İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Refah bir ülke olan Kanada, akıcı ve temiz İngilizce konuşulması, suç oranının düşük oluşu ve Amerika’ya yakın olması nedeniyle dil eğitiminde oldukça tercih edilen bir ülkedir. Dilerseniz CN kulesinden Toronto şehrinin eşsiz manzarasını görebilir veya Dünya’nın en meşhur şelalelerinden olan Niagara Şelalelerini ziyaret etme şansı elde edebilirsiniz. Başkent Ottawa’da lale festivaline katılıp, Vancouver’da mavi ve yeşillin tadını çıkarabilirsiniz.

Kanada’da kullanılan para biriminin Kanada Doları (CAD) olması sebebiyle; Amerikan doları, Sterlin, Euro gibi para birimlerine kıyasla kur avantajından yararlanabilirsiniz. Güvenlik üst düzeydedir ve çokuluslu yapısı gereği hoşgörülü bir ülkede eğitim almak, öğrencinin ülkesinden uzakta yaşama stresini azaltmasına yardımcı olur. Özellikle kolej veya üniversite eğitimi düşünenler için, gittiği kursa bağlı olarak, tercih edilen koleje ve bölüme IELTS ya da TOEFL gerekmeden girme şansı da vardır. Muhteşem doğanın tadını çıkartmak için ideal bir seçenektir. Kanada’nın resmi dili İngilizce ve Fransızcadır. Toronto, Vancouver gibi birçok şehirde İngilizce ön plandadır. Quebec bölgesinde ise Fransızca konuşulur. New Brunswick ise hem İngilizce hem de Fransızca’nın resmi dil kabul edildiği bölgedir. Bazı kurslarda hem İngilizce hem Fransızca eğitimi verilmektedir. Bu durumda iki dil birden öğrenme şansınız artar.

 Kanada'da Dil Eğitimi Programları

Kanada dil okullarında alınabilecek eğitimler aşağıdadır. Dil okulu eğitimleri adaylara göre değişiklik gösterebileceğinden karar vermeden önce Ices Turkey danışmanlarına danışabilirsiniz.

 • Genel İngilizce
 • Yoğun İngilizce
 • İş İngilizcesi
 • Sınav Hazırlık Kursları (IELTS, TOEFL) 
 •  Kanada Dil Okulu Ücretleri

Eğitim Ücretleri

190-280 CAD

*Kanada dil okulu fiyatları okula ve güncel promosyonlara göre değişmektedir. Bazen başvurduğunuz döneme göre ekstra kampanyalar olabilir. Kanada dil okulu fiyatlarında kampanyalar için lütfen danışınız.

*Yaz döneminde konaklama ücretlerine yaz dönemi ek ücreti eklenebilir.

Kanada Dil Okulları Konaklama

Kanada Dil okulunda okurken konaklamak için bir kaç seçeneğiniz vardır. 

 1. Aile Yanı konaklama

Kanada’da dil okulu okurken yaralanabileceğiniz konaklama şekillerinden birisidir.   Ortalama fiyatları yaklaşık 800-1000 CAD arasındadır. Kanada dil okullarında eğitim alırken aile yanı konaklama seçmenizin en büyük avantajı; kültürü daha iyi yaşayıp-öğrenebilmek, aynı zamanda okulda öğrendiğiniz İngilizceyi pratiğe dönüştürebilmektir. Bu sebepten dolayı konaklama için aile yanı doğru bir tercih olacaktır. Aile yanı konaklamalarda sadece kahvaltı, günde 2 ya da günde 3 öğün yemek dahil opsiyonları mevcuttur. Okula uzaklıkları 30-60 dakika arası değişmektedir. Siz gitmeden önce aileniz bilgileriniz size iletilir. Ayrıca okuldan eve- evden okula nasıl ulaşacağınız konusundan önceden bilgi sahibi olursunuz. Kanada’nın gelişmiş toplu taşıma sistemi sayesinde de okul ile aile yanı konaklamanız arasında çok zaman kaybetmeden yolculuk yapabilirsiniz.

 1. Öğrenci Yurtları

Öğrenci yurtları sizin seçeceğiniz özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Aile yanında kalmak istemeyen öğrenciler yurtları tercih edebilirler. Fiyatları da seçeceğiniz yurda göre farklılık gösterir. Yurtların çoğu için geçerli olan kriter aile yanında olduğu gibi yemek opsiyonun olmamasıdır. Fakat birçok yurtta veya yurda yakın yerlerde yemek alınabilecek market ve restoranların olmasıdır. Ayrıca bazı yurtlarda yemek pişirilebilecek ortak kullanımlı mutfaklar da bulunabilir. 

 1. Kiralık Daireler ve Oteller

Bu seçenek her zaman mevcuttur fakat ülkeyi ya da bölgeyi tanımayan öğrencilere çok fazla tavsiye edilmez. Dil okullarında konaklama seçeneklerinde genellikle Aile Yanı ya da Yurt seçenekleri daha çok tercih edilmektedir.

Kanada Dil Okulu Vizesi

Kanada Dil Okulunda okuyabilmeniz için vize almanız gerekmektedir. Öğrenci vizeleri; kısa dönem mi ve uzun dönem mi gitmek istediğinize göre değişiklik gösterir.

 1. Kısa Dönem Öğrenci vizesi (Turistik Vize): Kanada’da 6 aydan kısa süreli eğitim alacaksanız bunu turist vizesi ile yapabilirsin. Turist vizesinin ücreti uzun dönem öğrenci vizense göre daha uygundur. Gerekli evrak listesi tarafımızca siz iletildikten sonra işlemlerinize başlanır.
 2. Uzun Dönem öğrenci vizesi (Study Permit): 6 aydan fazla eğitim almak istiyorsanız öğrenci vizesine başvurmak zorundasınız. Öğrenci vizesi almak için sizden istediğimiz evrakları bize teslim etmeniz gerekmektedir. Evraklarınızı teslim ettikten sonra işlemlerinize başlanacaktır.

Kanada Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Kanada’da dil okulunda okurken legal bir çalışma izniniz yoktur. Ancak üniversite veya yüksek lisans öğrencisi olduğunuz zaman çalışma izni elde edebilirsiniz. Detaylı bilgi için Kanada Öğrenci Çalışma İzni sayfamıza bakınız.

Kanada Yabancı Öğrenciler için COVID-19 Önlemleri

Kanada Covid-19 ile ilgili sağlam önlemler alan ülkelerdendir. Öncelikle ülkeye girdikten sonra karantina süresi olduğunu bilmenizi isteriz. Kanada’da şehirlerarası bile karantina süreci olduğundan planlama yaparken lütfen danışmanlarımızdan destek alınız.

Kanada Dil Okulları

Kanada Sosyal Hayat

Kanada dil okuluna gitmek için genellikle Toronto ya da Vancouver şehirlerinden birisi seçilmektedir. Bu iki şehirdeki hayatı biraz tanıyalım.

Toronto:

Dünyanın en uzun caddesi olarak bilinen ve bu konuda Guiness rekorlar kitabına adı yazılan Yonge Street Kanada’nın Toronto şehrinde bulunmaktadır. Bu cadde üzerinde dil eğitimi alabileceğiniz birçok okul mevcuttur. Aynı zamanda alışveriş, eğlence ve restoranların da bulunduğu bir merkezdir.

Toronto’da görülmesi gereken birçok yer vardır. Şehrin simgelerinden CN Tower’a çıkıp EdgeWalk yaparak hem heyecanlı bir etkinliğe katılmış hem de şehrin güzel manzarasını görmüş olursunuz. CN Tower’a gitmişken 16,000 farklı türe ev sahipliği yapan Kanada Akvaryumunu da görmeden geçmek olmaz! Royal Ontario Müzesi dünya kültürü ve tarihi ile ilgili bilgi edinmek için en iyi lokasyon olabilir. St. Lawrence Market ise şehrin en güzel yemek marketlerinden biri olmasının yanı sıra National Geographic tarafından dünyanın en iyi yemek marketi olarak seçilmiştir. Merkezde gezmekten bahsetmişken Eaton Centre’a değinmemek olmaz. Alışveriş severler için birçok dünya markasını toplandığı merkez mağazalarının yanında güzel restoranları ile de iyi bir gün geçirmenizi sağlayacaktır. Peki ya internette gördüğünüz sakar panda videolarının kahramanlarıyla tanışmaya ne dersiniz? 460 farklı türe ev sahipliği yapan Toronto Hayvanat Bahçesi kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biridir.

Toronto’ya gitmişken oldukça yakın bir lokasyonda bulunan Niagara Şelalelerini de ihmal etmeyin. Hayatınızda görebileceğiniz en etkileyici manzaralardan biriyle karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz!

Vancouver:

Diğer adı “Raincover” olarak bilinen Vancouver yağışlı bir bölgedir fakat Kanada’nın en ılıman iklimine sahip bölgesidir. Toronto’ya kıyasla daha ılıman bir iklime ve harika bir doğaya sahiptir. Özellikle Rocky Mountains olarak adlandırılan bu bölgede kendinizi suyun bambaşka rengi ve dağların farklı havasında dünyadan uzaklaşmış hissedebilirsiniz. New York Central Park’tan %10 daha büyük olan Stanley Park ve Capilano Bridge’te huzurlu yaşamın hazzına tanıklık edebilirsiniz.

Vancouver bölgedeki film ve tv çekimleri ve Hollywood filmleri prodüksiyonları nedeniyle “Kuzey’in Hollywood’u” olarak bilinmektedir.

Vancouver ve çevresi aynı zamanda doğa ve macera sporları açısından da oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Vancouver’daki turlarla balinaları izleyebilir, Grouse Mountain’da Zip lining yaparak mükemmel ormanların arasında uçmaya en yakın deneyimi elde edebilir, bungie jumping, paragliding ile heyecanın parçası olup Vancouver’da kış sporları deneyimini Heli-Skiing ile bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Vancouver Asya kökenli nüfusundan ötürü Asya kültürüne ait birçok atraksiyonun da bulunduğu bir şehirdir. Asya mutfağı, Japon kiraz ağaçları, Asya-Kanada kültürü festivalleri, Chinatown dikkatinizi çekebilir.

Kanada’nın daha küçük şehirlerinde dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için farklı fırsatlar da bulunmaktadır. Dilerseniz Başkent Ottawa’da veya Halifax gibi sakin bir şehirde de eğitim alabilirsiniz.

Kanada Yaşam Maliyetleri

Kanada’da okurken maliyetleri kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama olarak aşağıdadır.

 1. Ulaşım, yeme-içme ve Sosyal Hayat aylık yaklaşık 700- 1.000 CAD
 2. Oda Kiralama aylık yaklaşık 700- 1.000 CAD

Yurtdışı Dil Eğitimi Program Süreci Nasıl Oluyor?

Başlangıçta ücretsiz ön görüşme yaparak uygun ülke tercihine karar verilmesi gerekmektedir. Uygun okul ve program seçildikten sonra konaklama için aile yanında veya yurtta kalma seçeneklerinin belirliyorsunuz. Talebe bağlı olarak kurs öncesi ücretsiz seviye belirleme sınavınız da tarafımızca yapılıyor.

Okul Başvuru Sürecine geçildiğinde bizlere kimlik ve pasaport fotokopilerinin teslim edilip, ön başvuru için ücret yatırılması gerekiyor. Ücret yatırıldıktan sonra aşağıdaki işlemler danışmanlarımız tarafından sırasıyla yapılıyor.

 • Okul başvuru işlemleri için formların doldurulması ve imzalanması
 • Ödeme planının çıkartılması
 • Öğrenciye özel, süreç için takvim planlaması
 • Başvuru ve kabul takibi
 • Vize işlemleri için tarih belirlenerek işlemlere başlanması
 • Vize için gerekli evrak listesinin iletilmesi
 • Niyet mektubu hazırlanması (ÜCRETSİZ HİZMET!)
 • Varsa ek istenen İngilizce belge taleplerinin hazırlanması (sponsorluk yazısı vb.) (ÜCRETSİZ HİZMET!)

Bütün bu işlemlerden sonra vizeniz elinize ulaşınca gidiş süreci başlıyor. Bu sürece geçildiğinde okula gitmeden en az 3-4 hafta önce tüm ödemelerin tamamlanmış olması gerekiyor. Daha sonra size yine danışmanlarımız tarafından gidiş öncesi ülke, bölge ve okulu tanıma amaçlı oryantasyon programı (ÜCRETSİZ!) uygulanıyor. Daha sonra gidiş için gerekli evraklarınızı gözden geçiriyoruz ve iyi dileklerimizle sizi uğurluyoruz.

İlgili Blog Yazıları
Kanada Vize Başvuru Sisteminde Güncelleme
Kanada Vize Başvuru Sisteminde Güncelleme 31 Temmuz 2018 tarihi itibariyle Kanada vize başvurularında prosedür ve ücretlendirme değişiklikleri gerçek...
Kanada’nın En İyi Dil Okulu
Kanada’nın En İyi Dil Okulu Kanada Dil Okulları son yıllarda en çok tercih edilen dil okulları kategorisinde yer almaktadır. Kanada’da butik dil okul...
Kanada’nın En İyi Üniversiteleri
Kanada, son yıllarda özellikle müthiş bir trend haline gelmiştir ve lise, üniversite çağı öğrencilerin bir numaralı hedefi olmuştur. Bunun altında yat...
Kanada'da dil eğitimi almak İngilizce'yi yerinde öğrenme ve dil yeteneklerinde uzmanlaşma imkanı sağlamaktadır. Okul sonrası, günlük hayatınızda da eğitimini aldığınız dili kullanarak, pratik yapma imkanı bulacaksınız.
Kanada dil okullarında Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Sınav hazılıkları (IELTS, TOEFL) programları mevcuttur.
Okulların sağladığı aile yanı ve yurt konaklama alternatiflerinden eğitiminiz süresince faydalanabilirsiniz.
Kanada'ya giderken sağlık sigortası yaptırmak zorunludur. Sigortanız olmadığı takdirde, okulunuz derslere katılımınıza izin vermeyebilir.
Kanada'nın en çok tercih edilen okulları başlıca ILAC, KAPLAN International, ILSC, EC, VGC denebilir.
Genel İngilizce programlarında koşul aranamamaktadır. Sınav hazılık programları için minimum Intermediate seviyesinde olmak gerekmektedir.
Kanada'da dil eğitimi alırken çalışma izni verilmemektedir.
Öğrenci Yorumları
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste