İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
İngiltere Dil Okulları

İngiltere Dil Okulları

...
İngiltere Dil Okulları

İngiltere İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için şüphesiz akla gelen ilk ülkelerden biri olmaktadır. Gerek akıcı ve temiz aksanı, gerekse tarihi ile her zaman tercih edilen bir ülke olan İngiltere, dil eğitimi için adeta bir merkez konumundadır. Özellikle yaz döneminde İngilizce dil eğitimi almak için birçok öğrenciye ev sahipliği yapan İngiltere, aynı zamanda üniversite okumak isteyen birçok öğrencinin de bulunduğu bir ülkedir.
İngiltere’de okullar butik okullar ve uluslararası okullar olmak üzere 2’ye ayrılır. Butik okullar sadece o ülkede ve o bölgede bulunan öğrenci sayısı daha az olan okullardır (British Study Centres, New College Group, Westbourne Academy, Liverpool School Of English gibi). Butik okullarda öğrenciler kahve aralarında öğretmenleri ile iletişim halinde olup dillerini geliştirebilirler.
Uluslararası okullar ise dünyanın birçok yerinde merkezi bulunan ve öğrenci sayıları daha fazla olan okullardır (EC English, Kaplan International, St Giles International, Embassy English gibi) Bu okulların en büyük avantajları, sınıf sayıları fazla olduğu için diğer uluslararası öğrenciler ile sürekli iletişim halinde olup, pratik yapma imkanı bulmalarıdır.

Dil eğitiminiz sırasında dilerseniz başkent Londra’da Big Ben, London Eye, Madame Tussauds gibi ünlü yerleri gezebilir, dilerseniz Brighton – Bournemouth gibi sahil kentlerinde hareketli şehir hayatını yaşayabilirsiniz. Genelde ılıman bir okyanus iklimine sahip olan İngiltere’de her mevsim yağış olmaktadır. İngiltere‘nin belki de en olumsuz tarafı yazın güneş varken bile havanın bir anda grileşmesidir. Her ne kadar İngilizler bu duruma alışkın olsa da Türkiye’den giden öğrenciler bazen bu durumdan şikayet edebilmektedirler.

İngiltere ile ilgili ilginç bilgiler

 • İngiltere dünyada yaygın olarak oynanan futbol, rugby ve polo gibi sporların yaratıcısıdır.
 • İngiltere’de her 40km’de aksan değişikliği görülmektedir. Bu aksan farklılıkları nedeniyle İngiltere İngilizcesi oldukça talep görmektedir.
 • İngiltere Milletvekili Evi’nde ölmek yasadışıdır.
 • İngiltere dünyanın en kısa uçuş süresine sahip programına sahiptir. Westray ve Papa Westray isimli iki küçük ada arasındaki uçuş 2 dakika sürmektedir.
 • Londra tarih boyunca aynı isme sahip olmamıştır. Plowonida, Lowonidonjon, Londinium Londra’nın eski isimlerinden bazılarıdır.
 • Windsor Kalesi hala kullanılan en eski kraliyet konutudur.
 • İngiltere’nin ünlü atıştırmalıklarından Fish&Chips’i yapan ilk restoran 1860’da Londra’da açılmıştır.
 • İngiltere peynir yuvarlama yarışmasına ev sahipliği yapmaktadır. Coopers Hill’den bir tekerlek peynir yuvarlanan yarışmada kazanan yuvarladığı peynirle ödüllendirilir.
 • İngilizler her gün 165 milyon bardak çay tüketmektedirler.
 • James Bond’un 007 kodu yazar Ian Flemming’in Canterbury-Londra arasında kullandığı otobüsün numarasından gelmektedir.
 • Londra Kulesinde her zaman 6 kuzgun bulunmaktadır. Bunun nedeni eğer bu kuzgunlar kulede bulunmazsa İngiliz Krallığının yıkılacağı inancı bulunmaktadır. Bu nedenle kulede genellikle 8 kuzgun bulundurulur.
 • Londra 300 farklı dil ile dünyanın en çok yabancı dil konuşulan şehridir.
 • Londra metro ağı dünyanın en eski ağlarından biridir.

Neden İngiltere?

İngiltere’de dil eğitimi aldığınızda, dersinizden kalan zamanlarda İngiltere’yi yaşamayı deneyimlemiş olursunuz. Uluslararası öğrencilerle aynı sınıfta olmanın deneyimini yaşayabilir ve dünyanın farklı yerlerinden arkadaşlar edinebilirsiniz. İngiltere dil kursunuz sırasında İngiltere üniversitelerini birebir ziyaret edip görebilirsiniz. Böylelikle dil eğitiminizin ardından, okulların anlaşmalı olduğu üniversitelere geçiş yapabilirsiniz. İngiltere’de dünyanın en iyi ilk 100 üniversite sıralamasına giren başarılı üniversiteler bulunmaktadır. Bu da ülkenin eğitim konusunda ki başarısını göstermektedir. İngiltere’de ülkenin birçok yerine yayılmış hem butik hem de uluslararası birçok dil okulu bulunur. Büyük şehirlerden sıkılan öğrenciler için Eastbourne, Hastings, Canterbury, Southampton gibi küçük şehir seçenekleri de bulunmaktadır.

İngiltere’nin kendine has kültürü ve aksanı ile dili yaşayarak öğrenebileceğiniz. Okulların British Council tarafından onaylı olması, İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için, sertifikalarının geçerliliği açısında oldukça önemlidir. Özellikle IELTS gibi akademik sınavlara hazırlanan öğrenciler için, sınav merkezi konumunda olan birçok okul bulunur. İngilizce konuşulan diğer birçok ülkeye göre daha yakın olması da tercih sebeplerinden biri olmaktadır. İngiltere’nin tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden biri, güvenli ve yasalara oldukça uyan bir ülke oluşudur.

 • İngiltere'de Dil Eğitimi Programları

Her yıl 600,000’den fazla öğrenci Birleşik Krallıkta eğitim alıyor ve İngilizce dil seviyesini geliştiriyor.
İngiltere Dil Okulları, British Council ve English UK tarafından belirli aralıklarda denetlenmekte ve akredite edilmektedir. Yani okuduğunuz okullar belirli standartlara uygundur.

İngiltere’de öğrenciler;

 • Genel İngilizce,
 • Yoğun İngilizce,
 • İş İngilizcesi,
 • Sınav hazırlık kursları alabilmektedir (IELTS, TOEFL, Cambridge Sınavları)
 • Öğretmenlere yönelik özel kurslar
 • Akademik amaçlara yönelik İngilizce
 • İşletme gibi spesifik alanlar üzerine sertifika programları
 • Bunlara ek olarak birebir dersler ve sertifika programları da İngiltere dil okullarında öğrenciler için sunulan seçeneklerdendir. Genellikle akıllı tahtalar ve modern sınıflarda eğitim veren okullar için minimum yaş 16 veya 18 olmaktadır.
 • Genel ve Yoğun İngilizce kursları her pazartesi başlar (okulun resmi tatil olduğu dönemler hariç). Öğrenciler ilk gün okula gittiklerinde sınava tabi tutulur ve seviyelerine uygun sınıfa yerleştirilirler.
 • Ayrıca İngiltere’de bazı okullarda 30 ve 50 yaş üzeri öğrenciler için çeşitli programlar sunulmaktadır.
 • Sınıflar genellikle 10-15 kişi arasında değişmektedir. Haftada 20 ders genel İngilizce programına ya da 30 derslik yoğun programlara başvurabilirsiniz.
 • İngiltere’ de bulunan dil okullarının en büyük avantajlarından biri, birçok okulun iş İngilizcesi üzerine eğitim veriyor olmasıdır. M.L.S International, British School Of Marketing gibi aynı zamanda işletme okulları olan kurumların bulunması, İngilizce eğitiminin yanında öğrencilerin profesyonel iş hayatına hazırlamasına yardımcı olmaktadır.
 • İngiltere Dil Okulu Ücretleri

Eğitim Ücretleri(Haftalık)

130-250 GBP

*İngiltere dil okulu fiyatları okula ve güncel promosyonlara göre değişmektedir. Bazen başvurduğunuz döneme göre ekstra kampanyalar olabilir. İngiltere dil okulu fiyatlarında kampanyalar için lütfen danışınız.

*Yaz döneminde konaklama ücretlerine yaz dönemi ek ücreti eklenebilir.

 • İngiltere Dil Okulları Konaklama

İngiltere dil okullarında alacağınız eğitimin yanı sıra, konaklamanıza karar verirken de danışmanınız size yardımcı olacaktır. İngiltere dil okulları aile yanı konaklama, yurt ve öğrenci evi gibi seçenekler sunmaktadır. Okullar tarafından denetlenen aileler hem ekonomik olması açısından hem de İngiliz kültürünü bire bir yaşama fırsatı sunduğu için oldukça tercih edilen bir konaklama türüdür.

 1. Aile Yanı konaklama

İngiltere dil okullarında eğitim alırken ana dili İngilizce olan aileler ile kalmak hem pratik yapma imkanı hem de İngiliz kültürünü yakından tanıma fırsatı sağlar. Aile yanı konaklamalarda yarım pansiyon (kahvaltı – akşam yemeği) veya yemeksiz kalma seçeneklerini seçebilirsiniz. Genellikle tek kişilik odaların olduğu aile yanı konaklamalarda birlikte giden öğrenciler için çift kişilik oda seçeneği de bulunmaktadır. İngiltere dil okulu ile aile yanları arasındaki mesafeler yurtlara göre okullara biraz daha fazla olmaktadır. Yaklaşık 30-45 dakika uzaklıkta olan aile yanı konaklama seçeneğinde, aileler okullar tarafından denetlenen, güvenli ailelerdir.

 1. Öğrenci Yurtları

İngiltere dil okulları eğitiminde özellikle Londra‘da yurt konaklamalar oldukça yaygındır. Yurtlar aile yanlarına göre okullara ve şehir merkezlerine daha yakındır. Oldukça konforlu olan yurtlarda dilerseniz odanın içinde öze tuvalet banyo olan odalarda kalabilir, ortak mutfaklarda yemek yapabilirsiniz. Diğer uluslararası öğrenciler ile iletişim halinde olduğunuz yurtlarda ortak kullanım alanlarında pratik yapma imkanı bulursunuz. İngiltere dil okullarının sunduğu, yurtlara benzeyen başka bir konaklama seçeneği de öğrenci evleridir. Yurtlarda olduğu gibi paylaşımlı alanların olduğu öğrenci evlerinde öğrencilere aynı konfor sağlanmaktadır.

 1. Kiralık Daireler ve Oteller

Bazı okullar özellikle yaz dönemlerinde öğrencilerin konaklama taleplerine cevap verebilmek adına otellerle veya hostellerle anlaşırlar. Yurtlarda yer kalmadığı durumlarda öğrenciler bu konaklama türünü tercih etmektedir. Maliyet olarak aile yanlarından ve yurtlardan biraz daha pahalı olan bu konaklama seçenekleri de konforlu olmaları açısından tercih edilmektedir.

 • İngiltere Dil Okulu Vizesi

İngiltere vize başvuruları; İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Gaziantep, Adana, Antalya TLS Contact başvuru merkezlerinden gerçekleştirilmekte olup başvurular doğrudan konsolosluğa yapılamamaktadır. Ancak vize kararları İstanbul’daki İngiltere Konsolosluğu tarafından verilmektedir. Üç tür vize vardır;

 1. Kısa Dönem Öğrenci vizesi (Short-term Study visa): 11 aya kadar olan eğitim vize başvurularını yapmış olduğumuz vize türüdür. Kısa dönem öğrenci vizeleri ortalama 10 iş gününde sonuçlanmaktadır. Sadece 6 aya kadar olan vize ücreti ile 6-11 ay arasındaki vize ücretleri farklılık gösterir. Öğrenci vizesi almak için sizden istediğimiz evrakları bize teslim etmeniz gerekmektedir. Evraklarınızı teslim ettikten sonra işlemlerinize başlanacaktır.
 2. Uzun Dönem öğrenci vizesi (Long Term Study Visa): 12 ay ve daha uzun olan eğitim vize başvurularını yaptığımız vize türüdür. Bu tür vize daha çok üniversite öğrencileri için kullanılır. Öğrenci vizesi almak için sizden istediğimiz evrakları bize teslim etmeniz gerekmektedir. Evraklarınızı teslim ettikten sonra işlemlerinize başlanacaktır.
 3. Turistik Vize(Standart Visitor Visa): Velilerimiz için yapmış olduğumuz vizedir. Standard Visitor Visa olarak geçmekte olan vize ile ilk başvurularda 6 aya kadar vize alınır. Evraklarınızı teslim ettikten sonra işlemlerinize başlanacaktır.

İngiltere Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

İngiltere’de dil okuluna katılan öğrenciler eğitimleri boyunca çalışma hakkına sahip olmazlar. İngiltere’de çalışma izninizin olabilmesi için uzun dönem öğrenci vizesi başvurusu yapıp, üniversite öğrencisi olmanız gerekmektedir. Uzun dönem öğrenci vizeniz ile haftada 20 saate kadar çalışabilirsiniz.

İngiltere Yabancı Öğrenciler için COVID-19 Önlemleri

İngiltere Covid-19 önlem olarak ülkeye ilk girişinizde 10 günlük karantinayı mecburi kılmıştır. Ülkeye giriş yapmadan 72 saat önce PCR testi yaptırmanız gerekmektedir. Daha sonra yüz yüze eğitiminize başlayabilirsiniz. İngiltere Dil okullarının yüz yüze eğitim verme durumu şehirden şehre ve okuldan okula değişiklik göstermektedir. İngiltere içerisinde uyguladığı herhangi bir sokağa çıkma yasağı ya da sınırlaması bulunmamaktadır.

İngiltere Dil Okulları

İngiltere Sosyal Hayat

İngiltere de yaşam canlılığı bulunduğunuz şehre göre değişir. Başkent Londra’da iseniz sosyal hayat kısıtlamanız nerdeyse yoktur ve hayat çok canlıdır. Diğer şehirlere göre ise biraz daha pahalıdır.

İngiltere’de ister bir sahil kasabasında olun isterseniz Oxford ya da Cambridge gibi adını eğitim ile duyurmuş nispeten daha sakin şehirlerde olun her şehrin kendine ait dokusunda ve havasında kendiniz uygun bir şeyler bulabileceğine eminiz. Trenle dolaşmanın ve farklı şehirleri görmenin de çok rahat olduğunu söylemeden geçmemek gerek.

İngiltere Yaşam Maliyetleri

İngiltere’de okurken maliyetleri kişiden kişiye ve şehirden şehre değişmekle birlikte ortalama olarak aşağıdadır.

 1. Yeme-içme, Sosyal aktivite aylık 600 – 1.500 GBP 
 2. Oda Kiralama aylık yaklaşık 500 – 1.000 GBP

Yurtdışı Dil Eğitimi Program Süreci Nasıl Oluyor?

Başlangıçta ücretsiz ön görüşme yaparak uygun ülke tercihine karar verilmesi gerekmektedir. Uygun okul ve program seçildikten sonra konaklama için aile yanında veya yurtta kalma seçeneklerinin belirliyorsunuz. Talebe bağlı olarak kurs öncesi ücretsiz seviye belirleme sınavınız da tarafımızca yapılıyor.

Okul Başvuru Sürecine geçildiğinde bizlere kimlik ve pasaport fotokopilerinin teslim edilip, ön başvuru için ücret yatırılması gerekiyor. Ücret yatırıldıktan sonra aşağıdaki işlemler danışmanlarımız tarafından sırasıyla yapılıyor.

 • Okul başvuru işlemleri için formların doldurulması ve imzalanması
 • Ödeme planının çıkartılması
 • Öğrenciye özel, süreç için takvim planlaması
 • Başvuru ve kabul takibi
 • Vize işlemleri için tarih belirlenerek işlemlere başlanması
 • Vize için gerekli evrak listesinin iletilmesi
 • Niyet mektubu hazırlanması (ÜCRETSİZ HİZMET!)
 • Varsa ek istenen İngilizce belge taleplerinin hazırlanması (sponsorluk yazısı vb.) (ÜCRETSİZ HİZMET!)
 • Vize başvurusunun yapılması
 • Vize randevusunun alınması

Bütün bu işlemlerden sonra vize evrak tesliminiz için seçilen TLS merkezine gitmeniz ve parmak izi vermeniz gerekmektedir. 

Vizeniz elinize ulaşınca gidiş süreci başlıyor. Daha sonra size yine danışmanlarımız tarafından gidiş öncesi ülke, bölge ve okulu tanıma amaçlı oryantasyon programı (ÜCRETSİZ!) uygulanıyor. Daha sonra gidiş için gerekli evraklarınızı gözden geçiriyoruz ve iyi dileklerimizle sizi uğurluyoruz.

İlgili Blog Yazıları
İngilterenin En Popüler Şehirleri
İngiltere şehirleri ile ünlü, mimarisi tarihiyle bütünleşmiş bir ülkedir. İngilizcenin merkezi sayıldığı için de dil okuluna gitmek için en çok tercih...
Neden İngiltere’de Dil Eğitimine Gidilmeli?
Neden İngiltere’de Dil Eğitimine Gidilmeli? "İlkokuldan beri okullarda İngilizce eğitimi alıyorum ama hala İngilizceyi öğrenemedim." "Türkiye’de İng...
İngiltere Eğitim Sistemi Nasıl? İngiltere Eğitim Modeli
Yurtdışı eğitim denildiğinde akla ilk gelen ülkelerden biri olan ve özellikle üniversite düzeyindeki eğitim kurumlarının başarısı ile her daim en üst...
"İngiltere'de dil okullarında Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Sınav hazırlık kursları alabilmektedir (IELTS, TOEFL, Cambridge Sınavları), Akademik amaçlara yönelik İngilizce gibi programlar sunulur. "
Dil eğitim alırken İngiliz kültürünü bizzat tanıyabilir, yerli halk ile bizzat pratik yapabilir ve dünya geçerliliği olan sertifika ile mezun olabilirsiniz.
Aile yanı, yurt, özel yurt ve öğrenci evi gibi alternatifleri değerlendirebilirsiniz.
Dil eğitimi ile çalışma izni verilmemektedir.
İngiltere'nin başlıca tercih edilen okullarının EC, LSI, KAPLAN, Stafford House, St.Giles olduğu söylenebilir.
2 hafta ve üzeri sürede eğitim alabilirsiniz.
Yılın her döneminde başvuru yapabileceğiniz dil okullarını planladığınız eğitim tarihinden minimum 4-6 hafta önce başvurmanızı tavsiye ederiz.
Eğitimi planladığınız zaman aralığına göre kısa dönem (6 aya kadar) ve uzun dönem (11 aya kadar) vize türlerine başvurabilirsiniz.
Öğrenci Yorumları
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste