İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Amerika Sertifika & Diploma
...
Amerika Sertifika & Diploma

Yurt dışında sertifika programları son yıllarda ülkemizde  eğitim alanında ilgi gören programların arasında yer almaktadır. Yurt dışında sertifika ve lisans eğitimini ülkemizde sayısı gittikçe artan öğrenci kitlesi tarafından talep edilir yapan nedenlerden başlıcası öğrencilerin yurt dışında sertifika programlarının sunduğu teorik eğitim alıp bunu staj veya çalışma imkanları ile birleştirme fırsatıdır. Bu imkan yurt dışında sertifika ve diploma programlarını öğrenciler için önemli bir seçenek olarak karşımıza çıkarmaktadır.

Bu programlar için öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri Amerika’dır. Amerika’da sertifika programlarını tercih eden öğrenciler birçok kriteri göz önünde bulundurmak durumundadırlar. Yüzlerce üniversite ve kolejde, binlerce farklı alanda sunulan sertifika ve programları titizlikle araştırılıp öğrenim görülecek programa karar verilmelidir.

Öğrencilerin Amerika’da sertifika programlarını tercih etmelerindeki önemli etkenlerin başında yurt dışında sertifika ve diploma programlarının giriş şartlarının yüksek lisans programlarına nazaran daha kolay ve maliyetlerinin yüksek lisans programlarına göre daha düşük olmasıdır. Öğrenciler Amerika’da yüksek lisans eğitimi almak istedikleri takdirde lisans mezuniyet ortalamasından, GRE ve GMAT gibi sınavlardan ve dil yeterlilik sınavlarından yüksek skorlara ihtiyaç duymaktadırlar ancak Amerika’da sertifika programlarına başvuran öğrencilerin GRE ve GMAT sınavlarını almalarına gerek olmamaktadır. Sertifika programlarında eğitim almak isteyen öğrencilerin yüksek lisans programlarına giriş için gerekli olan yüksek mezuniyet ortalamasına da ihtiyaçları bulunmamaktadır.

Amerika’da sertifika programları 1 ay ile 36 ay arasında değişmektedir. Öğrenciler Amerika’da sertifika programlarını tercih ederken iş dünyasında kendilerine gerekli olan eğitim modelini seçmelidirler. Amerika’da sertifika programlarının öğrencilere sunduğu en büyük fırsat ise lisans eğitiminde alınan teorik eğitimin pratiğe dökülmesidir. Öğrenciler sertifika programları sayesinde hem uzmanlaşmak istedikleri alandaki bilgilerini geliştirme fırsatı bulur hem de staj imkanları ile pratikte deneyim kazanırlar. Yüksek lisans eğitimindeki teorik ve bilimsel yaklaşım yerine sertifika programlarının pratiğe dönük uygulama modeli iş dünyasında erken tecrübe kazanmak ve profesyonel hayata hazırlanmak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Amerika’da sertifika programları düşük eğitim maliyetleri sayesinde öğrenciler tarafından yüksek lisans programlarına nazaran daha çok talep görmektedirler. Amerika’da eğitim almak isteyen öğrenciler aynı üniversitelerden daha düşük bütçelere eğitim alırken aynı zamanda resmi bir sertifikaya sahip olmaktadırlar. Bu yüzden de Amerika’da sertifika ve diploma programları son yıllarda birçok öğrenci tarafından post-graduate eğitim hayatlarının bir bölümü olması açısından tercih edilmektedir.

Giriş Koşulları

Sertifika programları için genel olarak uygulanan koşullar:

  • Yeterli Düzeyde olan Not Ortalaması (Üniversite Mezuniyet Ortalaması/GPA)
  • Eğitiminin alınacağı okulun belirlediği dil sınavından yeterli başarıyı göstermek ( IELTS, TOEFL vb.)
  • Adayın CV(Özgeçmişi)’si
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste