Polonya'da Master

ICES TURKEY / MASTER - MBA /
Polonya'da Master

Polonya, hem YÖK denkliği hem de Avrupa ülkelerinde akreditasyonu olan yüksek öğrenim kurumları ile Doğu Avrupa’da bulunup düşük maliyetli eğitim imkanı sunan bir ülkedir.
Dünya sıralamasında ilk 500’de yer alan üniversitelerin yüksek lisans programlarına kayıt olmak isteyen lisans mezunu öğrencilerden talep ettiği kayıt ve başvuru koşulları bir çok öğrencinin engeli olmaktan ileri gidemiyor. Ancak, Polonya üniversiteleri AB standartlarında sunduğu yüksek eğitim kayıt ve kabul şartları diğer önde gelen Avrupa ülkelerine göre daha esnek bir profil çiziyor. Özellikle ağırlıklı olarak mühendislik bölümlerinde yüksek lisans programları sunan Polonya üniversiteleri, düşük maliyetlerde İşletme, Ekonomi, Pazarlama, Turizm gibi alanlarda da eğitim imkanı sunan Polonya ilerleyen senelerde de uluslararası öğrenci potansiyelinin de vermiş olduğu potansiyelle Avrupa’da yüksek öğrenim konusunda ciddi adımlar atmaya devam edecek gibi görünüyor.

Giriş Koşulları
Polonya'da Master için üniversitelere giriş koşulları ülkeden ülkeye değişmektedir ancak genel olarak uygulanan koşullar: 
Yeterli Düzeyde olan Not Ortalaması (Üniversite Mezuniyet Ortalaması/GPA)
Yüksek Lisans eğitiminin alınacağı okulun belirlediği dil sınavından yeterli başarıyı göstermek ( IELTS/ TOEFL)
Referans Mektupları ( Mezun olunan eğitim kurumundan veya en son çalışılan iş yerinden alınmış )
Niyet Mektubu
Adayın CV(Özgeçmişi)’si

Yurt dışında Yüksek Lisans eğitimini Polonya’da almak isteyen öğrenciler bu eğitim programı için yeterli dil seviyesi, not ortalaması veya yeterlilik sınavlarından istenilen notu alamadıkları takdirde Pre-Master/Hazırlık Programları ile dünya çapında bulunan yüzlerce prestijli üniversiteye doğrudan geçiş hakkı kazanabilmektedir. Yurt dışında yüksek lisans programlarının ayrıcalıklı dünyasındaki yerinizi almak için detaylı bilgiyi danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için

Polonya'da Master ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!