İletişim

Kanada Dil Okulları

Refah bir ülke olan Kanada, akıcı ve temiz İngilizce konuşulması, suç oranının düşük oluşu ve Amerika’ya yakın olması nedeniyle dil eğitiminde oldukça tercih edilen bir ülkedir. Dilerseniz CN kulesinden Toronto şehrinin eşsiz manzarasını görebilir veya Dünya’nın en meşhur şelalelerinden olan Niagara Şelalelerini ziyaret etme şansı elde edebilirsiniz. Başkent Ottawa’da lale festivaline katılıp, Vancouver’da mavi ve yeşillin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Kanada Hakkında Genel Bilgiler

Para Birimi: Kanada Doları (CAD)

Nüfus: 36,5 Milyon

Konuşulan Dil: İngilizce ve Fransızca

Türkiye’ye Uçak ile Uzaklığı: Yaklaşık 10 saat – 14 saat

Telefon Kodu: +1

Önemli Şehirleri: Toronto, Vancouver, Montreal, Ottawa, Halifax

 • Buz hokeyi, ülkenin milli sporu olarak bilinmektedir.
 • Kanada’daki göl sayısı, dünyanın geri kalanında bulunan diğer göllerin toplamından daha fazladır.
 • Toronto’daki Yonge Street dünyanın en uzun caddesidir.
 • Dünyanın en uzun sahil şeridi de Kanada’ya aittir.
 • Kanada büyüklüğünden ötürü 6 farklı zaman dilimine sahiptir.
 • Kanada Amerika sınırı dünyanın en uzun sınırıdır ve sınırda askeri savunma bulunmamaktadır.
 • Kanada nüfusunun yaklaşık yarısı farklı coğrafyalarda doğmuştur.
 • Çok büyük bir ülke olmasına karşın Kanada kilometrekare başına en az insan düşen ülkeler arasında 4.dür.
 • Kanada’nın bazı bölgeleri dünyanın geri kalanından daha az yer çekimine sahiptir.
 • Kanada polisi iyi davranış gösteren kişilere “pozitif bilet” vermektedir.
 • Kanadalılar dünyanın en mutlu insanı kategorisinde ilk 3’tedir.
 • 24.3 metrekare ile dünyanın en küçük hapishanesi Kanada’da bulunur.
 • Nüfusunun yarısından fazlasının yüksek öğrenim diplomasına sahip olması ile dünyanın en eğitimli ülkesidir.
 • Her yıl Noel’de, Noel Baba’ya ulaşması için bir milyonun üzerinde mektup Kanada’ya gönderilir. Dünyanın her yerinden çocuklar bir sonraki yıl için isteklerini dile getirirler.

 

Toronto:

Dünyanın en uzun caddesi olarak bilinen ve bu konuda Guiness rekorlar kitabına adı yazılan Yonge Street Kanada’nın Toronto şehrinde bulunmaktadır. Bu cadde üzerinde dil eğitimi alabileceğiniz birçok okul mevcuttur. Aynı zamanda alışveriş, eğlence ve restoranların da bulunduğu bir merkezdir.

Toronto’da görülmesi gereken birçok yer vardır. Şehrin simgelerinden CN Tower’a çıkıp EdgeWalk yaparak hem heyecanlı bir etkinliğe katılmış hem de şehrin güzel manzarasını görmüş olursunuz. CN Tower’a gitmişken 16,000 farklı türe ev sahipliği yapan Kanada Akvaryumunu da görmeden geçmek olmaz! Royal Ontario Müzesi dünya kültürü ve tarihi ile ilgili bilgi edinmek için en iyi lokasyon olabilir. St. Lawrence Market ise şehrin en güzel yemek marketlerinden biri olmasının yanı sıra National Geographic tarafından dünyanın en iyi yemek marketi olarak seçilmiştir. Merkezde gezmekten bahsetmişken Eaton Centre’a değinmemek olmaz. Alışveriş severler için birçok dünya markasını toplandığı merkez mağazalarının yanında güzel restoranları ile de iyi bir gün geçirmenizi sağlayacaktır. Peki ya internette gördüğünüz sakar panda videolarının kahramanlarıyla tanışmaya ne dersiniz? 460 farklı türe ev sahipliği yapan Toronto Hayvanat Bahçesi kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biridir.

Toronto’ya gitmişken oldukça yakın bir lokasyonda bulunan Niagara Şelalelerini de ihmal etmeyin. Hayatınızda görebileceğiniz en etkileyici manzaralardan biriyle karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz!

Vancouver:

Diğer adı “Raincover” olarak bilinen Vancouver yağışlı bir bölgedir fakat Kanada’nın en ılıman iklimine sahip bölgesidir. Toronto’ya kıyasla daha ılıman bir iklime ve harika bir doğaya sahiptir. Özellikle Rocky Mountains olarak adlandırılan bu bölgede kendinizi suyun bambaşka rengi ve dağların farklı havasında dünyadan uzaklaşmış hissedebilirsiniz. New York Central Park’tan %10 daha büyük olan Stanley Park ve Capilano Bridge’te huzurlu yaşamın hazzına tanıklık edebilirsiniz.

Vancouver bölgedeki film ve tv çekimleri ve Hollywood filmleri prodüksiyonları nedeniyle “Kuzey’in Hollywood’u” olarak bilinmektedir.

Vancouver ve çevresi aynı zamanda doğa ve macera sporları açısından da oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Vancouver’daki turlarla balinaları izleyebilir, Grouse Mountain’da Ziplining yaparak mükemmel ormanların arasında uçmaya en yakın deneyimi elde edebilir, bungie jumping, paragliding ile heyecanın parçası olup Vancouver’da kış sporları deneyimini Heli-Skiing ile bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Vancouver Asya kökenli nüfusundan ötürü Asya kültürene ait birçok atraksiyonun da bulunduğu bir şehirdir. Asya mutfağı, Japon kiraz ağaçları, Asya-Kanada kültürü festivalleri, Chinatown dikkatinizi çekebilir.

Kanada’nın daha küçük şehirlerinde dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için farklı fırsatlar da bulunmaktadır. Dilerseniz Başkent Ottawa’da veya Halifax gibi sakin bir şehirde de eğitim alabilirsiniz.

 

Kanada Dil Eğitimi Avantajları

 • Kanada’da kullanılan para biriminin Kanada Doları (CAD) olması sebebiyle; Amerikan doları, Sterlin, Euro gibi para birimlerine kıyasla kur avantajından yararlanabilirsiniz.
 • Güvenlik üst düzeydedir ve çokuluslu yapısı gereği hoşgörülü bir ülkede eğitim almak, öğrencinin ülkesinden uzakta yaşama stresini azaltmasına yardımcı olur.
 • Özellikle kolej veya üniversite eğitimi düşünenler için, gittiği kursa bağlı olarak, tercih edilen koleje ve bölüme IELTS ya da TOEFL gerekmeden girme şansı da vardır.
 • Muhteşem doğanın tadını çıkartmak için ideal bir seçenektir.
 • Kanada’nın resmi dili İngilizce ve Fransızcadır. Toronto, Vancouver gibi birçok şehirde İngilizce ön plandadır. Quebec bölgesinde ise Fransızca konuşulur. New Brunswick ise hem İngilizce hem de Fransızca’nın resmi dil kabul edildiği bölgedir. Bazı kurslarda hem İngilizce hem Fransızca eğitimi verilmektedir. Bu durumda iki dil birden öğrenme şansınız artar.

 

Kanada Dil Okullarında Eğitim

Kanada dil okullarında;

 • Genel İngilizce
 • Yoğun İngilizce
 • İş İngilizcesi
 • Sınav Hazırlık Kursları (IELTS, TOEFL) gibi birçok program seçeneği mevcuttur.

 

Programınızı daha da özelleştirmek isterseniz birebir dersler, teacher training kursları veya özel grup derslerine de katılabilirsiniz. 

Haftada 20,25 veya 30 ders alabilirsiniz. İstediğiniz yoğunlukta program seçenekleri mevcuttur. 20 derslik programlar sabah 08.30-09.00 gibi başlar ve öğle saatlerine kadar sürer. Yoğun programlar ise öğleden sonra ekstra derslerle İngilizcenizi daha fazla geliştirmeye odaklıdır.

Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce için herhangi bir seviye kriteri yoktur. Hiç İngilizce bilmiyor olsanız dahi bu programlara katılabilirsiniz. Ancak sınav hazırlık ve İş İngilizcesi gibi programlara katılım sağlamak için minimum Intermediate seviye gereklidir. Bu seviyeye sahip olmayan ama yine de akademik veya iş içerikli İngilizce kurslarına katılmak isteyen öğrenciler genel veya yoğun İngilizce programları ile istenilen İngilizce seviyesine geldikten sonra sınav hazırlık veya iş İngilizcesi kurslarına katılabilirler.

Kanada’da eğitim için en çok tercih edilen dil İngilizce olmasına rağmen Fransızca eğitim veren kurumlar da mevcuttur. Fransızca eğitim için ise daha çok Quebec bölgesi tercih edilmektedir. Kanada’da Fransızca dil eğitimi almayı tercih ederseniz ICES Turkey danışmanlarından bu konuda size yardımcı olmalarını talep edebilirsiniz.

 

Kanada’da Dil Eğitimi Almanın Maddi Avantajları

Kanada dil okullarına kaydınızı yaptırırken ödemelerinizi Kanada Doları üzerinden yaparsınız. Kanada Dolarının kur avantajından ötürü diğer birçok ülkeye kıyasla hem dil eğitimi maliyetinizi düşürür hem de yaşam maliyetlerinizi minimumda tutabilecek şansa sahip olursunuz.

Kanada’da dil eğitimi alıp, ülkenize döndüğünüzde iş veya staj başvurusunda bulunurken göstereceğiniz dil sertifikanız size artı katacaktır. Bunun dışında orada eğitim alırken etkileneceğiniz ve fikir alabileceğiniz konularda kendinizi geliştirip, Türkiye’de iş hayatında yeni fikirler uygulayabilirsiniz. IELTS, TOEFL kurslarına girip iyi bir başarı sağlandığında, Türkiye’de hazırlık atlamak (geçerliliği olan üniversitelerde) daha kolay olacak ve özellikle özel üniversitelerde burssuz okuyan öğrencilerin hazırlığı erken bitirmesine yardımcı olarak okul maliyetlerini düşürecektir. Bunun dışında gelecekte Kanada ve farklı ülkelerde yine staj ve iş imkanı sağlamak daha kolay olabilir. Özellikle Kanada dil okullarında İngilizce seviyesini üst noktalara getirmiş öğrenciler Kanada okullarında lisans, yüksek lisans, sertifika ve diploma programlarına devam etmeyi tercih ettiklerinde eğitim almaya başladıkları kurumların sektör bağlantılarını da kullanarak okurken staj yapma ve mezuniyet sonrasında daha rahat iş bulma şansına sahip olabilirler. Ayrıca bu tarz yüksek öğrenim programlarını tercih eden öğrencilerin part-time çalışma izinleri de bulunur, bu şekilde haftada maksimum 20 saat çalışabilen öğrenciler kendi masraflarının bir kısmını da çıkarma şansına sahip olabilir.

Kanada dil okulu fiyatları okullar arasında farklılık göstermektedir. Kanada dil okulu fiyatları konusunda gerekli bilgiyi ve Kanada dil okulu tavsiyelerini yine ICES Turkey danışmanlarından alabilirsiniz.

 

Kanada Dil Okullarında Konaklama

Kanada dil okullarını tercih eden öğrenciler aile yanı ve yurt konaklama seçenekleri arasından seçim yapabilirler. Bu iki seçenek arasında en çok tercih edilen konaklama şekli aile yanı konaklamadır. Kanada dil okullarında eğitim alırken aile yanı konaklama seçmenizin en büyük avantajı; kültürü daha iyi yaşayıp-öğrenebilmek, aynı zamanda okulda öğrendiğiniz İngilizceyi pratiğe dönüştürebilmektir. Bu sebepten dolayı konaklama için aile yanı doğru bir tercih olacaktır.  Ek olarak yurt, öğrenci evleri veya apart konaklamalarda da danışmanımız size yardımcı olacaktır.

Aile yanı konaklamalarda sadece kahvaltı, günde 2 ya da günde 3 öğün yemek dahil opsiyonları mevcuttur. Okula uzaklıkları 30-60 dakika arası değişmektedir. Siz gitmeden önce aileniz bilgileriniz size iletilir. Ayrıca okuldan eve- evden okula nasıl ulaşacağınız konusundan önceden bilgi sahibi olursunuz. Kanada’nın gelişmiş toplu taşıma sistemi sayesinde de okul ile aile yanı konaklamanız arasında çok zaman kaybetmeden yolculuk yapabilirsiniz.

Kanada’da aile yanı konaklama kültürü yaygındır ve yurt opsiyonlarını her okul sunmaz. Bu sebeple yurda gitmek isteyen öğrencilerin yer bulma sorunu yaşamaması adına erkenden kayıtlarını yaptırmaları ve odalarını rezerve etmeleri gerekmektedir. Yurt konaklamalarında da aile yanı konaklamada olduğu gibi farklı oda seçenekleri bulabilirsiniz. Yurtların çoğu için geçerli olan kriter aile yanında olduğu gibi yemek opsiyonun olmamasıdır. Fakat birçok yurtta veya yurda yakın yerlerde yemek alınabilecek market ve restoranların olmasıdır. Ayrıca bazı yurtlarda yemek pişirilebilecek ortak kullanımlı mutfaklar da bulunabilir. Bu konuda detaylı bilgiyi ICES Turkey danışmanlarından alabilirsiniz.

 

Kanada Dil Okulları

 

Kanada’da Dil Okulu Ücretleri Ne Kadar?

Kanada dil okulu fiyatları okula ve güncel promosyonlara göre değişmektedir. Bazen başvurduğunuz döneme göre ekstra kampanyalar olabilir. Kanada dil okulu fiyatlarında kampanyalar için lütfen danışınız.

*Yaz döneminde konaklama ücretlerine yaz dönemi ek ücreti eklenebilir.

*Eğitim ücretleri haftalık 190-280 CAD arasında değişmektedir. Vade uzadıkça haftalık ücretler düşmektedir.

*Konaklama ücretleri aile yanlarında ortalama 800-1000 CAD arasındadır. Yurtlarda değişkendir.

 

Kanada’da Dil Eğitimine Giderken Sigorta Yaptırmak Zorunda Mıyım?

Kanada dil okullarına eğitim için giderken sigorta yaptırmak zorunludur. Aksi takdirde okullar ders programını öğrenciye vermeyebilir ve öğrencinin eğitimi aksayabilir. Sigorta ücreti okuldan okula değişmektedir. Ortalama haftalık 15-20 CAD’dır. Sigorta kapsamının detaylarında neler olduğunu ICES Turkey danışmanlarına sorabilirsiniz.

 

Kanada Vizesi Nasıl Çıkartılır?

Öncelikle program tarihlerinize bakılarak size bir plan çıkartılır. Gerekli evrak listesini biz size iletiyoruz. Gidiş tarihinizden 2-3 ay öncesinde başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü evrak toplama süreciniz gecikebilir veya konsolosluğun dönemsel yoğunluklarından vizenizin geliş süresi değişebilir. Ayrıca Kanada için uçak biletleri hızla artabilir, erken başvuruda uçak biletinden kar etme şansını yakalamış olursunuz.

 

Vizemi Aldım. Kanada Dil Okullarına Gitmeden Önce Ne Yapmam Gerekiyor?

Vizeniz çıktıktan sonra gidiş öncesi ücretsiz oryantasyon veriyoruz. Banka hesaplarınızı nasıl açacağınızı, valizinizi nasıl hazırlayacağınızı, aile yanında kalıyorsanız hangi aileyle kaldığınızı ve okula ne kadar uzak olduğunu, iletişim bilgilerini ve daha fazlasını sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıca saat kaçta okula gideceğinizi, havalimanı karşılama alıyorsanız kimlerle iletişime geçmeniz gerektiğini mutlaka sizlerle paylaşıyoruz.

 

Kanada Dil Okullarından Örnekler

Kanada’nın farklı lokasyonlarındaki bazı okullarımızın listesini aşağıda bulabilir, linkleri takip ederek okullarla ilgili genel bilgiye sahip olabilirsiniz. Kanada dil okulları hakkında detaylı bilgi için lütfen danışmanlarımızla iletişime geçiniz. 

Toronto

 

Vancouver

Kanada Dil Okulları

Kanada’da Dil Kursu

İngilizce eğitim almak isteyenlerin ideal rotası Kanada’dır. Kanada’da dil kursu seçeneklerine Kanada Dil Okulları sayfamızdaki şehirleri seçerek görebilirsiniz.

 

En İyi Kanada Dil Okulları

 • Butik dil okulları (ILAC, CCLC, Global Village, Hansa)
 • Zincir dil okulları (EC, LSI, KAPLAN, Stafford House, CES)

 

Kanada Dil Okulu Süreleri

Dil Okulları için önerilen minimum süre 2 haftadır. Dil okulu süreleri gitmek istediğiniz dil eğitimi programına göre değişmektedir.

 

Kanada Dil Okulu Kabul ve Başvuru Şartları

 • Doldurulmuş dil okulu başvuru formu
 • IELTS veya TOEFL Sınav Hazırlık kursları için minimum Intermediate seviye olmak
 • Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce Programlarında minimum dil seviyesi aranmamaktadır.

 

Kanada Dil Okulu Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Kanada Dil Okulu başvurunuzu dil kursu başlangıç tarihinizden en az 4 -6 hafta önce yapmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Kanada Dil Okulu Fiyatları ve Ücretleri

Fiyat listemizi görmek için tıklayın. 

Kanada’da Yaşam Masrafları

Kanada Yaşam Masrafları şehre göre değişmektedir. Toronto ve Vancouver dışında yaşam maliyetleri daha uygundur. Aylık ortalama 700-1000 CAD oda kiralama, 700-1000 CAD arası da yeme-içme ve sosyal aktiviteler için ayırmanız gerekmektedir.

 

Kanada Dil Okulu Vizesi

Kanada Dil Okulları vizesi için ICES Turkey Yurtdışı Eğitim tarafından sizlere kayıt sonrası evraklar sunulmaktadır. Detaylı bilgi için Kanada Vizesi sayfamıza bakınız ve ilgili blog yazılarımızı okuyunuz.

 

Kanada’da Okurken Çalışma

Kanada’da dil okulunda okurken legal bir çalışma izniniz yoktur. Ancak üniversite veya yüksek lisans öğrencisi olduğunuz zaman çalışma izni elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi için Kanada Üniversite Çalışma İzni sayfamıza bakınız.

 

ICES Turkey Kanada Dil Eğitimi Danışmanlığı

Kanada dil eğitimlerinde ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Dil eğitiminizi tamamladıktan sonra Kanada’da üniversite veya Kanada’da yüksek lisans eğitiminize geçiş konusunda da yardımcı oluyoruz.

 

Kanada Dil Okulu Yorumları ve Görüşleri

Kanada Dil Okulu yorumları Kanada’da eğitim düşünen öğrenciler için oldukça önemlidir. Bu sebeple öğrencilerimizden gelen yorumları sizlerle paylaşmak için çabalıyoruz. Öğrenci yorumlarına yorumlar sayfasından bakabilir ya da instagram hesabımızdan öğrenci görüşlerinin özetini okuyabilirsiniz.

Kanada'da dil eğitimi almak İngilizce'yi yerinde öğrenme ve dil yeteneklerinde uzmanlaşma imkanı sağlamaktadır. Okul sonrası, günlük hayatınızda da eğitimini aldığınız dili kullanarak, pratik yapma imkanı bulacaksınız.
Kanada dil okullarında Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Sınav hazılıkları (IELTS, TOEFL) programları mevcuttur.
Okulların sağladığı aile yanı ve yurt konaklama alternatiflerinden eğitiminiz süresince faydalanabilirsiniz.
Kanada'ya giderken sağlık sigortası yaptırmak zorunludur. Sigortanız olmadığı takdirde, okulunuz derslere katılımınıza izin vermeyebilir.
Kanada'nın en çok tercih edilen okulları başlıca ILAC, KAPLAN International, ILSC, EC, VGC denebilir.
Genel İngilizce programlarında koşul aranamamaktadır. Sınav hazılık programları için minimum Intermediate seviyesinde olmak gerekmektedir.
Kanada'da dil eğitimi alırken çalışma izni verilmemektedir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste