İletişim Etkinlikler
Danimarka Yüksek Lisans

Danimarka Yüksek Lisans

...
Danimarka Yüksek Lisans
Danimarka Yüksek Lisans

Yapılan araştırmalarda dünyanın en mutlu ülkeler sıralamasında lider olan Danimarka eğitimdeki kalitesi ile de başı çekenlerden bir tanesi. Yurtdışı yüksek lisans programları dediğimizde artık yeni mezunlarımızın çoğu İskandinavya özellikle de Danimarka’dan haberdar. Danimarka’nın öğrencilere sunduğu birçok imkân, sosyal yaşam kalitesi, staj imkanları ve bunun yanında birçok artısıyla kendini diğer ülkelerden öne çıkartıyor. Danimarka üniversiteleri eğitim kalitesinin yanı sıra uluslararası öğrenciler için ülke genelinde refah seviyesinin yüksekliği ve üretim ihtiyacının olması sebebiyle iş olanaklarının da çok olmasıdır. Danimarka üniversiteleri yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için yüksek kalitede bir yaşam ve istihdam imkânı sunmaktadır. Danimarka’da yüksek lisans size hem ülkede kaliteli yaşam standartları sunarken gelecek kariyerinize mükemmel deneyimler katmanızı sağlayacak.

 

Neden Danimarka?

Üniversitelerinin dünya sıralamasının ilk 300 içerisinde olması ve yenilikçi eğitim teorilerinin aktif olarak kullanılması kendinizi keşfetmenin yanı sıra size yeni ve yapılandırmacı ve bağımsız bir öğrenci haline getirecek. Danimarka eğitim sisteminde öğrenciler çok büyük bir rol oynar ve düşüncelerini özgürce ifade edebilirler. 30,000’i aşkın uluslararası öğrenciye sahip olan Danimarka uluslararası öğrencilerine devlet tarafından destekli ücretsiz Danca dersleri de sunmaktadır. 

 

Danimarka Yüksek Lisans Eğitim Sistemi ve Süresi

Avrupa ülkelerinde de yaygın olarak sunulduğu gibi Danimarka’da da zorunlu derslerin yansıra seçmeli ve konu odaklı dersler de sunulmaktadır bu sayede genel programı takip ederken kendi ilgi odaklarınıza da yönlenebilirsiniz.

Danimarka’nın genel öğretim biçimleri dışında model aldığı problem odaklı öğretim biçimi, dersler, seminerler, pratiğe ve teoriye dayalı konu çözümlemeleri, proje ödevleri ve öğrenci ziyaretleri ile desteklenen bir programdır.

Danimarka'da tüm yüksek lisans programları için dersler AB / AEA ülkelerinden gelen öğrenciler için ücretsizdir. Diğer ülkelerden gelen öğrenciler yüksek lisans için yılda 8.000€ ile 16.000€ aralığında bir bütçe ile karşılaşabilirsiniz. Neredeyse tüm yüksek lisans programları uzunlukları iki yıl, 120 ECTS kredidir. Programlar araştırma odaklı ve kariyere yöneliktir.

Yüksek lisans programınız 6 ila 9 aylık çalışmanızın ardından tez tesliminiz ve onayınız ile sonlanır.Üniversitelerin güçlü bağlantıları ileride size güzel staj imkanlarının yanı sıra iş olanakları da sunmaktadır. Detaylı bilgi için ‘yurtdışında çalışma izni’ sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Danimarka Master Programı Yök Denkliği

Danimarka’da bulunan üniversitelerin birçoğunun yüksek standartta eğitim vermesi, yurtdışı en iyi üniversite sıralamalarında yüksek sıralarda olması ve müfredat uyumluluğu sayesinde YÖK denkliği ve Türkiye’de geçerliliği vardır.

 

Danimarka’da Yüksek Lisans Kabul ve Başvuru Şartları

 • Bologna Sürecinde olan bir eğitim programından mezun olmanız ya da lisansınızın uluslararası geçerliliği olması şartı ile Danimarka yüksek lisans programlarına başvuruda bulunabilirsiniz
 • En az 6.5 IELTS Puanı almış olmanız gerekmektedir
 • Bölüme göre değişiklik gösterse de genellikle 3.0 ve üstü ortalama tavsiye edilmektedir
 • Danimarka üniversitelerinde yüksek lisans yapabilmek için öğrencinin motivasyonu ve referansları da oldukça önemlidir.
 • Bazı bölümler için iş tecrübesi göstermek şart
 • Hollanda’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin bölümlerine göre iyi bir portfolyo ve CV hazırlamaları gerekiyor.

 

Danimarka Yüksek Lisans Başvuru Süreci

Genellikle Avrupa birliği öğrencileri için Nisan’da başlayıp Eylül’de sona ererken uluslararası öğrenciler ise ocak ortasına kadar işlemlerini tamamlamalıdır. Son başvuru tarihine kadar bütün belgelerinizi okula teslim etmelisiniz ve genelge başvuru ücreti okullar tarafından talep edilmektedir.

Başvuruda size gerekenler:

 • İngilizce orijinal ya da okulunuzdan onaylı lisans transkript belgesi.
 • Lisans Diplomanız (Kopyası ise okulunuzdan onaylı). Henüz mezun değilseniz fakültenizden onaylı mezuniyet şartlarını oluşturduğunuza dair bir mektup (4. Sınıf olduğunuzu kanıtlayan).
 • Güncel özgeçmişiniz.
 • Pasaportunuzun scan edilmiş hali (Ödemenizin sizin adına olduğunu kanıtlamak adına).
 • İngilizce yeterlilik belgeniz

 

Danimarka’da Konaklama Nasıldır?

Danimarka’da konaklama çeşitliliği ve uluslararası öğrenciler için imkanlar geniş olsa da çok talep gören Kopenhag, Aarhus ve Aalborg gibi şehirlerde öğrencilerin çok dikkatli araştırma yapması ve en az 6 ay önceden mutlaka konaklama araştırmasına başlaması gerekir. ICES Turkey, uzman kadrosuyla bu konuda gerekli desteği veriyor.

Öğrencilerimizin ayrıca:

 • Boligportal
 • Hjerterum
 • Boligninja
 • Lejebolig gibi özel yurtların portal’larını incelemeleri faydalı olacaktır.

 

Danimarka “Avrupa’nın En İyi Üniversiteleri” Sıralamasında!

 • Times Higher Education’ın 200 üniversite arasında yaptığı araştırmaya göre ;
 • Copenhagen University- 33th (Times Higher Education) Danimarka’nın en iyi işletme okulu!
 • Aarhus University – 46th (Times Higher Education) / 141th (QS Rankings
 • Technical University of Denmark (Times Higher Education) / 112th(QS Ranking)

 

(QS World Rankings, Times Higher Education, Princeton Review gibi sıralamalar YÖK tarafından tanınmaktadır)

 

Danimarka Devlet Üniversiteleri

 • Aarhus University BSS
 • Aalborg University
 • Copenhagen Business School

 

Danimarka Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Yurtdışında eğitim almak isteyen lisan adayları için birçok bölüm seçeneğinde danışmanlık yapmaktayız. Danimarka’da anlaşmalı olduğumuz okullardan bazı bölüm ve programlar:

 

Aarhus University BSS

 • International Economic Consulting(Uluslararası Ekonomi Danışmanlığı)
 • Logistics and Supply Chain Management (Lojistik ve Tedarik Zinciri)
 • Marketing (Pazarlama)

 

International Business Academy(IBA)

 • International Business

 

Aalborg University

 • Innovatıve Communıcatıon Technologıes and Entrepreneurshıp(Bilgi Teknolojileri ve Girişimcilik)
 • Sustaınable Bıotechnology (Sürdürülebilir Biyoteknoloji)
 • Tourism

 

Danimarka Üniversiteleri MBA Programları

Copenhagen Business School MBA, Financial Times Global MBA Sıralaması 2018'de dünyanın en iyilerinden biridir ve Bloomberg Business Week'in Uluslararası full-time MBA Sıralaması 2017'de 30. sıradadır. Executive MBA programları çok büyük şirketlerce ortak projelerle desteklenmektedir, çalışma hayatlarını yurtdışında devam ettirmek isteyen yönetici pozisyonları ve yüksek tecrübeli adaylar için mükemmel bir seçenektir.

 

Danimarka Yüksek Lisans

Danimarka Üniversiteleri Başvuru Dönemi ve Tarihleri

DANIA (ACADEMY) UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES

Ocak 1 – Mart 15

INTERNATIONAL BUSINESS ACADEMY(IBA)

Nisan 20

COPENHAGEN BUSINESS SCHOOL

Ocak 30

AARHUS UNIVERSITY BSS

Ocak 15-Mart 1

AALBORG UNIVERSITY

Mart 1

 

Danimarka’da Hangi Üniversitelere Başvurmalı?

Öğrencilerin tüm tercihlerine İngilizce bölümlerle cevap veremese de çok önemli bazı üniversiteler çok tercih edilen bazı bölümler için uluslararası öğrencilere imkân sunuyor. Danimarka üniversiteleri arasında en büyük isimlerden biri olan Aarhus Üniversitesi ve uygulamalı bilimler üniversitelerinden Dania University of Applied Science gibi tercihlerin yanı sıra oldukça başarılı bir işletme-yönetim eğitimi veren IBA Denmark da önerilerimiz arasında.

Youtube Video Resmi GjA4lvGBgEE

Danimarka’da Yüksek Lisans Fiyatları ve Burs İmkanları

Danimarka Hükümeti Avrupa Birliği vatandaşları ve İsviçre vatandaşlarına üsretsiz eğitim sunmaktadır bunun dışındaki tüm ülkelerin 45,000 DKK to 120,000 DKK (yaklaşık €6,000’dan €16,000’a) yüksek lisans ücreti vardır. En yüksek ücretler genellikle MBA (İşletme Yönetimi Yüksek Lisans) programları olarak görülmektedir.

 

 Bölüm

Lisans Programları

Master Programları

DANIA (ACADEMY) UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES

8.100-€13.000

(2 yıl mesleki eğitim)

 

INTERNATIONAL BUSINESS ACADEMY(IBA)

8.000-€9.000

13.000-€19.000(MBA)

COPENHAGEN BUSINESS SCHOOL

   

AARHUS UNIVERSITY BSS

8.000-€15.300

8000-€13.500

AALBORG UNIVERSITY

10.000- €14.000

6.000-€12.300


ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı her daim yanınızda! Yurtdışında eğitim almak istiyor, sorularına cevap bulamıyorsanız, bizlere 444 2203 numaralı telefondan ulaşabilir, dilerseniz de buradan form doldurabilirsiniz.

 

Danimarka Yüksek Lisans Bursu

Danimarka Yükseköğretim Kurumu kısıtlı sayıda da olsa her sene üstün başaralı Avrupa birliği üyesi ülke vatandaşı olmayan öğrencilere de burs imkanları tanımaktadır. Burs tipleri sadece eğitim bursunun yanı sıra bazen konaklama masraflarını da içerebiliyor. Detaylı bilgi alabilmek için kurumların web sitelerinden bilgi temin edebilirsiniz.

Danish Education Support Agency

Ploteus

 

Yüksek Lisans Öğrencileri için Vize Süreci

Nordik ve Avrupa Birliği Vatandaşları

Eğer bu statüdeyseniz vizeye ihtiyacınız yok ama 6 aydan daha uzun süre ülkede kalıyor olacağınız için Danimarka hükümetine durumu bildirmeniz gerekmektedir. 3 aylık konaklayacağınız yeri bildirmeniz ardından ikamet izninizi temin edebilirsiniz. Bu süreçte pasaportunuza, bir adet biyometrik fotoğraf ve talep mektubuna ihtiyacınız olacak.

 

Avrupa Birliği Ülkesi Vatandaşı Olmayanlar

Bu statüde olan öğrencilerin Danimarka’da kaldıkları süre boyunca oturma iznine ihtiyaçları vardır. Bu belgeye Danimarka’ya gitmeden önce konsolosluklar aracılığı ile sahip olmanız gerekmektedir. Okulunuzdan aldığınız Kabul belgeniz ile 'ST1' (öğrenci olarak online oturma izni başvurusu) tipi vize başvurusunda bulunmalısınız.

 

Oturma Vizesine Başvuru Süreci

Bu uzun bir süreç olduğu için (genellikle 2-3 ay) üniversiteler vize başvurunuzu olabildiğince erken yapmanızı önermektedir. Örneğin Eylül’de başlayacak olan yüksek lisans programınız için en geç 1 Mayıs’ta başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuzu Kabul mektubunuzu aldıktan hemen sonar yapabilirsiniz.

 

Yurtdışında Okurken Çalışma

Detaylı bilgi için Yurtdışı Çalışma İzni sayfamıza bakınız.

 

Aarhus University kimdir? Neden ICES Turkey ile başvurmalıyız?

Aarhus Üniversitesi köklü bir devlet üniversitesidir. Times Higher Education ve QS Top Rankings’e göre dünyanın en iyi 150 üniversitesinden biri olan Aarhus için Türkiye yetkili başvuru merkezi ICES Turkey’dir. Yüksek Lisans derecesi hedefleyen öğrencilerin Aarhus Üniversitesi başvuruları ve danışmanlık süreçlerini en geç Ocak-Şubat aylarına kadar başlatmış olmaları gerekmektedir. Konaklama başvuruları 1 Mayıs’a kadar tamamlanmalıdır.

Danimarka'da yer alan master programlarının süresi 2 yıldır.
Danimarka'da yer alan birçok üniversite dünya sıralamasında ilk 1000 içerisinde yer almaktadır ve bu üniversitelerin YÖK denkliği vardır.
Yüksek lisans programına başlayabilmek için 3.0 ve üzeri not lisans not ortalaması tavsiye edilmektedir. Bunun yanında minimum IELTS 6.5 İngilizce skoru gerekmektedir. Bazı bölümlerde CV, portfolyo ya da iş tecrübesi gibi ekstra istenen durumlar olabilir.
Başvurular genel olarak 15 Ocak itibari ile bitmektedir ancak bazı bölümler için Mart ayına kadar sürmektedir.
Aarhus Üniversitesi, Aalborg Üniversitesi, Danimarka Teknoloji Üniversitesi ve Kopenhag Üniversitesi ilk 1000 içerisinde yer alan üniversitelerdendir.
Öğrenciler genel olarak okul yurdu ve özel yurt konaklamalarını tercih etmektedir.
Okullar öğrencilerin akademik başarılarına göre burslar verebilmektedir. Bunun yanı sıra Avrupa dışından gelen öğrenciler için Danimarka hükümetinin verdiği burslar da bulunamaktadır. Verilen bursun miktarı öğrencinin başarısına göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim başlangıç tarihinizden maksimum 90 gün öncesine kadar vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Alacağınız vize eğitim sürenizi ve sonrasında size verilen 1 yıllık çalışma izninizi kapsayacak şekilde olacaktır.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste