İngiltere İle İlgili Genel Bilgiler

Yurtdışında eğitim alanındaki en çok tercih edilen seçeneklerden birisi de İngiltere’dir. Yurtdışında üniversite okumak isteyen adaylar İngiltere’de lisans eğitimi alabilmek için hala geç kalmış değiller. İngiltere’ye üniversite eğitimi için giderek İngiliz eğitim sistemi içinde eğitim almak isteyen adaylar için biraz İngiltere’yi tanıyalım;

 

İngiltere’de Üniversite Eğitimi Genel Bilgiler

İngiltere’deki üniversiteler yurt dışında eğitim almak amaçlı tercih edilen ülkeler arasında kendi eğitim sistemine sahip olan bir ülkedir. İngiltere’de lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler mezun oldukları lise ve aldıkları lise diploması türüne göre başvurularını gerçekleştirebilirler. Türkiye’deki liselerden mezun olan öğrenciler İngiltere’ye üniversite eğitimi için giderken lisans ve yüksek lisans eğitimi başlamadan foundation programlarıyla hazırlık yılını alarak hem İngilizcedeki eksiklerini tamamlayabilir hem de İngiliz eğitim sistemi adaptasyon sürecini hızlandırabilir. İngiltere lise eğitim programından mezun öğrenciler ise üniversite eğitimine direkt geçiş yapabilmektedir.

 

İngiltere’de Lisans Programına Gitmek İçin Neler Gerekli ve Kabul Şartları Nelerdir?

Türkiye’de IB Diploma sahibi ya da A Level diploma veren (İngiliz eğitim sistemi olan) sayılı liselerden mezun olan öğrenciler ve akademik seviyede İngilizce bilgisine sahip öğrenciler hazırlık yılından muaf olup lisans programına direkt olarak 1. sınıftan başlayabilirler. Özel eğitim kurumlarının yanı sıra birçok üniversite kendi bünyelerinde Foundation Year sunmaktadır. Bir öğrencinin Foundation programlarıyla kabul alması için minimum 5.5 IELTS skoru elde etmesi gerekmektedir. Bu programlarla lisans eğitiminizi ve yüksek lisansınızı hazırlık alarak desteklersiniz.

İngiltere üniversitelerine doğrudan giriş şartları;

  • Yeterli düzeyde İngilizce Dil seviyesi (IELTS)
  • Belirli bir seviyenin üstünde lise diploma not ortalaması
  • Ders dışı aktiviteler ve CV
  • A+ ve IB Diploması

 

Okul Ücreti Haricinde Diğer Harcamalarım Ne Kadar Tutar?

Üniversite eğitiminde diğer önemli konular konaklama ve yaşam maliyetleridir. Konaklama ve diğer yaşam maliyetleri, yeme içme ve ihtiyaçlar değerlendirilmeye alındığında yaklaşık olarak 1,000GBP gibi bir bütçe öğrenciler için yeterli olabiliyor.

Daha detaylı bilgi için 444 22 03 no’lu telefonu arayarak danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

 

Ices Turkey Sıklıkla Hangi Üniversiteler İçin Danışmanlık Yapıyor?

Ices Turkey çok uzun yıllardır yurtdışı eğitim danışmanlığı yapmakta olan bir firmadır. Yurt dışı eğitimi seçiminizin her adımında size doğru bir eğitim danışmanlığı sunacaktır. Eğitim ücretleri ve fiyat listesi için danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. 

Ices Turkey İngiltere’de lisans eğitiminin yanı sıra kısa süreli ve uzun süreli dil okulları, yaz okulları, sınav hazırlığı programları, sertifika programları, lise değişim programları ve yüksek lisans eğitimi konularında da danışmanlık vermektedir. Aynı zamanda gerekli belgelerin hazırlığı yapılırken ve İngiltere öğrenci vizesine başvuru yaparken de yol göstermektedir. İngiltere’de danışmanlık yaptığımız üniversitelerden bazıları;

 

 

Kings College, London

Kings College;
Dünyanın en iyi 25 üniversitesinden birisidir (2016-17 QS uluslararası dünya sıralaması). 
İngiltere'de dördüncü en eski üniversitedir.
Londra'nın kalbinde yer almaktadır.
150’den fazla ülkeden ve 8.000’den fazla çalışanı, 29.600’den fazla öğrencisi, 11.700’ten fazla lisansüstü öğrencisi vardır.

 

Queen Mary University

Queen Mary, bölgesel, ulusal ve uluslararası gündemi geliştiren küresel lider bir üniversitedir. Başka üniversitelere kıyasla benzersiz bir öğrenci, araştırma ve halk katılımı profiline sahiptir. Araştırma ve yeniliğin sınırlarını zorlamakta ve arka planlarına bakılmaksızın yetenek ve potansiyeli olan bireylere fırsatlar sağlamaktadır.

 

City University of London

City University of London 160 yıldan uzun tarihi ile öğrencilere liderlik, inovasyon ve mükemmellik ilkeleri ile eğitim vermektedir. Farklı listelerde İngiltere ve dünya geneli sıralamalarıyla da dikkat çeken okul üniversite eğitimini İngiltere’de almak isteyen öğrencilere lisans ve yüksek lisans eğitim şansı sunmaktadır.

 

Brunel University

Brunel, 1966'da Kraliyet Tüzüğü'nü aldığında, ayrı bir amaç ve inanılmaz bir fırsat verildi. Kampüs, teknolojik eğitimin, yenilikçiliğin ve ilerlemenin öncüsü olacak ve Birleşik Krallık'a uluslararası düzeyde rekabet etmek için ihtiyaç duyduğu bilgi tabanına sahip olacaktı. Şu tarihte bunu başarmış durumdadır. Lisans eğitiminizi alabileceğiniz başarılı üniversiteler arasında yerini almaktadır.

 

University of Westminster

Westminster Üniversitesi zengin bir tarihe sahiptir ve 1838'de Polytechnic Institution olarak kurulduğu günden bu yana öğrencilere akademik mükemmeliyet, kültürel katılım ve kişisel zenginleşme sağlamaktadır.

 

Nottingham Trent University

Nottingham Trent Üniversitesi, dünyadaki en sürdürülebilir üniversitelerden birisidir. Brackenhurst ve Clifton Kampüsleri için Yeşil Bayrak ödülüne layık görülmüştür. Yaklaşık 27.000 öğrencisi olan okul (HESA 2014/15) ilham veren bir öğrenme ortamı sunmaktadır.
NTU, 2020 yılına kadar küresel bir üniversite olmayı hedeflemektedir.
İngiltere'deki önde gelen yeni üniversitelerden biri olarak, öğrencilerine birinci sınıf eğitim ve öğretim olanakları sunmaktadır. 3 kampüsü de 2004 yılından beri gelişmektedir.

 

Coventry University

2017 yılında Eğitim Mükemmellik Çerçevesinde aldığı Altın not gerçeğiyle desteklenen öğrencilerine yüksek kalitede eğitim veren dinamik bir üniversitedir. İngiltere'nin önde gelen üniversitelerinden biri olma hedefinin bir parçası olarak personeline, öğrencilere ve tesislerine yatırım yapmaya devam etmektedir. Çeşitliliğe değer verirken en önemli bulduğu ahlaklar; desteklemek, güven bütünlüğü ve saygıdır.

 

East Anglia University

Doğu Anglia Üniversitesi (UEA), Times Good University Guide 2017 ye göre 12. ve The Complete University Guide 2018 tarafından 13. sırada seçilmiştir.

 

Cambridge Anglia Ruskin University

 

Liverpool University

Üniversitenin amacı, öğrencilerini, yüksek oranda istihdam edilebilir, yaratıcı ve kültürel açıdan zengin mezunlar olarak, bağlı bir dünyada değişim için aracı olmalarını sağlayacak istihdam bulma kapasitesiyle desteklemektir.

 

University of Surrey

Surrey Üniversitesi 9 Eylül 1966'da Kraliyet Tüzüğü'nün hükmü ile kuruldu, ancak kökleri Londra'nın yoksul sakinleri için daha fazla eğitime daha fazla erişim sağlamak için 19. yüzyılın sonlarına kadar uzanmaktadır.

 

John Moores University

1823'te Liverpool'daki eğitimi devrimcileştirmek ve şehrin çalışanlarına fırsatlar sağlamak için küçük bir kurum kuruldu.
Liverpool Mekanik Enstitüsü, eğitimin dönüştürücü etkilerini ve öğrenmenin bireyler ve toplum üzerindeki etkilerini tanımış olan güç ve nüfuz sahibi insanlar tarafından kurulmuştur. İngiltere'de kurulan ilk kurumdur. Bugün, dünya çapında 100'den fazla ülkeden 25.000 öğrenciye, 2.500 çalışana ve 250 bölüme sahip olan Liverpool John Moores Üniversitesi, Birleşik Krallık'ın en büyük, en dinamik ve ileriye dönük üniversitelerinden biridir.

 

Plymouth University

Plymouth Üniversitesi, yüksek kaliteli, uluslararası lider eğitimi, araştırmacı ve yenilikçi yapısı ile ünlüdür. İnsanların yaşamları için olumlu bir fark yaratmaktadır. Gerçekten küresel bir bakış açısıyla, kapsayıcı ve ilham verici bir üniversite topluluğudur. Öğrencilerini keşif yolculuklarında ortakları olarak görürler.

 

Portsmouth University

Kaliteli öğretim ve sürekli, yüksek düzeyde öğrenci memnuniyeti için mükemmel bir üne sahibiz. Gelecekteki kariyeriniz için sizi hazırlamaya olan bağlılığımız, her derste, kariyer ve işe alım hizmetlerinde ve güçlü bir lisansüstü istihdam sicilinde belirgindir. Bundan da öte, güzel Güney Sahili'nde canlı bir şehir kampüsünde, Londra'nın merkezine sadece 90 dakika mesafede harika tesislere erişebilirsiniz.

 

University of Derby

Kendileri için seçtikleri kariyer uğruna kendilerini donatabilecekleri, özenli ve canlandırıcı bir ortam isteyen öğrenciler için bir ilk tercih üniversitesidir.
Dünya standartlarındaki tesisleriyle yaptığı önemli yatırımlar, giderek artan rekabet ortamında, öğrenci odaklı gerçek dünya öğrenimi konusundaki itibarı temel almaktadır.

 

University of Hertfordshire

2017 yılında, Hertfordshire Üniversitesi, 25 yıllık bir üniversite olmayı kutladı. Tarihi 1941 yılına kadar uzanır. Hertfordshire County Belediyesi, 15 ve 16 yaşındaki uçak çıraklarını eğitmek için Havilland Aircraft Company ile ortaklık kurmuştur. Daha sonra, 1952 yılında, Hatfield Teknik Koleji Hertfordshire İlçe Konseyi tarafından inşa edilmiştir. 1992'de üniversite statüsüne kavuşarak ve şimdi İngiltere'nin önde gelen üniversitelerinden birisi olarak uluslararası üne kavuşmuştur.

 

University of Salford

 

Manchester University

Manchester Üniversitesi tarihte özel bir yere sahiptir. İngiltere'nin ilk sivil üniversitesi olan okul, Manchester’ın dünyadaki ilk sanayi şehri olarak gelişmesiyle yakından bağlantılıdır. Bugünkü haliyle Manchester Üniversitesi, Manchester Victoria Üniversitesi ve Manchester Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Enstitüsünün (UMIST) birleşmesiyle 2004 yılında kuruldu. 100 yıldan fazla bir süre birlikte çalıştıktan sonra, her iki kurum da tek bir üniversite kurmaya karar verdiler ve 22 Ekim 2004'te Birleşik Krallık'taki en büyük üniversiteyi oluşturmak için resmi olarak bir araya geldiler.

 

Bournemouth University

Üniversitede, 17.000 öğrenci bulunmaktadır. Bunların 1.500 ü 130 ülkeden gelen uluslararası öğrencilerdir. Akademik mükemmeliyete ve mezun istihdamına odaklanan güçlü bir mesleki oryantasyona sahiptir.

 

University of Leeds

1904 yılında kurulan üniversite, İngiltere'deki en büyük yüksek öğrenim kurumlarından biridir. Dünya çapında, eğitim ve araştırmalarının kalitesi ile ünlüdür. Akademik uzmanlıklarının gücü, ele aldıkları disiplinlerin genişliği ile birleştiğinde, zengin fırsatlar sunar ve dünya üzerinde kültürel, ekonomik ve toplumsal yollarla gerçek bir etkileşim yaratır.

 

Leeds Beckett University

144 ülke ve bölgeden öğrencisi bulunmaktadır.
Mezunlarının % 96.6 sı mezun olduktan en fazla altı ay sonra çalışma hayatına başlamışlardır.
Ulusal Öğrenci Anketi (NSS) sonuçları, genel öğrenci memnuniyetinde, 2009'da yüzde 69'dan 2016'da yüzde 84'e çıkmıştır.

 

London Metropolitan University

Öğrencilerini, personelini, yerel toplulukları ve işletmeleri desteklemek için bir dizi hizmet sunmaktadır. Bu grupların hepsi spor ve fitness tesislerine ve kütüphanelerine erişebilmektedirler. London Met'e genel bir bakış arıyorsanız ya da burada eğitim almayı düşünüyorsanız, bölüm listelerine, etkinliklere ve en son haberlere internet sitesinden göz atabilirsiniz.

 

Manchester METU University

1824’te Mekanik Enstitüsü ile eğitime başlayan Manchester METU University ilerleyen yıllarda dizayn, ticaret, eğitim, bilim, sosyal bilimler gibi fakülteleri de bünyesine ekleyerek İngiltere’ye üniversite eğitimi için giden öğrencilere farklı alanlarda lisans ve yüksek lisans programları sunabilecek bir kurum haline gelmiştir.

 

Swansea University

1920’de kurulan üniversite kısa sürede İngiltere’de hem yerel hem de uluslararası öğrenciler arasında bilinen bir kurum haline gelmiştir. İngiltere içi sıralamaları ve uluslararası alanda 250 ile 400 arasında değişen konumu ile hem Türkiye’de tanınan bir kurum olmuş hem de farklı lisans ve yüksek lisans programları ile öğrencilerin dikkatini çekmiştir.

 

Üniversite eğitimine hazırlık yaparken neden ICES Turkey’i tercih etmeliyim?

ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sektördeki uzun süreli deneyimi ve akademik danışmanlık modeli ile öğrenciler için en uygun programları tespit etmeye çalışır. İngiltere’de lisans ve yüksek lisans programlarına gitmek isteyen öğrenciler için yüzlerce üniversitede ücretsiz danışmanlık yapan danışmanlarımız profiliniz, istekleriniz, IELTS sınavından aldığınız skor, akademik geçmiş ve projelerinizi dikkatle incelemektedir. İngiltere’deki eğitim programları sadece lisans ve yüksek lisans eğitimiyle sınırlı kalmamakta, dil okulu, yaz okulları, sertifika programları, lise programları danışmanlığı da yapılmaktadır. Danışmanlarımız aynı zamanda İngiltere öğrenci vizesi konusunda da deneyimlidir ve ihtiyacınız olan yönlendirmeyi yapabilmektedir. Türk öğrenciler arasında yaygın olarak bilinen Kanada’da üniversite, Avustralya’da üniversite, Avustralya’da sertifika, Amerika’da üniversite, Almanya’da üniversite gibi programlara en güzel alternatifi oluşturan İngiltere’de direkt geçişle veya foundation programlarıyla eğitim almak istiyorsanız danışmanlarımıza 444 2203’ten ulaşabilir, buraya tıklayarak bilgi formu doldurabilir veya online randevu sistemimizden randevu alarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için

İngiltere’de Üniversite Eğitimi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!