Westminster Üniversitesi

İngiltere (Birleşik Krallık) – University of Westminster-London 1838 yılında Kraliyet desteği ile kurulmuştur. İngiltere’nin gözde üniversitelerinden Londra’nın merkezinde olan Westminster Üniversitesi kaliteli eğitim sistemi ile 1838 yılından beri aktiftir ve yaklaşık 200 yıllık tarihe sahip bu üniversitenin Londra’nın merkezinde üç, Harrow’da bir olmak üzere toplamda dört kampüsü ve beş fakültesi bulunmaktadır. Sanat, Media ve Dizayn fakültesi Harrow’da bulunmaktadır. Yurtdışında üniversite eğitimi düşünen öğrenciler için oldukça başarılı bir seçenektir.

 

Yurtdışı eğitimde İngiltere üniversiteleri arasında önde gelen üniversitelerden biri olan Westminster, World University Rankings göre uluslararası alanda ilk yüz üniversitenin içerisindedir. Kurumsal sosyal sorumluluk projelerini de önemseyen kurum aynı zamanda eğitimiyle öne çıkmış güçlü bir okuldur. Üniversite 150 farklı ülkeden 20.000’den fazla öğrenciye sahiptir ve öğrencilerine sağladığı imkanlar ile en çok seçilenlerden biri olmuştur.

 

London Westminster Üniversitesinde Lisans Eğitimi

İngiltere’nin başkenti Londra’nın merkezinde aldığınız eğitim ve derslerle paralel staj programlarına katılabiliyorsunuz. Dünyanın sayılı üniversitelerinden biri ve İngiltere üniversiteleri arasında bilinirliği olan Westminster Üniversitesi 1838 kuruluş yılından itibaren İngiltere eğitim sisteminin gözdelerinden biri ve bu üniversite kalitesi ile öne çıkmakta. Lise eğitimini tamamlayan bütün öğrencilere şartları sağlaması durumuna Londra’da bulunan üniversite başvurabilirler.

 

Başlıca Lisans Bölümleri

Accounting, Finance and Economics / Muhasebe, Finans ve Ekonomi
Art and Design / Sanat ve Tasarım (Medya Sanat ve Tasarım)
Biomedical Sciences / Biyomedikal Bilimler
Business and Management / İş Yönetimi
Computer Science and Software Engineering / Bilgisayar Bilimleri ve Yazılım Mühendisliği
Electronic Engineering / Elektronik Mühendisliği

 

London Westminster Üniversitesinde Yüksek Lisans Eğitimi

Üniversite yüksek lisans eğitiminde öğrencilere Medya Çalışmaları, İşletme, Sanat ve Tasarım bölümleri ön plana çıkmaktadır. Medya ve tasarım bölümünde ayrıca çalışma portföyü de gerekmektedir.

Yüksek Lisans için gerekenler;

  • İngilizce transcript
  • CV
  • 2 akademik referans (tavsiye mektubu)
  • Niyet mektubu (Neden University of Westminister’da okumak istediğinizi, neden bu kursu seçtiğinizi, kurs ile ilgili yeteneklerinizi ve deneyimlerinizi ve kariyer planınızı açıklamanız beklenir.)
  • IELTS’ten en az 6.5 ve her bölümden en az 6.0 alınmış olmalıdır. (TOEFL kabul edilmemektedir.)

 

Westminster Üniversitesi Eğitim Hayatı Nasıldır?

İngiltere üniversiteleri arasında University of Wastminster’ın mezun öğrencileri arasında Nobel ödüllü, Penisilinin mucidi Sir Alexander Fleming de bulunmaktadır.
Eğitimi yanı sıra araştırma, sosyal faaliyet ve etkinlik açısından muhteşem bir üniversitedir.

 

Kabul Şartları Nelerdir? Başvurular Ne Zaman?

Başvurular haziran sonuna kadar devam eder ancak başvurunun Ocak’ta başlanması tavsiye edilir.

Lisans için yabancı öğrencilere belirtilen koşullar;

  • Devlet Lise Diploması ya da Lise Bitirme Diploması minimum not ortalaması %60-%70 arasında olmalıdır.
  • IELTS’ten minimum 6.0 ve her bölümden en az 5.5 alınmış olmalıdır.
  • TOEFL kabul edilmemektedir.

 

Westminster Üniversitesinde Eğitimi Maliyetleri Nedir?

Westminster Üniversitesinde eğitim almak istiyorsanız yıllık eğitim için 12.000£-15.000£ arası bir bütçe ayırmak gerekiyor.

 

Westminster Üniversitesinin YÖK Denkliği Var Mıdır? 

Westminster Üniversitesi dünyada ilk 100 içerisindedir ve YÖK denkliği vardır.

 

Westminster Üniversitesinde Konaklama Nasıldır? 

İngiltere üniversitelerinde eğitim gören uluslararası öğrenciler konaklama için genellikle yurt opsiyonunu tercih ediyorlar. Westminster Üniversitesinde konaklama için oluşturulan departmandan öğrencilerimize destek verilmektedir. Nisan sonuna kadar başvurularını tamamlamış öğrencilere konaklama konusunda öncelik tanınmaktadır. Londra da konaklama maliyetleri yüksektir. Konaklama önerilerimiz arasında paylaşımlı yurtlar ve aile yanı konaklama seçenekleri de bulunmakta.

 

Westminster Üniversitesinde Sosyal Yaşam Şartları Nasıldır? 

Westminster Üniversitesinin dört kampüsü vardır, 3 kampüsü Londra’da diğeri ise Harrow da bulunmaktadır. Müzik ve tiyatronun kalbi olan Londra’da ayrıca tarihi ve kültürel gezintiler de yapılabilir. Birçok etkinliğin öğrenciler için özel indirimleri de vardır.
Westminster Üniversitesinin kampüsleri Big Ben, BBC, London Eye gibi turistik ve tarihi yerlere yakındır.

 

 

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlık?

Türk öğrencilerin akademik hayatlarında elde etmek istedikleri deneyim çoğunlukla yurtdışı eğitimdir. Bu aşamada öğrencilerin beklentilerinin, profillerinin ve maddi imkanlarının incelenerek öğrenci için en uygun seçenekleri belirleyebilmek bu deneyimin en önemli noktasıdır. Öğrencilerin beklentilerini diğer konuları göz önüne alarak doğru değerlendirmek için yurtdışında akademik deneyimi olmuş danışmanlarıyla ICES Turkey öğrencilere özel ilgi göstermektedir.

Üniversite eğitimi ve lise değişimi akademik programları ağırlıklı olmak üzere, yurtdışında dil eğitimi, yaz okulları konusunda çalışmaktadır. Lise eğitimi (yurtdışında lise programlarında İngiltere’de lise de dahil olmak üzere Kanada, Amerika, İrlanda ve Avrupa lise değişimi), lisans master eğitimi (yurtdışında üniversite), sertifika ve diploma programları (sertifika programlarında Kanada ve Amerika ön planda olmak üzere İngiltere’de sertifika), business school programları, yurtdışında yaz okulu (İngiltere yaz okulları dahil olmak üzere Kanada, Amerika, Malta, Avustralya, Almanya, Avrupa yaz okulları), yurtdışında dil okulları (dil okulu programları arasında İngiltere dil okulları, Kanada, Amerika, Avustralya, İrlanda, Malta, Avrupa , Güney Afrika dil okulları) ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak destek vermekteyiz.

BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUP GÖNDERİN, SİZİ ARAYALIM!

Ayrıntılı bilgi için

Westminster Üniversitesi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizi arayın.

444 22 03

~ Bilgi İste ~

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!