İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Danimarka Yüksek Lisans

Danimarka Yüksek Lisans

...
Danimarka Yüksek Lisans
Danimarka Yüksek Lisans

Yapılan araştırmalarda dünyanın en mutlu ülkeler sıralamasında lider olan Danimarka eğitimdeki kalitesi ile de başı çekenlerden bir tanesi. Yurtdışı yüksek lisans programları dediğimizde artık yeni mezunlarımızın çoğu İskandinavya özellikle de Danimarka’dan haberdar. Danimarka’nın öğrencilere sunduğu birçok imkân, sosyal yaşam kalitesi, staj imkanları ve bunun yanında birçok artısıyla kendini diğer ülkelerden öne çıkartıyor. Danimarka üniversiteleri eğitim kalitesinin yanı sıra uluslararası öğrenciler için ülke genelinde refah seviyesinin yüksekliği ve üretim ihtiyacının olması sebebiyle iş olanaklarının da çok olmasıdır. Danimarka üniversiteleri yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için yüksek kalitede bir yaşam ve istihdam imkânı sunmaktadır. Danimarka’da yüksek lisans size hem ülkede kaliteli yaşam standartları sunarken gelecek kariyerinize mükemmel deneyimler katmanızı sağlayacak.

Neden Danimarka?

Üniversitelerinin dünya sıralamasının ilk 300 içerisinde olması ve yenilikçi eğitim teorilerinin aktif olarak kullanılması kendinizi keşfetmenin yanı sıra size yeni ve yapılandırmacı ve bağımsız bir öğrenci haline getirecek. Danimarka eğitim sisteminde öğrenciler çok büyük bir rol oynar ve düşüncelerini özgürce ifade edebilirler. 30,000’i aşkın uluslararası öğrenciye sahip olan Danimarka uluslararası öğrencilerine devlet tarafından destekli ücretsiz Danca dersleri de sunmaktadır. 

Danimarka Yüksek Lisans Eğitim Sistemi ve Süresi

Avrupa ülkelerinde de yaygın olarak sunulduğu gibi Danimarka’da da zorunlu derslerin yansıra seçmeli ve konu odaklı dersler de sunulmaktadır bu sayede genel programı takip ederken kendi ilgi odaklarınıza da yönlenebilirsiniz.

Danimarka’nın genel öğretim biçimleri dışında model aldığı problem odaklı öğretim biçimi, dersler, seminerler, pratiğe ve teoriye dayalı konu çözümlemeleri, proje ödevleri ve öğrenci ziyaretleri ile desteklenen bir programdır.

Danimarka'da tüm yüksek lisans programları için dersler AB / AEA ülkelerinden gelen öğrenciler için ücretsizdir. Diğer ülkelerden gelen öğrenciler yüksek lisans için yılda 8.000€ ile 16.000€ aralığında bir bütçe ile karşılaşabilirsiniz. Neredeyse tüm yüksek lisans programları uzunlukları iki yıl, 120 ECTS kredidir. Programlar araştırma odaklı ve kariyere yöneliktir.

Yüksek lisans programınız 6 ila 9 aylık çalışmanızın ardından tez tesliminiz ve onayınız ile sonlanır.Üniversitelerin güçlü bağlantıları ileride size güzel staj imkanlarının yanı sıra iş olanakları da sunmaktadır. Detaylı bilgi için ‘yurtdışında çalışma izni’ sayfamıza göz atabilirsiniz.

Danimarka Master Programı Yök Denkliği

Danimarka’da bulunan üniversitelerin birçoğunun yüksek standartta eğitim vermesi, yurtdışı en iyi üniversite sıralamalarında yüksek sıralarda olması ve müfredat uyumluluğu sayesinde YÖK denkliği ve Türkiye’de geçerliliği vardır.

Danimarka’da Yüksek Lisans Kabul ve Başvuru Şartları

Bologna Sürecinde olan bir eğitim programından mezun olmanız ya da lisansınızın uluslararası geçerliliği olması şartı ile Danimarka yüksek lisans programlarına başvuruda bulunabilirsiniz. En az 6.5 IELTS Puanı almış olmanız gerekmektedir. Bölüme göre değişiklik gösterse de genellikle 3.0 ve üstü ortalama tavsiye edilmektedir. Danimarka üniversitelerinde yüksek lisans yapabilmek için öğrencinin motivasyonu ve referansları da oldukça önemlidir.Bazı bölümler için iş tecrübesi göstermek şarttır. 

Danimarka Yüksek Lisans Başvuru Süreci

Genellikle Avrupa birliği öğrencileri için Nisan’da başlayıp Eylül’de sona ererken uluslararası öğrenciler ise ocak ortasına kadar işlemlerini tamamlamalıdır. Son başvuru tarihine kadar bütün belgelerinizi okula teslim etmelisiniz ve genelge başvuru ücreti okullar tarafından talep edilmektedir.

Başvuruda size gerekenler:

 • İngilizce orijinal ya da okulunuzdan onaylı lisans transkript belgesi.
 • Lisans Diplomanız (Kopyası ise okulunuzdan onaylı). Henüz mezun değilseniz fakültenizden onaylı mezuniyet şartlarını oluşturduğunuza dair bir mektup (4. Sınıf olduğunuzu kanıtlayan).
 • Güncel özgeçmişiniz.
 • Pasaportunuzun scan edilmiş hali (Ödemenizin sizin adına olduğunu kanıtlamak adına).
 • İngilizce yeterlilik belgeniz

Danimarka’da Konaklama Nasıldır?

Danimarka’da konaklama çeşitliliği ve uluslararası öğrenciler için imkanlar geniş olsa da çok talep gören Kopenhag, Aarhus ve Aalborg gibi şehirlerde öğrencilerin çok dikkatli araştırma yapması ve en az 6 ay önceden mutlaka konaklama araştırmasına başlaması gerekir. ICES Turkey, uzman kadrosuyla bu konuda gerekli desteği veriyor.

Öğrencilerimizin ayrıca:

 • Boligportal
 • Hjerterum
 • Boligninja
 • Lejebolig gibi özel yurtların portal’larını incelemeleri faydalı olacaktır.

Danimarka Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Yurtdışında eğitim almak isteyen yüksek lisans adayları için birçok bölüm seçeneğinde danışmanlık yapmaktayız. Danimarka’da anlaşmalı olduğumuz okullardan bazı bölüm ve programlar:

 Aarhus University

 • International Economic Consulting(Uluslararası Ekonomi Danışmanlığı)
 • Logistics and Supply Chain Management (Lojistik ve Tedarik Zinciri)
 • Marketing (Pazarlama)

Southern Denmark University

 • Mechanical Engineering (Makine Mühendisliği)
 • Mechatronics (Mekatronik Mühendisliği)
 • Electronics Engineering (Elektronik Mühendisliği)
 • Mechanical Engineering  (Makina Mühendisliği)
 •  Economics and Business Administration - Global Business Relationships (Ekonomi ve İşletme Yönetimi Lisansı - Küresel İş İlişkileri)
 • European Studies (Avrupa Çalışmaları)

Niels Brock Copenhagen Business College

 • MBA
 • Bilgisayar Bilimleri
 • Uluslararası İşletme Yönetimi

Danimarka Üniversiteleri MBA Programları

Niels Brock Copenhagen Business School MBA, Financial Times Global MBA Sıralamasında dünyanın en iyileri arasındadır ve Bloomberg Business Week'in Uluslararası full-time MBA Sıralamasında 30. Sırada yer almıştır. Executive MBA programları birçok büyük şirket tarafından ortak projelerle desteklenmektedir ve çalışma hayatlarını yurtdışında devam ettirmek isteyen yönetici pozisyonları ve yüksek tecrübeli adaylar için mükemmel bir seçenektir.

Danimarka Yüksek Lisans

Danimarka Üniversiteleri Başvuru Tarihleri

SOUTHERN DENMARK UNIVERSITY

15 Ocak - 1 Mart

NIELS BROCK COPENHAGEN BUSINESS SCHOOL

30 Ocak

AARHUS UNIVERSITY BSS

15 Ocak - 1 Mart

 

Youtube Video Resmi GjA4lvGBgEE

Danimarka’da Eğitim Fiyatları ve Burs İmkanları

Danimarka Hükümeti Avrupa Birliği vatandaşları ve İsviçre vatandaşlarına ücretsiz eğitim sunmaktadır. Bunun dışındaki tüm ülkeler için yıllık eğitim ücretleri 45,000 DKK 120,000 DKK (yaklaşık €6,000’dan €16,000’a) arasında değişmektedir. En yüksek ücretler genellikle MBA (İşletme Yönetimi Yüksek Lisans) programlarında görülmektedir.

Bölüm

Master Programları

NIELS BROCK COPENHAGEN BUSINESS SCHOOL

€10.000-€36.500

AARHUS UNIVERSITY 

€8000-€13.500

SOUTHERN DENMARK

€9.000-€14.500


ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı her daim yanınızda! Yurtdışında eğitim almak istiyor, sorularına cevap bulamıyorsanız, bizlere 444 2203 numaralı telefondan ulaşabilir, dilerseniz de buradan form doldurabilirsiniz.

Danimarka Yükseköğretim Kurumu kısıtlı sayıda da olsa her sene üstün başarılı Avrupa birliği üyesi ülke vatandaşı olmayan öğrencilere de burs imkanları tanımaktadır. Burs tipleri sadece eğitim bursunun yanı sıra bazen konaklama masraflarını da içerebiliyor. Detaylı bilgi alabilmek için kurumların web sitelerinden bilgi temin edebilirsiniz.

Danimarka'da yer alan master programlarının süresi 2 yıldır.
Danimarka'da yer alan birçok üniversite dünya sıralamasında ilk 1000 içerisinde yer almaktadır ve bu üniversitelerin YÖK denkliği vardır.
Yüksek lisans programına başlayabilmek için 3.0 ve üzeri not lisans not ortalaması tavsiye edilmektedir. Bunun yanında minimum IELTS 6.5 İngilizce skoru gerekmektedir. Bazı bölümlerde CV, portfolyo ya da iş tecrübesi gibi ekstra istenen durumlar olabilir.
Başvurular genel olarak 15 Ocak itibari ile bitmektedir ancak bazı bölümler için Mart ayına kadar sürmektedir.
Aarhus Üniversitesi, Aalborg Üniversitesi, Danimarka Teknoloji Üniversitesi ve Kopenhag Üniversitesi ilk 1000 içerisinde yer alan üniversitelerdendir.
Öğrenciler genel olarak okul yurdu ve özel yurt konaklamalarını tercih etmektedir.
Okullar öğrencilerin akademik başarılarına göre burslar verebilmektedir. Bunun yanı sıra Avrupa dışından gelen öğrenciler için Danimarka hükümetinin verdiği burslar da bulunamaktadır. Verilen bursun miktarı öğrencinin başarısına göre değişiklik göstermektedir.
Eğitim başlangıç tarihinizden maksimum 90 gün öncesine kadar vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Alacağınız vize eğitim sürenizi ve sonrasında size verilen 1 yıllık çalışma izninizi kapsayacak şekilde olacaktır.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste