İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
  • Tüm Yorumlar
  • Master
  • Dil Okulları
  • Üniversite
Dil Okulu (Dubai)
Nagihan Yurt
Dil Okulu (Dubai)

Dil eğitimi almaya karar verdikten sonra araştırma yaparken soru işaretlerimi en iyi gideren firma. Başvuru sürecimi danışmanım Bengü Arslan’la yürüttük. Vize sürecim, konaklamam ve okul işleyişi aynen bilgilendirildiğim gibi oldu. Şuan sorunsuz bir şekilde eğitimime başlamış bulunmaktayım. ICES TURKEY’e ve danışmanıma teşekkür ediyorum.

Malta Dil Okulu
Hüseyin Öztürk
Malta Dil Okulu

Dil okulumu hizmetimi ICES Kadıköy şubesinden Verda Hanım’ın çok kısa sürede organize etmesi sayesinde aldım. Bir haftadan kısa bir sürede okulumu, dil seviyemi, kalacağım yeri ve oraya ilk gittiğimde yapacaklarımı kusursuz bir şekilde organize etti ve sayesinde hiç sorun yaşamadım. Okulda oldugum surec boyunca da bir sorun yasayip yasamadigimi kontrol edip, her zaman bir desteğimin olduğunu hissettirdi. ICES ve Verda Hanım sayesinde çok verimli bir eğitim süreci gecirdim ve surec boyunca oldukça eglendim. Kendilerine cok tesekkur ederim.

Dil Okulu - İngiltere
Fahri Dönderici
Dil Okulu - İngiltere

ICES Kadıköy aracılığıyla kızımı Oxford Kaplan Dil Eğitimine gönderdim. Hangi okulun olacağı, hangi ülkede, hangi şehirde, aile yanı mı yurt mu olacağı konusunda vize alımında ve de gitmeden önce ve gittikten sonra bu süreçte desteğini ve irtibatını devam ettiren adeta Oxford’la bizim aramızda köprü olan başta Verda Hanıma çok teşekkür ederim.

Yaz Okulu - İngiltere
Şehvar Perçin
Yaz Okulu - İngiltere

Oğlum 15 yaşında. ICES Danışmanlık firması ile İngiltere Cambridge’e gitti. 15 gün LSI okulunda eğitim gördü. Okulun hemen yanında Abbey College’da banyolu tek kişilik yurtta kaldı. Okul ve yurt yetkilileri ve transfer çok ilgili ve güvenilir. Stansted havalimanında yarım saatte transferle Cambridge e varıyorsunuz. Öğleye kadar eğitim, öğleden sonra 15.000 gibi adım yaparak şehri geziyorsunuz. Haftasonları Londra, Brighton’a gezi var. Her şey ücrete dahil. Dışarda arkadaşlarıyla yeme isteği dışında para harcamasına gerek yok. Ayrıca yurtta 3 öğün yemek veriliyor. Oğlum çok mutlu döndü. Keşke 1 ay gitseymişim dedi. Güzel arkadaşlıklar edindi. Başvuru sürecinde ve sonrasında oğlum İngiltere’deyken bize yardımları için İstanbul ICES’ten Didem hanıma çok teşekkür ederiz. Vize başvurusunda; şehir, kalacak yer seçiminde ve oğlum İngiltere’deyken defalarca Didem hanımı aradım Ve sunduğu alternatiflerle, yardımlarıyla beni çok iyi aydınlattı. Tekrar ICES ailesine teşekkür ederiz. Yeniden karşılaşmak dileğiyle…

Üniversite - Almanya
Mert Özgün
Üniversite - Almanya

Almanya Berlin SRH University of Applied Sciences Master programıma devam etmekteyim. Bu süreçte her zaman bana yardımcı olan, sorularımı yanıtlayan ve benimle iletişim halinde olan Didem Hanım ve Özge Hanım'a özverili çalışmalarından, profesyonel ve samimi yaklaşımlarından ötürü sonsuz teşekkür ediyorum.

Üniversite - Polonya
Efe Karcıoğlu
Üniversite - Polonya

Başarılı bir sekilde üniversiteye kabul aldım ve vize işlemlerim tamamlandı. Şuan Polonya’da okuyorum.

Dil Okulu - İrlanda
Öztürk Çakmakçı
Dil Okulu - İrlanda

Küçük kızım Aybala'm Elektrik Elektronik Mühendisliğini bitirince dil becerisini geliştirmek için yurt dışına gitmeye karar verdi. Bu konuda İnternet üzerinden bir araştırma yaptık. Kızım İrlanda'ya gitmeye karar verdiğinde İstanbul 'daki bir firmayla görüştük. Bu firma bize vize için koşullarımızın uygun olmadığını söyledi. Kızım, ICES Türkiye firmasıyla iletişime geçti. Begüm Hanım ve Ceren Hanım ile yaptığımız sesli- görüntülü görüşmelerde bize moral verdiler ve olmaz denileni başardılar. Kızım şu an İrlanda'da ve çok mutlu. Bengü Hanım ve Ceren Hanıma teşekkür ediyorum.

Technical University Dublin, Yüksek Lisans
Melih Tokgözoğlu
Technical University Dublin, Yüksek Lisans

İlk olarak ICES Turkey İstanbul ekibine teşekkür etmek istiyorum. İrlanda'ya gelmeden önce İrlanda'daki okullar, iş olanakları, kültür konularında hiçbir şeyi es geçmeden beni cok iyi bilgilendirdiler. Özgeçmişim ve kariyer tecrübelerim değerlendirdikten sonra bana en uygun master programını seçtiler. Her şey benim için çok yolunda gitti ve gelir gelmez bir restoranda garson olarak çalışmaya başladım. Bu sırada yüksek lisans programıma devam ettim. Master'ım biter bitmez uluslararası bir finans şirketiyle 3.5 yıllık bir iş sözleşmesi imzaladım.  Master programımı 2.1 Upper Honors yani yüksek derece ile bitirerek ICES Turkey sayesinde İrlanda'daki kariyerime güzel bir başlangıç yapmış oldum!

