İletişim

Avustralya Dil Okulları

...
Avustralya Dil Okulları

“Sadece adımı İngilizce söyleyebiliyorum” seviyesinden “Ben İngilizce’nin tarihini yazarım” seviyesine, yani kısacası Beginner’dan Advance seviyesine kadar gelişim sağlamanız Avustralya’da Dil Okulları sayesinde mümkün! Geniş ve temiz parkları, yüksek refah düzeyi ile öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri olan Avustralya, aynı zamanda maliyeti de düşük olan ülkelerden olup yurtdışında dil öğrenmek için en iyi seçeneklerden birisidir. Opera House’u görmek, muhteşem doğa ile iç içe olmak, huzurlu ve güvenli bir ülkede İngilizce öğrenmek istiyorsanız Avustralya tercihleriniz arasında olmalıdır. ICES Turkey ailesi olarak size ayrıntılı bilgi vermek adına bizimle iletişime geçebilir, Avustralya dil okulları, Avustralya dil okulu fiyatları, Avustralya’da öğrenci yaşamı, Avustralya vize işlemleri gibi birçok konuda bizden destek alabilirsiniz.

 

Avustralya Nerede Ve Nasıl Bir Ülke?

Avustralya, ya da resmî adıyla Avustralya Milletler Topluluğu, Güney Yarım Kürede yer alan bir kıta ülkesidir. Hint Okyanusu ve Büyük Okyanus arasında uzanır. Okyanusya kıtasında bulunur ve kıtanın çok büyük bir bölümünü kaplar. Hiçbir ülke ile kara sınırı yoktur. Doğa güzellikleriyle Avustralya bir cennet gibidir. Sayısız koruma alanı ve milli parkı vardır. Başkenti Canberra olan ülkenin en büyük şehri Sydney’dir. Dünya’nın 6.büyük ülkesi olan Avustralya eğitime oldukça önem veren ve dil eğitiminin yanında lisans ve yüksek lisans alanında da eğitim kalitesi yüksek olan bir ülkedir. Ülkede 6 eyalet bulunmaktadır. Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Adelaide, Canberra gibi birçok şehir seçeneğinin bulunduğu ülkede size en çok hitap eden şehri seçebilirsiniz. Melbourne şehri dünyanın en yaşanılabilir şehirleri arasında 7.kez birinci sıraya yerleştiği için tercih sebebi olabilmektedir.
Avustralya’nın resmi dili İngilizce’dir. Bu da dil eğitimi alırken sizin avantajınıza olacak en büyük etkenlerden birisidir.

 

Avustralya Hakkında Genel Bilgiler

Para Birimi: Avustralya Doları (AUD) Türkiye’ye uçak ile uzaklığı:
Yaklaşık 20 saat

Nüfus: 63 milyon Telefon Kodu: +61

Konuşulan Dil: İngilizce Önemli Şehirleri: Sydney, Melbourne, Canberra, Brisbane, Perth

 • Eşitlikçi bir toplum olduğundan dolayı Avustralya’da ırkçılık ya da ayrımcılık gibi öğelere rastlanmaz. Trafik İngiltere’deki gibi soldan akar.
 • Avustralya Yeni Zelanda’dan sonra kadınlara oy kullanma hakkı veren ikinci ülkedir.
 • 3.4 milyon yaşındaki dünyanın en eski fosili Avustralya’da bulunmuştur.
 • Avustralya dünyanın en yüksek elektrik kullanım fiyatlarına sahiptir.
 • Suudi Arabistan Avustralya’dan deve ithal etmektedir.
 • Avustralya Birleşmiş Milletler’in kurucu üyelerindendir.
 • Melbourne dünyanın spor başkenti olarak kabul edilmektedir.
 • Avustralya’da her gün bir yeni sahil ziyaret edecek olsanız bütün sahilleri ziyaret etmeniz 27 senenizi alır.
 • Melbourne Atina dışında en fazla Yunan nüfusuna sahip şehirdir.
 • 1902’den önce gün içinde Avustralya sahilinde yüzmek yasaktı.
 • Avustralya insan nüfusundan 3.3 kat fazla koyun nüfusuna sahiptir.
 • Avustralya Alpleri İsviçre’den daha fazla kar yağışı almaktadır.
 • Avustralya insani yaşam şartları ve imkanları üzerinden ölçülen gelişim indeksinde ikinci sıradadır.
 • Dünyada aktif yanardağı olmayan tek kıta Avustralya’dır.
 • Melbourne 3 sene art arda dünyanın en yaşanılır şehri seçilmiştir.
 • Avustralya’da Burger King Hungary Jack’s olarak bilinmektedir.
 • Avustralya’nın 1 numaralı otobanı dünyanın en uzun ulusal otobanıdır.
 • Avustralya’da bir kitapçıda insanların kitapları kapağına göre yargılamamaları için bütün kitaplar kaplanmış ve üstüne kısa açıklamaları yazılmıştır.
 • Avustralya 8,000’den fazla küçük adayla çevirilidir.
 • Avustralya’daki Hillier Gölünün suyu pembedir ve bilim adamları nedenini bilmemektedir.

 

Avustralya’nın Popüler Lokasyonları

Melbourne

Melbourne, ekonomik araştırmalar yaparak şehir yaşanabilirlikleri hakkında rapor yayınlayan The Economist Intelligence Unit tarafından 7.kez dünyanın en yaşanılabilir şehri seçilmiştir. Seçim kriterleri dünya şehirlerindeki istikrar, güvenlik, sağlık, kültür-sanat, altyapı ve eğitimi de içine alan 30 farklı başlık üzerinden belirlenmektedir. 100 üzerinden yapılan puanlamada 97,5 puan alan Melbourne bu özelliği ile çekici bir merkez olmaya devam etmektedir. Melbourne’de kaliteli dil okullarının varlığı da bu şehri Avustralya dil okulları seçenekleri arasında en tercih edilebilir seçeneklerden biri olarak belirlemiştir.

Sydney

Ünlü opera binası ile bilinen Sydney Avustralya’nın hem domestik hem de uluslararası anlamda en çok ilgi çeken yerlerinden biridir. Aynı zamanda Avustralya ekonomisinin %25’ini de oluşturmakta ve birçok büyük Avustralyalı şirketin merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. Sydney nüfusunun çeşitliliği birçok farklı kökenden vatandaşı bulundurmasıyla dikkat çekmektedir. Ayrıca Sydney Hollywood filmleri için de tercih edilen bir lokasyondur ve bazı dünyaca ünlü filmlerin çekimlerine ev sahipliği yapmıştır. Şehrin simgelerinden Sydney Opera Binasının yapımı tahmin edilenden çok daha uzun sürmüş ve ilk hesaplardan 14 kat daha fazla maliyete yapılmıştır. Bu bina yılda yaklaşık olarak 2 milyon izleyici ağırlamaktadır.

Brisbane

Avustralya’nın en hızlı büyüme hızına sahip şehirlerindendir ve Sydney gibi nüfusunun etnik çeşitliliği ile dikkat çekmektedir. Avustralya’nın 3.büyük şehridir. Şehirde uluslararası öğrencilerin oryantasyonunu kolaylaştırmak için City Welcome Festival düzenlenmektedir. Aynı zamanda dünyanın en yaşanılabilir şehirleri arasındadır. İngilizceden sonra en çok konuşulan dil Mandarindir. İklim olarak da yüksek derece farkları sergilemeyen şehir kış dönemi 10 derecelere yaz dönemi ise 28 derecelere çıkmaktadır. Yılın çoğunda güneş alan şehir Günışığı Şehri olarak bilinir ve yıl boyu çok güzel bir iklim sunmaktadır. Avustralya’nın diğer şehirlerine oranla yaşam maliyetleri oldukça karşılanabilir seviyededir. Griffith University, Queensland University of Technology ve University of Queensland gibi akademik başarısı yüksek üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır. Avustralya’nın en büyük modern sanat müzesi Queensland Art Gallery and Gallery of Modern Art da Brisbane’de bulunmaktadır. Brisbane aynı zamanda Avustralya’nın en sürdürülebilir şehridir ve 2000’den fazla park ile 2500’den fazla canlı türüne ev sahipliği yaparak biyo-çeşitliliği en yüksek bölgesidir.

 

Avustralya İçin Pratik Bilgiler

 • Avustralya güney yarım kürede bulunan bir ülke olduğu için uçuş süreniz yaptığınız aktarmalara göre ortalama 18-26 saat sürmektedir.
 • Avustralya’ya öğrenci olarak gidenlerin mutlaka seyahat sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir.
 • Farklı yarım kürede bulunduğu için en düşük sıcaklığın yaşandığı ay Temmuz ayıdır.
 • Avustralya‘da öğrenci vizeniz ile haftada 20 saate kadar çalışabilirsiniz.

 

Fiyatlarımız

Fiyat listemizi görmek için tıklayın.

 

Avustralya Dil Okulları

Neden Avustralya Dil Okullarında Eğitim Alınmalı?

 • 24 hafta ve üzeri (öğrenci vizesi) dil eğitimi alan öğrencilerin haftada 20 saat yasal çalışma izinleri vardır.
 • Resmi dili İngilizce’dir.
 • Avustralya refah düzeyi oldukça yüksek bir ülkedir.
 • Döviz kurlarına baktığımızda para biriminin Avustralya Doları olmasından ötürü birçok ülkeye göre oldukça ekonomik bir ülkedir.
 • İnsanların sıcakkanlı, yardımsever ve cana yakın oluşları hem kendinizi rahat hissetmenize neden olacak hem de pratik yapma imkanınızı arttıracaktır.
 • Avustralya’da suç oranının çok düşük olması, güvenilirlik açısından tercih sebebi olmaktadır.
 • Avustralya’nın aksanı dolayısıyla da çekiciliği yüksektir.
 • Avustralya’da dil eğitimi almak için dünyanın birçok yerinden gelen öğrencilerin buluşma noktası olması, farklı kültürleri tanımanıza imkan sağlar.

 

Avustralya Dil Okullarında Eğitim Almanın Maddi Avantajları Nelerdir?

Avustralya dil okulu fiyatları tercih ettiğiniz bölgeye, okula ve programa göre değişiklik göstermektedir. Para biriminin Avustralya Doları oluşu ve birçok ülkeye göre kurunun daha düşük olması yaşam masraflarınızı oldukça azaltacaktır. Avustralya Doları üzerinden hesaplanan maliyetlerle karşılaştığınız için Avustralya dil okulu fiyatları bütçenize birçok ülkeden daha uygun olabilir. Aynı zamanda 24 hafta ve üzeri eğitimde çalışma izninizin olması ekonomik anlamda bütçenizi rahatlatacaktır. Kısaca eğitim ve yaşam maliyetlerinizin en az oluğu ülkelerden birisidir. Ayrıca Avustralya’nın aksanı dolayısıyla bu ülkeyi tercih eden çok öğrenci de vardır.

 

Avustralya’da Eğitim

Avustralya, yabancı öğrenciler için çeşitli eğitim olanakları sağlar. İlkokul ve ortaokuldan tutun meslek eğitimlerine, İngilizce dil kursları, yaz okulları, sertifika ve diploma programları ve üniversite de dahil olmak üzere birçok seviyede eğitim alabilirsiniz. Oldukça kaliteli eğitim sağlayan Avustralya üniversiteleri ülkenin en çekici yanlarından da biridir. Avustralya’daki Western Sydney Üniversitesi, Sydney Üniversitesi, Southern Cross Üniversitesi ve James Cook Üniversitesi gibi dünya üniversite sıralamalarında üst noktalarda bulunan Avustralya üniversiteleri ile eğitime verdikleri değeri de kanıtlamışlardır. Avustralya üniversite fiyatları ve Avustralya yüksek lisans ücretleri de İngilizce’nin ana dil olduğu birçok ülkeyle benzerdir. Avustralya dil okullarında İngilizce eğitimine katılan öğrenciler de Avustralya’daki eğitim olanaklarının farkına vararak sadece dil eğitimi değil, daha akademik alanlarda da eğitim alabilecekleri programlara katılmaya daha yatkın olmaktadırlar. Avustralya’da uluslararası öğrencilere genel yaklaşımın sıcaklığı ve eğitime verilen değerden ötürü Avustralya dil okulları, Avustralya üniversiteleri ve Avustralya’da lise, sertifika ve diploma programı gibi imkanlar uluslararası öğrencileri uzun süre bu ülkeye çekmeye devam edecektir.

 

Avustralya Dil Okullarında Eğitim

Avustralya dil okullarında isterseniz sınıflarda 15 saat eğitimden başlayarak yoğunlaşan bir program sistemiyle isterseniz birebir ders seçeneği şeklinde eğitim alabilirsiniz. 

 • Avustralya dil okulları Genel, Yoğun, İş İngilizcesi Programları sunmaktadır. Bunun dışında daha bireysel programlar yaratma şansının olduğu Avustralya dil okulları da vardır.
 • Avustralya’da dil eğitimi alırken çalışma imkanınız vardır.
 • Avustralya‘ya gidecek öğrencilerin en az 25 ders saati eğitim alması gerekmektedir.
 • Avustralya‘da LSI , KAPLAN , ILSC , EMBASSY ENGLISH gibi dil okullarında eğitim alabilirsiniz.

 

Avustralya Dil Okullarında Konaklama

Avustralya dil okullarında aile yanı, hostel ve özel yurtlar gibi konaklama seçenekleri mevcut. Avustralya’da gitmek istediğiniz eyalete ve bölgeye göre hangisi sizin için daha uygunsa Avustralya dil okulları o seçeneği size sunabilmektedir. Avustralya dil eğitimi sırasında evinde öğrenci ağırlayan aileler kurallara göre seçilip, düzenli olarak denetlenmektedirler.

 

Aile Yanı Konaklama

Avustralya’da ana dilleri İngilizce olan özenle seçilmiş aileler ile birlikte pratik yapma imkanına sahip olun. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini birlikte yiyebileceğiniz aileniz ile birlikte hafta sonu etkinliklerine katılabilir, dil kullanımında özgüveninizi attırabilirsiniz. Genellikle tek kişilik oda seçeneği sunan aile konaklamaları, sadece programa birlikte katılan öğrenciler için çift kişilik seçeneğini sunarlar. Bu şekilde eş veya arkadaşla beraber aynı okula, aynı tarihlerde eğitim almak için başvuru yapmış kişiler iki kişilik odalarda beraber kalabilirler.

 

Yurt Konaklama

Avustralya’da aile konaklamalarına göre daha özgür bir ortam sunan yurtlar tek kişilik, çift kişilik ve paylaşımlı oda seçenekleri sunarlar. Genellikle yemeksiz olan yurtlarda ortak mutfaklarda yemeğinizi yapabilir, diğer uluslararası öğrenciler ile iletişime geçip pratik yapabilirsiniz. Daha özgür bir ortamda kendi arkadaş çevresini oluşturarak pratik yapmak ve sosyal aktivitelere katılmak isteyen öğrenciler için yurt seçeneği daha uygun olacaktır. Yurt koşulları hakkında detaylı bilgileri ICES Turkey danışmanlarından alabilirsiniz.


Avustralya Vizesi Almak Zor Mu?

Diğer ülkelere kıyasla vize süreci biraz daha uzun olan Avustralya vizesi, evrakların tam olması koşuluyla vize alınabilecek bir ülkedir. Avustralya vize başvurusu yaparken oldukça dikkatli olmak gerekir. Danışmanınızın yönlendirmelerini dikkate alıp gerekli belgeleri eksiksiz toplamak oldukça önemlidir.

 

Avustralya Vizesine Nerelerden Başvurabilirim?

Ankara, Gaziantep, İstanbul‘daki başvuru merkezlerinden başvurabilirsiniz.

 

Avustralya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avustralya öğrenci vizesi ortalama 20-30 iş gününde sonuçlanmaktadır.


Avustralya Dil Okullarında Eğitim Alırken Çalışabilir Miyim?

Diğer birçok ülkenin aksine 24 hafta ve üzeri dil eğitimi aldığınız taktirde Avustralya’da haftada 20 saat yasal çalışma izniniz olmaktadır.

 

Neden Ices Yurt Dışı Eğitimi Tercih Etmeliyim?

20 senelik deneyim ve dinamik bir kadroyla hizmet veren ICES Yurt Dışı Eğitim, okulunuzun seçiminden vize sürenize kadar birebir yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti vermektedir. Avustralya dil okulu seçimi, kursunuza karar verdikten sonra ders yoğunluğunuz, ders saatleri, sosyal aktiviteler, konaklama şartları, gittiğiniz şehir hakkında bilgiler, okulda size sunulabilecek ekstra servisler, sigorta şartları ve işlemleri, vize başvuru evrakları, son başvuru tarihleri ve vize süreci yönetiminde size yardımcı olmak adına eğitimler alan danışmanlarımız tüm sorularınızı yanıtlamaya hazırdır. Eğitiminiz süresince de danışmanlarımızdan destek alabilir, kurs uzatması, konaklama değişiklikleri gibi konularda okulla iletişim sağlayarak süreçlerin takip edilmesinde danışmanlarımıza başvurabilirsiniz.

 

Avustralya Dil Okullarından Örnekler

Avustralya’daki partner dil okullarımızdan bazıları aşağıdaki listede belirtildiği gibidir. Bu okullarla ilgili genel bilgiye linklere tıklayarak ulaşabilir, detaylı bilgiyi ise danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Kaplan International

Adelaide https://www.youtube.com/watch?v=8aOVX-Uqjdw
Brisbane https://www.youtube.com/watch?v=_J_4NErMKck
Melbourne https://www.youtube.com/watch?v=4ZvGZ_4v2oI
Perth https://www.youtube.com/watch?v=07QJ7wJDQm0
Sydney City https://www.youtube.com/watch?v=jLwnfonhz_o&t=186s
Sydney Manly https://www.youtube.com/watch?v=BGlkGN80eLQ


Embassy English

Brisbane https://www.youtube.com/watch?v=ovounHRyYqs
Melbourne https://www.youtube.com/watch?v=q2a4Z8CDUH8
Gold Coast https://www.youtube.com/watch?v=PFfbgiWXors
Sydney https://www.youtube.com/watch?v=sbfJJKtnTOo

 

ILSC

Sydney https://www.youtube.com/watch?v=0ci-uzkLIwM&t=29s
Brisbane https://www.youtube.com/watch?v=36H7OiJzQEg&t=1s
Melbourne https://www.youtube.com/watch?v=rX712K4OBJw

 

LSI

Brisbane https://www.youtube.com/watch?v=mXj7z6b9R9o

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 22 03
COVID-19 Sebebiyle Geçici Bir Süreyle Online Hizmet vermekteyiz. Detaylar için tıklayınız
Bilgi İste