İletişim

Amerika Dil Okulları

Yıllardır İngilizce öğrenmek için çabalıyor ve hala öğrendiğinizi hissedemiyorsanız ve artık yurt dışında eğitim almanız gerektiğine inanıyorsanız tavsiyemiz: Amerika’da Dil Okulları!

Amerika, geniş yüz ölçümü ve kendine özgü farklı eyaletleri ile öğrencilerin ilgisini çeken ülkelerden biridir.50 eyaletten oluşur ve başkenti Washington DC’dir.

Çok fazla göç alan bir ülke olduğu için , farklı kültürü bünyesinde barındıran Amerika , İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en uygun tercihlerden biri olmaktadır.
Hayaller ülkesi olarakta anılan Amerika , birçok öğrencinin dil eğitimi ardından üniversite ve yüksek lisans eğitimi almak istediği bir ülkedir.

Amerika’nın her bölgesi kendine has kültürü ile bilinir.Big Apple olarak bilinen New York şehrinde Central Park, Apple Store gibi yerleri gezebilir , California ‘ da Los Angeles sahillerini görebilirsiniz.Aynı zamanda fırsatlar ülkesi olan Amerika , renkli hayatı ve akademik eğitimleri ile ilginizi çekecektir.

Amerika’da seçenekler çok fazla olduğu için size en uygun lokasyonu bulmanızda danışmanımız yardımcı olacaktır. Hollywood yıldızlarını yakından tanımak, Miami’de yazın tadını çıkartmak, Özgürlük Heykeli’nin yakınında bulunmak ve İngilizcenizi ileri düzeye çıkarmak için Amerika’yı düşünüyorsanız, ICES Turkey ailesi size yardımcı olmaya hazır.

 

Amerika Hakkında Temel Bilgiler

Para Birimi : Amerikan Doları ( USD ) Türkiye’ye uçak ile uzaklığı : 10 saat – 14 saat
Nüfus : Yaklaşık 318 milyon Telefon Kodu : + 1
Konuşulan Dil : İngilizce Önemli Şehirleri : New York , San Francisco , 
Los Angeles , Washington DC , Miami 
San Diego

 

Neden Amerika’da Di̇l Eğitimi Alınmalı?

 • Dünyanın en iyi üniversiteleri bu ülkede yer almaktadır. Gelecekte üniversite ya da yüksek lisans eğitimine Amerika’da devam etmek isteyen öğrenciye büyük avantaj sağlar.
 • Birçok dil okulu seçeneği vardır. Başka şehirlerde şubeleri olan okullarda kurs yerinizi değiştirebilme imkanınız mevcut.
 • Çok farklı milletten öğrenci bulunmaktadır. Hem kültürü tanımak, hem de sosyalleşmek için bu bir fırsattır.
 • Amerika ‘da dil eğitimi almanın en büyük avantajlarından biri , şehir merkezinde bulunan okullar olduğu gibi ( Kaplan / New York – Empire State , FLS Boston Commons , Ec New York ) üniversite kampüsünde eğitim veren
 • Teknolojinin, film sektörünün ve birçok faaliyetin bir arada bulunduğu bir ülkede, dil eğitiminizi eğlenerek tamamlama şansına sahip olursunuz.
 • Yurtdışında İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği ülke olan Amerika’da dilerseniz aile yanında kalıp , anadili İngilizce olan bir aile ile kalabilir , dilerseniz okullara daha yakın yurtlarda kalıp , diğer uluslar arası öğrenciler ile pratik yapma imkanı bulabilirsiniz.
 • Eğitim kalitesi yüksek olan bir çok okul seçeneği bulunan Amerika ‘da , California sahillerinde eğitim alırken güneşin ve sahilin tadını çıkarabilir veya akademik başkent olan Boston ‘da İngilizce eğitimi alabilirsiniz.
 • Amerika’da genel İngilizce eğitiminin yanı sıra TOEFL hazırlık , İş İngilizcesi , CELTA-DELTA gibi programlara katılabileceğiniz akademik okullar bulunmaktadır.
 • University of California gibi başarılı üniversitelerin bünyesinde işletme , pazarlama alanları üzerine yüksek lisansa eş değer seviyede sertifika programları bulunmaktadır.
 • Amerika bir çok ülkeden göç alan bir ülke olduğu için , çok kültürlü bir devlet haline gelmiştir.
 • Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Amerika , aynı zamanda uzun dönem eğitim alan öğrencilere bir çok alanda iş imkanı sunmaktadır.
 • Amerika dünyanın en büyük ve en gelişmiş ulaşım ağına sahiptir.
 • Her bütçeye uygun bir dil okulu bulabileceğiniz Amerika’da , uygun fiyatlı okulları da tercih edebilirsiniz.
 • Gezip görebileceğiniz çok fazla yer olan Amerika ‘ da dil eğitiminizin ardından , Hollywood Stüdyoları , Grand Kanyon , Golden Gate Köprüsü , Özgürlük Heykeli , Walt Disney World , Central Park , Times Square , Fenway Park ,South Beach gibi ünlü yerleri gezme imkanı bulabilirsiniz.
 • Eğitim kadar eğlence hayatınında kaliteli olduğu Amerika ‘ da Six Flags gibi büyük eğlence parklarında vakit geçirip , outler de büyük markaların ürünlerini uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. 

 

Fiyatlarımız

Fiyat listemizi görmek için tıklayın.

Amerika Dil Okullarında Eğitim

Amerika’da öğrenciler;
Genel İngilizce
Yoğun İngilizce
İş İngilizcesi
Sınav hazırlık kurslarına katılabilirler.( Ielts ,Toefl , Toeic ,Cambridge Sınavları )
Birebir dersler 
Akademik amaçlara yönelik İngilizce
Öğretmenlere yönelik kurslar
Sertifika Programları

 
Ayrıca turist vizesi ile eğitim alabilecekleri 15 saat Genel İngilizce dersine kısa süreli olarak katılabilirler. Diğer programlar için en az 20 saat ders ile birlikte F1 öğrenci vizesi alınması gerekmektedir. Vizeniz ve okula kaydınız esnasında gönderilen I-20 belgeniz ile ülkeye rahatlıkla giriş yapıp dil eğitiminizi alabilirsiniz.

 

Amerika Dil Okullarında Konaklama

Amerika’da birçok konaklama çeşidi bulunmaktadır. Aile yanlarında, yurtlarda, öğrenci evlerinde veya otellerde konaklayabilirsiniz. Büyük şehirde aile yanları yurtlara göre biraz daha uzakta olmaktadır. Kampüs okullardan birini tercih ederseniz, kampüs içerisindeki yurtlarda da konaklayabilirsiniz.

En uygun seçenek aile yanı konaklamasıdır ayrıca sadece kahvaltı ya da günde iki öğün yemek dahil opsiyonlar yaşam masraflarınızı azaltmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca kaldığınız aile ile birlikte konuşarak, dil pratiğinizi geliştirebilirsiniz. Aileler okul yetkilileri tarafından denetlenmiş ailelerdir ve memnun kalmadığınız durumlarda başka bir aileye geçme şansınız da mevcuttur.

Yurt ve otel/hostel konaklamalarında öğrencilere konaklama opsiyonu yemeksiz sunulur. Buna rağmen yurtların genellikle eğitim alınan okula yakınlığı sebebiyle öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

 

 

Amerika Dil Okulları

Aile Yanı Konaklama

Bir ülkeyi elbette en iyi orada uzun süredir ikamet eden kişiler bilir. Eğitim sürecinizde en iyi desteği ve yardımı ailelerin yanında kalarak alabilir, onların hazırladığı yiyeceklerle kültürel tatları deneyebilirsiniz. Tek kişilik ya da çift kişilik odalarda kalma seçeneğiniz mevcut. Ayrıca evde ya da odanızda bulunan diğer öğrencilerle iletişim kurmak İngilizce pratiğinizi geliştirecektir. Aynı ülkeden gelen öğrencilerin birlikte kalmadığı aile yanlarında, sürekli İngilizce konuşup dilinizi geliştirebilir , kültürü daha yakından tanıma imkanı bulabilirsiniz.

 

 

Amerika Dil Okulları

Yurt Konaklama

Aile yanında konaklamak istemeyen ve rahat edemeyeceğini düşünen öğrenciler yurtları tercih eder. Okula ve merkezi bölgelere yakınlığı ile öğrencileri cezbeder. Tek kişilik, iki ve üç kişilik oda seçenekleri bulunmaktadır. Banyo ve tuvaletler; odaların içinde özel banyo ya da katlarda paylaşımlı olabilir. Yurtlarda yemekler öğrenciler tarafından yapılır ve mutfakta vakit geçirirken sosyal çevrenizi geliştirip, İngilizce konuşabilirsiniz. Aile yanlarına oranla daha konforlu olan yurtlarda , diğer uluslar arası öğrenciler ile pratik yapma imkanı bulabilirsiniz.

 

 

Amerika Dil Okulları

Otel-hostel Konaklama

Bazı okullar özellikle yaz dönemlerinde öğrencilerin konaklama taleplerine cevap verebilmek adına otellerle veya hostellerle anlaşırlar. Yurtlarda yer kalmadığı durumlarda öğrenciler bu konaklama türünü tercih etmektedir. Maliyet olarak aile yanlarından ve yurtlardan biraz daha pahalı olan bu konaklama seçenekleri de konforlu olmaları açısından tercih edilmektedir.


Amerika ‘da Kendime En Uygun Dil Okulunu Nasıl Bulacağım?

İstanbul merkezi ile birlikte aktif olarak 3 ofiste hizmet veren ICES Yurtdışı Eğitim , genişleyen kadrosu ve dinamik yapısı ile size okul seçiminizden transfer hizmetlerinize kadar özenle danışmanlık hizmeti verecektir. Bulunduğunuz şehre en yakın ofisimizi arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.Eğitim danışmanlarımız ülke / şehir , okul , konaklama , vize gibi işlemlerinizi sizinle işbirliği içide yürütecektir.

 

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Öğrenci kayıt olduktan sonra gerekli evrak listesi iletilir. Daha sonra öğrenci evraklarını hazırlarken randevusu alınır.Öğrencinin kayıt formu ICES Yurtdışı Eğitim danışmanları tarafından titizlikle doldurulur. Randevu için öğrencinin İstanbul‘daki ya da Ankara’daki konsolosluğa gitmesi gerekir. Randevuya gitmeden öğrencinin dosyası hazırlanır ve görüşme esnasında vize görevlisine iletilmesi gereken evraklar özenle anlatılır.Vize görüşmeleri yüz yüze yapılır, yani randevuya gitmek zorunludur. Öğrencinin vize alıp almadığı görüşmenin sonunda belli olur. Pasaport 3-5 iş günü içerisinde öğrencinin talep ettiği postane adresine teslim edilir. Öğrenci olarak gidebilmeniz için F1 vizesine başvurmanız gerekmektedir. Eğer turistik bir vizeye (B1-B2) sahipseniz, kısa vadeli eğitim ve ders saatleri az olan programlara dahil olabilirsiniz.

 

 

Amerika Dil Okulları

Amerika’da Dil Eğitimi Alırken Çalışabilir Miyim?

Legal bir izin ile çalışmanız dil okulu öğrencisiyken mümkün değildir. Ancak bazı programlarda kısa dönemli staj programları da dahil olabiliyor, bu durumda çalışmanız sorun olmaz. Amerika ‘ da ancak üniversite öğrencisi olduğunuzda 20 saat yasal çalışmaz izniniz bulunmaktadır.

 

Amerika’da Dil Eğitimi Alacağım Zaman Ödemeyi Ne Zaman Tamamlamam Gerekiyor?

Öğrenci Türkiye’den ayrılmadan yani eğitim sürecine başlamadan önce mutlaka ödemenizin tamamlanmış olması gerekir. Gideceğiniz tarihe göre , taksitler halinde veya vizeniz sonuçlandıktan sonra toplu şekilde ödeme yapabilirsiniz. Bu konuda ICES Turkey danışmanları,kurs kaydınızı yaparken gerekli ödeme planını çıkartır.

 

Turistik Vize İle Gitsem Dil Eğitimi Aldıktan Sonra Orada Üniversiteye Başlayabilir Miyim?

Amerika’da vize türünü değiştirmek için başvuru yapmak zordur. Vize türünün sonuçlanması bazen 6 ay 1 yıl arasında değişebiliyor. Dolayısıyla böyle bir planınız varsa önceden F1 vizesine başvurup, öğrenci vizesi alıp gitmeniz süreci oldukça kolaylaştıracaktır.

 

Neden ICES Yurt Dışı Eğitimi Danışmanım Olarak Seçmeliyim?

 • Başvurunuz öncesinde ücretsiz danışmanlık yapıyoruz ve siz işlemlerinize başlamadan hiçbir ücret talep etmiyoruz.
 • Danışmanlarımız genç, dinamik, güler yüzlü ve yardımseverdir.
 • English Home Dil Okulu aracılığıyla materyal desteği konusunda yardımcı oluyoruz.
 • Öğrencilerin konaklamalarında kriterlerine uygun ( evcil hayvan tercihi , varsa alerjisi , kullanılan özel bir ilaç , uygulanan özel bir diyet ) aile yanı veya yurt / hostel bulunmasına yardımcı oluyoruz.
 • Amacımız bir okulu sunmaktan öte, öğrenciye en uygun ve ideal olabilecek; ülke, şehir,okul ve konaklama opsiyonu sunmaya çalışıyoruz.
 • Konaklama ayarlamalarında biz destek veriyoruz.
 • Vize işlemleri konusunda yardımcı oluyoruz.
 • Öğrenci sadece gitmeden önce değil, gittikten sonra da ilgileniyoruz.

 

Amerika’da Dil Eğitimi Alabileceğim Okullar Hangileridir?

Her bütçeye uygun, bir çok lokasyonda bulunan okullarımızdan bazıları :

 • EC ENGLISH
 • KAPLAN INTERNATIONAL
 • FLS INTERNATIONAL
 • ELS AMERIKA
 • EMBASSY ENGLISH
 • LSI INTERNATIONAL
 • STAFFORD HOUSE
 • ST GILES INTERNATIONAL
 • OHLA MIAMI
 • NEW YORK LANGUAGE CENTRE
 • KINGS EDUCATION
 • ILSC
 • EUROCENTRES
 • ENGLISH LANGUAGE CENTRE
 • LAL LANGUAGE CENTRES

Partner olduğumuz okullardan bazılarını daha yakından tanımak için aşağıdaki linke tıklayınız.

KAPLAN INTERNATIONAL / AMERİKA https://www.youtube.com/watch?v=9sqWEsXS00E
EC ENGLISH / AMERİKA https://www.youtube.com/watch?v=IpV7jStRl28
FLS BOSTON COMMONShttps://www.youtube.com/watch?v=FeQoz8AzqzM
ELS LANGUAGE CENTRE https://www.youtube.com/watch?v=MNWKezd2mZk
OHLA MIAMI https://www.youtube.com/watch?v=DEDWPuSWtgI
THE KING’S COLLEGE https://www.youtube.com/watch?v=JNgYzh-B3U8
LAL LANGUAGE CENTRE https://www.youtube.com/watch?v=zzlC_wAtY_4
EMBASSY ENGLISH https://www.youtube.com/watch?v=5Y5VNWAiK2I
LSI INTERNATIONAL https://www.youtube.com/watch?v=fS9oETPBpx8
STAFFORD HOUSE https://www.youtube.com/watch?v=xIqF_wX6L1k
ST GILES INTERNATIONAL https://www.youtube.com/watch?v=UAnXnWIPDAg
NEW YORK LANGUAGE CENTRE https://www.youtube.com/watch?v=ShhfnCxNAH4
ILSC LANGUAGE https://www.youtube.com/watch?v=xattwB_CHsE
ENGLISH LANGUAGE CENTRE https://www.youtube.com/watch?v=J_TAeO3yBTs

Amerika'da dil okulları yabancı öğrenciler için Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Sınav Hazırlık Kursları (IELTS, TOEFL gibi), Birebir dersler, Akademik alanlara yönelik İngilizce gibi birçok program sunmaktadır.
Amerika'da dil eğitimi süresince aile yanı konaklama ve yurt konaklama imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Eğitim planınıza göre B1- B2 veya F1 vizesi ile eğitim alabilirsiniz.
Dil eğitimi sırasında öğrencilere çalışma izni verilmemektedir.
Amerika'da dil eğitimi alırken farklı milletlerden öğrencilerin kültürerini tanıyabilirsiniz, İngilizce'nin ana dil olduğu bir ülkede dil becerilini geliştirme şansı elde edersiniz.
Yeterli İngilizce seviyesine geldiğinizde ve akademik gereklilikleri de karşıladığınızda doğru tarihlerde üniversite başvurusu yapıldığı sürece üniversite eğitimine devam etmek mümkündür.
Tecrübeli danışman kadromuz sizi okul, program ve şehir tercihlerinizle beraber vize süreçlerinizde de bilgilendirecek ve yönlendirecektir.
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste