İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
İtalya Dil Okulları

İtalya Dil Okulları

İtalya’yı Tanıyalım

İtalya Akdeniz‘de, Avrupa’nın güneyinde şekli itibari ile çizmeye benzetilen bir ülkedir. Dünyanın en eski ve en kalabalık şehirlerden biri olan başkent Roma’da veya Kuzey İtalya’nın doğusunda kanallar şehri olan Venedik’te şehri keşfedebilir, moda ve sanat şehri olan Milano‘da tarihi sokakların tadını çıkarabilirsiniz. Müzisyenlerden bilim adamlarına kadar çok yönlü insanların yoğunlukta olduğu İtalya‘da dil eğitiminizin yanı sıra kendinizi de geliştirebilirsiniz.

Neden İtalya?

 • İtalyanca öğrenmek için en doğru adres İtalya’dır.
 • Gezip görebileceğiniz birçok şehrin ve tarihi yapının bir arada olduğu bir ülkedir.
 • Çok fazla turist alan bir ülke olduğu için okul dışında sürekli pratik yapma şansınız vardır.
 • İtalya ‘ da üniversite okumak isteyen öğrenciler için mühendislik ve sanat alanında başarılı üniversiteler bulunmaktadır.
 • İtalyanca eğitim veren üniversitelere başvuru yapmadan önce İtalyanca hazırlık kursuna gidebilirsiniz.
 • Moda ve tasarımın merkezi olarak kabul edilen İtalya ‘da birçok moda kursu bulabilirsiniz.
 • İtalya ‘ da lise eğitimi, dil eğitimi, üniversite eğitimi ve sertifika programı gibi çeşitli programlara katılıp, dil eğitiminin yanı sıra İtalyan kültürünü yakından görebilirsiniz.

İtalya’da Dil Eğitimi Programları

Sınıfta öğrenci sayısı gitmek istediğiniz döneme göre değişiklik gösterir. Programlar 2 haftadan başlayıp sizin belirlediğiniz süre boyunca devam eder. Sınıflar maksimum 15 kişiden oluşmaktadır. Öğrenciler genel İtalyanca programı ile başlayıp yoğun İtalyanca programına geçiş yapabilirler. İtalya‘da ABC School, International House, Eurocentres ve SCUOLA LEONARDO DA VINCI gibi okullarda eğitim alabilirsiniz. Öğrenciler yaş gruplarına bağlı olarak İtalya yaz okullarına da katılabilirler. Genellikle her Pazartesi başlayan kurslar için tarih ve ücret bilgisini danışmanınızdan öğrenebilirsiniz. İtalya’da;

 • Tatilde İtalyanca, 
 • Genel İtalyanca, 
 • Yoğun İtalyanca, 
 • Sınav programları,
 • Bire bir ders seçeneği,
 • Genel programların yanı sıra iş İtalyancası gibi farklı dersler alabilirsiniz.
İtalya Dil Okulları

İtalya Dil Okulu Ücretleri

Eğitim Ücretleri(Haftalık)

160-300 EUR

*İtalya dil okulu fiyatları okula ve güncel promosyonlara göre değişmektedir. Bazen başvurduğunuz döneme göre ekstra kampanyalar olabilir. İtalya dil okulu fiyatlarında kampanyalar için lütfen danışınız.

*Yaz döneminde konaklama ücretlerine yaz dönemi ek ücreti eklenebilir.

İtalya Dil Okulları Konaklama

İstediğinize göre aile yanı, yurt ya da apartman dairesi gibi konaklama türlerini seçebilirsiniz. Programda evine öğrenci kabul eden aileler kurallara göre seçilip, düzenli olarak denetlenmektedirler. Birçok ülkede olduğu gibi aile yanı konaklama, yurtlara ve öğrenci evlerine kıyasla daha uzaktadır fakat toplu taşıma ile okula ve şehir merkezine gitmek oldukça kolaydır. İtalya ‘ da konaklama seçenekleri sizin istekleriniz doğrultusunda, ekonomik veya biraz daha pahalı seçenekler olarak karşınıza çıkmaktadır.

Aile Yanı konaklama

İtalyan aileler oldukça sıcakkanlıdır. Yemek kültürümüzün benzerliği de arada güzel bir iletişim kurulmasına yardımcı olur. Aile yanı konaklamayı seçen öğrenciler kahvaltılarda ve akşam yemeklerinde veya boş zamanlarında sık sık aile ile pratik yapma imkanı bulurlar. Genellikle ortak banyo bulunan aile yanlarında dilerseniz özel banyo seçeneğini seçebilirsiniz. En çok tercih edilen konaklama seçeneklerinden biri olan aile yanında öğrenciler genellikle tam pansiyon ( kahvaltı – öğle yemeği – akşam yemeği ) , veya yarım pansiyon ( kahvaltı – akşam yemeği ) seçeneğini tercih ederler.

Öğrenci Yurtları

Aile yanlarına göre okullara daha yakın olan yurtlar biraz daha konforludur. Genellikle yemeksiz olan yurtlarda ortak mutfaklar vardır ve kendi yemeğinizi kendiniz yapabilirsiniz. Özellikle yaz döneminde sizin gibi uluslar arası öğrenciler ile kalıp, İtalyanca öğrenirken , farklı kültürleri tanıma imkanı da bulursunuz.

Kiralık Daireler ve Oteller

Bazı okullar hostellerle veya otellerle anlaşarak konaklama opsiyonu sunarlar. Otel konforunu yaşamak isteyen öğrencilerin başvuracağı bir konaklama seneği olabilir.

İtalya Dil Okulu Vizesi

İtalyanca öğrenmek isteyen ve Türkiye’den giden öğrencilerin, ülkeye giriş için vize almaları gerekmektedir. İzmir, Ankara, Antalya, Gaziantep, İstanbul, Bursa ve Trabzon başvuru merkezlerinden başvurabilirsiniz.

 1. Kısa Dönem Öğrenci vizesi (C tipi vize): 90 güne kadar Schengen bölgesinde kalış hakkı vermektedir. Yeşil pasaportu olan öğrencilerin kısa dönem vize başvurusunda bulunmasına gerek yoktur. Öğrenci vizesi almak için sizden istediğimiz evrakları bize teslim etmeniz gerekmektedir. Evraklarınızı teslim ettikten sonra işlemlerinize başlanacaktır. 
 2. Uzun Dönem öğrenci vizesi(D tipi vize): 3 aydan uzun süreli eğitimler için vize başvurularını yaptığımız vize türüdür.  Herhangi bir aksilik olmadıkça vizeniz 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanır. Vize, başvuru sahibi vize sonuçlanıp geldiğinde basılacaktır.

İtalya Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

İtalya’da dil okulunda eğitim alırken maalesef legal bir çalışma izniniz yoktur. 

İtalya Yabancı Öğrenciler için COVID-19 Önlemleri

Fransa şu anda dil okulu için başvuru kabul etmektedir. Ülkeye ilk girişte 10-14 günlük karantina süreci bulunmakta ve ülkeye girmeden önce PCR testi istiyor.

İtalya Sosyal Hayat

İtalyanca öğrenmek için en doğru adres olan İtalya aynı zamanda turistlerin yoğun ilgi gösterdiği ve kültürel çeşitliliğin fazla olduğu ülkelerdendir. Akdeniz‘deki en büyük iki ada (Sicilya ve Sardunya) İtalya‘ya aittir. İtalya aynı zamanda Akdeniz’in ikinci büyük limanı olan Cenova Limanına ev sahipliği yapmaktadır. Roma, Venedik, Floransa gibi tarih kokan ve kendine has kültürü olan şehirleri gezerken hem pratik yapıp hem de tarihi sokakların tadını çıkarabilirsiniz. Şüphesiz ki, İtalyanca öğrenmenin en iyi yolu İtalya ‘ da dil eğitimi almaktır. 

Dünyanın en eski şehirlerden biri olan Roma aynı zamanda oldukça kalabalık bir şehirdir. Dünya çapında üne kavuşmuş bir mutfağa sahip olan İtalya‘da pizzadan makarnaya birçok farklı lezzeti tadabilirsiniz. Spordan sanata, mutfaktan edebiyata kadar herkesin kendinden bir şey bulabileceği bir ülkedir İtalya. Kültür bakımından yakın olduğumuz bir ülke olan İtalya’da turistler sıcakkanlılık ile karşılanır. Roma’da Aşıklar Çeşmesi’nde fotoğraf çekip dilek dileyebilirsiniz. İtalya ‘ da yıl boyunca birçok festival düzenlenmektedir. İtalya, Türkiye ‘ den 2 saat geridedir. Venedik ‘ te Gondolun, Roma ‘ da tarihin, Milano ‘ da modanın tadını çıkarabilirsiniz.

İtalya Yaşam Maliyetleri

Harcamalar şehirden şehre değişiklik gösterir özellikle Paris daha pahalı bir şehirdir fakat ortalama olarak aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

 • Oda konaklama aylık 350-600€
 • Market aylık yaklaşık 100-120€
 • 1 öğün yemek 8-15€
 • Aylık toplu taşıma kartı 30€
 • Sosyal Yaşam aylık 150-200€
 • İnternet, Telefon aylık 15€

Yurtdışı Dil Eğitimi Program Süreci Nasıl Oluyor?

Başlangıçta ücretsiz ön görüşme yaparak uygun ülke tercihine karar verilmesi gerekmektedir. Uygun okul ve program seçildikten sonra konaklama için aile yanında veya yurtta kalma seçeneklerinin belirliyorsunuz. Talebe bağlı olarak kurs öncesi ücretsiz seviye belirleme sınavınız da tarafımızca yapılıyor.

Okul Başvuru Sürecine geçildiğinde bizlere kimlik ve pasaport fotokopilerinin teslim edilip, ön başvuru için ücret yatırılması gerekiyor. Ücret yatırıldıktan sonra aşağıdaki işlemler danışmanlarımız tarafından sırasıyla yapılıyor.

 • Okul başvuru işlemleri için formların doldurulması ve imzalanması
 • Ödeme planının çıkartılması
 • Öğrenciye özel, süreç için takvim planlaması
 • Başvuru ve kabul takibi
 • Vize işlemleri için tarih belirlenerek işlemlere başlanması
 • Vize için gerekli evrak listesinin iletilmesi
 • Niyet mektubu hazırlanması (ÜCRETSİZ HİZMET!)
 • Varsa ek istenen İngilizce belge taleplerinin hazırlanması (sponsorluk yazısı vb.) (ÜCRETSİZ HİZMET!)
 • Vize başvurusunun yapılması

Vizeniz elinize ulaşınca gidiş süreci başlıyor. Daha sonra size yine danışmanlarımız tarafından gidiş öncesi ülke, bölge ve okulu tanıma amaçlı oryantasyon programı (ÜCRETSİZ!) uygulanıyor. Daha sonra gidiş için gerekli evraklarınızı gözden geçiriyoruz ve iyi dileklerimizle sizi uğurluyoruz.

İtalyanca öğrenirken; birçok tarihi yapıyı ve şehri gezip görebilirsiniz. Çok fazla turist alan İtalya'da okul dışında da pratik yapma imkanınız olacaktır.
Genel İtalyanca, Yoğun İtalyanca ve Sınav programları bulunmaktadır.
Aile yanı, yurt veya aprtman dairesi alternatiflerinden faydalanabilrsiniz.
Diğer Avrupa ülkelerine kıyasla eğitim ve yaşam maliyetleri daha uygundur.
Yeşil pasaport sahibi öğrenciler 3 aya kadar vizeya gerek olmadan dil eğitimi alabilirler.
Dil eğitimi alırken çalışma izni verilmemektedir.
Öğrenci Yorumları
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste