İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
Bristol Üniversitesi

Bristol Üniversitesi

Bristol Üniversitesi Hakkında

Bristol Üniversitesi'nden önce, University College, Bristol vardı. Bristol Üniversitesi, 1876'dan 1909'a kadar var olan University College’ın oldu. Bristol, QS Dünya Üniversite Sıralaması 2020'de dünyanın ilk 50'sinde yer alan İngiltere'deki en popüler ve başarılı üniversitelerden biridir.  Çok çeşitli konuları kapsayan 200'den fazla bölüm seçenekleri ile öğrencilerin teşvik eden, aynı zamanda öğrencileri entelektüel olarak zorlayan okullardan biridir

Bristol Üniversitesi Ranking (Sıralama)

QS World University Rankings 2020’ye göre 49. sırada olan Bristol Üniversitesi, İngiltere’de 9. sırada yer almaktadır. Avrupa sıralamasında ise 11.sırada yer alan bir üniversitedir.

Mezun Kişiler ve Ünlü İsimler

Bristol Üniversitesi’nin James Blunt, Derren Brown, Josh Lewsey gibi kendi alanlarında oldukça başarılı olan ve dünya çapında bilinen birçok ünlü mezunu vardır.

Lisans Eğitimi Bölümleri

Üniversite bünyesinde sunulan lisans bölümlerinden bazıları aşağıdaki gibidir;

Accounting and Finance (Muhasebe ve Finans)

Finance (Finans)

Economics (Ekonomik)

Management (Yönetim)

Marketing (Pazarlama)

Accounting and Management (Muhasebe)

International Business Management (Uluslararası İşletme Yönetimi)

Yüksek Lisans Programları

Üniversite bünyesinde sunulan lisans bölümlerinden bazıları aşağıdaki gibidir;

Accounting and Finance (Muhasebe ve Finans)

Economics and Finance (Ekonomi ve Finans)

Global Operations and Supply Chain Management (Global Operasyonlar ve Tedarik Zinciri Yönetimi)

Marketing (Pazarlama)

Finance and Investment (Finans ve Yatırım)

MBA Program

Bristol Üniversitesi’nde MBA programı bulunmamaktadır.

Gereken Not Ortalaması ve Taban Puanlar

Yüksek ortalamalarla ve yeterli İngilizce seviyesi ile mezun olan veya Türkiye’de IB Diploma sahibi ya da A Level diploma veren (İngiliz eğitim sistemi olan) sayılı liselerden mezun olan öğrenciler ve akademik seviyede İngilizce bilgisine sahip öğrenciler hazırlık yılından muaf olup lisans programına direkt olarak 1. sınıftan başlayabilirler. Bir öğrencinin Foundation programlarıyla kabul alması için minimum 5.5 IELTS skoru elde etmesi gerekmektedir. İngiltere’de yüksek lisans okumak için talep edilen lisans mezuniyet ortalaması genellikle 2.7 ve üzeri olmaktadır. Bazı programlar 2.5 GPA ile de kabul ederken bazı programlar öğrencileri pre-master programlarına yönlendirerek de kabul vermektedir.

Kabul ve Başvuru Şartları

Yeterli Düzeyde Not Ortalaması (Lise Mezuniyet Ortalaması/GPA)

Lisans eğitiminin alınacağı okulun belirlediği dil sınavından yeterli başarıyı göstermek( IELTS/ TOEFL/ DELE/ Test DAF vb.) (okul şartları değişkendir)

A+ ve IB Diploması

Lisans eğitiminin alınacağı okulun belirlediği yeterlilik sınavlarında gerekli başarıyı göstermek ( okula özel sınavlar)

Referans Mektupları

Niyet Mektubu

CV

Pasaport

Bristol Üniversitesi

Fiyat ve Ücretler 

Lisans Programları

Master Programları

£19,500-£24,000

£25,000

Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Güz Dönemi

Bahar Dönemi

Her yılın Ekim ayı

Her yılın Şubat ayı

Konaklama

İngiltere’de üniversite okurken devlet yurtlarında ya da öğrenci evlerinde kalabilirsiniz. ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak öğrencilerimizin taleplerine ve bütçelerine en uygun konaklama seçeneklerini sunarız. İngiltere’de yaşam masrafları öğrencinin eğitim aldığı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Londra’da daha fazla masrafla karşılaşırken Bournemouth’ta karşılaşmayabilir. Ortalama konaklama ve yeme-içme, sosyal yaşam giderleri ile yıllık £9,000-15,000 arasında olabilir. Bu meblağ öğrencinin harcama standartlarına göre değişiklik gösterebilir.

Vize

‘Detaylı bilgi için Öğrenci Vizesi sayfamıza bakınız’

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

İngiltere’deki yüzlerce üniversite için danışmanlık yapan danışmanlarımız profiliniz, istekleriniz, akademik geçmişiniz doğrultusunda size en uygun okulları bulmaktadırlar. Danışmanlarımız aynı zamanda İngiltere öğrenci vizesi konusunda da oldukça deneyimlidir ve ihtiyacınız olan yönlendirmeyi yapabilmektedir.

University of Bristol Yorumları ve Görüşleri

ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile İngiltere’ye ve dünyanın birçok yerine eğitim görmeye gitmiş öğrencilerimizin açıklamaları ve yorumlarına için Yorumlar sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste