İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Sertifika & Diploma Programı
...
Sertifika & Diploma Programı
Sertifika & Diploma Programı

Yurt dışında sertifika ve diploma programları son yıllarda ülkemizde eğitim alanında ilgi gören programların arasında yer almaktadır. Yurt dışında sertifika ve lisans eğitimini ülkemizde sayısı gittikçe artan öğrenci kitlesi tarafından talep edilir yapan nedenlerden başlıcası öğrencilerin yurt dışında sertifika ve diploma programlarının sunduğu teorik eğitim alıp bunu staj veya çalışma imkanları ile birleştirme fırsatıdır. Bu imkan yurt dışında sertifika ve diploma programlarını öğrenciler için önemli bir seçenek olarak karşımıza çıkarmaktadır.

Yurt dışında sertifika ve diploma programlarını tercih eden öğrenciler birçok kriteri göz önünde bulundurmak durumundadırlar. Yurt dışında onlarca farklı ülkede, yüzlerce üniversite ve kolejde, binlerce farklı alanda sunulan sertifika ve diploma programları titizlikle araştırılıp öğrenim görülecek programa karar verilmelidir. Öğrencilerin yurt dışında sertifika ve diploma programlarını tercih etmelerindeki önemli etkenlerin başında yurt dışında sertifika ve diploma programlarının giriş şartlarının yüksek lisans programlarına nazaran daha kolay ve maliyetlerinin yüksek lisans programlarına göre daha düşük olmasıdır.

Öğrenciler yurt dışında yüksek lisans eğitimi almak istedikleri takdirde lisans mezuniyet ortalamasından, GRE ve GMAT gibi sınavlardan ve dil yeterlilik sınavlarından yüksek skorlara ihtiyaç duymaktadırlar ancak yurt dışında sertifika ve diploma programlarına başvuran öğrencilerin GRE ve GMAT sınavlarını almalarına gerek olmamaktadır. Yurt dışında sertifika ve diploma programlarında eğitim almak isteyen öğrencilerin yüksek lisans programlarına giriş için gerekli olan yüksek mezuniyet ortalamasına da ihtiyaçları bulunmamaktadır.

Yurt dışında sertifika ve diploma programları 1 ay ile 36 ay arasında değişmektedir. Öğrencilerin başlıca tercih ettiği ülkeler Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya ve Avrupa ülkeleridir. Öğrenciler yurt dışında sertifika ve diploma programlarını tercih ederken iş dünyasında kendilerine gerekli olan eğitim modelini seçmelidirler. Yurt dışında sertifika ve diploma programlarının öğrencilere sunduğu en büyük fırsat ise lisans eğitiminde alınan teorik eğitimin sertifika ya da diploma programı aracılığıyla pratiğe dökülmesidir.

Öğrenciler sertifika ve diploma programları sayesinde hem uzmanlaşmak istedikleri alandaki bilgilerini geliştirme fırsatı bulurken hem de staj imkanları ile pratikte deneyim kazanacaklardır. Yüksek lisans eğitimindeki teorik ve bilimsel yaklaşım yerine sertifika ve diploma programlarının pratiğe dönük uygulama modeli iş dünyasında erken tecrübe kazanmak ve profesyonel hayata hazırlanmak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Yurtdışı Diploma Denkliği

Sertifika programlarında okumuş öğrenciler Türkiye’de denklik işlemi yapmazlar. Bu programlar kısa dönem uzmanlık programları olduğu için Türkiye’de denk olarak sayıldığı bir program bulunmamaktadır.

Yurt dışında sertifika ve diploma programları düşük eğitim maliyetleri sayesinde öğrenciler tarafından yüksek lisans programlarına nazaran daha çok talep görmektedirler. Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler aynı üniversitelerden daha düşük bütçelere eğitim alırken aynı zamanda resmi bir sertifika ya da diplomaya sahip olmaktadırlar. Bu yüzden de yurt dışında sertifika ve diploma programları son yıllarda birçok öğrenci tarafından post-graduate eğitim hayatlarının bir bölümünü oluşturmaktadır.

Yurtdışı Sertifika Programları Kabul Ve Başvuru Şartları

Yurt dışında sertifika ve diploma eğitimi için üniversitelere giriş koşulları ülkeden ülkeye değişmektedir ancak genel olarak uygulanan koşullar:

 • Yeterli Düzeyde olan Not Ortalaması (Üniversite Mezuniyet Ortalaması/GPA)
 • Yüksek Lisans eğitiminin alınacağı okulun belirlediği dil sınavından yeterli başarıyı göstermek ( IELTS/ TOEFL/ DELE/ TestDAF vb.)
 • Adayın CV(Özgeçmişi)’si 

Yurtdışı Sertifika Programları Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Yurtdışındaki sertifika programlarına katılmak için başlangıç tarihinizden en az 6 ay önce başvuru yapmanızı öneririz. Gidilecek ülkenin vize prosedürü de göz önüne alındığında ortalama 8-10 hafta öncesinden danışmanınızla iletişime geçmenizde fayda vardır.

Yurtdışı Sertifika Programları Fiyatları ve Ücretleri

Sertifika programlarının ücretleri seçilecek ülke ve okula göre oldukça farklılık gösterir. Ortalama olarak maliyetler şu şekildedir :

Hove College

Sertifika Programı Ücret
Digital Design Diploma 8375 £

Creative Communications Advanced Diploma

8375 £

Web Design Diploma

8875 £

Creative Communications Diploma

8875 £

International E-Business Diploma

8875 £

Digital Design Certificate

4625 £

Web Design Certificate

4625 £

Creative Communications Certificate

4625 £

International E-Business Certificate

4625 £

Internet Marketing Certificate

4625 £

 

MLS Internatıonal College

Sertifika Programı

Ücret

Management & Leadership , Business Communications

4440 £

Marketing , Advertising & Public Relations

4440 £

Finance & Financial Services

4440 £

Legal Studies

4440 £


London School Of Business And Finance

Sertifika Programı

Ücret

Financial Planning and Analysis

1595 £

Finance for Non – Finance Managers

1595 £

Digital Marketing and Social Media

1595 £

Strategic Brand Management

1595 £

Management Consulting and Project Management

1595 £

Strategic Business Planning

1595 £

Strategic Leadership and Change Management

1595 £

Advanced Financial Modeling

3900 £

 

New York Film Academy

Sertifika Programı

Ücret

Digital Editing

3774 $

Acting

32035 $

Musical Theatre

32000 $

Screenwriting

28000 $

Digital Editing

3774 $

 

Unıversıty Of California Irvine

Sertifika Programı

Ücret

ACP Business Adminisration

7500 $ 

ACP Business Administration + Internship

9600 $

ACP Communications Sytems Design Engineering

7500 $

ACP International Business Operations and Management

7500 $

ACP International Finance

7500 $

 

UC Santa Cruz Extension Silicon Valley

Sertifika Programı

Ücret

Biotechnology

16000 $

Project and Program Management

19000 $

Marketing Management

17500 $

Computer Programing

18000 $

Databased and Data Analytics

18000 $

Embedded Systems

18000 $

 

Yurtdışında Yaşam Masrafları

Yaşam masraflarınız gittiğiniz ülkelere göre değişmekle birlikte ortalama aylık 200 – 250 £/€/$ olarak belirlenebilir.

Sertifika Programı Vizesi

Detaylı bilgi için öğrenci vizesi sayfamıza bakınız.

Yurtdışında Okurken Çalışma

Detaylı bilgi için Yurtdışı Çalışma İzni sayfamıza bakınız.

Ices Turkey Sertifika Programı Danışmanlığı

ICES Yurtdışı Eğitim Danışmanları okul seçiminden vize işlemlerine kadar danışmanlık hizmeti vermektedir.

Öğrencilerimizin işlemleri bitip eğitimlerine başladıktan sonrada danışmanlık hizmetimiz bitmiyor. Öğrencilerimizin süreçlerini takip edip danışmanlık yapmaya devam ediyoruz.

Yurtdışı Sertifika Programları Yorumları ve Görüşleri

ICES Turkey öğrencilerinin yurtdışı sertifika programı ve diğer programlardaki deneyimlerini detaylı incelemek için burayı tıkla!

Sertifika & Diploma Programı

Online Sertifika

Modul Online Learning Pathways Nedir?

Modul Online Öğrenme Yolları, Avusturya’da bulunan Modul Üniversitesi Viyana tarafından kurulmuş ve geliştirilmiş bir uzaktan eğitim sistemidir. Modul Online eğitim sisteminde bulunan çeşitli sertifika programları ile hem öğrenciler hem de profesyonelleri iş ve eğitim dünyasına hazırlamaktadır. Modul Online’da Mesleki Beceriler & Gelişim, Uluslararası İşletme, Turizm & Otelcilik ve İngilizce Öğrenimi alanlarında sertifika programları sunulmaktadır. Modul Online’da verilen kurslar Coursera for Campus online öğrenme platformuyla beraber yürütülmektedir ve alınan eğitimler Northwestern Üniversitesi, John Hopkins Üniversitesi, London Üniversitesi, Michigan Üniversitesi, IESE İşletme Okulu gibi dünyaca tanınan başarılı okullar tarafındaki eğitmenler tarafından verilmektedir. Ayrıca sosyal medya alanında yer alan programlar ise Facebook, Google ve IBM gibi dünya devi teknoloji şirketlerinde çalışan üst düzey temsilciler tarafından verilmektedir.

Modul Online Avantajları Nelerdir?

 • İstenilen yer ve zamanda eğitim alınmanız mümkündür, derslerinizi evinizin rahatlığında alabilirsiniz.
 • Bilgiye erişim kolay ve hızlıdır ve dilerseniz 24 saat eğitim alabilirsiniz. Derslere katılırken bir saat sınırlamanız bulunmamaktadır.
 • Modul Online Eğitim Sisteminde derslere bağlanmak için birden fazla prosedür gerekmez ve kolayca bağlantı kurabilirsiniz ve bu durum zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur.
 • Modul Online, dünyanın en iyi eğitmenlerine ve kurs içeriğine erişerek sınıfının en iyisi çevrimiçi öğrenme deneyimini sunan "Coursera for Campus" çevrimiçi öğrenme platformuyla ortak çalışmaktadır. Coursera for Campus, insanların her zaman ve her yerde öğrenmelerine olanak tanıyan en son eğitim teknolojisini kullanır.
 • Aldığınız sertifika Avusturya’nın önemli eğitim kurumlarından biri olan Modul Üniversitesi Viyana tarafından verilmektedir. Ayrıca burada bir sertifika programını tamamladıktan sonra elde edeceğiniz dijital bir sertifikanın yanı sıra Modul Üniversitesi Viyana’ya yapacağınız lisans eğitiminde 2 yıl geçerli olan kısmi bir burs kazanmaktasınız.
 • Sertifika programlarına başlayabilmek için gerekli İngilizce skoru B2’dir. İngilizcesi yetersiz öğrenciler için Modul Online’da İngilizce kursları da bulunmaktadır. İngilizceniz yetersiz ise IELTS hazırlık kursu, İş İngilizcesi, Turizm ve Otelcilik için İngilizce gibi programlarla kendinizi geliştirebilir ve buna dair sertifikalar alarak özgeçmişlerini güçlendirebilirsiniz.

Modul Online Eğitimde Bulunan Programlar Nelerdir?

 • Sosyal Medya Pazarlaması- Social Media Marketing
 • Veri Bilimine Giriş- Introduction to Data Science
 • İşletme Psikolojisine Giriş- Introduction to Business Psychology
 • Girişimciliğe Giriş - Introduction to Entrepreneurship
 • Turizm ve Otelciliğe Giriş- Introduction to Tourism & Hospitality
 • Girişimciliğin Temelleri - Entrepreneurship Essentials
 • Kültürler Arası Liderlik- Cross Cultural Leadership
 • Sürdürülebilir İş İlkeleri - Principles of Sustainable Business
 • Mesleki Gelişim için Temel Beceriler -Essential Skills for Professional Development
 • Konaklama İşletmeciliği Profesyonel Sertifikası - Hospitality Management Professional Certificate
 • Konaklama Pazarlaması Profesyonel Sertifikası - Hospitality Marketing Professional Certificate
 • Turizm Pazarlama Uzmanı Sertifikası - Tourism Marketing Professional Certificate
 • Sürdürülebilir Turizm Planlaması Profesyonel Sertifikası - Sustainable Tourism Planning Professional Certificate

Modul Online’da Eğitim Süresi ve Ücretleri Nelerdir?

Modul Online’da verilen sertifika programlarının süresi 6 aydır. Sertifika ücretlerinin ödemesi tek seferde yapılabileceği gibi taksit seçeneği de vardır. Sertifika ücreti toplamda €699’dur ve bunu 6 taksite kadar bölerek ödeme yapabilirsiniz.

Modul Online veya diğer çevrimiçi sertifika programları hakkında bilgi almak isterseniz ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımız ile 444 2 223 numaralı çağrı merkezimizden iletişime geçebilir, buradan form doldurabilir veya buradan mail gönderebilirsiniz.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste