İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Amerika Dil Okulları

Amerika Dil Okulları

Amerika’yı tanıyalım mı?

Amerika, geniş yüz ölçümü ve kendine özgü farklı eyaletleri ile öğrencilerin ilgisini çeken ülkelerden biridir. 50 eyaletten oluşur ve başkenti Washington DC’dir.

Çok fazla göç alan bir ülke olduğu için, farklı kültürü bünyesinde barındıran Amerika, İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en uygun tercihlerden biri olmaktadır.
Hayaller ülkesi olarak da anılan Amerika, birçok öğrencinin dil eğitimi ardından üniversite ve yüksek lisans eğitimi almak istediği bir ülkedir.

Amerika’nın her bölgesi kendine has kültürü ile bilinir. Big Apple olarak bilinen New York şehrinde Central Park, Apple Store gibi yerleri gezebilir, California ‘ da Los Angeles sahillerini görebilirsiniz. Aynı zamanda fırsatlar ülkesi olan Amerika, renkli hayatı ve akademik eğitimleri ile ilginizi çekecektir.

Amerika’da seçenekler çok fazla olduğu için size en uygun lokasyonu bulmanızda danışmanımız yardımcı olacaktır. Hollywood yıldızlarını yakından tanımak, Miami’de yazın tadını çıkartmak, Özgürlük Heykeli’nin yakınında bulunmak ve İngilizcenizi ileri düzeye çıkarmak için Amerika’yı düşünüyorsanız, ICES Turkey ailesi size yardımcı olmaya hazır.

Neden Amerika?

Dünyanın en iyi üniversiteleri bu ülkede yer almaktadır. Gelecekte üniversite ya da yüksek lisans eğitimine Amerika’da devam etmek isteyen öğrenciye büyük avantaj sağlar. Birçok dil okulu seçeneği vardır. Başka şehirlerde şubeleri olan okullarda kurs yerinizi değiştirebilme imkanınız mevcut. Çok farklı milletten öğrenci bulunmaktadır. Hem kültürü tanımak, hem de sosyalleşmek için bu bir fırsattır. 

Amerika ‘da dil eğitimi almanın en büyük avantajlarından bir, şehir merkezinde bulunan okullar olduğu gibi ( Kaplan / New York – Empire State, FLS Boston Commons, Ec New York ) üniversite kampüsünde eğitim veren teknolojinin, film sektörünün ve birçok faaliyetin bir arada bulunduğu bir ülkede, dil eğitiminizi eğlenerek tamamlama şansına sahip olursunuz. 

Yurtdışında İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği ülke olan Amerika’da dilerseniz aile yanında kalıp, anadili İngilizce olan bir aile ile kalabilir, dilerseniz okullara daha yakın yurtlarda kalıp, diğer uluslar arası öğrenciler ile pratik yapma imkanı bulabilirsiniz. Eğitim kalitesi yüksek olan birçok okul seçeneği bulunan Amerika ‘da, California sahillerinde eğitim alırken güneşin ve sahilin tadını çıkarabilir veya akademik başkent olan Boston ‘da İngilizce eğitimi alabilirsiniz. 

Amerika’da genel İngilizce eğitiminin yanı sıra TOEFL hazırlık, İş İngilizcesi, CELTA-DELTA gibi programlara katılabileceğiniz akademik okullar bulunmaktadır. University of California gibi başarılı üniversitelerin bünyesinde işletme, pazarlama alanları üzerine yüksek lisansa eş değer seviyede sertifika programları bulunmaktadır. 

Amerika birçok ülkeden göç alan bir ülke olduğu için, çok kültürlü bir devlet haline gelmiştir. Dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olan Amerika, aynı zamanda uzun dönem eğitim alan öğrencilere bir çok alanda iş imkanı sunmaktadır. 

Amerika dünyanın en büyük ve en gelişmiş ulaşım ağına sahiptir. Her bütçeye uygun bir dil okulu bulabileceğiniz Amerika’da, uygun fiyatlı okulları da tercih edebilirsiniz. 

Amerika'da Dil Eğitimi Programları

Amerika dil okullarında alınabilecek eğitimler aşağıdadır. Dil okulu eğitimleri adaylara göre değişiklik gösterebileceğinden karar vermeden önce Ices Turkey danışmanlarına danışabilirsiniz.

 • Genel İngilizce
 • Yoğun İngilizce
 • İş İngilizcesi
 • Sınav hazırlık kurslarına katılabilirler.( Ielts ,Toefl , Toeic ,Cambridge Sınavları)
 • Birebir dersler 
 • Akademik amaçlara yönelik İngilizce
 • Öğretmenlere yönelik kurslar
Amerika Dil Okulları

Amerika Dil Okulu Ücretleri

Eğitim Ücretleri(Haftalık)

220-580 USD

*Amerika dil okulu fiyatları okula ve güncel promosyonlara göre değişmektedir. Bazen başvurduğunuz döneme göre ekstra kampanyalar olabilir. Amerika dil okulu fiyatlarında kampanyalar için lütfen danışınız.

*Yaz döneminde konaklama ücretlerine yaz dönemi ek ücreti eklenebilir.

Amerika Dil Okulları Konaklama

Amerika’da birçok konaklama çeşidi bulunmaktadır. Aile yanlarında, yurtlarda, öğrenci evlerinde veya otellerde konaklayabilirsiniz. Büyük şehirde aile yanları yurtlara göre biraz daha uzakta olmaktadır. Kampüs okullardan birini tercih ederseniz, kampüs içerisindeki yurtlarda da konaklayabilirsiniz. En uygun seçenek aile yanı konaklamasıdır ayrıca sadece kahvaltı ya da günde iki öğün yemek dahil opsiyonlar yaşam masraflarınızı azaltmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca kaldığınız aile ile birlikte konuşarak, dil pratiğinizi geliştirebilirsiniz. Aileler okul yetkilileri tarafından denetlenmiş ailelerdir ve memnun kalmadığınız durumlarda başka bir aileye geçme şansınız da mevcuttur. Yurt ve otel/hostel konaklamalarında öğrencilere konaklama opsiyonu yemeksiz sunulur. Buna rağmen yurtların genellikle eğitim alınan okula yakınlığı sebebiyle öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

 1. Aile Yanı konaklama

Bir ülkeyi elbette en iyi orada uzun süredir ikamet eden kişiler bilir. Eğitim sürecinizde en iyi desteği ve yardımı ailelerin yanında kalarak alabilir, onların hazırladığı yiyeceklerle kültürel tatları deneyebilirsiniz. Tek kişilik ya da çift kişilik odalarda kalma seçeneğiniz mevcut. Ayrıca evde ya da odanızda bulunan diğer öğrencilerle iletişim kurmak İngilizce pratiğinizi geliştirecektir. Aynı ülkeden gelen öğrencilerin birlikte kalmadığı aile yanlarında, sürekli İngilizce konuşup dilinizi geliştirebilir, kültürü daha yakından tanıma imkanı bulabilirsiniz.

 1. Öğrenci Yurtları

Aile yanında konaklamak istemeyen ve rahat edemeyeceğini düşünen öğrenciler yurtları tercih eder. Okula ve merkezi bölgelere yakınlığı ile öğrencileri cezbeder. Tek kişilik, iki ve üç kişilik oda seçenekleri bulunmaktadır. Banyo ve tuvaletler; odaların içinde özel banyo ya da katlarda paylaşımlı olabilir. Yurtlarda yemekler öğrenciler tarafından yapılır ve mutfakta vakit geçirirken sosyal çevrenizi geliştirip, İngilizce konuşabilirsiniz. Aile yanlarına oranla daha konforlu olan yurtlarda, diğer uluslar arası öğrenciler ile pratik yapma imkanı bulabilirsiniz.

 1. Kiralık Daireler ve Oteller

Bazı okullar özellikle yaz dönemlerinde öğrencilerin konaklama taleplerine cevap verebilmek adına otellerle veya hostellerle anlaşırlar. Yurtlarda yer kalmadığı durumlarda öğrenciler bu konaklama türünü tercih etmektedir. Maliyet olarak aile yanlarından ve yurtlardan biraz daha pahalı olan bu konaklama seçenekleri de konforlu olmaları açısından tercih edilmektedir.

Amerika Dil Okulu Vizesi

Amerika Dil Okulunda okuyabilmeniz için vize almanız gerekmektedir. Öğrenci vizeleri; kısa dönem mi ve uzun dönem mi gitmek istediğinize göre değişiklik gösterir. Her ikisi için de yüz yüze görüşmeye gitme zorunluluğunuz vardır.

 1. Kısa Dönem Öğrenci vizesi (Turistik B1/B2 Vize): Amerika’da 15 saati geçmeyen bir eğitim alacaksanız kısa süreli eğitim alacaksanız demektir ve bunu turist vizesi ile yapabilirsiniz. Gerekli evrak listesi tarafımızca siz iletildikten sonra işlemlerinize başlanır.
 2. Uzun Dönem öğrenci vizesi (F-1 Vizesi): 6 aydan fazla eğitim almak istiyorsanız öğrenci vizesine başvurmak zorundasınız. Öğrenci vizesi almak için sizden istediğimiz evrakları bize teslim etmeniz gerekmektedir. Evraklarınızı teslim ettikten sonra işlemlerinize başlanacaktır.

Amerika Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Yasal bir izin ile çalışmanız dil okulu öğrencisiyken mümkün değildir. Ancak bazı programlarda kısa dönemli staj programları da dahil olabiliyor, bu durumda çalışmanız sorun olmaz. Amerika ‘ da ancak üniversite öğrencisi olduğunuzda 20 saat yasal çalışmaz izniniz bulunmaktadır. Detaylı bilgi için Amerika Öğrenci Çalışma İzni sayfamıza bakınız.

Amerika Yabancı Öğrenciler için COVID-19 Önlemleri

Türkiye içerisinde Amerikan konsoloslukları hala kapalıdır. Covid-19 süresi içerisinde dil okulları için görüşmeleri ne zaman açacakları henüz belli değildir.

Amerika Sosyal Hayat

Amerika’da sosyal hayat oldukça canlıdır. Ok fazla göç alan bir ülke olduğu için kültürel çeşitliliği de bir o kadar fazladır. Gezip görebileceğiniz o kadar çok yer vardır ki, bulunduğunuz şehirde kendinize uygun olan aktiviteleri bulabileceğine eminiz. 

Amerika ‘ da dil eğitiminizin ardından, Hollywood Stüdyoları, Grand Kanyon, Golden Gate Köprüsü, Özgürlük Heykeli, Walt Disney World, Central Park, Times Square, Fenway Park, South Beach gibi ünlü yerleri gezme imkanı bulabilirsiniz. Eğitim kadar eğlence hayatının da kaliteli olduğu Amerika ‘ da Six Flags gibi büyük eğlence parklarında vakit geçirip, outlet de büyük markaların ürünlerini uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. 

Amerika Yaşam Maliyetleri

Amerika’da okurken maliyetleri kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama olarak aşağıdadır.

 1. Ulaşım 80 - 120 USD, 
 2. yeme-içme 200- 500 USD 
 3. Oda Kiralama aylık yaklaşık 200 - 650 USD

Yurtdışı Dil Eğitimi Program Süreci Nasıl Oluyor?

Başlangıçta ücretsiz ön görüşme yaparak uygun ülke tercihine karar verilmesi gerekmektedir. Uygun okul ve program seçildikten sonra konaklama için aile yanında veya yurtta kalma seçeneklerinin belirliyorsunuz. Talebe bağlı olarak kurs öncesi ücretsiz seviye belirleme sınavınız da tarafımızca yapılıyor.

Okul Başvuru Sürecine geçildiğinde bizlere kimlik ve pasaport fotokopilerinin teslim edilip, ön başvuru için ücret yatırılması gerekiyor. Ücret yatırıldıktan sonra aşağıdaki işlemler danışmanlarımız tarafından sırasıyla yapılıyor.

 • Okul başvuru işlemleri için formların doldurulması ve imzalanması
 • Ödeme planının çıkartılması
 • Öğrenciye özel, süreç için takvim planlaması
 • Başvuru ve kabul takibi
 • Vize işlemleri için tarih belirlenerek işlemlere başlanması
 • Vize için gerekli evrak listesinin iletilmesi
 • Niyet mektubu hazırlanması (ÜCRETSİZ HİZMET!)
 • Varsa ek istenen İngilizce belge taleplerinin hazırlanması (sponsorluk yazısı vb.) (ÜCRETSİZ HİZMET!)
 • Yüz yüze vize görüşme randevusunun alınması

Dosyanız oluşturulduktan sonra Ankara ya da İstanbul’da Amerika konsolosluğunda yüz yüze görüşmeye gitmeniz gerekmektedir. 

Bütün bu işlemlerden sonra vizeniz elinize ulaşınca gidiş süreci başlıyor. Bu sürece geçildiğinde okula gitmeden en az 3-4 hafta önce tüm ödemelerin tamamlanmış olması gerekiyor. Daha sonra size yine danışmanlarımız tarafından gidiş öncesi ülke, bölge ve okulu tanıma amaçlı oryantasyon programı (ÜCRETSİZ!) uygulanıyor. Daha sonra gidiş için gerekli evraklarınızı gözden geçiriyoruz ve iyi dileklerimizle sizi uğurluyoruz.

İlgili Blog Yazıları
ABD F1 Öğrenci Vizesi nedir?
Abd F1 Öğrenci vizesi, Amerika’da uzun dönem eğitim almak isteyen öğrencilerin başvurması gereken vize türüdür. Amerika’da uzun dönem dil kursu eğitim...
Amerika’nın En İyi Üniversiteleri
Amerika’nın En İyi Üniversiteleri Amerikan rüyası … Bir çok öğrencinin hayali Amerika ‘ nın önde gelen üniversitelerinde eğitim alıp , kariyerlerine...
Amerika'da Uygun Fiyatlarda Lise Eğitimi
Amerika’nın Seçkin Okullarında Burslu Gibi Okumak İstemez Misin? Amerika’da lise eğitimi mi almak istiyorsun? Peki sadece değişim mi yapacaksın, yoks...
Amerika'da dil okulları yabancı öğrenciler için Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Sınav Hazırlık Kursları (IELTS, TOEFL gibi), Birebir dersler, Akademik alanlara yönelik İngilizce gibi birçok program sunmaktadır.
Amerika'da dil eğitimi süresince aile yanı konaklama ve yurt konaklama imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Eğitim planınıza göre B1- B2 veya F1 vizesi ile eğitim alabilirsiniz.
Dil eğitimi sırasında öğrencilere çalışma izni verilmemektedir.
Amerika'da dil eğitimi alırken farklı milletlerden öğrencilerin kültürerini tanıyabilirsiniz, İngilizce'nin ana dil olduğu bir ülkede dil becerilini geliştirme şansı elde edersiniz.
Yeterli İngilizce seviyesine geldiğinizde ve akademik gereklilikleri de karşıladığınızda doğru tarihlerde üniversite başvurusu yapıldığı sürece üniversite eğitimine devam etmek mümkündür.
Tecrübeli danışman kadromuz sizi okul, program ve şehir tercihlerinizle beraber vize süreçlerinizde de bilgilendirecek ve yönlendirecektir.
Öğrenci Yorumları
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste