İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Liverpool Üniversitesi

Liverpool Üniversitesi

Önde gelen akademisyenler tarafından çığır açan öğretim ve araştırma konusunda dünya çapında bir üne sahip olan Liverpool Üniversitesi,  Mersey Nehri’nin doğusunda bulunan, oldukça keyifli bir İngiliz şehri olan Liverpool’da bulunmaktadır. Russell Group’ta ve mezunlarının% 75'inden fazlasının mezuniyet sonrasında hızla sektöre yönelmesi, istihdam edilebilirlik konusunda oldukça avantajlı bir okuldur.

Üniversite 1903'te Kraliyet Şartı'nı aldığından beri Liverpool'daki araştırmacılar, insanlığın karşılaştığı sorunları anlamasına ve çözmesine yardımcı olan yeni disiplinlerarası araştırmalar yürütüyorlar. Liverpool Üniversitesi, sağlık ve yaşam bilimleri, bilim ve mühendislik, beşeri bilimler ve sosyal bilimlerdeki araştırmalarıyla dünya çapında tanınmaktadır. Liverpool’un öncü ünü, dünyanın dört bir yanından öğrencileri, uzmanları ve ortakları cezbetmektedir. 18.000'e yakın lisans öğrencisi, 4.800 lisansüstü öğrencisi ve %29'u yurtdışından olan akademisyen kadrosu ile Liverpool akademik alanda çıtayı yükselten bir okuldur. Üniversite, İngiltere'de Çin'de özerk bir üniversite kuran ilk üniversitedir.

University of Liverpool Ranking (Sıralama)

Liverpool Üniversitesi QS World University Ranking 2020’de 173. sırada yer almaktadır. Aynı zamanda İngiltere’nin en seçkin grubu olan Russell Group içinde yer almaktadır.

Mezun Kişiler ve Ünlü İsimler

Liverpool Üniversitesi’nin Azra Akilah Kohen, Duffy ve Michael McCarthy gibi kendi alanlarında oldukça iyi tanınan ve bilinen birçok ünlü mezunu bulunmaktadır.

Lisans Eğitimi Bölümleri

Üniversite bünyesinde sunulan lisans bölümlerinden bazıları aşağıdaki gibidir;

Architecture (Mimarlık)

Chemistry (Kimya)

Communication and Media (İletişim ve Medya)

Computer Science (Bilgisayar Bilimi)

Dentistry (Dişçilik)

Electrical Engineering and Electronics (Elektrik Elektronik Mühendisliği)

Irish Studies (Irlanda Çalışmaları)

Law (Hukuk)

Mathematics and Business Studies (Matematik ve İşletme Çalışmaları)

Physiotherapy (Fizyoterapi)

Politics (Siyaset)

Psychology (Psikoloji)

Yüksek Lisans Programları

Üniversite bünyesinde sunulan yüksek lisans bölümlerinden bazıları aşağıdaki gibidir;

Advanced Biological Science (İleri Biyolojik Bilim)

Psychology (Psikoloji)

Architecture (Mimarlık)

Applied Linguistics (Uygulamalı Dilbilimler)

International Relations and Security (Uluslararası İlişkiler ve Güvenlik)

International Economic Law (Uluslararası Ekonomi Hukuku)

Accounting and Finance (Muhasebe ve Finans)

Project Management (Proje Yönetimi)

Marketing (Pazarlama)

Biomedical Engineering (Biyomedikal Mühendisliği)

International Business (Uluslararası İşletme)

Business Analytics and Big Data (İş Analitiği ve Veri)

MBA Programı

Liverpool Üniveritesi’nde MBA programları 1 senedir ve yıllık eğitim ücretleri ise £24,950’dur. Liverpool Üniversitesi Business School (İşletme Okulu), AACSB-Akredite ve EQUIS-Akredite olan dünya çapında seçkin gruptaki okullardan biridir. Liverpool MBA programı dünyanın en iyi 100 MBA programı arasında yer almaktadır. The Economist 'Hangi MBA?' Programında yer alan sadece 15 İngiltere merkezli MBA programından biridir. Okulun bünyesinde bulunan MBA programları ise aşağıdaki gibidir;

MBA

Football Industries MBA

Gereken Not Ortalaması ve Taban Puanlar

Yüksek ortalamalarla ve yeterli İngilizce seviyesi ile mezun olan veya Türkiye’de IB Diploma sahibi ya da A Level diploma veren (İngiliz eğitim sistemi olan) sayılı liselerden mezun olan öğrenciler ve akademik seviyede İngilizce bilgisine sahip öğrenciler hazırlık yılından muaf olup lisans programına direkt olarak 1. sınıftan başlayabilirler. Bir öğrencinin Foundation programlarıyla kabul alması için minimum 5.5 IELTS skoru elde etmesi gerekmektedir. İngiltere’de yüksek lisans okumak için talep edilen lisans mezuniyet ortalaması genellikle 3.0 ve üzeri olmaktadır.

Bazı programlar 3.0 GPA ile direkt kabul ederken bazı programlar öğrencileri Pre-master programlarına yönlendirerek de kabul vermektedir. Liverpool Üniversitesi direkt bölüm başvurularında, öğrenci bölüm akademik gereksinimlerini karşılıyor ancak gerekli düzeyde İngilizce bilmiyorsa, okulun bünyesinde sunulan EAP programlarından birine gelip üniversitede hızlandırılmış, seviyeye göre belirlenen sınıflarda İngilizce dil eğitimi alması mümkündür. Bölümler için ise minimum 6.0/6.5 IELTS (5.5 subscores) istenmektedir.

Kabul ve Başvuru Şartları

Yeterli Düzeyde Not Ortalaması (Lise Mezuniyet Ortalaması/GPA)

Lisans eğitiminin alınacağı okulun belirlediği dil sınavından yeterli başarıyı göstermek (IELTS/ TOEFL/ PTE vb.) (okul şartları değişkendir)

A+ ve IB Diploması

Lisans eğitiminin alınacağı okulun belirlediği yeterlilik sınavlarında gerekli başarıyı göstermek ( okula özel sınavlar)

Referans Mektupları

Niyet Mektubu

CV

Pasaport

Liverpool Üniversitesi

Fiyat ve Ücretler 

Lisans Programları

Master Programları

£18,800-£21,800

£19,900-£23,650

Başvuru Dönemi ve Tarihleri 

Güz Dönemi

Bahar Dönemi

Bahar Dönemi Her yılın Ekim ayı

Her yılın Şubat ayı

Konaklama

İngiltere’de üniversite okurken devlet yurtlarından ya da öğrenci evlerinden yararlanabilirsiniz. ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak öğrencilerimizin isteklerine ve bütçelerine en uygun olan konaklama seçeneklerini sunmaktayız. İngiltere’de yaşam masrafları öğrencinin eğitim aldığı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Londra’da daha fazla masrafla karşılaşırken Liverpool’da karşılaşmayabilir. Öğrencilerin ortalama konaklama ve yeme-içme, sosyal yaşam giderleri yıllık £9,000-15,000 arasında olabilir. Bu meblağ öğrencinin harcama standartlarına göre değişiklik gösterebilir.
Liverpool Üniversitesi'nde konaklama, öğrencilere bir yurt odasından çok daha fazlasını sunar. Uluslararası öğrencilerle dolu olan arkadaş canlısı bir öğrenci toplulukları bulunan Liverpool Üniversitesi’nin ve şehir kampüsünde 4.400'den fazla öğrenci odası vardır. Öğrencilere Greenbank Student Village, Melville Grov, Dover Court gibi birden fazla konaklama seçeneği sunulmaktadır.

Vize

‘Detaylı bilgi için Öğrenci Vizesi sayfamıza bakınız’

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, uzun yıllardır İngiltere gibi, birçok yabancı ülke ve okulla beraber çalışmakta ve öğrencilere bunun üzerine danışmanlık sağlamaktadır. ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sektördeki uzun süreli deneyimi sayesinde akademik danışman kadrosu ile beraber, öğrencilere sınırsız opsiyon sunmaktadır, aynı zamanda en doğru eğitim ve kariyer yolunu çizmelerine yardımcı olmaktadır. Öğrenci yerleştirmelerinde %100 başarı gösteren ve profesyonel Vize Danışmanlığı sunan ICES Turkey Akademik Danışmanlarımıza ulaşarak süreçler hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

University of Liverpool Yorumları ve Görüşleri

ICES Turkey ile yurtdışında eğitim görmeye giden öğrencilerin yorumları ve açıklamalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste