İngiltere’ye kıyasla daha ekonomik olmasıyla ve Türk öğrenci sayısının az olmasıyla popülerleşen İrlanda’da Dil Okulları, İngilizceyi öğrenmek için doğru adrestir. 25 Hafta ve üzeri eğitim aldığınızda çalışma izni sağlayan bir ülke olması sebebiyle de İrlanda en çok tercih edilen ülkeler içerisindedir. Ayrıca İrlanda başkenti Dublin’de eğitim alan öğrencilerin memnuniyet oranları oldukça yüksektir. İrlanda’nın başkenti Dublin dışındaki şehirlerde de dil okulları bulunmaktadır. Sürekli yağış alması sebebiyle yemyeşil bir ülke olan İrlanda’nın görülmeye değer bir doğası vardır. İrlanda kültür açısından da kendine has, başka hiçbir ülkeye benzemeyen bir yapıya sahiptir ve Türklere karşı da sıcakkanlı oldukları rahatlıkla söylenebilir. Bir İrlanda dil okuluna kayıt yaptırarak İrlanda İngilizcesi öğrenmek istiyorsanız ICES Turkey danışmanları ile görüşebilirsiniz.

 

İrlanda Hakkında Genel Bilgiler

Para Birimi: Euro ve Sterlin
Nüfus: 4,8 milyon
Konuşulan Dil:İngilizce
Türkiye’ye uçak ile uzaklığı: Yaklaşık 5 saat
Telefon Kodu: +353
Önemli Şehirleri: Dublin, Cork, Galway, Limerick, Bray

 

İrlanda Nerede ve Nasıl Bir Ülke?

İrlanda, İngiltere‘nin doğusunda yer alan bir ülkedir. Kuzey İrlanda ve İrlanda Cumhuriyeti olarak ikiye ayrılır. Birleşik Krallığa bağlı olan Kuzey İrlanda‘nın başkenti Belfast‘tir. İrlanda Cumhuriyeti olarak ayrılan Güney İrlanda başkenti ise Dublin’dir ve Birleşik Krallık’a bağlılığı yoktur.

İrlanda yüksek sayıdaki kaleleri ile ünlüdür. İrlanda tarihi birçok savaşla dolu olduğu için bu kaleler aileleri korumak için yapılmıştır. Kalelerin birçoğu hala ayaktadır ve bazıları turistik amaçla kullanılabilmektedir.
İrlanda halkı İngilizce konuşmaktadır fakat okullarda hala Gaelic dili olan İrlandaca öğretilmektedir. Bu nedenle İrlanda İngilizcesi aksan olarak biraz daha farklılık göstermektedir.


İrlanda İçin Pratik Bilgiler

 • Genellikle soğuk bir havanın hakim olduğu İrlanda’ya giderken mutlaka yanınızda kalın giysiler götürmelisiniz.
 • İrlanda başkenti Dublin’dir.
 • Dört mevsim yağış aldığı için şemsiye almayı unutmayın.
 • Her ne kadar şehir merkezlerinde döviz büroları olsa da, paranızı İrlanda’ya gelmeden önce EURO‘ya çevirmenizi öneririz.
 • Oldukça kibar olan İrlandalılar trafikte korna dahi çalmazlar.
 • İrlanda’ya giden uluslararası öğrencilerin göçmenlik bürosuna kayıt yaptırıp GNIB oturma izni ve GNIB kartı alması gerekmektedir. Bunun için de kişisel ve okul evrakları haricinde (banka veya kredi kartı ile) 300 EURO kayıt bedeli ödemeniz gerekmektedir.
 • İrlanda prizler 3 uçludur.Yani İrlanda’ya gitmeden önce dönüştürücü adaptör almanız gerekmektedir.( Hava alanlarından da rahatlıkla bulabilirsiniz )
 • Türkiye ‘ ye uçak ile uzaklığının 5 saat olması , Amerika , Avustralya , Kanada gibi uzak ülkelere kıyasla büyük bir avantaj sağlamaktadır.
 • Uluslar arası bir çok güçlü ve büyük şirketin merkezi İrlanda ‘ da bulunur. Bunlardan bazıları : Google , Microsoft , Facebook, Intel , Paybal .
 • İrlanda ‘ da sosyal hayatın canlı olması , okul dışında da sürekli pratik yapabilme imkanı sağlamaktadır.
 • Sanılanın aksine İrlanda ‘ nın baskın aksanı yoktur , aksine temiz kendilerine özgü bir aksanı vardır.
 • İnşaat sektörünün oldukça gelişmiş olması , konaklamalardan lüks ve her isteğe uygun seçenekler sunulmasına olanak sağlar.

 


Neden İrlanda Dil Okullarında Eğitim Alınmalı?

 • 25 hafta ve üzeri eğitimde haftada 20 saat yasal çalışma izniniz vardır.
 • İrlandalılar oldukça sıcakkanlı insanlardır, bol bol pratik yapma imkanı bulabilirsiniz.
 • İrlanda, kur farkı düşünüldüğünde İngiltere‘ye kıyasla ekonomik açıdan daha uygundur .
 • Cork ve Limerick gibi şehirlere baktığımızda Türk oranı oldukça düşüktür.
 • İngilizce dilinde eğitim alırsınız.
 • İrlanda refah düzeyi ve eğitim kalitesi yüksek olan bir ülkedir. Aynı zamanda güvenli bir ülke olması sebebi ile bir çok ülkeye kıyasla daha çok tercih edilir.
 • 2010 yılında Loney Planet tarafından dünyanın en dost canlısı ülkesi seçilmesi de , bu ülkenin eğitim almak için ne kadar doğru bir tercih olduğunu göstermektedir.
 • İrlanda Dil Okulları ACELS tarafından denetlenmektedir.
 • İrlanda dil okullarını genellikle Avrupa ‘ dan gelen öğrenciler tercih etmektedir.

 

İrlanda Eğitim Sisteminde İngilizce Öğrenmenin Maddi Avantajları Nelerdir?

Başkent Dublin, turistik bir yer olduğu için maliyet olarak diğer şehirlere göre pahalı olsa da alternatif olarak Cork, Limerick gibi şehirlerde oldukça uygun maliyetteki okulları tercih edebilirsiniz. İrlanda’da eğitim almayı istiyorsanız size uygun bir tercih mutlaka bulunacaktır. Turistik yapısından ötürü İrlanda’da yaşam hareketli ve canlıdır. Bunun avantajlarını okumayı seçtiğiniz her şehirde görebilirsiniz.Ayrıca 25 hafta ve üzerin eğitimlerde ilk 8 haftadan sonra verilen çalışma hakkı , öğrencilerin geçimlerine büyük katkıda bulunmaktadır.

 

İrlanda Dil Okullarında Eğitim

Tatilde İngilizce, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Sınav programları mevcuttur.
İsterseniz birebir ders seçeneği ile eğitiminizi alabilirsiniz.

Sınıfta öğrenci sayısı gitmek istediğiniz döneme göre değişiklik gösterir.

İrlanda'da öğrenciler :

 • Genel İngilizce
 • Yoğun İngilizce
 • İş İngilizcesi,
 • Sınav hazırlık kursları alabilmektedir.( IELTS , TOEFL , Cambridge Sınavları )
 • Öğretmenlere yönelik özel kurslar
 • Akademik amaçlara yönelik İngilizce
 • İşletme gibi spesifik alanlar üzerine sertifika programları
 • Yılın her dönemi , her pazartesi başlayan kurslar bulunmaktadır.
 • Öğrenciler , sabah saatlerinden öğle saatlerine kadar devam eden Genel İngilizce Programına veya sabah saatlerinden öğleden sonraya kadar devam eden Yoğun İngilizce / sınav hazırlık kurslarına katılabilirler. Sınıf dersleri dışında tercih eden öğrenciler birebir ders alabilirler.
 • Başkent Dublin dışındaki şehirlerde neredeyse hiç Türk öğrencinin bulunmaması, İngilizce öğrenmede büyük bir avantaj sağlamaktadır.
 • İlk gün girdiğiniz seviye tespit sınavı ile İngilizce seviyelerinize uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz.
 • İrlanda ‘ da dil eğitimi aldıktan sonra uzun dönem vizeniz olduğu sürece dil okullarının anlaşmalı olduğu üniversitelerde sertifika programına katılabilirsiniz.

 

İrlanda Dil Okullarında İndirim Fırsatları!

İrlanda ‘da her bütçeye uygun indirimli okul bulabilirsiniz. Okul fiyatları sizin belirlediğiniz kriterlere göre değişmektedir. Okullar sadece İrlanda ‘ da bulunan butik okullar ve dünyanın bir çok yerinde bulunan uluslar arası zincir okullar olmak üzere ikiye ayrılır. İrlanda dil okullarında kampanyalı okullar genellikle Ocak ayında fiyatlarını güncellerler. Yıl ortasında da belirli indirimler sunan okullar , Türk öğrencilere yönelik paket programları ile de Türkiye piyasasını oldukça genişletmiştir.

 

 

İrlanda Dil Okullarında Konaklama

Yurtdışında dil eğitimi alırken konaklama şeklinizi doğru seçmeniz çok önemlidir. İrlanda’da istediğinize göre aile yanı, yurt ya da apartman dairesi gibi konaklama türlerini seçebilirsiniz. Programda evine öğrenci kabul eden aileler kurallara göre seçilip, düzenli olarak denetlenmektedirler. Her konaklama çeşidinde olduğu gibi aile yanları, yurtlara ve öğrenci evlerine kıyasla daha uzak olmaktadır. Ama gelişmiş toplu ulaşım araçları ile okula ve şehir merkezine gitmek oldukça kolaydır.


Aile Yanı Konaklama

İrlandalı aileler oldukça sıcakkanlıdır ve Türk öğrencilere sempati duymaktadırlar. Aile yanı konaklamayı seçen öğrenciler gerek kahvaltı ve akşam yemeklerinde, gerekse boş zamanlarında sık sık pratik yapma imkanı bulurlar. Genellikle ortak banyo bulunan aile yanlarında dilerseniz özel banyo seçeneğini seçebilirsiniz. İrlandalı aileler ile kalmak , yurtlara göre ekonomik olmasının yanı sıra kültürü daha yakından tanıma fırsatı vermektedir. Konaklamanız başlamadan önce danışmanınız size evcil hayvan isteyip istemediğinizi , herhangi bir şeye alerjiniz olup olmadığını , özel bir diyet uygulayıp uygulamadığınızı , düzenli olarak bir ilaç kullanıp kullanmadğınızı sorup , okulun konaklama birimine iletir. Ve kriterlerinize uygun bir eşleştirme yapılır.

 

 

Yurt Konaklama

Aile yanlarına göre okullara daha yakın olan yurtlar biraz daha konforludur. Genellikle yemeksiz olan yurtlarda ortak mutfaklar vardır ve kendi yemeğinizi kendiniz yapabilirsiniz. Uzun dönem kalmayı düşünen öğrencilerimiz ilk 4 haftadan sonra maliyeti daha uygun olan öğrenci evlerine geçiş yapabilirler. Dünyanın bir çok yerinden gelen uluslar arası öğrenciler ile kalmak dilinizi geliştirip birlikte vakit geçirme imkanı sağlamaktadır. Gelişen inşaat sektörünün de etkisi ile oldukça lüks yurtlar sunan İrlanda dil okulları , bir çok konaklama seçeneği sunmaktadır.

 

 

İrlanda Vizesi Almak Zor Mu?

Birçok ülkeye kıyasla kolaydır ancak Türkiye’ye döneceğinizi kanıtlayan ve maddi durumunuzu belgeleyen evraklarınızı detaylı olarak hazırlamanız gerekmektedir. Ek olarak çalışan / emekli / iş veren veya öğrenci olma durumunuza göre kişiye özel evraklar bulunmaktadır. Vize bilgilerinizi toparladıktan sonra artık başvuru yapmaya hazırsınız demektir. İrlanda vizesinde en çok karıştırılan şey yeşil pasaport ile eğitim alınamamasıdır. İrlanda ‘ nın kendine ait vizesi bulunmaktadır.

 

İrlanda Vizesine Nereden Başvurabilirim?

Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Antalya ‘daki başvuru merkezlerinden başvurabilirsiniz. İrlanda vizeleri VFS firması üzerinden yapılmaktadır.

 

İrlanda'da Dil Eğitimi Alırken Çalışabilir miyim?

Diğer birçok ülkenin aksine 25 hafta ve üzeri dil eğitimi aldığınız taktirde ilk 8 haftadan sonra hafta da 20 saat yasal çalışma izniniz olmaktadır.

 

İrlanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kısa dönem öğrenci vizesi ortalama 10 iş gününde sonuçlanmaktadır.

 

Neden ICES Yurt Dışı Eğitimi Tercih Etmeliyim?

Başkent Dublin’den Cork, Limerick gibi küçük şehirlere kadar birçok partner okulumuzun olduğu İrlanda‘da kendinize en uygun tercihi bulmanızdan vize aşamanıza kadar danışmanlık hizmeti sunmaktayız. İrlanda dil okulları fiyatları için danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. 20 yıllık tecrübemize dayanarak İstanbul, Adana ve İzmir ‘deki ofislerimizde faaliyet gösteren şirketimiz ihtiyaca en uygun hizmeti sunmaktadır. Ices Turkey İrlanda’da dil eğitiminin yanı sıra lise eğitimi programları, lisans eğitimleri, yurtdışı yaz okulları, sınav hazırlığı programları, sertifika ve diploma programları, yüksek lisans eğitimi konularında da danışmanlık vermektedir. Öğrencilerimizin karar aşamasından , ülke , şehir , okul , konaklama seçimine kadar her aşamasında özenle yardımcı oluyoruz. Eğitimine başladıktan sonra olası sorunlar da çözüm bulmaya çalışan danışmanlarımız öğrenciler dönene kadar yardımcı olmaktadır.

 

İrlanda'da Dil Eğitimi Alabileceğim Okullar Hangileridir?

Her bütçeye uygun ve farklı lokasyonlarda eğitim alabileceğiniz okullardan bazıları :

 • Griffith College
 • Atlas Language School
 • Kaplan International English
 • Delfin English School
 • Centre Of English Studies ( CES )
 • Cork English Academy
 • Apollo Language Centre
 • Emerald Cultural Institute
 • New College Group
 • IBAT College
 • EC English
 • ATC Language Schools

Partner okullarımızın videolarını aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=e9TttG0V5FU Griffith College
https://www.youtube.com/watch?v=djZHIZaF1-E Atlas Language School
https://www.youtube.com/watch?v=CbBvu8wsAGw Kaplan International School
https://www.youtube.com/watch?v=MJmcVKfcLfE Delfin English
https://www.youtube.com/watch?v=TMk9uflUCxg Centre Of English Studies
https://www.youtube.com/watch?v=t8-nUKlnluU Cork English Academy
https://www.youtube.com/watch?v=zHhyGH2m__w  Apollo Language School
https://www.youtube.com/watch?v=1wFmG4HUwbw Emerald Cultural Institute
https://www.youtube.com/watch?v=IEvGi__KM6o New College Group
https://www.youtube.com/watch?v=HxEMCJDIFnY IBAT College
https://www.youtube.com/watch?v=92zFl-AgWgk Ec English
https://www.youtube.com/watch?v=rgxmjCZak60 ATC Language School

Ayrıntılı bilgi için

İrlanda'da dil eğitimi, konaklama ve okullar ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!