University of Wroclaw, Polonya (Lisans)
Efecan Karcıoğlu
University of Wroclaw, Polonya (Lisans)

Başarılı bir şekilde University of Wroclaw'dan kabul aldım, vize işlemlerim tamamlandı ve şu an Polonya'da okuyorum. Sorunsuz geçen tüm süreçlerdeki yardımlarınızdan ötürü teşekkür ederim. 

University of Szeged, Macaristan (Lisans)
Güleycan Aydost Doğanay
University of Szeged, Macaristan (Lisans)

University of Szeged'de lisans eğitimi yolculuğumda bana çok yardımcı oldunuz, sonsuz teşekkürler! Okul seçiminden başvuru sürecine, belgelerimden vize işlemlerine kadar herşey sorunsuz ilerledi! Macaristan'da çok mutluyum! Emek ve yardımlarınız için çok sağolun ICES Turkey!

Mount Allison University, Kanada (Lisans) + Moncton Flight College, Kanada (Pilotaj Programı)
Somaiya Nasiri
Mount Allison University, Kanada (Lisans) + Moncton Flight College, Kanada (Pilotaj Programı)

Merhaba ben Somaiya! Kanada'da eğitimim tam istediğim gibi gidiyor, gerek üniversite açısından gerek Moncton Flight College açısından çok memnunum. Şehir ve üniversite kampüsü çok küçük. Sınıflar ve öğrenci sayısı da çok az, ki bu bir avantaj çünkü hocalarla çok iyi iletişim kuruyoruz, nerdeyse hocalar bütün öğrencilerin isminden başlayıp majorlarını kadar biliyorlar. Aynı şekilde kampüste herkes birbirlerini tanıyor ve bu insanı tıpkı evindeymiş gibi hissettiriyor. Şehrin içerisinde Hastane, Banka, Kafe, Eczane ve Marketler mevcut ve kampüsten 5 dakika yürüme mesafesinde. Ama, tek dezavantaj şehirde boş zamanlarda yapılacak çok şeyin olmadığı. Benim gibi büyük şehirde yaşayanlar başta zorluk çekebilir ama zamanla alışılan bir şey. Ben haftada 4 gün Moncton Flight College'e gittiğim için eğlenmeyi düşünecek zamanım pek olmuyor :) Flight traininglerim de 4 haftadır başladı ve çok güzel ilerliyor, Moncton Flight College, Greater Moncton Romeo International Airport'un hemen yanında. Hafta sonları dahil haftada 3-4 gün oraya uçuş derslerim için gidiyorum. Mount Allison'da profesörlerin öğrencilerle çok iyi iletişimleri var. Ders başı haftada 2 gün ''Office hours'' denilen saatlerde hocalardan birebir ders alabiliyor, anlamadığımız konuları soruyoruz. Çoğu sınıfta öğrenci sayısı 50'yi geçmiyor, bundan dolayı hocalara ulaşamamak imkansız gibi bir şey. Ders içerikleri de gayet istediğim gibi. Ders sırasında neredeyse soru cevap şeklinde ilerliyoruz, anlamadığımız noktalar hemen bize anlatılıyor. Dün Kanada havacılık radyo ve öğrenci pilot izin lisansımı aldım. Bu Solo uçuşum için hazır olduğumu gösteriyor! Tekrardan sizden ve ICES eğitim danışmanlığından bütün destekleriniz için çok teşekkür ediyorum.

Lise Değişim Programı - Kanada
Kumsal
Lise Değişim Programı - Kanada

Bana okul, konaklama, götürmem gereken her türlü belge ve başvurularımda çok yardımcı oldunuz. Gerçekten ICES olmasaydı nasıl buralara gelirdim bilmiyorum. Üniversite başvurularımda da kesinlikle sizinle çalışmak istiyorum! Tüm emekleriniz için çoook teşekkürler 🤩

Leiden University, Hollanda (Lisans)
Mariam Mesablishvili
Leiden University, Hollanda (Lisans)

Den Haag'tan herkese merhabalar. Yurt dışı başvurusunun nasıl işlediğini bilmediğim ve stresten patladığım dönemde bana yardımcı olan ICES Turkey sayesinde şu an size burdan yazabiliyorum. Bu dönemimi daha az stresli ve hızlı bir hale getirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Başta Berk Bey olmak üzere çalıştığım herkes iyi ki varlar. İyi ki sizinle çalışma fırsatım olmuş!

Copenhagen, Denmark
Can Aygün
Copenhagen, Denmark

Merhaba,
Ben Can Aygün. Bu sene Koç Üniversitesinden başarıyla mezun oldum ve yüksek lisans başvurularımı yaparken ICES ekibinden destek almaya karar verdim. Başvuru sürecimin başından sonuna benimle yakından ilgilenen, işlerimi hafifleten, her soruma yanıt veren ve burs başvurularımda da gereken desteği esirgemeyerek başarıya ulaşmamda anahtar değere sahip ICES ekibine, Berk beye ve Özge hanıma çok teşekkür ediyorum! Kopenhag Üniversitesinde eğitimime başlıyor ve yeni bir yaşam ve kariyer için adım atıyorum, herkese bu süreçte ICES Turkiye danışmanlarından destek almasını tavsiye ederim!

