İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Kanada Yaz Okulları

Kanada Yaz Okulları

...
Kanada Yaz Okulları
Kanada Yaz Okulları

Son yıllarda oldukça popülerleşen Kanada adeta İngiltere ve Amerika’ya rakip olmuştur. Dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden birisi olarak seçilmesi ve kaliteli dil okullarının bulunması bu popülerliğinde büyük rol oynar. Yaz okulu için genellikle doğal güzelliği ve sıcak iklimiyle Vancouver ya da büyükşehir oluşu ve popülerliğiyle Toronto tercih edilir. Türkiye’den her ikisi için de direk uçuşlar mevcuttur. Uzak olmasına rağmen aileler ülkenin güvenilirliği sayesinde çocuklarını rahatça Kanada’ya gönderir.  

En İyi Kanada Yaz Okulları

  • ILAC
  • VGC
  • CLLC
  • CES
  • LSI
  • HANSA
  • QUEST

Kanada Yaz Okulu Süreleri

Okulların programlarına göre değişkenlik gösterir ancak genellikle minimum 2 hafta olacak şekilde maksimum 7-8 haftalık olacak şekilde tercih edilir. Her hafta için belli bir program vardır. Öğrencinin hangi saatlerde derse gireceği ve hangi gün hangi etkinliğe katılacağı önceden belirlenmiş olur. Hazırlanan bu programlar genellikle 3-4 haftalık oluşturulur ve her program bitiminden sonra program kendisini tekrar etmeye başlar. Bu sebeple öğrencilere maksimum program sürecince ya da eğer seçenek varsa birden fazla program seçmesini tavsiye ederiz.

Kanada Yaz Okulu Kabul ve Başvuru Şartları

  • Genellikle minimum yaş sınırı 10’dur.
  • 17 yaşından büyük öğrenciler bu programa katılamaz.
  • Belirli bir dil seviyesi aranmaz. Öğrenciler okulun ilk günü ya da ülkeye gitmeden önce evlerinde yaptıkları seviye tespit sınavının sonucuna göre seviye sınıflarına ayrılırlar.

Kanada Yaz Okulu Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Başvuru Tarihi

Başvuru Bitiş Dönemi

Eylül ayı itibariyle başvurular başlar.

Mayıs ayında kontenjanlar dolmaya başlar.

Kanada Yaz Okulu Fiyatları ve Ücretleri

Şehir

Haftalık Program Ücreti*

Toronto

600 - 1800 CAD

Vancouver

600 - 1900 CAD

*Fiyatlar yaklaşık olarak yazılmış olup seçilen programın içeriğine göre değişkenlik gösterir.

Kanada Yaz Okulları

Kanada’da Yaşam Masrafları

Program içinde eğitim, konaklama, havaalanı transfer, eğitim materyali, aktivite, gezi ve genellikle yemek ücreti de dahildir. Öğrencinin yapacağı birçok masraf önceden ödenmiş olacağı için sadece cep harçlığı için belli bir miktar para vermek yeterli olacaktır.

Yaz Okulunda Konaklama

Yaz okulun konaklamalarında genellikle hem aile yanı hem de yurt konaklama seçenekleri mevcuttur ancak bu durum her okul için geçerli değildir. Kanada’da genellikle aile yanı konaklamalar daha çok tercih edilir ve bu sebeple de öğrenciler 18 yaşından küçük olduğunda sadece aile yanı konaklama seçeneği sunulur. Gideceği aile ile ilgili evde hayvan veya çocuk isteyip istenmediği ya da özel beslenme diyeti gibi talepleri öğrenci gitmeden önce belirtebilir. Eğer ki yurt konaklama mevcut ise öğrenci birden fazla kişiyle paylaşımlı odalarda konaklar. Banyo, tuvalet ve mutfak bu tip yurtlarda genellikle ortak kullanım alanlarına dahildir.

Kanada Yaz Okulu Vizesi

Kanada vize işlemleri genellikle maksimum 4 hafta içerisinde açıklanır ancak başvurunun yapılacağı döneme bağlı olarak bu süre daha uzun ya da kısa sürebilir. 18 yaşından küçükler için ailenin öğrencinin tek başına seyahat etmesine izin verdiğini gösteren bir muvafakatname almalıdır. Noter onaylı bu belge ile öğrenci yurtdışına tek başına seyahat edebilir. İngiltere yaz okulu için 6 aylık bir vize çıkmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için buradan “Öğrenci Vizesi” sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kanada’da Okurken Çalışma

Amerika yaz okulu eğitiminde çalışma imkanı bulunmamaktadır. Ancak dil okulu programı ile çalışma izni veren programlar mevcuttur. Detaylı bilgi almak için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

ICES Turkey Kanada Yaz Okulu Danışmanlığı

Ices Turkey olarak alanında oldukça tecrübeli danışmanlarımız yaz okulu eğitiminiz öncesinde yurtdışında yaşam ve eğitim oryantasyonunda öğrencinin nelerle karşılaşabileceği ve herhangi bir olumsuz durumda ne yapması gerektiği hakkında hem aileyi hem de öğrenciyi detaylı olarak bilgilendirme yapar. Danışmanlarımız öğrencilerin eğitimleri boyunca öğrenci ile sürekli iletişimde kalarak öğrencilerin durumlarını kontrol eder.

Kanada Yaz Okulu Yorumları ve Görüşleri

Danışmanlarımız tercih ettiğiniz dil okulu hakkında daha önce gönderdikleri öğrencilerin tecrübelerini aktararak size en doğru ve detaylı bilgiyi vermeye çalışır. Daha detaylı yorumları okumak için buradan öğrenci yorumları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste