İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Fransa Dil Okulları

Fransa Dil Okulları

Para Birimi Euro’dur. Türkiye‘ye uçak ile uzaklığı yaklaşık 3 saat 40 dakika’dır. Ülkede konuşulan dil Fransızca’dır. Önemli Şehirleri arasında Paris, Nice, Lyon, Marsilya, La Rochelle ‘i sayabiliriz.

Ülkenin kuzeyinde ılıman iklim güneyinde Akdeniz iklimi hakim olmaktadır. Türkiye ‘ nin yerel saatine göre 2 saat geridedir. Victor Hugo ‘ nın Notre Dame ‘ ın Kamburu romanıyla daha da tanınmaya başlanan, Paris’ te yer alan Notre Dame katedrali muhakkak görülmelidir. Dünyada en çok ziyaret edilen müze, Louvre Müzesidir. Fransızca Avrupa Birliği ‘ nin resmi dillerinden biridir ve Avrupa Birliği ülkelerinden ticaret dili olarak kabul edilir. Fransa ‘ da hızlı tren sistemi ile ülkenin en güneyinden en kuzeyine rahatlıkla geçiş yapabilirsiniz. Fransa ‘ nın çevresi bir çok Avrupa ülkesi ile çevrili olduğu için Fransa ‘ya giden öğrenciler , Belçika , Lüksemburg , Almanya , İtalya , İsviçre gibi ülkeleri ziyaret edebilirler. Fransızca kelime hazinesi oldukça geniş olan bir dildir. Fransa , Renault ,Peugeot , Citroen gibi ünlü markaların üreticisi ve ihracatçısıdır.

Neden Fransa?

Fransızca öğrenebilmek için Fransa’da dil eğitimi almak en etkili yoldur. Türkiye’ye yakınlığı sebebiyle Türk öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Fransa’da dil eğitimi alırken Avrupa’yı keşfetme şansına da sahip olabilirsiniz.

Meşhur Fransız mutfağının öne çıkan peynirlerini tatmak, meşhur kruvasanını güzel bir kahve ile süsleyerek, Eiffel Kulesi ve Fransız sokaklarının tadını çıkartabilirsiniz.

Bir dili öğrenmenin en iyi yolu,o dilin konuşulduğu bir ülkede, aksanı ve kültürü ile öğrenmektir.

Türkiye ile Fransa arasında çok fazla uçuşun olması, Fransa ‘da dil eğitimi alacak olan öğrenciler için büyük bir avantajdır.

Fransızca, İngilizce ve Almancadan sonra internet üzerinden en çok aranan dildir.

Fransa’da Dil Eğitimi Programları

Fransızca eğitiminde farklı amaçları olan öğrenciler için farklı şartlarda kurslar Fransa’da rahatça bulunabilmektedir.

 • Genel ve yoğun Fransızca
 • Birebir dersler
 • DELF sınavı hazırlığı kursları
 • Öğretmen eğitimleri
 • Üniversite hazırlık programları
 • İş Fransızcası
 • Yemek ve kültür programları ile kombine edilmiş kurslar öğrencilerin farklı ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Fransa'da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için , genellikle her Pazartesi başlayan kurslar bulunmaktadır.

Fransa dil okullarında 2 -36 hafta arasında, belirlediğiniz sürede eğitim alabilirsiniz.

Fransa dil okullarında eğitim haftada 20 ile 35 ders saati arasında değişmektedir.

Öğrenciler yarım gün olan genel Fransızca veya tüm gün süren yoğun Fransızca dersleri alabilirler. Tercih eden öğrenciler birebir dersler alabilirler. Kültürel anlamda oldukça yoğun bir ülke olduğu için Fransa'da aşçılık, moda gibi spesifik konular üzerine de Fransızca dil eğitimi alabilirsiniz.

Fransa Dil Okulu Ücretleri

Eğitim Ücretleri(Haftalık)

255-320 EUR

*Fransa dil okulu fiyatları okula ve güncel promosyonlara göre değişmektedir. Bazen başvurduğunuz döneme göre ekstra kampanyalar olabilir. Fransa dil okulu fiyatlarında kampanyalar için lütfen danışınız.

*Yaz döneminde konaklama ücretlerine yaz dönemi ek ücreti eklenebilir.

Fransa Dil Okulları Konaklama

Farklı kurs ihtiyaçlarına karşılık verebilen Fransa dil okulları aynı zamanda farklı konaklama seçenekleri de sunabilmektedirler. Yaygın olarak tercih edilen aile konaklamanın yanı sıra stüdyo daireler veya yurtlar da farklı istekleri olan öğrencilerin isteklerini karşılamaktadır. Öğrencilerin tercihlerini öğrenip ( özel diyet uygulanıp uygulanmadığı, evde evcil havyan isteyip istemediği, herhangi bir sağlık sorununun olup olmadığı gibi ) okulun konaklama birime ileten danışmanlarımızla birlikte kendinize en uygun aile yanını bulabilirsiniz.

Aile Yanı konaklama

Fransızca konuşan bir aile ile kalmak dilinizi geliştirirken, Fransız kültürünü de yakından tanımanıza olanak sağlar. Aile yanlarında genellikle tek kişilik ve birlikte giden öğrenciler için çift kişilik oda seçeneği sunulmaktadır. Mutfak ve banyolar paylaşımlı olup, öğrenciler dilerlerse ekstra ücret ödeyerek özel banyolu aile yanı seçeneklerini seçebilirler. ( Tercih ettikleri okul böyle bir imkan sağlıyor ise ) Aile yanlarında konaklayan öğrenciler tam pansiyon ( kahvaltı – paket halinde öğle yemeği – akşam yemeği ) veya yarım pansiyon ( kahvaltı – akşam yemeği ) olarak kalabilirler. Daha önce yurtdışı deneyimi yaşamamış öğrenciler, aile yanlarında ülkeye daha çabuk adapte olabilirler.

Öğrenci Yurtları

Fransa aynı zamanda oldukça turistik bir bölge olduğu için aile yanı dışında konaklayabileceğiniz bir çok seçenek bulunmaktadır. Aile yanlarına göre daha konforlu , okula daha yakın yurtlarda konaklayabilir , kendiniz gibi uluslar arası öğrenciler ile kalabilirsiniz. Bu tarz yurtlarda genellikle banyolar odaların içerisinde olup, mutfaklar ortak kullanım alanları olmaktadır.Yurt seçeneğine alternatif olarak uzun dönem kalmak isteyen öğrenciler daire kiralayıp , yurtlara kıyasla daha ekonomik şekilde kalabilirler.Kısa dönem giden ve konforundan vazgeçemeyen öğrenciler ise ülkenin her yerine yayılmış olan otellerde konaklayabilirler.

Kiralık Daireler ve Oteller

Bazı okullar hostellerle veya otellerle anlaşarak konaklama opsiyonu sunarlar. Otel konforunu yaşamak isteyen öğrencilerin başvuracağı bir konaklama seneği olabilir.

Fransa Dil Okulu Vizesi

Fransızca öğrenmek isteyen ve Türkiye’den giden öğrencilerin, ülkeye giriş için vize almaları gerekmektedir. 

 1. Kısa Dönem Öğrenci vizesi (C tipi vize): 90 güne kadar Schengen bölgesinde kalış hakkı vermektedir. Yeşil pasaportu olan öğrencilerin kısa dönem vize başvurusunda bulunmasına gerek yoktur. Öğrenci vizesi almak için sizden istediğimiz evrakları bize teslim etmeniz gerekmektedir. Evraklarınızı teslim ettikten sonra işlemlerinize başlanacaktır. 
 2. Uzun Dönem öğrenci vizesi(D tipi vize): 3 aydan uzun süreli eğitimler için vize başvurularını yaptığımız vize türüdür.  Herhangi bir aksilik olmadıkça vizeniz 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanır. Vize, başvuru sahibi vize sonuçlanıp geldiğinde basılacaktır.

Fransa Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Fransa’da dil okulunda eğitim alırken maalesef legal bir çalışma izniniz yoktur. Fransa ‘da ancak yüksek öğrenim programına kayıt yaptırırsanız yasal olarak çalışma hakkınız olmaktadır.

Fransa Dil Okulları

Fransa Yabancı Öğrenciler için COVID-19 Önlemleri

Fransa şu anda dil okulu için başvuru kabul etmektedir. Ülkeye ilk girişte 10-14 günlük karantina süreci bulunmakta ve ülkeye girmeden önce PCR testi istiyor.

Fransa Sosyal Hayat

Fransızca Türk tarihinin her zaman en çok talep gören dillerinden biri olmuş, her yaştan insanın ilgisini çekmiştir. Fransızca eğitiminin yanında mutfak kültürü, edebi ve sinematik geçmişi ile de ön plana çıkan Fransa, eğitim olanaklarından sosyal yaşamına kadar farklı imkanlar sunmakta ve ikinci yabancı dil denildiğinde akla gelen ilk seçeneklerden biri olmaktadır. Siyasi anlamda da Avrupa ‘ nın en hareketli ülkelerinden olan Fransa ‘ da görülecek çok fazla yer bulunmaktadır. Eyfel Kulesi , Versay Sarayı , Notre Dame Katedrali ,Bordeaux , Louvre Sarayı , Disneyland bunlardan bazılarıdır. Ayrıca UNESCO tarafından onaylanmış değerleri görmek dil eğitiminizin yanı sıra kültürel anlamda da size katkı sağlar.

Fransa Yaşam Maliyetleri

Harcamalar şehirden şehre değişiklik gösterir özellikle Paris daha pahalı bir şehirdir fakat ortalama olarak aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

 • İnternet faturası 25€
 • Elektrik faturası 30-40€
 • Daire de konaklama 400-800€
 • Market aylık yaklaşık 400€
 • 1 kahve 2,85€
 • 1 şişe bira 5-6€
 • 1 öğün yemek 14€
 • Aylık toplu taşıma kartı 50€

Yurtdışı Dil Eğitimi Program Süreci Nasıl Oluyor?

Başlangıçta ücretsiz ön görüşme yaparak uygun ülke tercihine karar verilmesi gerekmektedir. Uygun okul ve program seçildikten sonra konaklama için aile yanında veya yurtta kalma seçeneklerinin belirliyorsunuz. Talebe bağlı olarak kurs öncesi ücretsiz seviye belirleme sınavınız da tarafımızca yapılıyor.

Okul Başvuru Sürecine geçildiğinde bizlere kimlik ve pasaport fotokopilerinin teslim edilip, ön başvuru için ücret yatırılması gerekiyor. Ücret yatırıldıktan sonra aşağıdaki işlemler danışmanlarımız tarafından sırasıyla yapılıyor.

 • Okul başvuru işlemleri için formların doldurulması ve imzalanması
 • Ödeme planının çıkartılması
 • Öğrenciye özel, süreç için takvim planlaması
 • Başvuru ve kabul takibi
 • Vize işlemleri için tarih belirlenerek işlemlere başlanması
 • Vize için gerekli evrak listesinin iletilmesi
 • Niyet mektubu hazırlanması (ÜCRETSİZ HİZMET!)
 • Varsa ek istenen İngilizce belge taleplerinin hazırlanması (sponsorluk yazısı vb.) (ÜCRETSİZ HİZMET!)
 • Vize başvurusunun yapılması

Vizeniz elinize ulaşınca gidiş süreci başlıyor. Daha sonra size yine danışmanlarımız tarafından gidiş öncesi ülke, bölge ve okulu tanıma amaçlı oryantasyon programı (ÜCRETSİZ!) uygulanıyor. Daha sonra gidiş için gerekli evraklarınızı gözden geçiriyoruz ve iyi dileklerimizle sizi uğurluyoruz.

Fransa dil okullarında Genel ve yoğun Fransızca, Birebir dersler, DELF sınavı hazırlığı kursları, Öğretmen eğitimleri, Üniversite hazırlık programları, İş Fransızcası programları sunulmaktadır.
Genel dil kursları her pazartesi başlamaktadır. Spesifik bir başvuru tarihi çoğunlukla olmamakla beraber vize başvuru süreçlerini göz önünde bulundurarak planladığınız eğitim tarihinden en az 2 ay öncesinde başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.
Eğitim ve yaşam maliyetlerinin uygunluğu ve okulların dönemsel promosyonları ile maliyetler oldukça düşmektedir.
Aile yanı, yurt ve studio alternatiflerinden faydalanabilirsiniz.
Yeşil pasaport sahibi öğrenciler 3 aya kadar vizesiz eğitim alabilirler.
Dil eğitimi sırasında yasal çalışma izni bulunmamaktadır.
Öğrenciler tarafından en çok tercih edilen okullar Eurocentres, French in Normandy, L'etoile Paris, IH Nice, LSI, Lyon Blue denebilir.
Öğrenci Yorumları
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste