Amerika'da Master

ICES TURKEY / MASTER - MBA /
Amerika'da Master

Yurt dışı yüksek lisans eğitimi denilince akla ilk gelen ülkelerden olan Amerika binlerce farklı üniversitede çok çeşitli yüksek lisans eğitim programlarıyla uluslararası öğrencilerin ilk tercihlerinde yerini alan ülkelerden biri olmaya devam etmektedir. Yurt dışında yüksek lisans eğitiminin odak noktalarından olan Amerikan üniversiteleri işletme, mühendislik, eğitim bilimleri, sosyal bilimler, fen bilimleri ve sanat alanında birden çok yüksek lisans eğitim programına ev sahipliği yapmaktadır.

Yurt dışında yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler bu programlardan kendilerine akademik ve finansal olarak uygun olanlarına başvuruda bulunarak dünya sıralamasındaki prestijli okullara yerleşme fırsatına sahip olacaklardır.

Yurt dışı yüksek lisans eğitiminde Amerika’yı düşünen öğrencilerimizin 4000’den fazla üniversite arasından kendilerine en uygun bölümü seçmeleri için en az 1 yıl erkenden araştırmaların yapılıp başvuruların yapılması gerekmektedir.

Amerika’da yüksek lisans eğitimine başvurmayı düşünen öğrenciler öncelikle dil seviyelerini ispat edecekleri sınavları (IELTS/TOELF) aldıktan sonra akademik seviye tespit sınavlarını(GRE/GMAT) vermelidirler. Amerika’da yüksek lisans eğitiminde her okulun giriş koşulları farklı olmakla birlikte genel olarak lisans mezuniyet ortalamaları, etkili özgeçmişleri ve yeterlilik sınavlarının puanları önemlidir.

Giriş Koşulları
Amerika'da Master için üniversitelere giriş koşulları ülkeden ülkeye değişmektedir ancak genel olarak uygulanan koşullar: 
Yeterli Düzeyde olan Not Ortalaması (Üniversite Mezuniyet Ortalaması/GPA)
Üniversitede eğitim alınan bölümle paralel alanlarda bir bölüme başvurulması
Yüksek Lisans eğitiminin alınacağı okulun belirlediği dil sınavından yeterli başarıyı göstermek ( IELTS/ TOEFL)
Yüksek Lisans eğitiminin alınacağı okulun belirlediği yeterlilik sınavlarında gerekli başarıyı göstermek ( GRE/ GMAT ve okula özel sınavlar)
Referans Mektupları ( Mezun olunan eğitim kurumundan veya en son çalışılan iş yerinden alınmış )
Niyet Mektubu
Adayın CV(Özgeçmişi)’si
Adayın daha önceden kazanmış olduğu, başarılar, ödüller ve yarışma sonuçları

Yurtdışında Yüksek Lisans eğitimini Amerika’da almak isteyen öğrenciler bu eğitim programı için yeterli dil seviyesi, not ortalaması veya yeterlilik sınavlarından istenilen notu alamadıkları takdirde Pre-Master/Hazırlık Programları ile dünya çapında bulunan yüzlerce prestijli üniversiteye doğrudan geçiş hakkı kazanabilmektedir. Yurtdışında yüksek lisans programlarının ayrıcalıklı dünyasındaki yerinizi almak için detaylı bilgiyi danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için

Amerika'da Master ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!