İletişim İş Fırsatları Etkinlikler
VGC International College
VGC International College

2003 yılında kurulan VGC, Kanada Vancouver’da dil eğitimi denilince akla ilk gelen dil okullarından önemli bir tanesidir. 15 yılı aşkın süredir farklı şehirlerde şubeler açarak büyümektense, Vancouver merkezlerini ve sundukları eğitim programlarını geliştirmeye adamışlardır. Adından da anlaşılacağı gibi sadece bir okulu değil aynı zamanda diploma programları sunan da bir okuldur, bu sebeple iki okul olarak ayrılmıştır: İngilizce Dil Okulu ve İşletme okulu.

VCG International College Dil Okulu Merkezleri

  • Kanada: Vancouver

Dil Okulu Süreleri

Dil okulu süreleri minimum 2 haftadan başlar ve bir yıla kadar eğitim alabilirsiniz. Özel dil eğitim programlarının süreleri seçeceğiniz programa göre değişkenlik gösterir.

Dil Okulu Programı

PROGRAM ADI

Genel İngilizce (Sabah ve öğleden sonra)

Yoğun İngilizce

Akademik İngilizce (International Semester Courses)

Üniversite Hazırlık kursları

Öğretmenlere yönelik kurslar (TESL)

Sınav Hazırlık Kursları (IELTS/ TOEFL/ Cambridge Sınavları)

Birebir dersler

Küçükler için dil okulu programları (Junior Courses)

Aile programları

Yaz okulları

Diploma Programları (stajlı)

Sertifika Programları

Kabul ve Başvuru Şartları

  • Genel dil programlarında herhangi bir başvuru şartı aranmaz.
  • Öğrenci sıfırdan dil öğrenmek için kursa kayıt olabilir ancak yeni öğrenenler için ayrı bir sınıf olduğu için başlangıç tarihleri Genel İngilizce programlarına göre farklıdır.
  • Öğretmenlere yönelik kurslar için dil yeterliliğinizi ve eğitiminizi kanıtlayan belgeler talep edilir.
  • Sınav Hazırlık Kursları (IELTS/TOEFL/Cambridge Sınavları) gibi özel programlar için öğrencilerin genellikle minimum B1 düzeyinde İngilizce bilgisine sahip olması beklenir hatta bu seviye seçilen sınav tipine bağlı olarak daha yüksek istenebilir.

Başvuru Dönemi ve Tarihleri

PROGRAM

BAŞLANGIÇ TARİHİ

BAŞVURU DÖNEMİ

Genel İngilizce

Her Pazartesi

Her zaman başvuru yapılabilir.

 

Sınav Hazırlık

(Dil Sınavları)

Genellikle her Pazartesi

Her zaman başvuru yapılabilir. Intermediate seviyesinde olan bu kursa direkt başlayabilir.

 

Yaz Okulları

Genellikle Haziran, Temmuz, Ağustos ayları

 

Her zaman başvuru yapılabilir.

Diploma ve Sertifika Programları

Belirli tarihleri vardır.

Her zaman başvuru yapılabilir.

 

VGC International College

Fiyatları ve Ücretleri

4 Hafta Eğitim

1000-1200 CAD

8 Hafta Eğitim

2000-2400 CAD

12 Hafta Eğitim

3100-3600 CAD

24 Hafta Eğitim

6000-6800 CAD

Not: Yukarıda yazan fiyatlar Kanada Vancouver’daki okulun fiyatları düşünülerek yaklaşık olarak yazılmıştır. Güncel fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için bilgi istek formunu doldurunuz.

Konaklama

VGC aile yanı ve yurt seçenekleri sunar. Aile yanında tek kişilik odalarda konaklama tercih edilir ancak öğrenci yanında birisiyle birlikte seyahat ediyorsa aile yanında çift kişilik odada konaklama seçme hakkı olur. Aile yanı konaklamalarda yemek seçenekleri olarak sabah, öğle ve akşam yemeğinin dahil olduğu günde üç öğün yemek ile sadece sabah ve akşam yemeğinin dahil olduğu günde iki öğün seçeneği mevcuttur. Yurt konaklamasında ise tek kişilik ya da paylaşımlı oda tipleri vardır. Yemek hizmeti yoktur. Öğrenciler ortak kullanım alanlarında mutfağa sahip olan yurtlarda mutfakta yemek yapabilirler. Banyo ve tuvalet çoğu zaman ortak kullanım alanlarındadır. VGC, Haziran-Eylül aylarında yaz ek ücret talep eder.

Vize

Alanında uzman ekibimizle vize konusunda ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Danışmanlık hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bilgi istek formumuzu doldurarak randevu oluşturabilirsiniz.

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı?

Temsilcisi olduğumuz pek çok dil okulumuz bulunmaktadır. Sunduğumuz geniş yelpaze içinden öğrencinin talebini en iyi karşılayan okulların avantajlarını ve dezavantajlarını göz önünde bulundurarak seçenekler sunarız. Öğrenci ile gitmeden önce ve gittikten sonra bağımızı koparmaz, neler yaptığı konusunda onu takip ederiz. Danışmanlık hizmetimiz program seçiminizden vize sürecine, hatta dil eğitimine başladıktan sonra da ülkeye dönene kadar devam etmektedir.

VCG International College Dil Okulu Yorumları ve Görüşleri

Danışmanlarımız VGC dil okuluna daha önce gönderdiğimiz öğrencilerin tecrübelerini aktararak okul hakkında detaylı bilgi verir. Buna ek olarak buradan öğrenci yorum ve görüşlerini yorumlar sayfasından bakabilir ya da Instagram hesabımızdan öğrenci görüşlerinin özetini okuyabilirsiniz.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 2 203
Bilgi İste