İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Erasmus University Rotterdam

Erasmus University Rotterdam

Erasmus Rotterdam Üniversitesi Hakkında

Erasmus Rotterdam Üniversitesi, sosyal bilimler ve fen bilimleri alanında öğrencilere yüksek kalitede eğitim imkânı sağlayan uluslararası tanınmış en iyi üniversiteler arasında yer alır. 1913 yılından bu yana Hollanda Merkezli Erasmus Üniversitesi, lisans ve master programlarının yanında öğrencilere çift anadal fırsatı sunmakla birlikte lisans programlarını bitiren öğrencilerine de yüksek lisans programlarının kapılarını açmakta. Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında en iyi %2’ye girmiş Erasmus Üniversitesi, Times Higher Education’ın her yıl açıkladığı “dünyanın en iyi 200 üniversitesi” listesinde yer almaktadır. Rotterdam’ın merkezi Woudestein kampüsünde yer alan Erasmus Üniversitesi şehir merkezine 15 dakika bisiklet uzaklığındadır.

Erasmus University Rotterdam Ranking (Sıralama)

Times Higher Education 2019’a göre 70. Sırada yer alan Erasmus Rotterdam Üniversitesi QS Ranking’de de 179. Sıraya yerleşmiştir.

Lisans Eğitimi Bölümleri

5.500’ün üzerinde uluslararası öğrenciye kapılarını açan Erasmus Üniversitesinde derslerin yarısından fazlası İngilizce verilmektedir. Geniş yelpazede sunulan lisans programlarının yanında, öğrencilerin iktisat/felsefe, ekonometri/iktisat vb. alanlarda çift anadal yapma şansları vardır. Örneğin, Erasmus Felsefe Okulu, felsefede ikinci bir derece elde etmek isteyen öğrenciler için eşsiz bir Çift Diploma programı sunar. Bu program oldukça esnektir ve Erasmus Rotterdam Üniversitesinde sunulan tüm lisans programları ile kolayca birleştirilebilir. Sunulan lisans programlarının süresi 3-6 yıl arasında seçilen alana bağlı değişiklik göstermektedir. Erasmus Rotterdam Üniversitesinde’de bulunan bazı programlar:

 • International Business (Uluslarası işletme)
 • Economics and econometrics (İktisat ve Ekonometriks)
 • Communication and Media (Medya ve İletişim)
 • Double Degree with Philosophy(Felsefe çift anadal)

Yüksek Lisans Programları

Erasmus Üniversitesi, yurtdışında master düşünen öğrenciler için geniş yelpazede hem akademik anlamda başarılı hem de uygun fiyatlı seçenekler sunmaktadır. Uluslararası öğrencilerin de seçebileceğin programların çoğu İngilizce verilmektedir. Master programlarının süresi 1-2 yıl arasında seçilen alana bağlı değişiklik göstermektedir.

 • Master in Management (İşletme)
 • Financial Economics(Finansal Ekonomi)
 • Health Economics and Management (Sağlık Ekonomisi ve İşletme)
 • Cultural Economics and Entrepreneurship(Kültürel Ekonomi ve Girişimcilik)

Listenin devamına ulaşmak için üniversitenin kataloğuna göz atabilir, Detaylı bilgi içinse bizlere

444 22 03 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz!

MBA Programı

Erasmus University Rotterdam International MBA programı sunmaktadır. MBA programı aşağıdaki ilkelere göre hazırlanmıştır:

 • Uluslararası duruş
 • Liderlik
 • Sürdürülebilirlik
 • Girişimcilik
 • Kişisel Liderlik Gelişimi

Gereken Not Ortalaması ve Taban Puanlar

Erasmus Rotterdam Üniversitesi öğrencilerden %75’in üstünde genel başarı ve IELTS’den minimum 6.5 puan talep etmektedir. Bu gerekliler bölümlere göre farklılık gösterebilir.

 

Kabul ve Başvuru Şartları

Lisans programlarına giriş için istenen belgeler;

 • IELTS seviyesi en az 6.5 olmalıdır, ISC hazırlığı mümkündür, şartlı kabul verilebilir.
 • Türk diplomasıyla direkt kabul oldukça zor, Yabancı diplomaların kabul şansı daha yüksek
 • Dil yeterliliği olmayan ya da dil yeterliliği olup lise diploması uluslararası olmayan öğrenciler için Uluslararası Öğrenci Yılı (Foundation year) öğrencilere yıl kaybettirmeyen, iyi bir çözümdür.

Hazırlık yılı ile ilgili merak ettikleriniz varsa, sizleri  Hollanda yazımıza davet ediyoruz!

Yüksek Lisan programlarına giriş için istenen belgeler;

 • Öğrencilerin IELTS sınavından en az 6.5 ve üstü bir skor ile hala geçerli bir sınav sonucunu üniversiteye sunmaları gerekiyor.
 • Erasmus Rotterdam Üniversitesi’nde eğitim alabilmek öğrencinin motivasyonu ve referansları da oldukça önemlidir. İyi bir motivasyon mektubu olmadan ve kaliteli eğitmenler ve işverenlerden referans mektupları sağlanmadan öğrencinin kabul edilmesi düşünülemez.
 • Hollanda’da yüksek lisans eğitiminin bir diğer vazgeçilmezi ve dikkatle incelenmesi gereken kısmı da istenen akademik tecrübeler ve iş tecrübeleridir. Hollanda’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin bölümlerine göre iyi bir portfolyo ve CV hazırlamaları gerekiyor.
 • (CV (özgeçmiş) öğrencinin başvurduğu alan ve konuya göre değişecektir. MBA yapacak bir öğrencide tabiiki daha fazla iş tecrübesi aranacaktır. Mimarlık yüksek lisansı veya sanat alanında devam etmek isteyen öğrencilerin de portfolyo oluşturarak yeteneklerini sergilemeleri gerekiyor.)

Yurtdışında okumak isteyen uluslararası öğrencilerin iyi bir yurt dışı eğitim danışmanına ve Hollanda eğitim sistemine hâkim, başvuru şartlarını bilen ve üniversitelerle irtibatta kolaylık sağlayan yurtdışı eğitim danışmanlarını tercih etmeleri oldukça önemli.

Erasmus University Rotterdam

Erasmus Rotterdam Üniversitesi Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Erken Başvuru Tarihi

Normal Başvuru Tarihi

Kasım Ayı

Nisan Ayı

 

Fiyat ve Ücretler

EMC

€ 21.800

ESE

€9.000

ESHCC

€6.100

ESHCC- IBCoM

€6.900

ESHPM

€6.400

ESL

€6.400

ESSB

€6.400

EUC

€12.000

ESPhil

€6.400

RSM

€9.000

 

 

Erasmus Rotterdam Üniversitesi Master Programları Fiyat ve Ücretleri

EMC

€ 21.800

ESE

€18.200

ESHCC

€14.700

ESHCC- IBCoM

€10.900

ESHPM

€11.600

ESL

€11.600

ESSB

€14.500

EUC

€11.600

ESPhil

€4.000

RSM

€17.500

 

Erasmus Rotterdam Üniversitesi’nin YÖK Denkliği var mı?

Evet, Erasmus Rotterdam Üniversitesi YÖK tarafından tanınır ve denkliği vardır. Erasmus Rotterdam Üniversitesi QS sıralamalarına göre YÖK tarafından istenen koşulları rahatlıkla karşılamaktadır.

Rotterdam Nasıl bir şehirdir, yaşam standartları nasıldır?

Rotterdam, Hollanda’nın güneyinde, Kuzey Denizi’nin kıyısında bulunur. Amsterdam’dan sonra   ülkenin en büyük şehri olan Rotterdam, sanatsal bir yerleşim yeri olmanın yanında kültürel bir merkezdir. Popülasyonun yarısından fazlası göçmen olduğu için, uluslararası öğrencilerin kendilerini rahat hissettikleri, farklı kültürlerden insanlar tanıma fırsatı yakaladıkları, restoranlarda, dükkânlarda, cafelerde kültürel çeşitliliğin hissedildiği, Amsterdam’a göre yaşam maliyetlerinin de daha uygun olduğu Rotterdam, yurtdışında eğitim için öğrencilere geniş yelpazede fırsatlar sunmaktadır.

Rotterdam’da yaşam maliyetleri nasıldır?

Konaklama

Amsterdam’a göre maliyetlerin daha düşük olacağı bir seçenek olan Rotterdam’da konaklama ortalama €500-€600 arasındadır.

Diğer Maliyetler

Yeme, içme, ulaşım ortalama 350€ olup, yaşam masrafları totalde ortalama €1100-€1200 civarındadır.

Yaşam giderlerinden bazıları:

 Tutar

Çay ve kahve

€3

Sandviç

€4

Öğrenci restaurantında yemek

€12.50

Sinema bileti

€10.50

Kuaför-berber

€25 - €60

 

Vize

Detaylı bilgi için Öğrenci Vizesi sayfamıza bakınız

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

Üniversiteleri birebir tanıyan, başvuru kontakt ofisleri ile ve uluslararası öğrenci toplulukları, öğrenci birimleriyle yakın ilişki içinde çalışan her yıl ziyaretlerde bulunan ICES Turkey Yurtdışı Eğitim, Hollanda’da eğitim hakkında çok iyi yetişmiş ve eğitim görmüş bir akademik danışman kadrosuna sahiptir. Yalnızca üniversite seçimi değil lisans programlarının birebir seçimleri, yaşam imkanları, masraflar, tüyolar için destek alabileceğiniz kurumumuz tüm süreçleri sizi en az yoracak ve en başarılı şekilde noktalayacak düzeneğini Hollanda lisans ve master eğitimi danışmanlığında yıllardır sürdürmektedir. Erasmus Rotterdam Üniversitesi başvurularınızı ofisimizden yapabilir, evraklarınızı teslim edebilir, istediğiniz bölümlerin gerektirdiği sınavlara kayıt yaptırarak merkezimizden tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Konaklama bulmanız ve vizenizi almanız konusunda da danışmanlarımız destek olmaktadır.

Erasmus University Rotterdam Yorumları ve Görüşleri

ICES Turkey ile Erasmus Rotterdam Üniversitesine veya başka programlara giden öğrencilerin görüşlerini öğrenmek için tıklayınız.

Mezun Kişiler ve Ünlü İsimler

Henri Termeer, Frans van Houten, Ruud Lubbers, Neelie Kroes, Jan Tinbergen, Marianne Thieme, Petere Nijkamp, Herman Heinsbroek, Paul Zimmerman gibi birçok başarılı siyasetçi, ekonomist, çevreci, girişimci ve daha fazlası Erasmus University Rotterdam’da okumuştur.

  

Sunulan Programlar

 • Accounting & Financial Management/1 year - €18.000 (Institutional fee: NON-EEA/EU students)
 • Accounting and Auditing/1 Year- €15.000 (Institutional fee: NON-EEA/EU students)
 • Accounting and Control/1 Year- €15.000 (Institutional fee: NON-EEA/EU students)
 • Accounting and Finance/1 Year- €15.000 (Institutional fee: NON-EEA/EU students)
 • Arts, Culture and Society/1 Year- €11.200 (Institutional fee: NON-EEA/EU students)
 • Behavioural Economics/1 Year- €15.000 (Institutional fee: NON-EEA/EU students)
 • Brain and Cognition/1 Year- €14.900 (Institutional fee: NON-EEA/EU students)
 • Business Analytics and Quantitative Marketing
Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste