Amerika İle İlgili Genel Bilgiler

Yurtdışında eğitim alanındaki seçeneklerden birisi olan Amerika üniversiteleri açısından dünya da çok iyi bir konuma sahiptir. Yurtdışında üniversite okuma fırsatını kaçıran adaylar master programlarına başvurmak için hala geç kalmış değiller. Üniversite eğitiminin ardından yurtdışında yüksek lisansa başlamak isteyen adaylar için biraz Amerika’yı tanıyalım;
Dünyanın en çok göç alan ülkelerin başında gelen Amerika, çok sayıda kültürü içerisinde barındırmaktadır. Ülkede turizm oldukça gelişmiş durumdadır. New York, Los Angeles, Miami ve Hawaii adaları en çok turist alan bölgele arasındadır. 50 eyalete sahip ülkenin önemli şehirleri saymakla bitmez.

Başkenti Washington olan ülkenin para birimi Amerikan Doları’dır ne nüfusu bugün 325,7 milyonu bulmuştur.

Amerika’daki üniversitelere yüksek lisans başvurusu yapmak isteyen adaylar aşağıdaki bilgilere göz atabilirler.

 

Amerika Üniversiteleri Yüksek Lisans Eğitimi Için Başvuru Tarihleri Ve Dönemler Nedir?

Amerika’da üniversitelerde eğitim genellikle Eylül ve Ocak aylarında başlamaktadır. Üniversite ve bölüme göre değişiklik göstermekle birlikte yaz aylarında da eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler için de kontenjan koşulları karşılandığı takdirde Haziran döneminde ders alabilmektedir. Eylül ayında eğitime başlamayı planlayan öğrenciler, bir önceki Ocak-Şubat aylarına kadar başvurularını tamamlamış olmaları öğrenciler için önerilmektedir. Başvuru zamanı bu aylarda son bulmakta ve bundan sonraki dönemde üniversiteler belgeleri değerlendirmeye almaktadır.

 

Amerika Üniversitelerinin Yüksek Lisans Kabul Şartları Nelerdir?

Amerika’da yüksek lisans eğitimine başvurmayı düşünen öğrenciler öncelikle dil seviyelerini ispat edecekleri IELTS ve TOEFL aldıktan sonra akademik seviye tespit sınavları olan GRE ve GMAT vermeliler. Amerika’da yüksek lisans eğitiminde her okulun giriş koşulları farklı olmakla birlikte genel olarak lisans mezuniyet ortalamaları, etkili özgeçmişlerini ve yeterlilik sınavlarının puanları önemlidir. Başvuru koşullarına baktığımız zaman bazı okullar başvuru sırasında sizden referans mektubu talep edebilirler. Okulun başvuru şartları arasında aynı zamanda mezun olduğunuz okuldan aldığınız transkripti eklemeniz de bulunmaktadır.

 

Amerika’da Yüksek Lisans Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir?

Yurt dışı yüksek lisans eğitimi denince akla ilk gelen ülkelerden olan Amerika binlerce farklı üniversitede çok çeşitli yüksek lisans eğitim programlarıyla uluslararası öğrencilerin ilk tercihlerinde yerini alan ülkelerden biri olmaya devam etmektedir. Yurt dışında yüksek lisans eğitiminin odak noktalarından olan Amerikan üniversiteleri işletme, mühendislik, eğitim bilimleri, sosyal bilimler, fen bilimleri ve sanat alanında birden çok yüksek lisans eğitim programına ev sahipliği yapmaktadır.

 

Amerika’da Yüksek Lisans Eğitimi Eğitimi Neden Tercih Edilmeli? Çalışma İmkanı Var Mıdır?

Amerika’da yüksek eğitim maliyetleri ile eğitim alan öğrenciler, eğitimleri süresince edindikleri donanımı ülkelerine dönmeden iş tecrübesine çevirme çabası içerisindedir genellikle. Amerika’da 4 yıllık bir lisans eğitimi alan bir öğrenci CPT(Curricular Practical Training)’e başvurabilir ve eğitimi boyunca haftada 20 saate kadar çalışma imkanı yakalar. Öğrenciler mezuniyetinin hemen öncesinde OPT(Optional Practical Training)’e başvurarak kendilerine mezuniyetleri sonrasındaki yıl için geçerli olacak ve haftada 40 saat çalışma imkanı sağlayacak belgeyi edinebilirler. İlk yılın sonunda OPT süresi dolan öğrenciler opsiyonel olarak 1 yıl daha uzatma amaçlı başvuruda bulunabilirler.

 

Amerika’da Yaşam Ve Sosyal Hayat Nasıldır?

Hollywood filmlerinden oldukça aşina olduğumuz harika şehirleri ve doğasıyla Amerika görsel açıdan oldukça zengindir. Amerika hemen hemen her ülkeden bireyin yaşadığı bir ülke olup, bir çok farklı kültürden insanın ortak yaşam alanıdır. Dünyanın en çok göçmenlik talep edilen ülkesi olan Amerika Birleşik Devletleri’nde elbette yaşamak çok makul bütçelerde olmuyor. Hem eğitim maliyetleri hem de yaşam maliyetleri eyalet eyalet değişmekte ve zorlayıcı olabilmektedir.

 

Neden Amerika’da Yüksek Lisans Eğitimi Almalıyım?

İçerisinde bir çok farklı kültür bulunduran ve dünyanın en güçlü üniversitelerinin içerisinde olduğu hayaller ülkesi Amerika!!! Lisansüstü eğitiminizi burada tamamlarken sadece eğitim anlamında değil kişisel gelişim anlamında da kendinize çok şey katacaksınız. Amerika’da master eğitiminiz sırasında gezebileceğiniz bir sürü farklı şehir olacaktır. Bu da bir sürü farklı kültür demektir. Yurtdışında eğitim almanızın en büyük faydalarından birisinin farklı kültürlerle iletişimde olarak iş yapma kabiliyetlerinizin gelişmesi olduğunu fark edeceksiniz.

 

 

Ices Turkey Sıklıkla Hangi Üniversiteler İçin Danışmanlık Yapıyor?

Ices Turkey çok uzun yıllardır yurtdışı eğitim danışmanlığı yapmakta olan bir firmadır. Yurt dışı eğitimi seçiminizin her adımında size doğru bir eğitim danışmanlığı sunacaktır. Ices Turkey Amerika’da master eğitiminin yanı sıra kısa süreli ve uzun süreli dil okulları, yaz okulları, sınav hazırlığı programları, sertifika programları, lisans eğitimi konularında da danışmanlık vermektedir. Aynı zamanda öğrenci vizenize başvuru yaparken de yol göstermektedir. Amerika’da danışmanlık yaptığımız üniversitelerden bazıları;

George Mason University

Mason, kısa süre içerisinde kendini çok geliştirmiş olan genç bir üniversitedir. Bugün, Virginia'nın en büyük devlet araştırma üniversitesi olarak, öğrencilerinin ve toplumlarının ihtiyaçlarına hizmet eden cesur, ilerici bir eğitimin ölçütünü belirlemiştir. Bu amaçla, çeşitli çalışma alanlarına ayrılmış 10 okul ve kolejimiz bulunmaktadır.

UCF

USF

South Florida Üniversitesi, lisans, yüksek lisans, uzmanlık ve doktora derecelerini sunan büyük, kamuya açık 4 yıllık bir üniversitedir. USF sistemi, ayrı olarak akredite edilmiş üç kurumdan oluşur: USF, USF St. Petersburg ve USF Sarasota-Manatee. 50.000'den fazla öğrenciye hizmet veren USF, yıllık 1.7 milyar dolarlık bir bütçeye sahiptir ve kamu ya da özel üniversiteler arasında araştırma harcamaları konusunda ulus içerisinde 45. sırada yer almaktadır.

University of Nebraska, Lincoln

City University of NY, John Jay College

Üniversite, lise mezunları için olağanüstü erişim, yüksek akademik kalite, öğrenci desteklemek için sayısız program ve kariyer başarısı için önemli endüstrilerle derin bağlantıları sağlayan kentin beş ilçesinde 24 kampüse sahiptir:
Her biri güçlü bir lisans programı ve kampüs deneyimi zenginleştiren 11 Kıdemli Koleji bulunmaktadır. 7 Toplum Koleji, öğrencileri yüksekokullara hazırlayan veya profesyonel mesleklere giriş yapmasını sağlayan yüksek kaliteli ön lisans programları sunmaktadır. 6 Lisans, Onur ve Meslek Okulu ile 30 un üzerinde doktora programı sunarak altı CUNY koleji, sosyal hareketliliği teşvik etmek, düşük gelirli öğrencileri orta sınıf ve ötesine mükemmel işlerle ilerletmek için ülke çapındaki ilk 10 üniversite arasına girmiştir. CUNY, son yıllarda 70 Fulbright bursu, 10 Truman bursu, 7 Marshall bursu, 7 Rhodes bursu ve şiir için son üç Pulitzerden ikisini de bünyesine katmıştır.

Manhattan College

Berkeley College

Berkeley College 1931 yılında kurulmuştur. Okulun yaptığı her şey, öğrencilerin profesyonel ve kişisel başarıya ulaşmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Berkeley College, kariyer odaklı programlar, gerçek dünya endüstri bilgisi olan profesörler, staj programıyla öğrenim ve çeşitli ek etkinlikler sunar.

Drew University

Florida International University

1965 yılında Florida Senatörü Robert M. Haverfield, Devlet Eğitim ve Yönetim Kurulu’na Miami'de bir devlet üniversitesinin geliştirilmesi için planlama yapılmasını istedi.
Terk edilmiş bir havaalanı, bir üniversitenin doğuşu için alışılmadık bir yer olmasına rağmen 1969 yazında FIU başkanı Chuck Perry, vizyonunu yaratmasına yardımcı olacak üç lider topladı.
Butler Waugh, Donald McDowell ve Nick Sileo, Tamiami Havaalanı'ndaki 31 yaşındaki Perry ile buluştu. Eski hava trafik kontrolörlerinin kulelerini gezdiklerinde kulelerde ne telefon ne içilebilir su ne de mobilya yoktu. Başkan Perry, kontrol kulelerinin hiçbir zaman yıkılmaması gerektiğine karar verdi ve bugün FIU'nun Fildişi Kuleleri olarak kampüsün merkezinde durmaya devam etmektedir.

Mount St Mary’s University, Los Angeles

American University

American University, Washington DC'de bulunan, yüksek dereceli okullar ve kolejler, uluslararası tanınmış fakülte ve dünya üzerinde anlamlı bir değişim yaratan bir üne sahip, öğrenci merkezli bir araştırma kurumudur. 

St. Louis University

Northeastern University, Boston

Northeastern’ın en önemli kampüsü, Boston’un yenilikçilik mirasına dayanıyor. Öğrenciler, 30'dan fazla federal olarak finanse edilen araştırma merkezinde, uzman öğretim üyelerinin yanı sıra dünyanın en acil sorunlarından bazılarını ele almaktadırlar. Öğrenciler üniversitenin son teknoloji Snell Library'deki 3D baskı modelleri ve lazer kesim projeleriyle yüksek teknoloji sınıflarında öğrendiklerini, yerel kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve devlet kurumları ile karşı karşıya olan gerçek dünyadaki zorluklara uygulayarak öğrenmektedirler.

Concordia University, Chicago

UMass Boston

College Choice, FIU'nun çevrimiçi programlarının birçoğunu ülkedeki en iyi programlar arasında sıraladı, Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü 1. sıradadır.
Çevirim içi Psikoloji Bölümü 1. sıradadır.
Kuzey Amerika’daki Model Birleşmiş Milletler 2017 ekibi içerisinde FIU ekibi ülkedeki her Ivy Ligi takımını yenerek; performansa dayalı Model BM ekipleri arasında En İyi 2.Delege seçilmiştir.
BestColleges.com a göre Online Ceza Adaleti Programı 3. sıradadır.
U.S. News & World Report's Best Colleges of 2017 ye göre Uluslararası İşletme Bölümü lisans programı 7. sıradadır.

Pace University

California State University, San Dominguez

CSUDH’ın misyonu, erişilebilir ve nitelikte eğitim, burs ve hizmet sağlamaktır. CSUDH'in bu misyonu nasıl desteklediğini anlamak için, kurumsal yapısına ek olarak hizmet ettiği değerleri, eğitim mükemmelliği, uzun tarihçesi ve üniversitenin geleceği için vizyonu ve desteklediği toplulukları inceleyebilirsiniz.

Amerika Yüksek Lisans Üniversiteleri
Ayrıntılı bilgi için

Amerika Yüksek Lisans ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!