Sertifika & Diploma Programı

Sertifika & Diploma Programı

Yurt dışında sertifika ve diploma programları son yıllarda ülkemizde eğitim alanında ilgi gören programların arasında yer almaktadır. Yurt dışında sertifika ve lisans eğitimini ülkemizde sayısı gittikçe artan öğrenci kitlesi tarafından talep edilir yapan nedenlerden başlıcası öğrencilerin yurt dışında sertifika ve diploma programlarının sunduğu teorik eğitim alıp bunu staj veya çalışma imkanları ile birleştirme fırsatıdır. Bu imkan yurt dışında sertifika ve diploma programlarını öğrenciler için önemli bir seçenek olarak karşımıza çıkarmaktadır.

Yurt dışında sertifika ve diploma programlarını tercih eden öğrenciler bir çok kriteri göz önünde bulundurmak durumundadırlar. Yurt dışında onlarca farklı ülkede, yüzlerce üniversite ve kolejde, binlerce farklı alanda sunulan sertifika ve diploma programları titizlikle araştırılıp öğrenim görülecek programa karar verilmelidir. Öğrencilerin yurt dışında sertifika ve diploma programlarını tercih etmelerindeki önemli etkenlerin başında yurt dışında sertifika ve diploma programlarının giriş şartlarının yüksek lisans programlarına nazaran daha kolay ve maliyetlerinin yüksek lisans programlarına göre daha düşük olmasıdır. Öğrenciler yurt dışında yüksek lisans eğitimi almak istedikleri takdirde lisans mezuniyet ortalamasından, GRE ve GMAT gibi sınavlardan ve dil yeterlilik sınavlarından yüksek skorlara ihtiyaç duymaktadırlar ancak yurt dışında sertifika ve diploma programlarına başvuran öğrencilerin GRE ve GMAT sınavlarını almalarına gerek olmamaktadır. Yurt dışında sertifika ve diploma programlarında eğitim almak isteyen öğrencilerin yüksek lisans programlarına giriş için gerekli olan yüksek mezuniyet ortalamasına da ihtiyaçları bulunmamaktadır.

Yurt dışında sertifika ve diploma programları 1 ay ile 36 ay arasında değişmektedir. Öğrencilerin başlıca tercih ettiği ülkeler Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya ve Avrupa ülkeleridir. Öğrenciler yurt dışında sertifika ve diploma programlarını tercih ederken iş dünyasında kendilerine gerekli olan eğitim modelini seçmelidirler. Yurt dışında sertifika ve diploma programlarının öğrencilere sunduğu en büyük fırsat ise lisans eğitiminde alınan teorik eğitimin sertifika ya da diploma programı aracılığıyla pratiğe dökülmesidir. Öğrenciler sertifika ve diploma programları sayesinde hem uzmanlaşmak istedikleri alandaki bilgilerini geliştirme fırsatı bulurken hem de staj imkanları ile pratikte deneyim kazanacaklardır. Yüksek lisans eğitimindeki teorik ve bilimsel yaklaşım yerine sertifika ve diploma programlarının pratiğe dönük uygulama modeli iş dünyasında erken tecrübe kazanmak ve profesyonel hayata hazırlanmak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Yurt dışında sertifika ve diploma programları düşük eğitim maliyetleri sayesinde öğrenciler tarafından yüksek lisans programlarına nazaran daha çok talep görmektedirler. Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler aynı üniversitelerden daha düşük bütçelere eğitim alırken aynı zamanda resmi bir sertifika ya da diplomaya sahip olmaktadırlar. Bu yüzden de yurt dışında sertifika ve diploma programları son yıllarda bir çok öğrenci tarafından post-graduate eğitim hayatlarının bir bölümünü oluşturmaktadır.

Giriş Koşulları


Yurt dışında sertifika ve diploma eğitimi için üniversitelere giriş koşulları ülkeden ülkeye değişmektedir ancak genel olarak uygulanan koşullar:

Yeterli Düzeyde olan Not Ortalaması (Üniversite Mezuniyet Ortalaması/GPA)
Yüksek Lisans eğitiminin alınacağı okulun belirlediği dil sınavından yeterli başarıyı göstermek ( IELTS/ TOEFL/ DELE/ TestDAF vb.)
Adayın CV(Özgeçmişi)’si
~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!