İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
11 Nisan 2019
4 Dakika
İngilizce Öğrenmek İçin Dizi Önerileri

İngilizce öğrenmenin en kolay ve eğlenceli yolu olan yabancı dizi izlemek de; dil öğrenimini geliştirmek için oldukça etkilidir. İngilizce, yabancı dizi izleyerek gündelik hayat içerisine konumlandırılır ve böylece gün boyu dil pratiği yapılabilir. Dizide geçen diyaloglar ile yabancı kelimeler hafızaya yerleştirilir, altyazılar sayesinde anlaşılırlığı kolaylaşır. Dizi izleyerek İngilizce öğrenmek eğlenceli bir hal alır, aynı zamanda keyifli vakit geçirilmiş olur. Yabancı diziler ile dil öğreniminin yanı sıra ilgi çekici bir aktivite de gerçekleşir, arkadaş çevresi ile birlikte izlenilen dizi sayesinde sosyalleşme olanağı da sağlanır.

İngilizce Öğrenmek İçin Dizi Önerileri

İngilizce seviyesi belli bir standardın üzerinde olanlar için sınırsız kabul edilebilecek sayıda yabancı dizi mevcut olsa da temel bir İngilizce bilgisi altyazısız dizi izlemek için yeterli olmayabilir. Ancak dizi konusunun gündelik yaşam eksenli ilerlediği diziler basit ve akıcı bir dile sahip olduğundan oldukça etkili olabilir.

 

  • Narcos

İngilizce Öğrenmek İçin Dizi Önerileri

Netflix imzası ile çıkan ve ilk bölümünden itibaren epey bir izleyici kitlesi yaratan Narcos dizisi, İngilizce dili giriş seviyesinde olanlar için dahi anlaşılır bir dil kullanır. Kolombiya’daki ünlü uyuşturucu kartelleri ve uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ı konu edinen Narcos, basit ve kısa diyalogları sayesinde İngilizce öğrenimine katkı sağlayabilir.

 

  • House of Cards

İngilizce Öğrenmek İçin Dizi Önerileri

House of Cards, politika odaklı bir konuya sahip olması nedeniyle özellikle resmi bir İngilizce eğitiminde etkili olabilir. Aksan odaklı bir dil kullanılan dizide standartların üstünde bir İngilizce kullanılsa da özellikle siyasi bağlamda önemli kelimeler öğrenilebilir.

 

  • How I Met Your Mother

İngilizce Öğrenmek İçin Dizi Önerileri

9 sezonluk kült bir dizi olan How I Met Your Mother, gelmiş geçmiş en iyi komedi dizilerinden biri olarak gösterilir. Komedi türünde olan dizi, özellikle İngilizce diline ait gündelik kullanım açısından yararlı sağlayabilir. Ortalama bir İngilizce seviyesi sunulan How I Met Your Mother’daki espri kültürü, dil eğitimi üzerinde tamamlayıcı bir unsur olacaktır.

 

  • Game of Thrones

İngilizce Öğrenmek İçin Dizi Önerileri

Tüm dünyaca izlenen ve gerek kurgusu gerekse senaryosu ile benzersiz bir yapım olan Game of Thrones, ileri seviyede İngilizce bilgisi olanlar için tavsiye edilebilir. Dizide kullanılan İngilizce ise epey ağırdır. Ancak ilgi çekici bir konu sunan dizide, Westeros’ta geçen entrikalar, kavgalar ve taht oyunları; özellikle aksan odaklı dil öğrenme açısından etki gösterebilir.

 

  • The Simpsons

İngilizce Öğrenmek İçin Dizi Önerileri

Gündelik İngilizce diline bir diğer örnek teşkil edebilecek The Simpsons, ağır kelimeler barındırmaması nedeniyle tüm seviyeler için uygun bir seçenektir. Dizide kullanılan dil resmi değildir, günlük bir dil konuşulur. İngilizce öğrenimi olarak dinleme yetisini geliştirebilecek dizi, aynı zamanda oldukça keyifli bir vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

 

Yurtdışında Dil Okumak

Yabancı dizi izleyerek İngilizce öğrenme keyifli ve pratik bir öğrenim süreci vaad etse bile İngilizce dili için tek başına yeterli olmayabilir. İngilizce diline ait en kesin ve en etkili eğitim, yurtdışındaki dil okulları ile alınır. İngilizce dil okullarında dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerilerinin tamamına yönelik eğitimler verilir ve bu sayede İngilizce, bütüncül olarak öğrenilir. Yurtdışındaki dil okullarının bir diğer avantajı birçok ülkeden çok sayıdaki öğrenci ile bir araya gelme olanağıdır. Sosyalleşme açısından da yarar sağlayan dil okulları, İngilizce’ye yönelik birden fazla aksanı deneyimleme imkânı sağlar. 

ICES Turkey, yurtdışında dil eğitimi görmek isteyen öğrencilere danışmanlık hizmeti verir. 20 yılı aşkın süredir binlerce öğrenciye destek olan ICES Turkey, yurtdışı dil okulları konusundaki tüm süreçte öğrencilerin yanında olur. Bir aile olma prensibi ile hareket eden profesyonel danışmanlar, her öğrenci ile özel olarak ilgilenerek tercih ve bütçeye yönelik en doğru eğitim sürecini ortaya koyar. ICES Turkey, dil okulu için uygun ülkeden doğru dil okuluna, konaklama olanaklarından vize sürecine kadar birçok konuda öğrencinin yanında olur.

Didem Atıcıer
Eğitim Danışmanı
Yüksek lisans, lisans ve lise programları için danışmanlık yapmakta ve ofislerimiz için Koordinatörlük görevlerini yürütmektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste