İletişim
Tilburg University

Tilburg University Hakkında

Dünya çapında 85 farklı ülkeden bünyesinde 2000 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan Tilburg Üniversitesi, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere birçok farklı lisans ve master bölümlerinde, yenilikçi ve çağın hızını yakalayan eğitim anlayışıyla, eğitim sunmaktadır. 22’si lisans, 48’i master olmak üzere toplamda 70 programı olan Tilburg Üniversitesi’nde bölümlerin 45’i İngilizce verilmektedir.

 Tilburg Üniversitesi’nde eğitimin kalitesi, sosyal yönelim ve güçlü bir kampüs duygusu eğitim sistemlerinin temelini oluşturur. Tilburg, öğrencilerin ve öğretmenlerin birbirlerine ilham verebilecekleri, bilgi edinebilecekleri ortamı yaratırken, uluslararası bir topluluğu teşvik etmek için gerek kampüs ortamıyla gerek farklı kültürleri barındıran profiliyle, gerekse de çeşitli kuruluş, şirketlerle olan anlaşmalarıyla uluslararası öğrencilere birçok alanda kapılar açmaktadır.

Tilburg University Ranking (Sıralama)

Times Higher Education Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında 195.sırada yer alırken, QS Dünya sıralamasına göre ise 319.sıradadır. Alan bazlı sıralamalar ise şu şekildedir;

Ekonomi ve İşletme

21st-Times Higher Education

Hukuk

36th-Times-Higher Education

Muhasebe ve Finans

51st-QS-World Ranking

Ekonomi ve Ekonometriks

50th-QS-World Ranking

İstatik ve Operasyon Araştırması

101-150- QS-World Ranking

Lisans Eğitimi Bölümleri

Tilburg Üniversitesi, işletme, yönetim, ekonomi, hukuk, sosyal bilimler, iletişim, sanat ve kültür, veri bilimi ve liberal sanat ve bilimler alanlarında üç yıllık lisans programları sunmaktadır. Yüksek kaliteli lisans programları yurtdışı eğitim kariyerini başlatmak için seçkin bir akademik temel sağlar. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle birlikte çalışacak, mükemmel öğretim üyeleri ve araştırmacılar tarafından verilen derslere katılacak ve bilimsel araştırma yapma yeteneğinizi geliştireceğiniz Tilburg Üniversitesi’nde sunulan bazı program ve bölümler;

 • BSc International Business Administration (Uluslararası İşletme)
 • BSc Psychology (Psikoloji)
 • BSc Global Law(Global Hukuk)
 • BSc Cognitive Science and Artificial Intelligence (Bilişsel Bilim ve Yapay Zekâ)
 • BSc Art, Media and Society (Sanat, Medya ve Toplum)

Yüksek Lisans Programları

Bir Araştırma Üniversitesi olan Tilburg Üniversitesini, yurtdışı eğitim ve kariyeriniz için iyi bir yatırım olarak görebilirsiniz. Önde gelen araştırmacılar ve akademisyenler ile çalışmak, sorunların üstesinden gelmek, zorluklarla yüzleşmek ve akademik dünyadaki fırsatları en iyi şekilde öğrenmek, girişimcilerin, yöneticilerin veya kamu yöneticilerinin bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak, konusal projeler, vaka çalışmaları, konuk dersleri ve etkinlikler aracılığıyla iş dünyasında yer edinmek için güzel bir seçenek olan Tilburg Üniversitesi Master programlarından bazıları;

 • Business Analytics and Operations Research (İş analitiği ve Operasyon Araştırmaları)
 • Business Communication and Digital Media (İş İletişimi ve Dijital Medya)
 • Cognitive Science and Artificial Intelligence (Bilişsel Bilim ve Yapay Zekâ)
 • Data Science and Entrepreneurship(Veri Bilimi ve Grişimcilik)

MBA Programı

Tilburg Üniversitesi MBA programı sunmamaktadır. MBA’e alternatif İngilizce olarak sunulan master programları ise aşağıdaki gibidir:

 • Marketing Management
 • Marketing Analytics
 • Human Resource Studies
 • International Management

Gereken Not Ortalaması ve Taban Puanlar

Tilburg Üniersitesi için not ortalamalarının %70 üstü başarı göstermesi ve IELTS’ten 6.5 sınırının yakalanması gerekmektedir.

Kabul ve Başvuru Şartları

Lisans programlarına giriş için istenen belgeler;

 • IELTS seviyesi en az 6.5 olmalıdır, ISC hazırlığı mümkündür, şartlı kabul verilebilir.
 • Türk diplomasıyla direkt kabul oldukça zor, Yabancı diplomaların kabul şansı daha yüksek
 • Dil yeterliliği olmayan ya da dil yeterliliği olup lise diploması uluslararası olmayan öğrenciler için Uluslararası Öğrenci Yılı (Foundation year) öğrencilere yıl kaybettirmeyen, iyi bir çözümdür.

Yüksek Lisan programlarına giriş için istenen belgeler;

 • Öğrencilerin IELTS sınavından en az 6.5 ve üstü bir skor ile hala geçerli bir sınav sonucunu üniversiteye sunmaları gerekiyor.
 • Erasmus Rotterdam Üniversitesi’nde eğitim alabilmek öğrencinin motivasyonu ve referansları da oldukça önemlidir. İyi bir motivasyon mektubu olmadan ve kaliteli eğitmenler ve işverenlerden referans mektupları sağlanmadan öğrencinin kabul edilmesi düşünülemez.
 • Hollanda’da yüksek lisans eğitiminin bir diğer vazgeçilmezi ve dikkatle incelenmesi gereken kısmı da istenen akademik tecrübeler ve iş tecrübeleridir. Hollanda’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin bölümlerine göre iyi bir portfolyo ve CV hazırlamaları gerekiyor.
 • (CV (özgeçmiş) öğrencinin başvurduğu alan ve konuya göre değişecektir. MBA yapacak bir öğrencide tabiiki daha fazla iş tecrübesi aranacaktır. Mimarlık yüksek lisansı veya sanat alanında devam etmek isteyen öğrencilerin de portfolyo oluşturarak yeteneklerini sergilemeleri gerekiyor.)

Yurtdışında okumak isteyen uluslararası öğrencilerin iyi bir yurt dışı eğitim danışmanına ve Hollanda eğitim sistemine hâkim, başvuru şartlarını bilen ve üniversitelerle irtibatta kolaylık sağlayan yurtdışı eğitim danışmanlarını tercih etmeleri oldukça önemli.

Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Lisans

Master

10 Ekim – 1 Mayıs

10 Ekim – 1 Mayıs

Tilburg Üniversite Lisans ve Master programları için başvuru tarihleri 10 Ekim-1 Mayıs arasındadır.

Fiyatlar ve Ücretler (Lisans)

Global Law

€ 14.500

Data Science

€10.000

Psychology

€8.500

BSc Art, Media and Society

€8.500

International Business Administration

€8.500

Tilburg Üniversitesi Yüksek Lisans Fiyatları ve Ücretleri

TiSEM (Tilburg School of Economics and Management)

€ 14.500

TLS (Tilburg Law School)

€ 14.500

TSB (Tilburg School of Social and Behavioral Sciences)

€ 14.500

TSHD (Tilburg School of Humanities and digital Sciences)

€11.000

Tilburg Üniversitesi’nin YÖK Denkliği var mı?

Evet, Tilburg Üniversitesi YÖK tarafından tanınır ve denkliği vardır. Erasmus Rotterdam Üniversitesi QS sıralamalarına göre YÖK tarafından istenen koşulları rahatlıkla karşılamaktadır.

Tilburg Nasıl bir şehirdir, yaşam standartları nasıldır?

Tilburg Üniversitesi, Rotterdam ve Anvers limanları ile Alman Ruhr Bölgesi arasında merkezi bir konuma sahiptir. Bu alandaki bölgesel ortaklar, ulusal ve uluslararası ağlarda yenilik ve girişimcilik üzerinde birlikte çalışmaktadır. Brabant eyaleti, ilham verici bir iş ortamı ile inovasyon ve bilgi açısından Avrupa'daki en üst bölge olarak uluslararası bir üne sahiptir. Brabant, 2014 Avrupa Girişimcilik Bölgesi (EER) ödülünü kazanmıştır.

Tilburg’da öğrenci yaşamı nasıldır?

Tilburg Üniversitesi, 40'ı aşkın öğrenci organizasyonları, mükemmel spor tesisleri ve çok sayıda bar ve barın bulunduğu zengin bir öğrenci yaşamına sahiptir. Kültürel düzeyde, Tilburg’da sinema, müze ve konser salonları vardır.

Festivaller, sergiler ve konferanslar gibi (öğrenci) topluluğu tarafından organize edilen sayısız etkinlikle birleştiğinde, Tilburg'un herkese sunabileceği bir şey olmasını sağlıyor!

Kültür ve eğlence ile ilgili olarak, Tilburg'un herkese sunacağı bir şey var:

Başarılı bir kafe ve restoran kültürü, spor, sanat filmleri, pop center 013'te dünya standartlarında pop müzik, Tilburg Konser Salonu'nda klasik müzik ve De Pont Müzesi'nde muhteşem çağdaş sanat çalışmaları. Çok sayıda festival ve sergi ile birlikte, heyecan verici bir öğrenci hayatının tadını çıkaracaksınız. Ayrıca, Noord-Brabant eyaletindeki merkezi konumu nedeniyle, Breda, Eindhoven veya Antwerp (Belçika) ve ayrıca Amsterdam gibi çevre şehirleri kolayca ziyaret edebilirsiniz. Lahey ve Rotterdam sadece kısa bir tren yolculuğu mesafesindedir.

Tilburg’da a yaşam maliyetleri nasıldır?

Tilburg'da yaşamak Amsterdam veya Utrecht gibi diğer Hollanda üniversite şehirlerindeki yaşamla karşılaştırıldığında nispeten ucuzdur. Eğitim süresince çalışma kitaplarının ve materyallerinin, yemek ve içeceklerin, cep telefonu faturalarının ve diğer kişisel ihtiyaçlarınızın masraflarını karşılamanız gerekecektir. Bu masraflar kişisel yaşam giderlerinizin bir parçasıdır ve öğrenim ücretleriniz kapsamında değildir.

Konaklama

Tilburg’da yıllık konaklama masrafları 4.500-5.700 Euro arasındadır. 

Diğer Maliyetler

Yeme içme giderleri ise ortalama 3000 Euro’ya yakındır. Yıllık total yaşam masrafları € 8,750- € 10,250 arasında değişir.

Vize

Detaylı bilgi için Öğrenci Vizesi sayfamıza bakınız

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

Üniversiteleri birebir tanıyan, başvuru kontakt ofisleri ile ve uluslararası öğrenci toplulukları, öğrenci birimleriyle yakın ilişki içinde çalışan her yıl ziyaretlerde bulunan ICES Turkey Yurtdışı Eğitim, Hollanda’da eğitim hakkında çok iyi yetişmiş ve eğitim görmüş bir akademik danışman kadrosuna sahiptir. Yalnızca üniversite seçimi değil lisans programlarının birebir seçimleri, yaşam imkanları, masraflar, tüyolar için destek alabileceğiniz kurumumuz tüm süreçleri sizi en az yoracak ve en başarılı şekilde noktalayacak düzeneğini Hollanda lisans ve master eğitimi danışmanlığında yıllardır sürdürmektedir. Tilburg Üniversitesi başvurularınızı ofisimizden yapabilir, evraklarınızı teslim edebilir, istediğiniz bölümlerin gerektirdiği sınavlara kayıt yaptırarak merkezimizden tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Konaklama bulmanız ve vizenizi almanız konusunda da danışmanlarımız destek olmaktadır.

Tilburg University Yorumları ve Görüşleri

ICES Turkey Hollanda veya diğer ülkeler öğrencilerinin yorumları için tıklayınız.

Mezun Kişiler ve Ünlü İsimler

Paul Scheffer, Ralph Hamers, Guus Meeuwis, Walter De Brouwer, Klaas Dijkhoff, Herna Verhagen, Madeleine van Toorenburg gibi yazar, siyasetçi, ekonomist, girişimci ve sanatçılar Tilburg’da okumuşlardır.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste