İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
The Canadian Language Learning College
The Canadian Language Learning College

CLLC Language School Dil Okulu

2005 yılında Kanada’nın Halifax şehrinde kurulmuştur. Kurulduğun yılanda bu yana idealist yapısıyla sunduğu eğitim kalitesini ve diğer hizmetlerini sürekli geliştirerek Kanada’nın en hızlı büyüyen okullarından birisi olmuş, diğer bazı şehirlerde de şubeler açmıştır. Sunduğu üstün kalite eğitim olanaklarıyla beraber öğrencilerin evlerindeymiş gibi hissetmeleri için samimi, sıcak bir ortam sunan CLLC, butik bir okuldur ve çokça ödüle layık görülmüştür.

CLLC Language School Dil Okulu Merkezleri

  • Kanada: Toronto, Ottawa, Halifax

Dil Okulu Süreleri

Dil okulu süreleri minimum 2 haftadan başlayarak bir yıla kadar uzatılabilir. Sınav hazırlık programların belirli bir süre aralığı vardır.

Dil Okulu Programı

Program Adı

Genel İngilizce

Yoğun İngilizce

Akademik İngilizce (International Semester Courses)

Üniversite Hazırlık kursları

Öğretmenlere yönelik kurslar (CELTA, DELTA, ICELT kursları)

Sınav Hazırlık Kursları (IELTS/TOEFL)

Birebir dersler

İş İngilizcesi

Küçükler için dil okulu programları (Junior Courses)

Aile programları

Yaz okulları

Kabul ve Başvuru Şartları

  • Genel dil programlarında herhangi bir başvuru şartı aranmaz.
  • Öğrenci sıfırdan dil öğrenmek için kursa kayıt olabilir ancak yeni öğrenenler için ayrı bir sınıf olduğu için başlangıç tarihleri Genel İngilizce programlarına göre farklıdır.
  • Sınav Hazırlık Kursları (IELTS/TOEFL//Cambridge Sınavları) gibi özel programlar için öğrencilerin genellikle minimum B1 düzeyinde İngilizce bilgisine sahip olması beklenir hatta bu seviye seçilen sınav tipine bağlı olarak daha yüksek istenebilir.

Başvuru Dönemi ve Tarihleri

PROGRAM

BAŞLANGIÇ TARİHİ

BAŞVURU DÖNEMİ

Genel İngilizce

Her Pazartesi

Her zaman başvuru yapılabilir.

 

Sınav Hazırlık

(Dil Sınavları)

Genellikle her Pazartesi

Her zaman başvuru yapılabilir. Intermediate seviyesinde olan bu kursa direkt başlayabilir.

 

Yaz Okulları

Genellikle Haziran, Temmuz, Ağustos ayları

 

Her zaman başvuru yapılabilir.

The Canadian Language Learning College

Fiyatları ve Ücretleri

4 Hafta Eğitim

800-1300 CAD

8 Hafta Eğitim

1700-2700 CAD

12 Hafta Eğitim

2500-4000 CAD

24 Hafta Eğitim

5000-6500 CAD

Not: Yukarıda yazan fiyatlar Kanada Toronto’daki okulun fiyatları düşünülerek yaklaşık olarak yazılmıştır. Güncel fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için bilgi istek formunu doldurunuz.

Konaklama

CLLC Dil Okulu, konaklama olarak aile yanı sunmaktadır, ancak öğrenciden kesin yurt talebi gelirse bunun için de yardımcı oluyorlar. CLLC bünyesinde bulundurduğu aileleri ile uzun yıllardır çalıştığı için çok güvenir. Okulun akademik çalışması dışında öğrencilerin evlerindeymiş gibi hissetmelerine de çok önem verdiği için genellikle sadece aile yanı konaklamayı önerirler.

Vize

Vize konusunda profesyonel danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Danışmanlık hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgi istek formumuzu doldurarak randevu oluşturabilirsiniz.

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

Öğrencilerimiz talepleri doğrultusunda geniş yelpazemizden en uygun okul seçeneklerini sunarız. Öğrenci ile eğitimi esnasında bağımızı koparmadan sürekli olarak öğrencinin neler yaptığı konusunda onu takip ederiz. Danışmanlık hizmetimiz program seçiminizden vize sürecine, hatta dil eğitimine başladıktan sonra da ülkeye dönene kadar devam etmektedir.

The Canadian Language Learning College Dil Okulu Yorumları ve Görüşleri

CLLC dil okuluna daha önce gönderdiğimiz öğrencilerin okul hakkındaki görüşlerini danışmanlarımız ile görüşmeniz esnasında aktarıyor olacaktır. Buradan öğrenci yorum ve görüşlerine bakabilir ya da Instagram hesabımızdan öğrenci görüşlerinin özetini okuyabilirsiniz.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste