İletişim
York Üniversitesi

York Üniversitesi 1959 yılında kurulmuş, Amerika kıtasının en iyi eğitim sistemlerinden birine sahip olan üniversitelerinden biridir. Keele ve Glendon’ da iki kampüsü bulunmaktadır. Kanada’nın üçüncü büyük üniversitesi ve Ontario ikinci büyük üniversitesidir. York Üniversitesi dünya çapında yaklaşık 280 akademik ortaklık ve üniversite ortaklıkları ile anlaşma yaparak küresel yapıda eğitim ve öğrenme deneyimi sunmaktadır. Yurtdışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için çekici bir seçenektir.
Dünya çapında ilk 400 üniversite içerisindedir.

York Üniversitesinin farklı bölümlerde toplam 47.000 lisans öğrencisi 6.000’den fazla da yüksek lisans öğrencisi bulunmaktadır.
York Üniversitesi uluslararası öğrencilerde ise 170’den fazla ülkeden yaklaşık 5.200 lisans ve yüksek lisans öğrencisine yüksek kalitede eğitim sunmaktadır.

 

York University Lisans Eğitimi

York Üniversitesi lisans program içeriği olarak Mühendislik, Hukuk, Eğitim, Güzel Sanatlar fakültelerinin de içinde bulunduğu 11 fakülte ve çeşitli diploma programlarını bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca 24 tane farklı araştırma merkezine sahiptir.
İngilizce dilinde eğitim veren York Üniversitesi uluslararası öğrencilere kampus içinde İngilizce Dil Enstitüsü olan Yueli’de eğitim alma fırsatı da sunmaktadır. Yueli’de uluslararası öğrencilerimizin birebir Kanadalı öğrencilerle konuşma pratiği yapıp İngilizcelerini geliştirebilecekleri 24 saat güvenlikle korunan; tiyatro ve sinemalar, sanat galerileri, kütüphane ve sağlık hizmeti veren birçok hizmet mevcuttur.

 

York University Yüksek Lisans Eğitimi

York Üniversitesi, tecrübeli eğitim kadrosu ile nezih bir ortamda yenilikçi bakış açısı ile yüksek lisans öğrencilerine eğitim fırsatı sunmaktadır.
Yüksek lisans program seviyesinde MBA programları ile de Dünyada 25. Sıradayken Kanada’da başı çeken York akademik başarısını bu yönde de kanıtlamıştır.
Çok sayıda bölümü olan kapsamlı bir üniversite olsa da özellikle sosyal bilimler fakültesi çok başarılıdır.

 

York Üniversitesi Eğitiminde Akademik Hayat Nasıldır? 

Çok sayıda bölümü olan kapsamlı bir üniversite olsa da özellikle Liberal Arts fakültesi çok başarılıdır. York, araştırma odaklı dünya çapında bir üniversitedir. York University aynı zamanda güzel sanatlar programlarındaki tavrı ve güzel sanatlara yaklaşımı, sunduğu hands-on deneyim eğitim modeli ile de ön plana çıkmaktadır.

York Üniversitesi öğrencileri harika bir kampüste başarılı akademik kadrosu ile liderler tarafından öğretim görüp ilham alabilirsiniz.

Eğitiminiz süresince hem akademik hem de sosyal anlamda birçok tecrübe edineceğiniz Kanada’nın köklü üniversitelerinden biri olan York sizin için en iyi seçimlerden biri olmaya aday.

 

York Üniversitesinin Kabul Şartları Nelerdir? 

York Üniversitesinin lisans için 2018 kabul şartları İngilizce yeterlilik sınavı olan IELTS’de 6.5 ve lise diploma ortalamasının 80 olma şartı genelde vardır. Bazı bölümler 75 ile de kabul vermekte.
York Üniversitesinin yüksek lisans için kabul şartları İngilizce yeterlilik sınavı olan IELTS’de 6.5 ve üniversite diploma ortalamasının minimum 2.70 olma şartı genelde vardır.

 

York Üniversitesinde Eğitimi Maliyetleri Nedir?

York Üniversitesinin 2018 yılı ortalama eğitim maliyetleri yılda 25.000CAD civarıdır. Ücretler seçilen programa ve bölüme göre değişiklik göstermektedir. Amerika’ya kıyasla kurdan dolayı ücretler sizin için daha uydun olacaktır.

 

York Üniversitesinin YÖK Denkliği Var Mıdır? 

Dünya sıralamasında ilk 400’de olan York Üniversitesinin YÖK denkliği vardır.

 

Üniversiteden Mezuniyet Sonrası Neler Yapılabilir? 

World University Rankings 2018 göre 351–400 üniversite içindedir. Times Higher Education da 351. Sıradadır. Ayrıca QS Top Universities de 441. sıradadır. 
Bu kalitede bir üniversitede eğitim alan öğrenci eğitim esnasında hem iş hayatına hazırlanır hem de mezuniyet sonrası iş fırsatlarını yakalamış olur.

 

York Üniversitesinde Konaklama Nasıldır? 

York üniversitesinde eğitim alan bir öğrenci için konaklama aile yanı tercih edilirse aylık 750-850CAD yurt seçeneği işe aylık 1.000-1.300CAD civarında bir maliyet doğurmaktadır. ICES Turkey olarak üniversite lisans ve yüksek lisans öğrencilerimize ücretsiz konaklama danışmanlığı da vermekteyiz.

 

York Üniversitesinde Eğitim Gören Bir Öğrenci İçin Yaşam Maliyetleri Nasıldır? 

York üniversiteleri öğrencileri kampüs içinde istedikleri her şeye kolayca ulaşabildikleri için sosyal hayat çok keyiflidir. Ayrıca üniversitenin Toronto’da bulunması da büyük avantaj sağlamaktadır.
York Üniversitesinde eğitim gören bir öğrenci için genel yeme içme giderleri 600-800CAD arasındadır. Tabi bu maliyet öğrencinin yaşam tercihlerine göre değişmektedir.
Konaklama ise minimum 750 CAD civarındadır.

 

 

 

 

Neden ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlık?

ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak akademik programlara verdiği değer ve Kanada’daki uzmanlığı ile üniversite başvurularınızda size doğru yönlendirme yapabilir. Kanada’nın en iyisi University of Toronto dahil olmak üzere birçok Kanada üniversitesine başarılı öğrenci yerleştirmesi yapan kurum öğrencilerin istekleri ve profilleri doğrultusunda kendilerine en çok uyacak okul ve programların seçiminde de destek sağlamaktadır.

ICES Turkey Yurtdışı Eğitim Danışmanlık yurtdışında üniversite (lisans, yüksek lisans, mba işletme yüksek lisans, sertifika & diploma programları) ve lise eğitimi konuları başta olmak üzere dil okulları, yurtdışı yaz okulları, IELTS-TOEFL sınavı hazırlık yönlendirmeleri gibi konularda da danışmanlık yapmaktadır. Üniversite eğitimi danışmanlığı dahilinde İngilterede üniversite, İngilterede yüksek lisans, Orta-Doğu ve Kuzey Avrupa ülkeleri (Polonya, Macaristan, İtalya, İsveç, Estonya, Almanya, Danimarka, Hollanda, İspanya) lisans ve yüksek lisans, Avustralya’da lisans ve yüksek lisans programlarında öğrencilerine yardımcı olmaktadır. Lise eğitimi konusunda Kanada, Amerika, İngilterede lise başta olmak üzere Fransa, Almanya, İrlanda ve Avustralya’da aktif olarak çalışma yapan kurum yurt dışında dil programları nezdinde ise İngiltere dil okulları, Kanada dil okulları, Amerika, Avustralya, Malta, İrlanda, Almanya, Fransa, İtalya dil okullarında öğrencilerine yardımcı olmaktadır. Yurtdışında dil programlarına aynı zamanda İngiltere yaz okulları, Kanada ve Malta yaz okulları öncelikli olmak üzere, Amerika, Almanya, Avustralya Fransa, İtalya gibi yurtdişi eğitim programları da dahildir. Programların fiyat listesi için danışmanlarımıza 444 22 03’ü arayarak, burayı tıklayıp bilgi formu doldurarak veya online randevu sisteminden randevu oluşturarak bize ulaşman çok kolay! Genel bilgilere ulaşmak için ise burayı tıklayarak sitemizi ziyaret edebilirsin!

Bilgi Almak İçin Formu Doldurup Gönderin, Sizi Arayalım!
Hızlı İletişim İçin Hemen Arayın 444 22 03
COVID-19 Sebebiyle Geçici Bir Süreyle Online Hizmet vermekteyiz. Detaylar için tıklayınız
Bilgi İste