Hollanda'da Üniversite

ICES TURKEY / Üniversite Programları /
Hollanda'da Üniversite

Hollanda, Batı Avrupa’da yıllardır öğrencilerin üniversite eğitimlerini almak ve değişim programları yapmak amacıyla çokça tercih ettiği bir ülke olmuştur. Bunun için başlıca sebepler Hollanda’nın güvenli, güzel bir iklime sahip, eğlenceli, canlı ve akademik kalitesi yüksek eğitim kurumlarına da ev sahipliği yapan bir ülke olmasıdır. 

Hollanda’nın en ünlü ve en çok tercih edilen, eğitimin kalesi olan şehirleri Amsterdam ve Groningen’dir. Bunun yanı sıra dünyaca ün yapmış Leiden ve Maastricht Üniversitelerinden de bahsetmeden geçemeyiz.

Ayrıca iklimi sebebiyle de birçok öğrenci için ideal olan Hollanda yaklaşık 5 ayını ılık-sıcak derecelerle geçirmekte olup kışın da çok soğuk bir hava yaşamaz.

Hollanda’da akademik olarak yüksek seviyede üniversiteler ve yine bir o kadar da sektöre direkt olarak yerleşimi hızlandıran ve kariyer hedefli üniversiteler vardır. Genel olarak Hollanda’da eğitim alınabilmesi için öğrencinin minimum 6.0-6.5 IELTS skoru veya 80 puan üstünde bir TOEFL vermesi gerekiyor. Dil yeterliliği olmayan veya dil yeterliliği olup lise diploması uluslararası olmayan (IB, French, American) öğrenciler ise uluslararası öğrenci yılı denilen bir program dahilinde yıl kaybetmeden rahatlıkla üniversitelere yerleşebiliyorlar. Üstelik bu tür programlara giriş daha da kolay çünkü IELTS’ten 5.5 puan almış olmak, diplomada geçer notlara sahip olmak giriş için yeterli oluyor.

Hollanda’da üniversite eğitimi alan öğrenciler yine ilerisindeki 1 sene boyunca Hollanda’da kalabilmekte ve iş arayabilmektelerdir. Buldukları takdirde de sponsorlu teklifleriyle çalışma izni alıp ülkede oturma iznine hak kazanabilmektedirler.

Ayrıntılı bilgi için

Hollanda’da dil eğitimi, konaklama ve okullar ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!