İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Almanya Dil Okulları

Almanya Dil Okulları

Almanya, Avrupa’nın merkezinde bulunur ve Avrupa Birliği ülkeleri arasında en fazla nüfusa sahip ülkedir. Türkiye ve Almanya arasındaki güçlü diplomatik ve sosyal bağ sonucu Almanca ülkemizde çok fazla öğrenci tarafından tercih edilen bir dildir. Güçlü ekonomisi ve eğitim kalitesiyle de gözde olan Almanya, Almanca öğrenmek isteyenler için en ideal ülkedir. Almanya, Almanca eğitim konusunda kendisini ispatlamış bir ülkedir.

ALMANYA GENEL BİLGİLER

Almanya Para Birimi: Euro
Almanya Nüfus: 80 milyon
Almanya’da Konuşulan Dil: Almanca
Almanya Türkiye arası mesafe: Uçakla yaklaşık 4 saat (Bölgeye göre değişir)
Almanya’nın Telefon Kodu: +49
Almanya’nın Önemli şehirleri: Berlin, Münih, Frankfurt, Köln
Almanya; Polonya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hollanda,İsviçre ve Avusturya’ya komşu olması açısından Avrupa Birliği’nin ortasında bulunmaktadır. İklim açısından ılımandır. Kışları aşırı soğuk geçmez, yazları da çok sıcak olmaz. Batı bölgelerde sıcaklıklar daha fazladır.
Almanya kültürü Almanlar için önemlidir ve özellikle yılbaşında Christmas marketler oldukça turist çeker. Münih’te düzenlenen Oktoberfest’e katılırken eğlenebilir. Geothe, Beethoven gibi sanata önemli katkıları bulunan kişilerin hayatlarını daha iyi tanıyabilir, Almanya’da dil eğitimi alırken Mercedes, BMW, Audi gibi bilinen Alman markalarının araçlarını sokaklarda görebilirsiniz.

 

ALMANYA DİL OKULLARINDA EĞİTİM

Almanya’da

 • Genel Almanca
 • Yoğun Almanca
 • İş Almancası
 • Doktorlar ve Hemşireler için Almanca
 • TestDAF Sınav Hazırlık
 • Almanca Üniversite Hazırlık Yılı gibi programlar sunulmaktadır.

Almanya Dil Okulları için; Berlin, Köln, Hamburg, Münih, Frankfurt, Stuttgart, Düsseldorf en çok tercih edilen şehirlerdir. Okullar az öğrenciyle yüksek ilgide öğrenme modelini benimsemiştir. Uzun süreli vize için haftalık alınan ders saati 18 saat (24 ders) ve üzeri olmalıdır.


ALMANYA DİL OKULLARI’NDA EĞİTİM SİSTEMİ NASILDIR?

Almanya’da Dil Eğitimi, Almanca öğrenmek isteyen öğrencilere dil seviyelerine bakılmaksızın sağlanmaktadır. Ancak her okulun farklı bir sistemi vardır ve eğer başlangıç seviyesindeyseniz belli başlangıç tarihlerinde başlamanız mümkün olacaktır. Ayrıca seviyenize bağlı olarak bir kur bitirmek için gereken süre okuldan okula değişmektedir. Almanya ‘da dil eğitimi için, almanca altyapınız hiç yoksa 32-40 hafta kadar süre eğitim almanız gerekmektedir.


NEDEN ALMANYA’DA DİL EĞİTİMİ ALMALIYIM?

 • Almanca öğrenmek için en ideal ülke Almanya’dır.
 • Almanya, Türkiye’ye konum olarak yakındır.
 • Almanya güvenli bir ülkedir.
 • Almanya ulaşım ağı konusunda oldukça iyi seviyededir. Toplu taşıma ile bulunduğunuz şehrin ve ülkenin her yerini rahatlıkla gezebilirsiniz. Aile yanı konaklamalarda toplu taşıma ile okula ulaşmak oldukça rahattır.
 • Yurtdışında dil eğitimi dendiğinde İngilizce eğitimden sonra en çok talep gören dillerden biri Almanca’dır. Bu sebeple Almanca öğrenmek isteyenlerin tercihi öncelikle Almanya’dır.
 • Almanya’da sadece Alman eğitim sistemine dahil olmakla kalmaz, Alman ailelerin yanında kalarak ya da yaşadığınız çevrede Alman arkadaşlar edinerek Almanya’nın mutfağını tatma ve deneyimleme şansını elde edersiniz.
 • Almanya’da eğitim alırken birçok müze, yemyeşil parklar, Alman kültürüne özgü gelene ve görenekleri yaşayarak öğrenme fırsatına sahip olursunuz.
 • Almanya’da yaşam masrafları uygundur. Ortalama 400-500 Euro arasında geçiminizi sağlayabilirsiniz.
 • Almanya’daki dil okulları fiyatları maliyetleri düşüktür. Konaklama fiyatları bölgeden bölgeye değişiklik gösterir. Almanca eğitimi alırken, Almanca dil kurslarının sağlamış olduğu konaklama seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.
 • Almanca dil eğitimi veren kurumların genel olarak eğitim kalitesi yüksektir
 • Uluslararası öğrenciler ile tanışma fırsatı elde edebilirsiniz.
 • Almanca dil eğitiminizi bitirdiğinizde seviyenizi kanıtlayan uluslararası geçerli bir sertifikaya sahip olursunuz.


ALMANYA DİL OKULLARI ÖĞRENCİYE NE KATKI SAĞLAR?

Almanya Dil Okulları, Almanya’da lisans veya yüksek lisans hedefi olan öğrenciler için oldukça avantajlıdır. Ücretsiz eğitim veren devlet üniversitelerinde lisans eğitiminde Almanca, yüksek lisans eğitiminde ise Almanca ve İngilizce eğitim alınabilir ancak Almanca bölüm sayısı daha çoktur. Aynı zamanda lisans ve yüksek lisans eğitiminiz boyunca haftalık belli bir saat çalışma izniniz bulunmaktadır ve bu sebeple Almancanızın iyi seviyede olması önemlidir ve Almanya’da dil kursu sayesinde temel atmak önemlidir.
Almanya, Avrupa’nın en güçlü ekonomisine sahip ve her türlü ulaşım vb imkanları çok gelişmiştir. Ayrıca sistemli,kurallı ve güvenli bir ülke olması sebebiyle Almanya’da dil eğitimi alırken yaşam kaygılarından arınmış ve Almanca öğrenmek için odaklanabilecek durumda olursunuz.


ALMANYA’YA GİTMEDEN ÖNCE ALMANCA ÖĞRENMEK İÇİN NELER YAPMALIYIM?

Almanca öğrenmek sanıldığı kadar zor değildir. Sadece dil bilgisi çalışmak Almanca öğrenmek için yeterli değildir. Almanca okuyabilmek, duyduğunuzu anlayabilmek, yazabilmek ve konuşabilmek için aynı zamanda ders dışı aktivitelerle de Almancanızı geliştirmeniz önemlidir. Almanca Dil Eğitimi’ne gitmek istediğiniz şehrin genel bilgilerini Almanca okuyarak ya da Almanca bir film izleyerek aynı zamanda da Almanca dilini geliştirmeye yönelik Almanca kurslarına giderek Almancayı daha iyi öğrenebilirsiniz.

 

ALMANCA ÖĞRENİRKEN NE KADAR GELİŞME KAYDEDEBİLECEĞİM?

Yabancı dil öğrenmek için öncelikle yaşayarak öğrenmek gerekir. Almanya Dil Okulları bu konuda size yardımcı olacaktır. Öncelikle kesinlikle Almanca öğrenmek için gereken iç motivasyonu sağlamalısınız. Almanca öğreneceğiniz kursun niteliği, Almanca eğitmenlerinin kalitesi, Almanca kursunun bulunduğu şehir, Almanca öğreneceğiniz kursta alacağınız eğitimin süresi ve arkadaşlarınızla sıkça pratik yapma çabanız Almanca öğrenme gelişiminizde etkili olacaktır. Yoğun Almanca kursu alarak daha az zamanda daha çok şey öğrenebilir, Almanca öğrenme hızınıza hız katabilirsiniz. Almanca öğrenmek için Almanya’ya gitmeden önce en az bir kur Almanca eğitimi alıp, Almanca dili hakkında fikir sahibi olmanız da hızlı ilerlemeniz ve gelişiminizde olumlu etki yaratacaktır. Anlamadığınız bir konuyu tekrar sorarak ve eğitmenlerle de sıkça Almanca konuşmaya çalışarak ve derslere devam zorunluluğuna uygun hareket ederek, derste işlenen konuları günlük tekrar ederek kendinizi geliştirebilirsiniz. Almanya’da Almanca eğitim almanın avantajını fark edecek ve gözle görülür bir ilerleme kaydedebileceksiniz. Ezbere dayalı eğitim sisteminden uzaklaşıp, pratiğe dayalı eğitim sistemine adapte olmanın ve Almanya’da Almanca dil eğitimi almanın şimdi tam da sırası!

