İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
İngiltere Yaz Okulları

İngiltere Yaz Okulları

...
İngiltere Yaz Okulları
İngiltere Yaz Okulları

İngilizce yaz okulu denilince akla ilk gelen ülke İngiltere’dir. Yaklaşık 4 saatlik uçuş mesafesinde olması da önemli bir faktördür. Nasıl olacağı belli olmayan değişken havası ve sunduğu farklı eğlence olanakları ile öğrencileri her zaman şaşırtan İngiltere, başta başkent Londra ile Brighton ve Bournemouth gibi sahil kentleri, Oxford ve Cambridge gibi dünyaca ünlü üniversite şehirleri ve daha pek çok popüler şehirleri ile oldukça fazla seçenek sunar.

En İyi İngiltere Yaz Okulları

 • GILES
 • EMBASSY SUMMER
 • STUDIO CAMBRIDGE
 • FRANCES KING
 • LSI
 • BAYSWATER COLLEGE
 • STAFFORD HOUSE
 • BRITISH STUDY CENTRES
 • ISE
 • NCG
 • CES
 • REGENT

İngiltere Yaz Okulu Süreleri

Okulların programlarına göre değişkenlik gösterir ancak genellikle minimum 2 hafta olacak şekilde maksimum 7-8 haftalık olacak şekilde tercih edilir. Her hafta için belli bir program vardır. Öğrencinin hangi saatlerde derse gireceği ve hangi gün hangi etkinliğe katılacağı önceden belirlenmiş olur. Hazırlanan bu programlar genellikle 3-4 haftalık oluşturulur ve her program bitiminden sonra program kendisini tekrar etmeye başlar. Bu sebeple öğrencilere maksimum program sürecince ya da eğer seçenek varsa birden fazla program seçmesini tavsiye ederiz.

İngiltere Yaz Okulu Kabul ve Başvuru Şartları

 • Genellikle minimum yaş sınırı 10’dur.
 • 17 yaşından büyük öğrenciler bu programa katılamaz.
 • Belirli bir dil seviyesi aranmaz. Öğrenciler okulun ilk günü ya da ülkeye gitmeden önce evlerinde yaptıkları seviye tespit sınavının sonucuna göre seviye sınıflarına ayrılırlar.

İngiltere Yaz Okulu Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Başvuru Tarihi

Başvuru Bitiş Dönemi

Eylül ayı itibariyle başvurular başlar.

Mayıs ayında kontenjanlar dolmaya başlar.

İngiltere Yaz Okulu Fiyatları ve Ücretleri

Şehir

Haftalık Program Ücreti*

Londra

800 – 1200 GBP

Brighton

750 – 1100 GBP

Cambridge

700 – 1000 GBP

Manchester

550 – 900 GBP

*Fiyatlar yaklaşık olarak yazılmış olup seçilen programın içeriğine göre değişkenlik gösterir.

İngiltere Yaz Okulları

İngiltere’de Yaşam Masrafları

Program içinde eğitim, konaklama, havaalanı transfer, eğitim materyali, aktivite, gezi ve genellikle yemek ücreti de dahildir. Öğrencinin yapacağı birçok masraf önceden ödenmiş olacağı için sadece cep harçlığı için belli bir miktar para vermek yeterli olacaktır.

Yaz Okulunda Konaklama

Yaz okulun konaklamalarında genellikle hem aile yanı hem de yurt konaklama seçenekleri mevcuttur ancak bu durum her okulda bulunmaz. Öğrenciler 18 yaşından küçük olduğunda sadece aile yanı konaklama seçeneği sunulur. Gideceği aile ile ilgili evde hayvan veya çocuk isteyip istenmediği ya da özel beslenme diyeti gibi talepleri öğrenci gitmeden önce belirtebilir. Eğer ki yurt konaklama mevcut ise öğrenci birden fazla kişiyle paylaşımlı odalarda konaklar. Banyo, tuvalet ve mutfak bu tip yurtlarda genellikle ortak kullanım alanlarına dahildir.

İngiltere Yaz Okulu Vizesi

İngiltere vize işlemleri genellikle maksimum 4 hafta içerisinde açıklanır ancak başvurunun yapılacağı döneme bağlı olarak bu süre daha uzun ya da kısa sürebilir. 18 yaşından küçükler için ailenin öğrencinin tek başına seyahat etmesine izin verdiğini gösteren bir muvafakatname almalıdır. Noter onaylı bu belge ile öğrenci yurtdışına tek başına seyahat edebilir. İngiltere yaz okulu için 6 aylık bir vize çıkmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için buradan “Öğrenci Vizesi” sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İngiltere’de Okurken Çalışma

İngiltere yaz okulu eğitiminde çalışma imkanı bulunmamaktadır. Ancak dil okulu programı ile çalışma izni veren programlar mevcuttur. Detaylı bilgi almak için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

ICES Turkey İngiltere Yaz Okulu Danışmanlığı

Ices Turkey olarak alanında oldukça tecrübeli danışmanlarımız yaz okulu eğitiminiz öncesinde yurtdışında yaşam ve eğitim oryantasyonunda öğrencinin nelerle karşılaşabileceği ve herhangi bir olumsuz durumda ne yapması gerektiği hakkında hem aileyi hem de öğrenciyi detaylı olarak bilgilendirme yapar. Danışmanlarımız öğrencilerin eğitimleri boyunca öğrenci ile sürekli iletişimde kalarak öğrencilerin durumlarını kontrol eder.

İngiltere Yaz Okulu Yorumları ve Görüşleri

Danışmanlarımız tercih ettiğiniz dil okulu hakkında daha önce gönderdikleri öğrencilerin tecrübelerini aktararak size en doğru ve detaylı bilgiyi vermeye çalışır. Daha detaylı yorumları okumak için buradan öğrenci yorumları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste