktadırlar. 

Kanada Sertifika & Diploma

Kanada Sertifika Programları Kabul ve Başvuru Şartları

Yurt dışında sertifika ve diploma eğitimi için üniversitelere giriş koşulları ülkeden ülkeye göre değişmektedir ancak genel olarak uygulanan koşullar:

  • Yeterli düzeyde not ortalaması (Üniversite mezuniyet ortalaması/GPA)
  • Sertifika&Diploma eğitiminin alınacağı okulun belirlediği dil sınavından yeterli basariyi göstermek (IELTS/TOEFL/DELE/TestDaf vb.)
  • Adayın CV (Özgeçmiş)’si 

Kanada Sertifika Programları Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Kanada Sertifika&Diploma Programları

Başlangıç tarihinden en az 3 ay önce

Not: Yurtdışındaki sertifika programlarına katılmak için başlangıç tarihinizden en az 6 ay önce başvuru yapmanızı öneririz. Erken başvuru yapmak oldukça avantajlıdır çünkü ne kadar erken başvuru yaparsanız sonucunuz o kadar erken açıklanır. Gidilecek ülkenin vize prosedürü de göz önüne alındığında ortalama 8-10 hafta öncesinden danışmanınızla iletişime geçmenizde fayda vardır.

Kanada Sertifika Programları Fiyatları ve Ücretleri 

Aşağıda Kanada Sertifika&Diploma Programları için ortalama fiyatları görebilirsiniz. Ücretler seçeceğiniz bölüme ve okula göre değişkenlik göstermektedir. 

Kanada Sertifika&Diploma Programları 

15,000-20,000 CAD

Kanada’da Yaşam Masrafları

Yaşam masraflarınız Kanada’da eğitim aldığınız şehre göre değişmektedir. Konaklama maliyetleri aylık ortalama 500-1,000 CAD, sosyal yasam maliyetleriniz ise 400-800 CAD arasında olabilir. Masraflar öğrenciye göre değişkenlik gösterebilir.

Kanada Sertifika Programı Vizesi 

Öğrenci Vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kanada’da Okurken Çalışma

Kanada’da post-secondary seviyesinde eğitim alan uluslararası öğrencilerin çalışma hakları vardır. Konuyla ilgili Çalışma İzni sayfamıza bakabilir veya danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

ICES Turkey Sertifika Programı Danışmanlığı

ICES Yurtdışı Eğitim Danışmanları tercihinize yönelik bölümler için okullar hakkında sizinle detaylıca görüşür, bilgi verir. Konaklama ayarlanmasından vize işlemlerine kadar danışmanlarımız size yardımcı olmaktadır. Kanada’da Sertifika&Diploma programları hakkında detaylı bilgi almak için 444 22 03 numaralı telefondan danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. 

Kanada Sertifika Programları Yorumları ve Görüşleri

ICES Turkey öğrencilerinin yurtdışı Sertifika&Diploma programı ve diğer programlardaki deneyimlerini detaylı incelemek için tıklayınız.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste