Amerika'da Üniversite

ICES TURKEY / Üniversite Programları /
Amerika'da Üniversite

Amerika binlerce üniversitesi ile bilim, sanat, teknoloji ve eğitimin Dünya’daki en gelişmiş ülkesi olarak yıllardır tanımlanmaktadır. Öğrenciler ülkede sunulan kaliteli eğitim ve zengin bölge seçeneklerinden dolayı Amerika’yı tercihlerinde birinci sıraya almaktadır. Öğrencilerimizin kaliteli ve üst seviye eğitim
almanın yanı sıra, öğrenciler çok çeşitli kültürleri bir arada yaşama ve deneyimleme fırsatına sahip olmaktadır. Öğrencilerimiz Amerika’da üniversite eğitimi aldıklarında hem dünyanın en geçerli dilinde uzmanlaşmış hem de Amerika’da bir üniversite diplomasına sahip olacaklardır.
Amerika’da bulunan 3000’den fazla üniversiteye her yıl bir milyona yakın öğrenci başvurmaktadır. Dünya’da en fazla yabancı öğrenci şuan Amerika’da bulunmaktadır. Amerika’da eğitim Community College’lar ve University’lerde Bachelor Seviyesinde verilmektedir. Amerika’da üniversitelere giriş şartları üniversiteden üniversiteye değişmektedir. Amerika’da eğitim ücretleri tercih edilen okul ve bölüme göre de eğitim ücretleri çeşitlilik göstermektedir. Amerika’da Üniversite programları genellikle 4 yıllıktır. Ancak sağlık bilimleri, hukuk ve teknik alanlardaki bazı bölümlerde eğitim süreleri 5 ile 7 yıl arasında değişmektedir.

Amerika Üniversiteleri'ne Doğrudan Giriş Şartları
Yeterli Düzeyde İngilizce Dil Seviyesi( TOEFL veya IELTS)
Belirlie bir Seviyenin Üstünde Not Ortalaması (Lise Diploması veya Üniversite Transcripti)
Gerekli sınavlar (SAT/ACT)
Ders dışı Aktiviteler ve CV ( Sosyal Faaliyetler, Spor Faaliyetleri, Gönüllülük Hizmetleri ve Öğrencinin katıldığı Yarışmalar vb.)

Amerika’da Üniversitelere Sınavsız Geçiş Koşulları ve PATHWAY Programları sayesinde öğrencilerimiz Amerika’daki üniversitelere doğrudan geçiş yapabilecektir. Amerika’nın en prestijli üniversitelerine PATHWAY sayesinde IELTS/TOEFL veya SAT sınavlarını almadan da bu üniversitelere giriş imkanı bulunmaktadır. Bu konu hakkında detaylı bilgi için danışmanlarımıza başvurabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için

Amerika’da dil eğitimi, konaklama ve okullar ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!