İletişim

Fransa Dil Okulları

Fransa Hakkında Genel Bilgiler

Fransızca Türk tarihinin her zaman en çok talep gören dillerinden biri olmuş, her yaştan insanın ilgisini çekmiştir. Fransızca eğitiminin yanında mutfak kültürü, edebi ve sinematik geçmişi ile de ön plana çıkan Fransa, eğitim olanaklarından sosyal yaşamına kadar farklı imkanlar sunmakta ve ikinci yabancı dil denildiğinde akla gelen ilk seçeneklerden biri olmaktadır. Siyasi anlamda da Avrupa ‘ nın en hareketli ülkelerinden olan Fransa ‘ da görülecek çok fazla yer bulunmaktadır. Eyfel Kulesi , Versay Sarayı , Notre Dame Katedrali ,Bordeaux , Louvre Sarayı , Disneyland bunlardan bazılarıdır. Ayrıca UNESCO tarafından onaylanmış değerleri görmek dil eğitiminizin yanı sıra kültürel anlamda da size katkı sağlar.

Para Birimi : Euro
Türkiye‘ye uçak ile uzaklığı: Yaklaşık 3 saat 40 dakika
Nüfus: 63 Milyon
Telefon Kodu: + 33
Konuşulan Dil: Fransızca
Önemli Şehirleri : Paris, Nice, Lyon, Marsilya, La Rochelle

 

Fransa İçin Pratik Bilgiler

 • Ülkenin kuzeyinde ılıman iklim güneyinde Akdeniz iklimi hakim olmaktadır.
 • Türkiye ‘ nin yerel saatine göre 2 saat geridedir.
 • Victor Hugo ‘ nın Notre Dame ‘ ın Kamburu romanıyla daha da tanınmaya başlanan , Paris’ te yer alan Notre Dame katedrali muhakkak görülmelidir.
 • Dünyada en çok ziyaret edilen müze , Louvre Müzesidir.
 • Fransızca Avrupa Birliği ‘ nin resmi dillerinden biridir ve Avrupa Birliği ülkelerinden ticaret dili olarak kabul edilir.
 • Fransa ‘ da hızlı tren sistemi ile ülkenin en güneyinden en kuzeyine rahatlıkla geçiş yapabilirsiniz.
 • Fransa ‘ nın çevresi bir çok Avrupa ülkesi ile çevrili olduğu için Fransa ‘ya giden öğrenciler , Belçika , Lüksemburg , Almanya , İtalya , İsviçre gibi ülkeleri ziyaret edebilirler.
 • Fransızca kelime hazinesi oldukça geniş olan bir dildir.
 • Fransa , Renault ,Peugeot , Citroen gibi ünlü markaların üreticisi ve ihracatçısıdır.

 

Neden Fransa Dil Okulları?

Fransızca öğrenebilmek için Fransa’da dil eğitimi almak en etkili yoldur. Türkiye’ye yakınlığı sebebiyle Türk öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Fransa’da dil eğitimi alırken Avrupa’yı keşfetme şansına da sahip olabilirsiniz.

Meşhur Fransız mutfağının öne çıkan peynirlerini tatmak, meşhur kruvasanını güzel bir kahve ile süsleyerek, Eiffel Kulesi ve Fransız sokaklarının tadını çıkartabilirsiniz.

Bir dili öğrenmenin en iyi yolu ,o dilin konuşulduğu bir ülkede , aksanı ve kültürü ile öğrenmektir.

Türkiye ile Fransa arasında çok fazla uçuşun olması , Fransa ‘da dil eğitimi alacak olan öğrenciler için büyük bir avantajdır.

Fransızca , İngilizce ve Almancadan sonra internet üzerinden en çok aranan dildir.


Fransa Dil Okullarında Eğitim

Fransızca eğitiminde farklı amaçları olan öğrenciler için farklı şartlarda kurslar Fransa’da rahatça bulunabilmektedir.

 • Genel ve yoğun Fransızca
 • Birebir dersler
 • DELF sınavı hazırlığı kursları
 • Öğretmen eğitimleri
 • Üniversite hazırlık programları
 • İş Fransızcası
 • Yemek ve kültür programları ile kombine edilmiş kurslar öğrencilerin farklı ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

 

Fransa'da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için , genellikle her Pazartesi başlayan kurslar bulunmaktadır.

Fransa dil okullarında 2 -36 hafta arasında , belirlediğiniz sürede eğitim alabilirsiniz.

Fransa dil okullarında eğitim haftada 20 ile 35 ders saati arasında değişmektedir.

Öğrenciler yarım gün olan genel Fransızca veya tüm gün süren yoğun Fransızca dersleri alabilirler. Tercih eden öğrenciler birebir dersler alabilirler. Kültürel anlamda oldukça yoğun bir ülke olduğu için Fransa'da aşçılık , moda gibi spesifik konular üzerine de Fransızca dil eğitimi alabilirsiniz.

 

Fransızca Dil Okulları Fiyatları Ve Başvuru Zamanları

Fransa’da dil okulu fiyatları için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Başvurular için vize süreçlerini de düşündüğünüzde; gitmeyi planladığınız tarihten en azından 2 ay öncesinden başvurunuzu yapmanız yararınıza olacaktır.

 

Fransa Dil Okulları

Fransa Dil Okullarında İndırım Fırsatları!

Okulların belirli dönemlerde uyguladığı bazı indirimler bulunmaktadır. Genellikle Aralık ayının sonunda fiyatlarını güncelleyen okullar , yeni promosyonlarda uygulamaktadır. Güncel indirimler hakkında bilgi almak için 444 22 03 numaralı hattımızı arayabilirsiniz.

 

Fransa'da Dil Eğitimi Almanın Maddi Avantajları Nelerdir?

Para birimi olarak Euro kullanılması , yaşam maliyetinin diğer ülkelere göre biraz daha uygun olmasına olanak sağlar. Türkiye’ ye yakın bir ülke oluşu ulaşım maliyetlerini oldukça aşağıya çekmektedir. Detaylı fiyat listeleri için danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

 

Fransa Dil Okullarında Konaklama

Farklı kurs ihtiyaçlarına karşılık verebilen Fransa dil okulları aynı zamanda farklı konaklama seçenekleri de sunabilmektedirler. Yaygın olarak tercih edilen aile konaklamanın yanı sıra stüdyo daireler veya yurtlar da farklı istekleri olan öğrencilerin isteklerini karşılamaktadır. Öğrencilerin tercihlerini öğrenip ( özel diyet uygulanıp uygulanmadığı , evde evcil havyan isteyip istemediği , herhangi bir sağlık sorununun olup olmadığı gibi ) okulun konaklama birime ileten danışmanlarımızla birlikte kendinize en uygun aile yanını bulabilirsiniz.

 

Aile Yanı Konaklama

Fransa Dil Okulları

Fransızca konuşan bir aile ile kalmak dilinizi geliştirirken , Fransız kültürünü de yakından tanımanıza olanak sağlar. Aile yanlarında genellikle tek kişilik ve birlikte giden öğrenciler için çift kişilik oda seçeneği sunulmaktadır. Mutfak ve banyolar paylaşımlı olup , öğrenciler dilerlerse ekstra ücret ödeyerek özel banyolu aile yanı seçeneklerini seçebilirler. ( Tercih ettikleri okul böyle bir imkan sağlıyor ise ) Aile yanlarında konaklayan öğrenciler tam pansiyon ( kahvaltı – paket halinde öğle yemeği – akşam yemeği ) veya yarım pansiyon ( kahvaltı – akşam yemeği ) olarak kalabilirler. Daha önce yurtdışı deneyimi yaşamamış öğrenciler , aile yanlarında ülkeye daha çabuk adapte olabilirler.

 

Yurt Konaklama

Fransa Dil Okulları

Fransa aynı zamanda oldukça turistik bir bölge olduğu için aile yanı dışında konaklayabileceğiniz bir çok seçenek bulunmaktadır. Aile yanlarına göre daha konforlu , okula daha yakın yurtlarda konaklayabilir , kendiniz gibi uluslar arası öğrenciler ile kalabilirsiniz. Bu tarz yurtlarda genellikle banyolar odaların içerisinde olup, mutfaklar ortak kullanım alanları olmaktadır.Yurt seçeneğine alternatif olarak uzun dönem kalmak isteyen öğrenciler daire kiralayıp , yurtlara kıyasla daha ekonomik şekilde kalabilirler.Kısa dönem giden ve konforundan vazgeçemeyen öğrenciler ise ülkenin her yerine yayılmış olan otellerde konaklayabilirler.

 

Fransa Vizesi Almak Zor Mu?

Evrakları eksiksiz olarak toplayıp formu doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Mevcut durumunuza göre ( öğrenci / çalışan / emekli vs ) evraklarınızı toplayıp başvurunuzu yapabilirsiniz.Fransa ‘da eğitim süresine göre 3 çeşit vize verilir.12 Hafta için : Turistik Schengen vizesi , 24 Hafta için : Uzatım yapılamayan öğrenci vizesi , 24 Hafta ve üzeri için : Uzatılabilen öğrenci vizesi alınmaktadır.

 

Fransa Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır ?

Herhangi bir aksilik olmadıkça vizeniz 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanır.

 

Yeşil Pasaportum İle Fransa'da Eğitim Alabilir Miyim ?

Yeşil pasaportunuz ile Fransa ‘ da 3 aya kadar dil eğitimi alabilirsiniz. Ancak 90 günü aşan eğitimlerde uzun dönem öğrenci vizesine başvurmanız gerekmektedir.

 

Fransa'da Dil Eğitimi Alırken Çalışma Hakkım Var Mı ?

Fransa ‘da ancak yüksek öğrenim programına kayıt yaptırırsanız yasal olarak çalışma hakkınız olmaktadır.

 

Neden Ices Yurt Dışı Eğitimi Tercih Etmeliyim ?

20 yıllık deneyimi ile İstanbul , Adana ve İzmir ofislerinde hizmet veren ICES Yurtdışı Eğitim , her bütçeye ve beklentiye yönelik okul ve konaklama seçeneklerini bünyesinde bulundurmaktadır. Güler yüzlü danışmanları ile sürecinizin başından itibaren detaylı olarak bilgi verip ,sizi en doğru şekilde yönlendirmekteyiz.

 

Fransa'da Dil Eğitimi Alabileceğim Okullar Hangileridir ?

Fransa dil eğitimi alabileceğiniz okulların listesine göz atabilir, okul isimlerine tıklayarak tanıtım videolarını izleyebilirsiniz.

French In Normandy
Sprachcaffe
Azurlingua
LSI Fransa
International House Nice
Lyon Bleu
Accord French Language School

Fransa dil okullarında Genel ve yoğun Fransızca, Birebir dersler, DELF sınavı hazırlığı kursları, Öğretmen eğitimleri, Üniversite hazırlık programları, İş Fransızcası programları sunulmaktadır.
Genel dil kursları her pazartesi başlamaktadır. Spesifik bir başvuru tarihi çoğunlukla olmamakla beraber vize başvuru süreçlerini göz önünde bulundurarak planladığınız eğitim tarihinden en az 2 ay öncesinde başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.
Eğitim ve yaşam maliyetlerinin uygunluğu ve okulların dönemsel promosyonları ile maliyetler oldukça düşmektedir.
Aile yanı, yurt ve studio alternatiflerinden faydalanabilirsiniz.
Yeşil pasaport sahibi öğrenciler 3 aya kadar vizesiz eğitim alabilirler.
Dil eğitimi sırasında yasal çalışma izni bulunmamaktadır.
Öğrenciler tarafından en çok tercih edilen okullar Eurocentres, French in Normandy, L'etoile Paris, IH Nice, LSI, Lyon Blue denebilir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste