İletişim

Yurt dışında sertifika ve diploma programları son yıllarda ülkemizde eğitim alanında ilgi gören programların arasında yer almaktadır. Yurt dışında sertifika ve lisans eğitimini ülkemizde sayısı gittikçe artan öğrenci kitlesi tarafından talep edilir yapan nedenlerden başlıcası öğrencilerin yurt dışında sertifika ve diploma programlarının sunduğu teorik eğitim alıp bunu staj veya çalışma imkanları ile birleştirme fırsatıdır. Bu imkan yurt dışında sertifika ve diploma programlarını öğrenciler için önemli bir seçenek olarak karşımıza çıkarmaktadır.

Yurt dışında sertifika ve diploma programlarını tercih eden öğrenciler birçok kriteri göz önünde bulundurmak durumundadırlar. Yurt dışında onlarca farklı ülkede, yüzlerce üniversite ve kolejde, binlerce farklı alanda sunulan sertifika ve diploma programları titizlikle araştırılıp öğrenim görülecek programa karar verilmelidir. Öğrencilerin yurt dışında sertifika ve diploma programlarını tercih etmelerindeki önemli etkenlerin başında yurt dışında sertifika ve diploma programlarının giriş şartlarının yüksek lisans programlarına nazaran daha kolay ve maliyetlerinin yüksek lisans programlarına göre daha düşük olmasıdır. Öğrenciler yurt dışında yüksek lisans eğitimi almak istedikleri takdirde lisans mezuniyet ortalamasından, GRE ve GMAT gibi sınavlardan ve dil yeterlilik sınavlarından yüksek skorlara ihtiyaç duymaktadırlar ancak yurt dışında sertifika ve diploma programlarına başvuran öğrencilerin GRE ve GMAT sınavlarını almalarına gerek olmamaktadır. Yurt dışında sertifika ve diploma programlarında eğitim almak isteyen öğrencilerin yüksek lisans programlarına giriş için gerekli olan yüksek mezuniyet ortalamasına da ihtiyaçları bulunmamaktadır.

Yurt dışında sertifika ve diploma programları 1 ay ile 36 ay arasında değişmektedir. Öğrencilerin başlıca tercih ettiği ülkeler Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya ve Avrupa ülkeleridir. Öğrenciler yurt dışında sertifika ve diploma programlarını tercih ederken iş dünyasında kendilerine gerekli olan eğitim modelini seçmelidirler. Yurt dışında sertifika ve diploma programlarının öğrencilere sunduğu en büyük fırsat ise lisans eğitiminde alınan teorik eğitimin sertifika ya da diploma programı aracılığıyla pratiğe dökülmesidir. Öğrenciler sertifika ve diploma programları sayesinde hem uzmanlaşmak istedikleri alandaki bilgilerini geliştirme fırsatı bulurken hem de staj imkanları ile pratikte deneyim kazanacaklardır. Yüksek lisans eğitimindeki teorik ve bilimsel yaklaşım yerine sertifika ve diploma programlarının pratiğe dönük uygulama modeli iş dünyasında erken tecrübe kazanmak ve profesyonel hayata hazırlanmak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

 

Yurtdışı Diploma Denkliği

Sertifika programlarında okumuş öğrenciler Türkiye’de denklik işlemi yapmazlar. Bu programlar kısa dönem uzmanlık programları olduğu için Türkiye’de denk olarak sayıldığı bir program bulunmamaktadır.

Yurt dışında sertifika ve diploma programları düşük eğitim maliyetleri sayesinde öğrenciler tarafından yüksek lisans programlarına nazaran daha çok talep görmektedirler. Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrenciler aynı üniversitelerden daha düşük bütçelere eğitim alırken aynı zamanda resmi bir sertifika ya da diplomaya sahip olmaktadırlar. Bu yüzden de yurt dışında sertifika ve diploma programları son yıllarda birçok öğrenci tarafından post-graduate eğitim hayatlarının bir bölümünü oluşturmaktadır.

 

Yurtdışı Sertifika Programları Kabul Ve Başvuru Şartları

Yurt dışında sertifika ve diploma eğitimi için üniversitelere giriş koşulları ülkeden ülkeye değişmektedir ancak genel olarak uygulanan koşullar:

  • Yeterli Düzeyde olan Not Ortalaması (Üniversite Mezuniyet Ortalaması/GPA)
  • Yüksek Lisans eğitiminin alınacağı okulun belirlediği dil sınavından yeterli başarıyı göstermek ( IELTS/ TOEFL/ DELE/ TestDAF vb.)
  • Adayın CV(Özgeçmişi)’si 

 

Yurtdışı Sertifika Programları Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Yurtdışındaki sertifika programlarına katılmak için başlangıç tarihinizden en az 6 ay önce başvuru yapmanızı öneririz. Gidilecek ülkenin vize prosedürü de göz önüne alındığında ortalama 8-10 hafta öncesinden danışmanınızla iletişime geçmenizde fayda vardır.

 


Yurtdışı Sertifika Programları Fiyatları ve Ücretleri

Sertifika programlarının ücretleri seçilecek ülke ve okula göre oldukça farklılık gösterir. Ortalama olarak maliyetler şu şekildedir :

 

Hove College

Digital Design Diploma 8375 £

Creative Communications Advanced Diploma

8375 £

Web Design Diploma

8875 £

Creative Communications Diploma

8875 £

International E-Business Diploma

8875 £

Digital Design Certificate

4625 £

Web Design Certificate

4625 £

Creative Communications Certificate

4625 £

International E-Business Certificate

4625 £

Internet Marketing Certificate

4625 £

 

 

MLS Internatıonal College

Management & Leadership , Business Communications

4440 £

Marketing , Advertising & Public Relations

4440 £

Finance & Financial Services

4440 £

Legal Studies

4440 £


 

London School Of Business And Finance

Financial Planning and Analysis

1595 £

Finance for Non – Finance Managers

1595 £

Digital Marketing and Social Media

1595 £

Strategic Brand Management

1595 £

Management Consulting and Project Management

1595 £

Strategic Business Planning

1595 £

Strategic Leadership and Change Management

1595 £

Advanced Financial Modeling

3900 £

 

 

New York Film Academy

Digital Editing

3774 $

Acting

32035 $

Musical Theatre

32000 $

Screenwriting

28000 $

Digital Editing

3774 $

 

 

Unıversıty Of California Irvine

ACP Business Adminisration

7500 $ 

ACP Business Administration + Internship

9600 $

ACP Communications Sytems Design Engineering

7500 $

ACP International Business Operations and Management

7500 $

ACP International Finance

7500 $

 

 

UC Santa Cruz Extension Silicon Valley

Biotechnology

16000 $

Project and Program Management

19000 $

Marketing Management

17500 $

Computer Programing

18000 $

Databased and Data Analytics

18000 $

Embedded Systems

18000 $

 

Yurtdışında Yaşam Masrafları

Yaşam masraflarınız gittiğiniz ülkelere göre değişmekle birlikte ortalama aylık 200 – 250 £/€/$ olarak belirlenebilir.

 

Sertifika Programı Vizesi

Detaylı bilgi için öğrenci vizesi sayfamıza bakınız.

 

Yurtdışında Okurken Çalışma

Detaylı bilgi için Yurtdışı Çalışma İzni sayfamıza bakınız.

 

Ices Turkey Sertifika Programı Danışmanlığı

ICES Yurtdışı Eğitim Danışmanları okul seçiminden vize işlemlerine kadar danışmanlık hizmeti vermektedir.

Öğrencilerimizin işlemleri bitip eğitimlerine başladıktan sonrada danışmanlık hizmetimiz bitmiyor. Öğrencilerimizin süreçlerini takip edip danışmanlık yapmaya devam ediyoruz.

 

Yurtdışı Sertifika Programları Yorumları ve Görüşleri

ICES Turkey öğrencilerinin yurtdışı sertifika programı ve diğer programlardaki deneyimlerini detaylı incelemek için burayı tıkla!

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste