Macaristan’da Master

ICES TURKEY / MASTER - MBA /
Macaristan’da Master

Macaristan AB standartlarındaki eğitim seviyesi ile en çok tercih edilen Avrupa ülkelerinden birisidir. Kaliteli eğitiminin yanı sıra ekonomik ücretleriyle ve İngilizce eğitim imkanı sebebiyle de bir çok uluslararası öğrencinin tercihidir Macaristan üniversiteleri.
Tarihi yüzyılı aşkın zamana dayanan üniversitelerin yüksek lisans eğitiminin yanı sıra Macaristan’ın düşük maliyetlerdeki yaşam ve konaklama giderleri öğrencilerin akın akın buraya göç etmesine neden oluyor.
Macaristan’da Yüksek Lisans eğitimini tamamlayıp, mezun olan bir öğrenci Avrupa’da kalıp iş tecrübesi edinmek adına büyük bir adım atmış oluyor. Yüksek Lisans mezunu olan öğrenciler 2 yıl boyunca Macaristan’da çalışabiliyor. Dünyanın önde gelen firmaların yatırım merkezi olan Macaristan’da köklü kurumsal firmalarda çalışma ve kariyer yapma imkanı da öğrencileri cezbeden en önemli etkenlerden birisidir.

Giriş Koşulları
Macaristan'da Master için üniversitelere giriş koşulları ülkeden ülkeye değişmektedir ancak genel olarak uygulanan koşullar: 
Yeterli Düzeyde İngilizce Dil Seviyesi
Lise mezuniyet not ortalamasının minimum 60 veya üstünde olması (Lise Diploması veya Üniversite Transcripti)
Ders dışı Aktiviteler ve CV ( Sosyal Faaliyetler, Spor Faaliyetleri, Gönüllülük Hizmetleri ve Öğrencinin katıldığı Yarışmalar vb.)

Macaristan’da Yüksek Lisans Programları hakkında detaylı bilgi için danışmanlarımıza başvurabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için

Macaristan’da Master ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!