Brighton University & IFP Kaplan Pathways
Hatice Mertoğlu
Brighton University & IFP Kaplan Pathways

Bu geçirdiğim stresli yolculuğumda bana limitsiz destek gösterdiğiniz, her soruma, sorunuma çözüm ve cevap bulduğunuz için teşekkür ederim. Bu zorlu süreci en kolay ve en hızlı şekilde halletmeme yardımcı olduğunuz içinde öyle. Özellikle Alpkan bey olmak üzere, benimle ilgilendiği için ve yardımcı olduğu için çook teşekkür ederim. Sayenizde her şeyim sorunsuz bir şekilde halloldu:) iyi ki varsınız! İyi ki sizlerle çalışmışım!

Tilburg University - Hollanda (Lisans)
Beste Özyürekoğlu
Tilburg University - Hollanda (Lisans)

Turkiye mi yurtdisi mi ikilemiyle basladigim basvuru surecim boyunca kafamdaki tum soru isaretlerini sildikleri icin, bikmadan usanmadan sorularimi yanitladiklari ve sonunda kararimi verirken en buyuk destegi verdikleri icin ICES Turkey ekibine oncelikle cok tesekkur ediyorum. Donanimli, ne yapmasi gerektigini cok iyi bilen ve profesyonel ekip sayesinde her sey o kadar kolay ilerliyor ki. Dogru yonlendirmeleriyle beraber basvurdugum 5 universitenin tumunden kabul aldim ve burslu kabul edildigim Tilburg University'i sectim. Her sey icin cok tesekkur ederim ICES Turkey ekibi, iyi ki varsiniz!

Vrije Universiteit Amsterdam - Hollanda (lisans)
Kaan Çentoğlu
Vrije Universiteit Amsterdam - Hollanda (lisans)

Amsterdam'da bilgisayar mühendisliği eğitimine başvuru ve hazırlık sürecimde ICES Turkey ekibiyle çalıştım. Sicak kanli, ilgili ve guven vericiler. En ufak bir problemde bile yardimci oluyorlar. Okul ve vize islemleri sorunsuz halloldu, tesekkür ederim her şey için

Warsaw University of Technology - Polonya (lisans)
Alp Dağarslan
Warsaw University of Technology - Polonya (lisans)

Varşova'dan selamlar.. Her an her konuda yardımcı olan, danışmandan çok abilerim ve ablalarım olarak gördüğüm insanlar. Hepsine bu attığım adımda bana destek oldukları için binlerce defa teşekkür ederim

Aras YENER - Kanada
Aras YENER
Aras YENER - Kanada

Okul basvurularimi ICES Turkiye ile birlikte yaptik. Oncelikle Berk Bey ve Alpkan Beye cok tesekkur ederim.Covid 19dan dolayi okul basvurularinda ciddi problemler yasanmasina ragmen; beni istedigim okula yerlestirdiler. Siddetle tavsiye ediyorum.

Toronto Royal Crown Academic School - Kanada (Lisans)
Mete Gülmez
Toronto Royal Crown Academic School - Kanada (Lisans)
Değerli Didem Hanım, 
 
Oğlum Mete, Mart 2017 'de ICES/TURKEY Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı rehberliğinde Kanada-Toronto Royal Crown Academic School 'da başladığı lise eğitimini Haziran 2020 itibarıyla dereceyle tamamladı. 
 
Sadece oğlumuza uygun bir okulun bulunup öğrencinin eğitime başlatılması ile yetinmediniz, ilerleyen zamanlarda karşılaştığımız bir dizi sorunlara da (eğitim, vize vb.) her aradığımızda cevap verdiniz, çözülmesine yardımcı oldunuz. Öte yandan Selin Hanımın Royal Crown 'da bulunması ise bize ayrı bir emniyet ve güven duygusu verdi. Bu süreçte Mete'ye orada çok yardımcı oldu. 
 
Mete, University of TORONTO - St. George Campus 'ten kabul aldı ve kaydını yaptırdı. Eylül 2020 'den itibaren Faculty of Arts & Science / Life Sciences Programı ile eğitimine devam edecek. Hedefi biyoloji, viroloji üzerine akademik çalışma yapmak veya doktor olmak.
 
Bu eğitim sürecinin en başından bugüne kadar vermiş olduğunuz destek, moral ve danışmanlık hizmetleri için sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır.   
 
İyi çalışmalar dilerim.  
Bülent Gülmez
Elif YÜZER - Barcelona
Elif YÜZER
Elif YÜZER - Barcelona

Merhaba; geçtiğimiz yıl ICES Turkey Kadıköy şubesi ile iletişime geçtik. Didem hanım ile tanışma fırsatı bulduk. İyi ki tanışmışız. Oğlum için tercih ve yönlendirmelerde çok isabetli kararlar verdik... Birçok ülkede kabul aldık. Oğlum için EU Barcelona'ya karar verdik... Okula pandemiden dolayı online devam ediyoruz. Ama bu süreçte de okul ile yaşadığım bazı iletişimsizlikte ; Didem hanım anında devreye girdi ve çözüm üretti. Benim kızım da Hollanda Tilburg da okuduğundan bu konularda tecrübeli bir veliyim. Ama danışmanlık konusunda ICES'ten Didem hanımı tavsiye ederim... Doğru tespit ve yönlendirmede çok isabetli olacaktır. İyi ki tanımışız Didem hanımı.... Elif yüzer...

Ali Rıza YÜZER - Barcelona
Ali Rıza YÜZER
Ali Rıza YÜZER - Barcelona
İces Kadıköy ekibine teşekkürlerimi sunarak cümlelerime başlıyorum... Didem hanımla uzun bir araştırma döneminden sonra çalışmaya başladık... Kafamın karışık olduğu bir dönemde; iyi araştırmadan sonra , önüme birçok seçenek sundu. Çok detaylı bilgilendirmeden sonra Eu digital busines'e karar verdim. Neredeyse 1 yılı geride bıraktık ama en ufak bir sorunumda , yanımızda oldu. Desteğini bizden esirgemedi. İyi ki sizinle çalışmaya başladık...
İdil ERPOLAT - Hollanda
İdil ERPOLAT
İdil ERPOLAT - Hollanda

Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünü tamamladıktan sonra ICES ve Didem hanım sayesinde Hollanda'da kilinik psikoloji yüksek lisans başvurularımı kolaylıkla yaptığımı ve tüm sürece baştan sona hakim olduklarını rahatlıkla söyleyebilirim. Önceki deneyimleri sayesinde herhangi bir sorum olduğunda çabuk geri dönüş alabilmek benim için stresli olabilecek başvuru sürecini rahatlıkla atlatmamı sağladı. Sadece başvurana kadar değil, konaklama dahil yerleştikten sonra da sizinle yakından ilgileniyor olmaları bir kez daha doğru bir tercih yaptığımın göstergesi olmuştur. Kendilerine tekrardan teşekkür ediyorum ve hiç tereddütsüz düşünen herkese bu kurum ile çalışmalarını tavsiye ediyorum :)  

Süha Birol - Hollanda
Süha Birol
Süha Birol - Hollanda

ICES ile yollarımız kızım Lal Birol'un yurt dışı eğitimi için seçenekler ararken kesişti. Daha önce başka danışmanlık firmalarıyla da görüşmemiz olduğu için ICES deki farkı anlamamız zor olmadı.

İlk basta Berk Bey’in yaklaşımı, konuya hakimiyeti ve öğrenci isteklerine göre çözümler sunması daha sonrasında Alpkan Bey’in takipçiliği bizi fazlası ile mutlu eden hususlardı.

İyi kaptan kötü deniz de anlaşılırmış, biz de iyi bir seçim yaptığımızı pandemi döneminde daha iyi anladık. Bu süreçte göstermiş oldukları gayret ve vermiş oldukları çaba için ne kadar teşekkür etsek azdır.

Semmelweis University - Macaristan (Lisans)
Prof. Dr. Kaya Kılıç
Semmelweis University - Macaristan (Lisans)

ICES’i ben internetten buldum. İyi ki de bulmuşum. O dönemde kızım için yurt dışı eğitim şartlarını, imkanlarını araştırıyordum. Telefonlaştık ve Sayın Berk ALYENİ ile ilk bilgi alış-verişi için Kadıköy’deki bürosuna gittim. Yılların tecrübesi ile, çok iyi tanıdığı Polonya ve Macaristan bilgileri ile, sorduğum bütün sorularımın cevabını verdi. Beni bu 2 ülke ilgilendiriyordu bu nedenle bu 2 ülkeyi sormuştum. Inanıyorum ki çalıştığı diğer ülkeler ile de aynı rahatlıkla velileri ve öğrencileri bilgilendiriyordur.

 

Açıkçası eşimle, kızımız için böyle kökten bir kararı hemen alamadık ve daha sonra da 2-3 kez Berk Bey ile görüşmemiz gerektiğini hissettik. Her seferinde aynı profesyonellikle bizi bilgilendirdi. ICES’in Szeged ve Semmelweis üniversitelerinin giriş sınavları için müracaatları yapması bizi çok rahatlattı. Vize işlerinde de yönlendirici oldular. Dahası, Macaristan’da okuyan bir öğrencileri bizi orada karşıladı, ilk tedirginliğimizi üstümüzden atıncaya kadar yanımızda bulunması bile bize hoş bir rahatlık sağladı.  

 

Yeni bir ülke, yeni bir Üniversite, kızınız orada okuyacak, başlangıçta aynı tedirginliği eminim tüm anne-babalar hissediyorlardır. İşte böyle bir anda, yanınızda ICES’in varlığını hissetmeniz sizi çok rahatlatıyor.

 

Sadece ilk başvuruda değil, daha sonra da okul ile, ülke ile ilgili ne zaman bir sorun olsa, telefonun ucunda bizi ilgiyle dinleyen, yardımcı olmaya çalışan bir Berk Beyin, Alpkan Beyin, Elif Hanım’ın olduğunu bilmek, inanın çok güzel bir duygu.

 

ICES’e ve çalışanlarına eğitime sağladıkları bu katkıları ve bize yaptıkları yardımları için çok teşekkür ediyoruz.

 

Prof. Dr. Kaya KILIÇ

Warsaw University of Medicine (lisans)
İdil Kılıç
Warsaw University of Medicine (lisans)

ICES ekibine merhabalar. Kızım iyiki sizi bulmuş.
Kızımın Varşova Medical University
Okumak için çıktığı yolculukta yanımızda olduğunuz için çok çok teşekkürler.
Yaklaşık bir yıl boyunca hem burada hem Varşovada verdiğiniz hizmetlerden son derece memnun kaldık. Berk beyin, özellikle gece gündüz demeden her türlü sorularıma, her türlü kafama takılan noktaları istişare ederek beni bilgilendirmelerine ayrıca teşekkür ederim.
Yurtdışı eğitimleri içim ICES gibi Profesyonel
Bir firmayla çalışmanızı tavsiye ederim.
Pişman olmazsınız.

Griffith College - İrlanda (Yüksek Lisans)
İpek Nur Andaç
Griffith College - İrlanda (Yüksek Lisans)

Ices Turkey, Griffith College Dublin’de master eğitimim için başvuru, kabul, vize işlemleri, konaklama her konuyla yakından ilgilendi. İşlerini son derece profesyonelce yapan, prensipli, başarılı ve bir o kadar da sizi dinleyip isteklerinizi önemseyen, fikir veren, her daim ulaşabileceğiniz şahane bir ekip. Özellikle işin başından beri bana çok yardımcı olan, her konuda desteğini hissettiğim Yeşim Hanım ve Berk Bey’e çok çok teşekkürler. İyi ki varsınız :)

Warsaw University of Technology - Polonya(Lisans)
Eren Gevgili
Warsaw University of Technology - Polonya(Lisans)

Polonya’da Varşova Teknoloji Üniversitesine gitmeden önceki tüm işlemlerde yanımda olmalarının yanı sıra gittikten sonra da çok ilgililerdi.Hem ICES hem de sorumlu olan Berk abi çok ilgiliydi gönül rahatlığıyla iletişime geçebilirsiniz.

City University London - İngiltere (Yüksek Lisans)
Atakan Atlamaz
City University London - İngiltere (Yüksek Lisans)

Kendileri aracılığıyla yüksek lisans başvurularında bulundum. Her evrede çok yardımcı oldular. Alanlarında başarılı, çalışkan ve güler yüzlü bir ekip. Başta Berk Bey ve Yeşim Hanım olmak üzere tüm ekiplerine buradan da teşekkürlerimi sunarım :) Yurt dışına eğitime gitmeyi düşünenler için rahatlıkla tavsiye ediyorum.

Nottingham Trent University - İngiltere (yüksek lisans)
Mısra Arabacı
Nottingham Trent University - İngiltere (yüksek lisans)

ICES Turkey ekibi, yüksek lisans başvuru sürecimde çok yardımcı oldu. Bürosuna yaşadığım yerin uzaklığı nedeniyle hiç uğrayamama rağmen telefon ve mail yolundan tam destek sağladılar. Özellikle Berk beye yardımları ve emeği için çok teşekkür ediyorum.

Fanshawe College - Kanada(yüksek diploma programı)
Kuzey Çelebi
Fanshawe College - Kanada(yüksek diploma programı)

Master eğitimim için danışmanlık aldım. Okul kabülümden vize hizmetlerine kadar gayet düzenli ve hızlı şekilde sürecim işledi. Bu süreçte özellikle Berk, Yeşim ve Alpkan’ın yardımı oldu. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Tilburg University - Hollanda (lisans)
Barkın Ünal
Tilburg University - Hollanda (lisans)

ICES Turkey ekibine, tüm başvuru sürecimde eksiksiz destek sağladıkları için ve karşılaştığım tüm problemleri aşmamda yardımcı oldukları için teşekkür ederim.

University College Dublin - İrlanda (lisans)
İ*** B***
University College Dublin - İrlanda (lisans)

İrlanda'da lisans eğitimime başvuru ve vize sürecinde her adımda Berk Bey, Yeşim Hanım, Alpkan Bey ile birlikte tüm ICES Ailesi çok yardımcı oldu. En endişeli anlarımda içtenlikle sorularımı yanıtlayıp yönlendirmeleriyle süreci çok daha kolay hale getirdiler. Bu güleryüzlü ve çalışkan ekibe bana gösterdikleri özveri için çok teşekkür ederim.

Dil Okulu (Kanada)
Ayça Menzi
Dil Okulu (Kanada)

Merhaba ben Ayca Menzi. Temmuz ve Agustos 2018’de Global Village dil okuluyla 2 aylik dil okulu icin Kanada’ya geldim. Ilk gunumde okulda seviye belirleme sinavina girdim ve orta duzeyde ingilizcem belirlendi. Bu surecte aile yaninda kaliyorum ilk basta cok farkli gelsede suan cok memnunum. Hem evde hem de okulda ingilizce konusmam gerektigi icin ingilizce konusma konusunda kendimdeki degisimi farkedebiliyorum. Kanada’da yasam pek ucuz degil ama bir ogle yemeginde ortalama 3 dolar ayiriyorum geri kalan ogunlerimde evde yedigim icin cok zorlanmiyorum. Egitim alirken okulun hazirladigi New York gezisine katildim. Her sey cok guzeldi herkes cok ilgiliydi. Genel olarak cok guzel bir deneyim yasiyorum. Hem farkli kulturleri ogrenebiliyorum, hem gezebiliyorum hemde ingilizcemi keyifli bir sekilde gelistirmis oluyorum. Bu surecte her zaman yanimda olan Şila Başman’a ve ICES ailesine cok tesekkur ederim.

Dil Okulu (İngiltere)
Mehmet Celemler
Dil Okulu (İngiltere)

Ben Mehmet Celemler. Nisan 2018'de Londra Kaplan Dil Okulu'nda 6 aylık eğitimimi tamamladım. Okulda ilk gün sınav yaptılar ve seviyem High Intermediate çıktı. Advanced seviyede ülkeme döndüm.Şu anda İngilizce konuşma konusunda hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Eğitim aldığım süreçte yurtta kaldım. Londra'da yaşam pahalı ancak nasıl yaşadığınıza bağlı. Öğle yemeğinde 3 Poundluk sandviç yiyerek de geçirebilirsiniz ya da marketten alışveriş yapıp evde hazırladığınız yiyeceklerle yaşam maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Ben aylık ortalama 1200 GBP harcadım. Eğitim alırken Brighton, Bournemouth, Oxford ve Edinburgh'u gördüm. Genel olarak güzel bir deneyimdi.Sürecim konusunda Yeşim Hanım'ın desteği oldu. Ona ve tüm ICES ailesine çok teşekkür ederim.

Üniversite (Kanada)
Berker Mart
Üniversite (Kanada)

Ben ve ailem lise son sınıfta eğitimimi yurt dışında sürdürme kararı aldık, ama yurt dışı eğitimi hakkında bilgisiz olduğumuz için profesyonel bir şirketten yardım almak istedik. ICES Turkey ile de bu sayede tanıştık. Onlardan yurt dışındaki üniversiteler hakkında bir sürü yararlı bilgi aldık ve hedefimizi University Of Toronto olarak belirledik. Bundan sonraki süreçte üniversitenin şart koştuğu IELTS sınavını ICES ailesi sayesinde 6.5 genel ortalama ile geçtim. Üniversite ile görüşmelerim ve vize işlemlerim konusunda da yine çok yardımcı oldular. ICES Turkey sayesinde istediğim üniversitede yepyeni bir hayata adım attım.

Foundation + Lisans (Macaristan)
Hamit Yiğit Başol
Foundation + Lisans (Macaristan)

Merhaba ben Hamit Yiğit Başol. IBS Budapest Foundation bölümü öğrencisiyim. En başta buraya gelmemde yardımcı olan her türlü sorunumla ilgilenen ve bir şekilde çözüm bulan ve beni bu okula yönlendiren ICES yurt dışı eğitime çok teşekkür ederim. Okula gelecek olursak, Budapeşte'nin en tanınan, en iyi eğitim veren ve öğrenciyle bire bir ilgilenen ve en zor okullarından biri. Bir diğer özelliği de adı üstünde International olması ve dünyanın her yerinden arkadaşınız olup, farklı kültürler tanıyabilme imkanınız olması ki bu İngilizce konuşma ve geliştirme açısından da büyük bir etken. Budapeşte'ye gelecek olursak gerçekten çok güzel, huzurlu ama bir o kadar da eğlenceli bir şehir. Tarihi binalarından ve kolay ulaşımından bahsetmiyorum bile. Yaklaşık bir aydır burda yaşıyorum ve gerçekten böyle bir karar verdiğim için çok mutluyum.

Üniversite (Macaristan)
Begüm Kurnaz
Üniversite (Macaristan)

Yurt dışında okuma kararını aldığımda çok bilgisizdim, nasıl yapıcağım hakkında. Daha sonra ICES danışmanlıkla tanıştım. Bana hedefime doğru uzanan bi yol çizdi. Her şeyi açıkladı, anlattı, birebir ilgilendi, Güler yüzlü ve hep pozitif tavrıyla da hep rahatlattı beni. Adım adım ilerledik ve şimdi Budapeste'de olmak istediğim yerdeyim. Okulun atmosferi çok farklı ve çok güzel. Öğretmenlerim de güler yüzlü ve içten. Beni buraya getiren herkese çok teçekkür ederim.

Dil Okulu (İngiltere)
Şensa Doğru
Dil Okulu (İngiltere)

Tarih 13 Nisan 2018.Şu an da Londra da Stafford House International da 9 aylık ingilizce eğitim amacıyla başladığım uzun soluklu maratonuma devam ediyorum. Daha önce hiç yurtdışına gitmek ya da eğitim almak gibi bir düşüncem yoktu açıkçası biraz da korkuyordum ama ICES Turkey ile iletişime geçtikten sonra bi anda beni yapabileceğime inandırdılar ve her aşamada ellerinden geleni yaparak hiç aklımda yokken hayatımdaki en önemli adımları atmamı sağladılar. Sadece bu aşamada değil Londra da olduğum süre boyunca ve hala her problemimde arayabileceğim birilerinin olduğunu bilmek ve bu rahatlığı verebilmek gerçekten profesyonellik gerektiriyor. Bu işi profesyonelce ve özenli bir şekilde yapan ICES ailesine gerçekten çok teşekkür ederim.

Dil Okulu (İngiltere)
Hamit Demir
Dil Okulu (İngiltere)

ICES Türkiye aracılığıyla Mart 2018'de Londra'da Kings Education'da 2 haftalık dil eğitimi aldım.Öncelikle okul Beckenham'da,yani merkezden biraz uzak bir yerde;fakat semt olarak çok nezih bir yerde idi.Ulaşım hiç sorun değil,yakınlarda metro ve otobüs durakları var,Londra merkeze 20 dakikada ulaşabiliyorsunuz.Size tavsiyem uzun sure kalacaksanız Travelcard almanız,Zone 1-4 arası ola seçeneği yeterli.Okulun fiziki şartları çok güzel ,etrafında yemek yiyebileceğiniz güzel yerler var.Benim Kings Education London'ın en çok memnun kaldığım noktası öğretmenleri.Gerçekten dersler mükemmel geçti ,özellikle bayan Beata'dan ders almanızı tavsiye ediyorum.Okulun ilk günü tanışma günüydü.Yazılı ve sözlü seviye tespit sınavı yapılıyor.Sonra ilgi alanlarınıza göre sınıflarınız belirleniyor.Ben sabah genel İngilizce,öğleden sonra IELTS eğitimi aldım.Okulun popülasyonu genelde Brezilyalı ve Asyalılardan oluşuyor.Türk arkadaşlar da vardı.Kalacak yer konusunda okul aile yanı yer ayarlayabiliyor.Ben Chapter Student Hall'da stüdyo odada kaldım.Tavsiyem aile yanı tercih etmeniz.Yoğun iş stresinden sonra bu 2 hafta herşeyden uzaklaşmak bana çok iyi geldi.Bu süreçte yanımda olan ,beni motive eden ve desteklerini esirgemeyen Yeşim Hanım'a çok teşekkür ederim.

Dil Okulu (Kanada)
Can Aybirdi
Dil Okulu (Kanada)

Kanada'da CLLC dil okulunda 3 aylık eğitim aldım. Giderken çok heycanlıydım bunuda burdaki ICES danışmanlarıyla konuştum onlar beni çok rahatlattı. Bütün sorularıma açık bir şekilde cevap verdiler. Ilk dil okulu eğitimimdi ama çok faydasını gördüm. CLLC dil okulunun hocaların hepsi çok iyiydi. Çok yardımcı oldular. İlk günden son güne kadar bir aile gibi misafir ettiler. Dil okulu olarak orayı seçmem beni çok memnun etti. Tereddütlerim vardı ama Toronto'ya gidince bütün düşüncelerim gitti çünkü farklı bir ülkedesin farklı bir kültürdesin ve Toronto'ya CLLC dil okuluna gittiğim için pişman olmadım aksine ordan dönmek istemedim çünkü Toronto'nun size çok şey katması hem dil açısından hemde kültür ve tecrübe açısından inanılmazdı. Toronto'da bütün kültürleri tanıyabilirsiniz her ülkeden insanla tanışabilirsiniz. Bu arada Adana danışmanı olarak Şila Başman ve Begüm Ataözü'ne çok teşekkür ediyorum. Çünkü cümlemin başında dediğim gibi ilk deneyimimdi ve beni çok rahatlattılar ve benimle çok ilgilendiler. Gitmek istiyorsanız Toronto'ya kesinlikle gitmelisiniz. ICES çok teşekkürler.

Dil Okulu (Kanada)
Deniz Tunger
Dil Okulu (Kanada)

Uzun zamandır düşündüğüm ve istediğim ancak bir türlü cesaret edemediğim yurt dışında dil eğitimine ICES Türkiye sayesinde gönül rahatlığıyla gitme kararı aldım. Eğer aklınızın bir köşesinde böyle bir plan var ama henüz cesaretiniz yoksa emin olun o güveni ICES size verecektir. Aklıma takılan ufacık milyonlarca soruyu bile cevapsız bırakmadılar. Sorularıma ve sorunlarıma karşı hep en kısa zamanda bana geri dönüş yaptılar. En güzeli de bu tatlı heyecanıma ortak oldular. Simdi Toronto'dayım ve her seyden çok memnunum. Tabi stres edindiğim bircok şey var özellikle de üniversite konusunda ama biliyorum ki ICES Türkiye yine benim karsıma en iyi fırsatlarla çıkacak. Bana bu güveni verdikleri ve gercekten çok yardımcı oldukları için ICES'e cok tesekkur ederim.
Sizde yeni deneyimlere açık ve hazır olun!!!

Dil Okulu (Kanada)
Melisa Parlak
Dil Okulu (Kanada)

İngilizcesini geliştirmek isteyenler ve yepyeni kültürlerle tanışmak isteyenler için iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle her açıdan faydalı geçtiğine inanıyorum. Gitmek isteyenler tereddüt etmesin çünkü size bir şeyler katacak bir yolculuk olacak :)

Dil Okulu (İngiltere)
Kadir Korhan Mangi
Dil Okulu (İngiltere)

Liverpool'da 2 aylık genel İngilizce ağitimi almaya gittim. Yurtta neredeyse dünyanın her yerinden öğrencilerle birlikte kaldım, çok kişi tanıdım çünkü yurdumda diğer yurtlardan daha çeşitlilik vardı. Tabiki ICES Turkey ayarlamıştı. ICES çalışanları ile sürekli iletişimdeydik gerek telefonla gerekse e-mail yoluyla hep haberleşiyorduk. Hatta bir keresinde hastalandığımda okulla iletişime geçip beni hastaneye bile götürttüler. Kendimi iyi hissetmeme sebep olmuştu. Ayrıca okulumu da ICES Turkey ayarladı. Okul çalışanları ile de sürekli iletişim içerisindelerdi, herkes çok iyi yardımseverdi. Seneye bir daha yurtdışı eğitimi görmek ve bunu yine ICES Turkey ile yapmak istiyorum.

Pathway+Üniversite (Polonya)
Ezgi Gögercin
Pathway+Üniversite (Polonya)

Yurtdışı benim en büyük hayalimdi. Bunu çok fazla istiyordum. Doğal olarak çok fazla tereddüt yaşadım bunun da sebebi her yerde danışmanlıkların olmasıydı. Çünkü nereye gitsem bana farklı bir sunum yapıldı. Ama ICES hepsinden öte çok daha samimiydi. Elindeki belgelerle, net olmasıyla bana çok güven verdi. Onlarla birlikte bu işe başvurduğum için çok mutluyum. Herşey için çok teşekkür ederim!

Pathway+Üniversite (Polonya)
Umut Yılmaz
Pathway+Üniversite (Polonya)

Yurtdışı konusunda destek çıkıp yanımda olan ICES'e çok teşekkür ediyorum. Sizinle birlikte bir yola çıkmak benim için çok değerli. Hayallerimde bir adım atmamı sağladınız. Destekleriniz ve güvenirliğiniz için çok teşekkür ederim!

Üniversite (İngiltere)
Bige Ekemen
Üniversite (İngiltere)

İngiltere'de üniversite eğitimi için araştırmalarıma başladığımda hiçbir şey bilmiyordum. ICES Turkey danışmanlığı sayesinde başlangıçtan son aşamaya nasıl geldiğimi anlamadım bile ve işlemler tamamlanmış biçimde uçak biletimi alıyordum. Surrey Üniversitesi'nde eğitimimi sürdüreceğim için heyecanlıyım!

Dil Okulu (Kanada)
Ceylin Özdilek
Dil Okulu (Kanada)

Kanada'da CLLC Dil Okulu'nda 6 aylık eğitim aldım. Okulda eğitmenler öğrenciyle iyi bir iletişim içerisindeydi. Brezilya ve Meksika gibi ülkelerden öğrencilerle aynı sınıfta eğitim aldım. Aile yanında konakladım ve bana gerçek ailem gibi davrandılar. Sıcakkanlı ve yardımseverlerdi. Öncelikle ICES Turkey çalışanları da ayrıca çok ilgililer. Herhangi bir sorunum olduğunda üç gün içerisinde çözüme ulaştırdılar. Memnun kaldığım için üniversite hazırlıkları yaparken de yine ICES Turkey ile çalışmayı tercih ettim.

Yaz Okulu (İngiltere)
Alp Eren Berberoğlu
Yaz Okulu (İngiltere)

Profesyonellik, sıcak bir ortam, kusursuz anlayış ve iletişim, güçlü güven duygusu, çocuklarımızın unutulmaz anıları ve aldıkları keyif, deneyim...Herşey için çok teşekkürler ICES..... Ayşegül Berberoğlu

Dil Okulu (Kanada)
Yunus Emre Çam
Dil Okulu (Kanada)

Kanada'da ILAC Dil Okulu'nda yaz döneminde 4 haftalık bir genel İngilizce eğitimi aldım. İlk yurt dışı tecrübemi ICES ailesi sayesinde tatmış oldum. Çok çabuk adapte oldum ve eğitimin yanında bir çok arkadaş edindim. Toronto'da yaşamak kesinlikle çok güzel bir duyguydu. Aile yanında kaldım ve odam yeterince geniş, ayrıca çok temizdi. ICES Turkey çalışanlarının bana sağlamış oldukları hizmetten çok memnun kaldım.

Pathway+Üniversite (Polonya)
Furkan Yavuz
Pathway+Üniversite (Polonya)

Yurtdışında eğitim almak istediğimde neredeyse bilgim hiç yoktu. ICES Turkey’e başvurduğumda verdikleri tavsiyeler ve işlemlerde yaptıkları yardımlar sayesinde göz açıp kapayıncaya kadar işlemlerimin bittiğini gördüm. SWPS’de güzel bir eğitim hayatı sürdüreceğim için ve bu karanlık yolda ışık tuttukları için ICES Turkey’e çok teşekkür ederim.

Dil Okulu (Kanada)
Mehmet Zortul
Dil Okulu (Kanada)

Şu anda Kanada'da CLLC'de eğitim almaktayım. Öncelikle buraya gelmeyi düşünenler tıpkı benim gibi 'orada ne yapacağım', 'nasıl yapacağım' diye düşünüyor olabilirler, ama burayı gördüklerinde bu düşüncelerin gerçekten gereksiz olduğunu anlayacaklardır. Okuldaki yetkililer ise emin olun beni benden daha çok düşünüyorlar. Gerek dil eğitimi için olsun, gerek her milletten insanın uyum içindeki yaşamlarına tanıklık etmek için gezilip görülmesi ve eğitim alınması gereken bir yer. Her şey gerçekten çok güzel. ICES Turkey ile çalışmaktan memnun kaldım. Herkese tavsiye ederim.

Dil Okulu (Kanada)
Metincan Uçar
Dil Okulu (Kanada)

ICES Turkey ile yolum sevgili arkadaşım Cenk CİVAN sayesinde kesişti ve herhangi bir tereddüt yaşamadan ICES Turkey ile yola devam etme kararı aldım. Toronto'ya gelene kadarki süreçte her ihtiyacım olduğunda kolay bir şekilde iletişime geçtim. Vizemi almamda da, bütün başvurularımı yaptılar ve herhangi bir problem ile karşılaşmadan vizemi aldılar. Ayrıca Toronto'da bulunduğum süreçtede iletişimde kalmaya devam ettik. Bir daha yurt dışında eğitim almayı düşünürsem yine seçeceğim yer ICES Turkey olacaktır. Her şey için her bir ICES üyesine çok teşekkür ederim.

Dil Okulu (İngiltere)
Merve Öztürk
Dil Okulu (İngiltere)

ICES Turkey sayesinde hayatımın belkide en güzel 8 haftasını İngiltere-Liverpool'da geçirdim. Başta Yeşim Sertcan olmak üzere tüm ICES ailesine çok teşekkür ederim. Benimle her an ilgilenen bir danışman firmayla gitmek en güzel tecrübe oldu. Yanında konakladığım aile İngiltere'deki ailem oldu. Zaten Liverpool o kadar güzel ve düzenli bir şehirdi ki cazibesini yaşamanızı kesinlikle tavsiye ederim. NCG Liverpool şehir merkezinin tam ortasında kalıyor. Okuldan her yere ulaşım neredeyse 10 dakikalık yürüme mesafesinde. Okulda İngilizce dışında başka dillerde konuşmak yasak, hocalar çok sempatik ve tatlı. Okul aktiviteleri çok güzel. Birebir speaking sınıfları var. Siz de mutlaka bu tecrübeyi alanında uzmanlaşmış kişilerden oluşan ICES ailesi ile yaşayın derim.

Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste