Estonya'da Üniversite

ICES TURKEY / Üniversite Programları /
Estonya'da Üniversite

Estonya, yüzölçümünün yarısı ormanlarla kaplı, Kuzey Avrupa’da bulunan ve İsveç, Danimarka, Finlandiya, Norveç, Litvanya, Letonya gibi ülkelere yakınlığı olan, aynı zamanda yaşam kalitesinin oldukça yüksek olduğu bir ülkedir. Eğitim kalitesi de aynı yaşam kalitesi gibi yüksek olan bu ülkede Times Higher Education ve QS sıralamalarında önemli yere sahip ve Yüksek Öğretim Kurulu(YÖK) tarafından da tanınan ve denkliği olan üniversitelere bulunmaktadır.

 Bilgi Teknolojilerine bağlı sektörü gelişmekte olan Estonya’nın nüfusu oldukça azdır. İşsizlik oranının diplerde olduğu Estonya’da ekonomi buna bağlı olarak hızla büyümektedir. Başkent Tallinn’de toplu taşımanın ücretsiz olması, dünyada darp, hırsızlık ve dolandırıcılığın en düşük seviyelerde olduğu Estonya yüksek seviyede güvenli ve oturmuş bir yaşama adım atmak için ideal bir ülkedir.

Eğitim ücretleri ise hayli uygun. Tallinn’de mühendislik, işletme ve sosyal bilimler gibi bölümler yılda 3.000-5.000€ arası maliyetlere sahiptir. Aynı zamanda Tartu’da da yüksek seviyede başarıya sahip bir üniversite bulunmaktadır. Yaşam maliyetleri ayda yaklaşık 300€ konaklama ve 350€ da hayat giderleri olarak düşünüldüğünde bir öğrencinin rahatça geçinmesi mümkün olmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için

Estonya'da dil eğitimi, konaklama ve okullar ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!