 

ALMANYA’DA DİL EĞİTİMİ ALDIKTAN SONRA ALMANYA ÜNİVERSİTELERİNDE OKUYABİLİR MİYİM?

Almanya’da dil eğitimi alan birçok öğrencinin hedefi Almanya’da üniversite okumaktır. Genel Almanca ve Sınav Hazırlığı ve üniversite hazırlık kursları almak yeterli olmayabilir. Bunun için öncelikle Almanya Üniversite sayfamızdaki kabul koşullarını okumanızı tavsiye ediyoruz. Almanca Dil Kursları’na kayıt olmadan önce böyle bir hedefiniz varsa ICES Turkey danışmanları ile görüşerek Almanya üniversite hazırlık için planınızı çizmeniz iyi olacaktır.

 

ALMANYA’DA DİL EĞİTİMİ ALIRKEN ÇALIŞABİLİR MİYİM?

Almanya’da dil okulunda eğitim alırken maalesef legal bir çalışma izniniz yoktur. Avrupa Birliği vatandaşı olmayan bireyler için bu durum geçerlidir.

Almanya Dil Okulları

ALMANYA DİL OKULLARI LİSTESİ

BERLİN DİL OKULLARI

Almanya’nın en turistik ve cazip bölgesidir. Nüfusu 4 milyondan fazla olan Berlin’de Almanca eğitim alırken kültürlerin kaynaştığı bu şehirde Almanca öğrenirken, Brandenburger Tor (Brandenburg Kapısı), MuseumsInsel (Müzeler Adası), Checkpoint Charlie gib pek çok bilindik simge Berlin Dil Okulları’nda eğitim alırken görülebilir. Yurtdışı dil eğitimi düşünen ve bu eğitimi Almanca almak isteyenler, Genel Almanca İş Almancası, Sınav Hazırlığı ve üniversite hazırlık eğitimi alırken tercih ettikleri ilk şehir Berlin olmaktadır. Berlin’de Almanca eğitimi yaz okullarında da öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Berlin’de Almanca kursları için birçok seçeneğiniz bulunmaktadır.

 

FRANKFURT DİL OKULLARI

Main Nehri kıyısında bulunan şehir, Avrupa Birliği’nin ekonomisinin de kalbidir aynı zamanda. Çünkü Almanya’nın finans ve ticaret merkezi Frankfurt’tur. Fuar gibi birçok uluslararası faaliyetlerin merkezi olan Frankfurt’a giderek Türkiye’den yaklaşık 3 saat uçak mesafesi ile Almanca öğrenme deneyimini yaşayabilirsiniz.

 • Sprachcaffe
 • Did Deutsch
 • Geothe Institut

 

MÜNİH DİL OKULLARI

Almanca Dil Eğitimi dendiğinde Berlin’den sonra akla ilk gelen şehirlerden biri Münih’tir. Öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerdendir. Ekim ayında meşhur Oktoberfest görülebilir, Englischer Garten’a gidip yeşilliğin tadını çıkartabilirsiniz.

 

KÖLN DİL OKULLARI

Almanya’nın dördüncü büyük kenti olarak bilinmektedir. Hava genellikle ılıktır ancak oldukça değişken bir yapı da mevcuttur. Köln’ün meşhur devasa Katedrali olan Kölner Dom’u görebilir, Heumarktta Alman kültürünü gözlemleyebilir, Neumarktta alışveriş yapmayı düşünebilirsiniz.

 • Tandem
 • Carl Duisberg Centren

 

DÜSSELDORF DİL OKULLARI

Köln’e trenle 45- 50 dakikalık mesafede bir bölgededir. Aynı zamanda doğrudan uçuş ile Düsseldorf’a ulaşabilirsiniz.

 

HAMBURG DİL OKULLARI

Almanca öğrenmek için Hamburg ideal bir şehirdir. Çünkü şehir özgürlük şehri olarak tanımlanır. Aynı zamanda denizi ve limanlarıyla da cazibesi ayrıdır.

 • Colon
 • Did Deutsch
 • Geothe Institut

 

HEIDELBERG DİL OKULLARI

Sakinliği ve muhteşem doğası ile büyüleyen Heidelberg’te, Almanca öğrenmekten keyif alınmaktadır.

 

STUTTGART DİL OKULLARI

Almanya’nın güneyinde yer alan Stuttgart’ta Almanya Dil Okulu’nda eğitim alırken aynı zamanda bisikletle şehri keşdefebilirsiniz.

 • AGI-Anglo German Institut

 

FREIBURG DİL OKULLARI

Almanya’nın huzurlu ve aynı zamanda muhteşem doğaya sahip bir şehrinde eğitim almak isteyenler için Freiburg muhteşem bir seçenektir.

 • Sprachschule Zum Ehrstein- International House
 • Geothe Institut

 

HANNOVER DİL OKULLARI

Almanya’nın aşağı saksonya eyaletinde yer alan Hannover, geniş yeşil alan ve parklarıyla ünlüdür. Almanca dil eğitimini burada almanın siz de tadını çıkarın!

 • The Language Gallery

 

RADOLFZELL DİL OKULLARI

Almanca dil eğitimi alırken; bisikletinizi alıp okula gitmek, sakin bir şehirde eğitim almak ve deniz kıyısında olmak istiyorsanız Baden- Württemberg’e bağlı Radolfzell tam size göre.

 • Carl Duisberg Centren

 

ALMANYA DİL OKULLARI FİYATLARI

Almanya’da Almanca öğrenmek isteyen öğrencilerin akıllarındaki ilk sorulardan biri eğitim maliyetleridir. Almanca dil okullarında fiyatlar; bölge ve okul olarak değişkenlik gösterse de genel olarak bir aylık eğitimin maliyeti 300-700 Euro arasında değişmektedir. Yaz döneminde bazı kursların eğitim fiyatları için yaz dönemi ek ücretleri de olmaktadır. Paranızı ve zamanınızı boşa harcadığınızı düşünmemek için Almanya’ya gidiş öncesinde iyi bir araştırma yapmak çok önemlidir. Seçim yapmak oldukça zordur. Almanya’da Dil Okulları’nın sayısı da oldukça fazla ancak hangisinin iyi bir eğitim verdiğinden ve diğer servislerden nasıl yararlanacağınızdan emin olmak kolay değildir. Uygun fiyatlarla hangi bölgede ve hangi okulda eğitim alacağınız, gideceğiniz lokasyonda ne kadarlık yaşam maliyetleriniz olacağı gibi pek çok konuda size ICES Turkey danışmanları yardımcı olacaktır. ICES Turkey olarak alacağınız eğitimden memnun kalmak, sizlere daha iyi hizmet vermek adına danışmanlarımız bizzat Almanya’da Dil Okullarını geziyor, birebir yerinde görerek, okul sahipleri ya da temsilcileriyle detaylı bilgiler alıp, Almanca öğrenmeniz için siz tavsiye vermek adına oradaki öğrencilerin de yorumlarını dinliyoruz.
Uygun fiyatlarla Almanya Dil Okullarına kaydolmak için geç kalmayın!


ALMANYA DİL OKULLARINDA KONAKLAMA

Almanya’da dil eğitimi alırken aile yanında, hostelde veya yurtta konaklayabilirsiniz. İçlerinde farklı seçenekler de barındıran konaklama kategorilerinden en uygun olanı seçerken ICES Turkey danışmanlarından yardım alabilirsiniz.
Konaklamalara giriş genel olarak pazar günü, konaklamalardan çıkış ise cumartesi günü yapılmaktadır.


AİLE YANI KONAKLAMA

Almanya’da aile yanında konaklama seçeneğini tercih ettiğiniz aileler okul tarafından denetlenmiş ailelerdir. Almanya oldukça kurallı bir ülkedir ve dolayısıyla aileler de evdeki kurallara uyulmasına önem verirler. 6 yaştan itibaren öğrenciler aile yanı konaklamasını tercih ederek dil okullarında eğitim alabilirler. Aile bireyleriyle Almanca dil eğitiminizi pekiştirirken, Almanya’daki yaşamı daha net gözlemleyebilirsiniz.


HOSTEL VEYA YURT KONAKLAMA

Almanya’da bazı almanca kurslarının kendilerine ait yurtları bulunmaktadır. Aynı zamanda bazı okullar hostellerle veya yurtlarla anlaşarak konaklama opsiyonu sunarlar.


ALMANYA KONAKLAMA FİYATLARI

Yurtdışında dil eğitimi alırken konaklamanızdan memnun kalmak oldukça önemlidir. Almanca öğrenirken size en uygun konaklamayı sağlamak için partner olduğumuz Almanca dil kursları aracılığıyla aile yanı,yurt,paylaşımlı apartman gibi opsiyonları seçebilirler. Konaklama fiyatları Almanca dil eğitimi aldığınız şehre göre farklılık göstermektedir. Konaklama fiyatları için ICES Turkey danışmanları ile iletişime geçiniz.


ALMANYA VİZE

Almanca öğrenmek isteyen ve Türkiye’den giden öğrencilerin, Avrupa Birliği üyesi olan Almanya’ya giriş sağlayabilmeleri için vizeye sahip olmaları gerekmektedir. Eğer Avrupa Birliği’ne bağlı ülkelerden birine ait pasaportunuz yoksa veya gitmeyi planladığınız süre içerisinde geçerli bir vizeniz yoksa, vize almanız gerekecektir. Kısa dönem (3 aya kadar olan-C vize) ve uzun dönem (3 aydan uzun süreli-D vize) vize türleri mevcuttur. Öğrenci vizesi almak için 3 aydan daha uzun süreli almanca dil kurslarına kayıt olmalısınız. Genel Almanca, iş almancası, sertifika ya da diploma programları, üniversite hazırlık, sınav hazırlığı programlarına yaptırılan kayıt uzun süreli ise öğrenci vizesine başvurulmalıdır. Öğrenci vizesini alabilmek için konsolosluğa gidip mülakatla görüşme sağlamanız gerekmektedir. Yoğun almanca kursuna kayıt olmanız öğrenci vizesi almanız için avantajlıdır. Öğrenci vizesi için gerekli evraklar, formlar ve prosedürler farklıdır. ICES Turkey danışmanları her iki vize türü için de destek vermektedir.


DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN BAŞVURU FORMUMUZU DOLDURUNUZ.

İlgili Blog Yazıları
Almanya'da Mühendislik Okumak
Yurtdışında mühendislik okumak denince akla ilk gelen ülke tabii ki Almanya’dır.  Teknik üniversiteleri ile ünlü Almanya’da diğer ülkelere göre eğitim...
Almanya Eğitim Sistemi Nasıl? Almanya Eğitim Modeli
Almanya, hayatın her alanında olduğu gibi eğitim sisteminde de profesyonel, disiplinli ve başarılı bir görünüm sergiliyor. Eyaletlerden oluşan Almanya...
"Alman dil okullarında Genel Almanca, Yoğun Almanca, İş Almancası, Doktorlar ve Hemşireler için Almanca,TestDAF Sınav Hazırlık, Almanca Üniversite Hazırlık Yılı programları sunulmaktadır."
Öğrencinin dil seviyesine bakılmaksızın, farklı seviyelerde öğrenciler için eğitim sunulmaktadır. Seviyenize bağlı olarak kur bitirmek için gereken süre okullarda farklılık göstermektedir.
Dil eğitimi sırasında çalışma izni verilmemektedir.
Eğitiminiz süresince aile yanı, yurt ve hostel alternatiflerinden faydalanabilrisniz.
Kısa süreli (C Tipi) veya Uzun süreli (D Tipi) vize türlerine başvurabilirsiniz. Yoğun Almanca kursuna kayıt olmanız, öğrenci vizesi başvurunuz için avantaj sağlayabilir.
Almanya'da üniversite eğitimi hedefliyorsanız sadece dil eğitimi almak yeterli olmayabilir. Dil programı ve şartlı kabul sistemiyle bütün bir program planlanması birçok açıdan çok daha avantajlıdır. Detaylarla ilgili tecrübelii danışmanlarımız ile görüşmenizi tavsiye ediyoruz.
Öğrenci Yorumları
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste